Rekuperatoriai pasyviems namams

Klausimas:
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie rekuperacines sistemas pasyvių namų vėdinimui.
Komentarai:
Pagrindinis reikalavimas pasyviems namams yras tas, kad tokio tipo namai, negali būti įrengti be priverstinio vėdinimo. Pasyvių namų rekuperacinė sistema, niekuo nesisikiria nuo standartinių namų rekuperacinių sistemų. Žinoma reikia atkreipti dėmesį į rekuperacinio įrenginio pasirinkimą t.y. - Rekuperatorius turi būti kuo aukštesnio naudingumo koeficiento - tai leistų minimaliai sumažinti energijos sąnaudas tiekiamo oro pašildymui; - Rekuperatoriaus ventiliatoriai turi būti kuo ekonomiškesni ir vartojantis mažai el. energijos. Šiuo metu efektyviausi yra naujos kartos ventiliatoriai su elektroniškai komutuojamais varikliais (EC), vartojantis mažai el. energijos, tylus ir pasižymintis ypatingai žemu vibracijos lygiu; - Atkreipti dėmesį, ar pasirinktas rekuperatorius gali veikti mūsų Lietuvos klimatinėmis sąlygomis, ypač žiema, kai lauko temp. yra žemiau nulio, ar jo priešužšaliminei apsaugai, nereikės papildomų energijos sąnaudų. - Programuojama valdymo automatika, leidžia vartotojui pasirinkti vėdinimo intensyvumą pagal poreikį, optimizuoja įrenginio eksploatavimo sąnaudas.
Raimundas Nedzveckis, UAB KOMFOVENT
Pagrindiniai reikalavimai keliami pasyvaus namo ventiliacijai: 1. Rekuperacines sistemos šilumos atgavimo efektyvumas 70% 2. Rekuperatoriaus elektros energijos vartojimas iki 0,45 Wh/m3 (t. y. turi vartoti mažai elektros enrgijos, kadangi turi dirbti nuolat). 3. Pageidautina, kad įrenginiai būtų sertifikuoti nepriklausomoje Passiv Haus Institut laboratorijoje. 4. Oro nutekėjimas į išorę, ne daugiau negu 3 proc. nuo kiekio. 5. Kadangi rekuperatoriaus ventiliatoriai turi dirbti nuolat, jų darbas turi būti tylus ir nekelti triukšmo.
Ekspertai.lt
Mūsų klimato sąlygomis tik rotacinis rekuperatorius gali pateisinti pasyvaus namo idėją. Naudojant kito tipo rekuperatorius tektų dalį žiemos pragyventi be vėdinimo arba šilumos poreikis smarkiai viršys pasyviam namui atitinkančius reikalavimus.
Inžinierius Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Taip vadinamo „pasyvaus" namo vėdinimui naudojamos tokios pačios rekuperacinės sistemos, kaip paprastiems namams, ir reikalavimai rekukperacinėms sistemoms - rekuperacijos efektyvumo koeficientas, oro drėgnumo išsaugojimas - tokie pat aukšti. Tačiau, projektuojant bei eksploatuojant „pasyvų" namą svarbu yra kad visos inžinerinės sistemos būtu apjungtos į vieną visumą ir bendrai naudotų energetinius išteklius. Pvz. jei yra įrengtas požeminis kontūras geoterminiam šilumos siurbliui, tai vasarą šį kontūrą galima naudoti ne tik vandens pašildymui, bet ir lygiagrečiai - oro vėsinimui.Ganėtinai svarbu yra pasirinkti optimalų namo šildymo būdą: įprastą radiatorinį ar grindinio šildymo sistemą, orinio šildymo sistemą, ar šildymo sistemų kombinaciją iš visų išvardintų, panaudojant vandenines, orines ar elektrines saulės baterijas.Vienu žodžiu inžinerinių sistemų klausimą reikia spręsti kompleksiškai.
Eduardas, Ekspertai.lt
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394322 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164501 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 93 specializuotų įmonių