Kiti projektai – Patarimai

Planuojame statyti atvirą automobilio stoginę, kuri vienu šonu bus prisiglaudusi prie namo. Ar reikalingi kokie dokumentai? Stoginės matmenys 5x6.
Trinkelėmis norime išsidėti nuvažiavimą nuo gatvės, žemyn į sklypą. Kiek žinome visur 3m nuo sklypo valstybinė žemė, o po to eina mūsų žemė. Ar reikia norint išsikloti trinkelėmis nuvažiavimą, kokio nors projekto (iš viso būtų nuvažiavimas 3m ant valstybinės žemės nuo gatvės ir 3m ant mūsų žemės)? Kauno r.
Noriu paklausti ar yra kokie įstatymai, kurioje vietoje turi būti įvažiavimas į sklypą? Dabar yra padarytas ant rubežiaus, įvažiavimas su pralaida.
Savivaldybėje liepė padaryti privažiavimo projektą, nes privažiavimas iki namo yra ant valstybinės žemės, tai įdomu kas jį turi daryti? Architektas, ar atskira institucija?
Kokių dokumentų reikia statant stoginę automobiliui? Ketinu įrengti pamatus, ant kurių vėliau statysiu garažą.
Norėčiau paklausti, ar galiu savo sklype turėti rūkyklą mėsai savo reikmėms?
Kaune Ramučiuose laisvos ekonominės zonos teritorijoje prie A6 kelio planuoju įsigyti sklypą per kurį eina dujotiekio trasa. Sklypas yra žemės ūkio paskirties, norėčiau daryti detalųjį planą ir keisti paskirtį į komercinę. Tačiau įdomu, ar tai galima daryti jei visas sklypas įeina į dujotiekio apsaugos zona ir ar nekils bėdų vėliau projektuojant bei statant statinius? Sklypo unikalus nr 4400-1633-4479. Deja kol kas neišsiaiškinau, kokio slėgio ten dujotiekis, bet, greičiausiai, kad vidutinio.
Gal kas galite patarti kur kreiptis dėl balkono stiklinimo supaprastinto projekto, kad gauti iš savivaldybės vadinamąjį statybos leidimą? Ar toks projektas reikalingas tik mano balkonui, ar jis turi būti ruošiamas viso namo vardu?
Ką daryt su senuoju svirnu? Kokia svirno paskirtis turėtų sodyboje ar vertėtų jį atnaujinti.
Mikrorajone tiesia vandentiekį ir manome, įrengiant vandentiekio šulinį nesilaikoma projekto. Pagal sutartį, kai vandentiekio šulinys yra ant įvažiavimo, turi būti ketaus dangtis ir apsauginis gelžbetonio žiedas. O dabar daro pagal supaprastintas technines sąlygas, tai įkasė tik „kapą", nei žiedo, nei dangčio nežada dėti. Ar taip gali būti, ar reikia ieškoti teisybės?
Ar galima statyti ūkio paskirties pastatą-garažą 35m2, pagal Lenkijoje pirktą projektą? Kaip pvz. šis http://www.projektgarazu.pl/projekty,1,11,320 Kiek kainuotų Lietuvoje panašus projektas?
Norėjau pasiteirauti, koks yra vandentiekio dalies projekto galiojimo terminas? Kiek man yra žinoma, topografinis planas galioja 3 metus. Per 3 metus dažnai atsiranda kiti tinklai, todėl įdomu kaip su tuo senu projektu elgtis toliau (senesniu negu 3 metai), statybos leidimas 10 metų? O kiek galioja vandentiekio dalies projektas? Jeigu vandentiekio projektas darytas atskirai nuo namo statybos leidimo? Jeigu vandentiekio projektas darytas kartu su namo projektu, kuriam išduotas statybos leidimas ?
Ar statant medinę tvorą su pamatu, reikalingas projektas ir kaimynų sutikimas? Viena tvoros dalis ribojasi su bendru pravažiavimu, kita su kaimyno sklypu.
Turiu patalpas (paskirtis kita), kurias noriu šiek tiek pertvarkyti ir pakeisti jų paskirtį. Noriu užmūryti du langus ir keletą kitų angų. Vienoje lauko sienoje (siena neatraminė) yra dvi šalia viena kitos durys - jas perdaryti į vienas dideles duris. Kitoje lauko sienoje (atraminė, remiasi stogo plokštės) yra vienos durys, jas noriu perdaryti į didesnes (garažo) duris. Kitaip tariant yra buvusios patalpos, kurios buvo pritaikytos kitiems tikslams, dabar iš jų noriu padaryti garažus. Patalpos plotas nesikeis, stogas nesikeis, naujų sienų nebus statoma. Šias patalpas norėsiu pakeisti į garažų paskirtį. Ar reikalingi statybos ar kiti leidimai ar projektai norint atlikti šiuos statybos/rekonstravimo/perdarymo darbus? Ko reikės norint pakeisti paskirtį?
Ruošiuosi statyti namą, detaliajam plane nurodyti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai, kurie realiai nepastatyti ir dar nežinia kada bus. Ar gali mane savivaldybė priversti jungtis prie tų tinklų? Ar yra įmanomas laikinų vietinių vandens tiekimo ir šalinimo įrenginių projektavimas? Ar aš galiu įrengti bio kanalizaciją ir padaryti gręžinį?
Ar reikia projekto kelio įvažiavimui, ar galima savivališkai pasidaryti įvažiavimą? Sklypas namų valda su išimta gatve.
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166236 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 9 specializuotų įmonių