Dvibučio namo statyba viename sklype

Klausimas:
Turiu 10 a sklypą. Su draugu nusprendėme statyti dvibutį namą, sujungtą per garažus. Ar galiu parduoti pusę sklypo? Ar reikalingas sklypo padalinimas į du? Kokie teisiniai niuansai? Ar tokiam namui reikalingi du projektai, ar užtenka vieno?
Komentarai:
Norint greičiau gauti leidimą statybai, nebūtina sklypo dalinti. Rengiamas vienas dvibučio namo projektas. Tada notariškai patvirtinamas žemės padalinimas. Galite parduoti, jokių problemų. Vėliau galėsite ir pilnai padalinti sklypą.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Jeigu norite pusę sklypo parduoti, reikia arba padalinti sklypą detaliuoju planu, tada jie taptų dviem atskirais sklypais, arba atsidalinti notariškai, sutartyje nurodant, kad nė vienas neturės pretenzijų tolimesnėje veikloje, kuri bus vykdoma sklypuose. Projekto užtenka vieno.
Viename sklype galima statyti dvibutį namą ar kelis namus. Dalį sklypo galit parduoti padalinę ar nepadalinę. Statyti galit visais atvejais. Pastatui gali būti paruoštas vienas projektas, bet galima ir atskirais projektais - etapais.
Aurimas, Atika, UAB
Galite ant vieno sklypo projektuotis dvibutį (jei leidžia sklypo paskirtis), tačiau, jei žemės sklypas bus vienas, tai jūs abu būsite to sklypo bendrasavininkai (po 1/2 sklypo). Norint pilnai parduoti sklypą, reikia padalinti jį į dvi dalis.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto