Architektai – Patarimai

Turiu sodo namą 58kv.m, sodų bendrijoje. Norėjau sužinoti, ar reikalingas statybų leidimas ar projektas, norint pasistatyti priestatą, kad galėčiau pasididinti patalpą keletą kv.m?
Norėjau paklausti kiek ūkinių pastatų galiu statyti savo sklype ir kokiu minimaliu atstumu vienas nuo kito jie gali stovėti?
Nusipirkome namą, kuriame nėra įteisinti rekonstrukcijos darbai, arba nėra priduoti arba popieriai neprisegti, nes pamesti ar prarasti. Notarai, bankai neprašė, liko informacija apie pirminį namą. Pagal vieną iš popierių matyti, kad rekonstrukcija buvo atlikta 86-90-aisiais. Namas statytas 65-68-aisiais. Ar yra galimybė sužinoti, ar vis dėl to buvo kur nors kas nors priduota? Ar turime nusipirkę legaliai nebaigtas ar nelegalias statybas?
Bute buvo vonios kambarys, kurį atliekant remontą vėliau panaikino ir įteisino NTR, atlikus kadastrinius matavimus. Šiuo metu norima grąžinti buvusį vonios kambarį, atstatant pertvaras toje pačioje vietoje. Kokia yra įteisinimo tvarka?
Turiu kaime namą alytnamį vadinamą, jis jau miręs. Norėčiau jį nugriauti ir ant pamatų statyti kažką vieno aukšto. Gal šlaitiniu stogu namuką. Nuo ko reikėtų pradėti?
Turiu statybos leidimą mūriniam namui 178kv.m, 1 aukšto. Statant nusprendžiau sumažinti bendrą plotą iki 155kv.m, sumažinti bendrą aukštį 80cm, panaikinti terasą ir ją dengiančią stogo dalį. Ar reikės naujo statybos leidimo, projekto?
Ar saugomoje teritorijoje (regioniniame parke) galima statyti ūkininko sodybą ne ant atkuriamos sodybos?
Turiu klausimą. Namas stovi valstybinėje žemėje, yra du savininkai - aš ir kaimynas. Ar yra galimybė padalinti tą žemę ir išsipirkti tą dalį, kuri randasi mano namo pusėje?
Sveiki, norime įsigyti sodo sklypą su nameliu ir padaryti jam rekonstrukciją. Kokie reikalingi leidimai tokiam projektui ir kiek jie preliminariai kainuotų? Beje namelis iki 80m2, tai yra vidaus ploto ar užstatymo plotas?
Turiu tuščią namų valdos sklypą miesto teritorijoje. Ar galiu ant betoninio pado pastatyti metalinį garažą arba angarą iki 50kv., ar reikia leidimo?
Namas pastatytas ant valstybės žemės. Kiek kainuotų išsipirkti žemę? Ir kaip namas gali būti pastatytas ant valstybinės žemės? Kiek laiko gali užtrukti dokumentų tvarkymas?
Ar galiu statyti stoginę automobiliui 1m atstumu nuo riboženklio be kaimyno sutikimo?
Ar galima Vilniaus miesto ribose prie seno medinio namo statyti naują namą, o jį pastačius, senąjį nugriauti? Sklypo plotas 25 a.
Noriu pirkt namą su 80% baigtumu, tas namas turi bendrą statybos leidimą su dar 3 namais. Kaip aiškina pardavėjas, statybos leidimas išimtas 100% baigtumui, tad dabar man nusipirkus namą aš jo negalėčiau priduot 100%. Ar įmanoma dar kažką padaryti be projekto ir statybos leidimo perrašymo ant savęs, nes tai kainuotų papildomą laiką ir pinigus?
Žemės ūkio paskirties sklype yra namų valda 30 arų, kurioje stovi angaras. Jau priregistruotas, jis yra apie 6m aukščio, apie 5,7m pločio ir apie 10,5m ilgio. Norėčiau išplėsti šį angarą šone pristatant angaro dalį lygiagrečiai jau pastatytam angarui, jog jo viena siena būtų bendra. Norėtųsi padaryti taip apie 6m pločio, ilgis tas pats. Kokių dokumentų man reikėtų ar čia butu rekonstrukcija, ar vėl nauja statyta, ar reikia projekto? Ar reikia leidimo? Kiek tai maždaug kainuotų?
Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iki kaimyno sandėliuko?
Planuoju pirkti butą (jau pasirašyta preliminari sutartis), bet sužinojau, kad dabartinis savininkas turi seną buto bylą. O bute padaręs remontą. Svetainė sujungta su virtuve, tualetas su vonia, sienos nenešančios. Dabartinis savininkas, dėl neaiškių priežasčių nesutinka darytis naujos bylos. Kokios pasekmės man gresia nupirkus tokį butą?
Kaip pakeisti pastato paskirtį? Pastato paskirtis: Švietimo ir mokslo, reiktų pakeisti į gyvenamąjį namą.
Poilsio paskirties pastato (vasarnamio) iki 80 kv.m aukštis ne didesnis kaip 8,5 m. Po pastatu noriu įrengti garažą 40 kv.m. Tai bus ypatingas statinys ar neypatingas? Ar garažo kvadratūra pripliusuojama prie pastato kvadratūros?
Kaimyniniame sklype ruošiamasi statyti 3 aukštų paslaugų paskirties pastatą. Aplinkui visur namų valda. Sklypas patenka į Kauno marių regioninio parko apsauginę zoną. Sužinojome, kad prieš mėnesį buvo pakeista to sklypo paskirtis. Naujo pastato aukštingumas 10,5 metro, kai visur aplink leidžiama 8 metrai. Taip pat užstatymo intensyvumas 47%. Mes niekur nerandame informacijos apie reikalavimus mūsų vietovėje. Nuo ko pradėti ir kur kreiptis dėl statybų užginčijimo?
Kaip užtvirtinti dabartines rekonstrukcijos projektavimo sąlygas? Kiek laiko galiotų? 3 metus? Ar galima užsitikrinti rekonstravimo sąlygas pagal dabartinį įstatymą, kad tūrį padidinus virš 100% nereikėtų naujos statybos projekto? Kiek laiko trunka paruošti rekonstrukcijos projektą?
Kaip fiksuoti nebaigtą statybą?
Turiu klausimą dėl statinio užbaigimo pridavimo. Dvibutis namas. Butai įsigyti, kai namas buvo 85% baigtumo. Statytojas notariškai įsipareigojo užbaigti namo statybas, t.y. – priduoti statinį iki 100%. Visi reikiami dokumentai paruošti. Pagal galutinius brėžinius namo išmatavimai padidėjo 30cm daugiau leistino dydžio dėl išorės storesnio apšiltinimo. Namo tūris ir aukštis – normoje. Matuojant pagal pamatus namas taip pat neišeina už normos ribų. - Ką tokiu atveju daryti, kokie turėtų būti veiksmai, kad įregistruoti namą 100% baigtumo? - Jeigu būtų pripažintos savavališkos statybos, kaip būtų skaičiuojama bauda, t.y. – nuo to padidinto namo apšiltinimo vertės? - Kam antruoju atveju būtų taikoma atsakomybė – statytojui ar esamiems namo savininkams?
Ar galima komercinė veikla namų valdos sklype? Kavinės įrengimas?
Kažkada buvau viena ausim girdėjęs, kad yra įstatymiškai numatyta žmogui galimybė dasipirkti 3 arus valstybinės žemės, šalia jau esamo savo gyvenamo sklypo. Ar yra/buvo kažkas panašaus? Jei taip, kokias sąlygas reikia atitikti?
Namas miesto ribose 1910m. statybos. Norėčiau nugriauti ir atstatyti naują ant tų pačių pamatų. Ar reikės išlaikyti atstumą iki sklypo ir priešgaisrinį atstumą iki gretimo namo pagal dabar galiojančius reglamentus? Ar bus galima nesilaikyti šių atstumų? Dabar namas stovi 1 metras iki sklypo ribos su kaimynu, kaimyno namas stovi 3 metrai nuo mano sklypo ribos, tai tarp namų atstumas yra tik 4 metrai.
Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
Turime 10 arų žemės ūkio paskirties sklypą miesto ribose. Sklype stovi sodo namas (I nesudėtingos kategorijos iki 80 m2 - garažas sujungtas su namuku) ir šiltnamis. Planuojame statyti papildomai gyvenamąjį namą iki 80 m2, nes turimą sodo namą rekonstruoti nelabai pavyks. Kokie turi būti mūsų veiksmai? Ar galime viename sklype turėti 2 namus skirtingų paskirčių?
Laba diena. Turime sodo namelį per du aukštus 32 kv/m. Planuojame daryti rekonstrukciją ir statyti iki 80 kv/m. Statytume dviejų aukštų priestatą, keistume stogą, apšiltintume. Sodo namelis yra ne miesto ribose. Paskirtį norime palikti sodo namelio. Kokių dokumentų statyboms reiks? Ar reikia statybų leidimo ir projekto? Kokia maždaug kaina paruošti projektą sodo namelio rekonstrukcijai?
Mano šeimai priklauso miškas, kuriame yra išlikę prosenelių sodybos pamatai. Mano proseneliai buvo knygnešiai. Sodyba yra regioniniam parke, ir visa teritorija yra žmogaus neliesta jau virš 40 metų, o paskutiniai darbai, buvo sovietmečio centralizacijos nugriauta sodyba ir užsodintas eglynas. Aš norėčiau tą sodybą atkurti, tačiau nežinau kokiais žingsniais man reikėtų eiti prie to. Ar galėtumėt pagelbėti, ar nukreipti, kur galėčiau rasti informacijos apie tai?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
Ar galima ant vandens statyti valtinę?
Ar planuojant statyti sklype terasas ir ant jų kupolus (metalo ir tento konstrukcija), skaičiuojamas užstatymo plotas? Ar galima traktuoti kaip laikinąją statybą?
Turim butą dvibučiame name. Norim daryti rekonstrukciją savo namo dalyje. Namo aukštis nekis, pasikeis tik stogo konstrukcija ir padidės veranda. Kokių dokumentų, sutikimų reikia? Kaimynai nėra geranoriški. Kaip elgtis, kad užbėgti jų nesutikimui rekonstrukcijos projektui?
Namų valdos sklype planuojamas statyti ūkinis pastatas iki 80m/2, sklypas kaimo teritorijoje, todėl jokių leidimų statybai nereikia. Iki sklypo ribos būtų išlaikytas 3 metrų atstumas, sklypas siauras, todėl nuo kaimyno mūrinio namo iki naujai statomo ūkinio pastato, atstumas būtų 6-8 metrai. Kas nustato pastų priešgaisrinius atstumus, kai nereikia leidimų projektų ir t.t.? kokiai gaisrinei klasei priklausytu pastatas medinės karkasinės konstrukcijos, užpildyta ekovata ir apkalta fibrocementinėm lauko dailylentėm?
Turiu sklypą apie 70arų ūkio paskirties. Planuoju išsikasti prūdą (nemažą) ir aplink jį statyti porą 20m2 laikinų namelių. Žinau, kad reikia man gauti ūkininko pasą, bet be to ar namukams ir prūdui / tvenkiniui reikia kokių leidimų? Į namelius bus atvesta elektra ir kanalizacija.
Vilniaus raj., jei statyčiau pagalbinį pastatą, kuris kaimyniniam sklypui būtų po žeme (įkasti pastatą į sklypą), kokio mažiausio atstumo turėčiau laikytis be papildomų sutikimų? Pastatas bus žemesnis nei kaimyninio sklypo aukštis.
Norime statyti nesudėtingą statinį namų valdos teritorijoje - vasaros virtuvę iki 80 m2 kaime. Kiek supratau leidimo nereikia. Tad noriu paklausti nuo ko pradėti? Ar reikalingas projektas, kokių reikia dokumentų, ar reikia pranešti apie statybos pradžią, ar galime statytis patys, ar reikia samdyti asmenį su statybininko išsilavinimu, nes kitaip neužregistruosim pastato?
Priduodant 100% baigtumui ar ekspertai reikalaus energetinio naudingumo sertifikato priduodant B klasės kotedžą?
Ar įmanoma gauti statybos leidimą gyvenamam namui iki 80m² namų valdos sklype, kuris yra be pastatų, gyvenvietėje kaimo teritorijoje? Jeigu visos komunikacijos yra šalia sklypo, tačiau vietoje ESO įvado (kuris 1.5 karto brangesnis) įsirengti ir naudoti saulės jėgainę?
Norime pasiteirauti. Jeigu tarp sklypų yra rekreacinės paskirties sklypas 10 metrų pločio, ar jame laisvalaikio ir poilsio, bet kokiems statiniams yra taikomi ribojimai kaip ir visiems kitiems statiniams kaip pvz. atstumų ribojimai nuo sklypų ribos ir pan.?
Norėčiau pasiteirauti, ar statant 30kv.m gyvenamąjį namą reikalingi statybos leidimai ir projektai?
Ūkinis pastatas avarinės būklės, senos statybos, medinis, dydis 10x28, vietovė - kaimo, nesaugoma. Noriu nugriauti ir pastatyti naujai, t.y. pakelti bei pakeisti stogą į vienšlaitį, galbūt minimaliai padidinti išorės matmenis. Naujai statybai naudosiu metalą. Ar reikalingas leidimas? Galbūt reikėtų gauti eksperto išvadas apie pastato prastą būklę, taip palengvinant dokumentaciją?
Turiu atskirą žemės ūkio paskirties sklypą 12 arų kaimo teritorijoje. Jame nėra jokių pastatų, nesu ūkininkas, sklypas nėra saugomoje teritorijoje (tik dalis kelio apsaugos zonoje). Pagal bendrąjį rajono plėtros planą sklypas priklauso: P- pramonės ir sandėliavimo, arba K- komercinės paskirties zonoms. Ar galiu šiame sklype statyti pirtį iki 80m²?
Namas senos statybos medinis apmūrytas. Noriu įsirengti grindinį šildymą ir norėtųsi dasistatyti priestatą (katilinę su san. mazgu), bet namas ir taip jau gyvenamo plotas 120kv. Yra 2 stačiamalkiai ir vienas duonkepis. Nuo ko reiktų pradėti, kad gauti priestatui leidimą? Atraminių sienų ar laikančiųjų neliesiu. Išskyrus norėčiau tuos malkinius pečius išgriauti.
Ar galima įsigyti valstybinę žemę, jei kadastro dokumentuose nurodytas ,,bandotakis”? Bandotakis yra įsiterpęs tarp dviejų privačių sklypų, tačiau bandotakio plotas nėra nurodytas. Jei galima, nuo ko reikėtų pradėti?
Laba diena, Ar reikalingas kaimyno parašas dėl statybų t. y. dvibučio namo statybai? Jei taip ant kokių dokumentų turi pasirašyti? Namai statomi 12 arų sklypuose. Ačiū.
Gyvenamasis namas 79kv. kaime. Norime apšiltinti iš lauko. Ar reikia leidimų ir projektų? Kaimas, jokių ribojimų neturi.
Turiu 0.65ha žemės ūkio paskirties sklypą (Z3), po naujų metų pateikiau prašymą į Vilniaus rajono savivaldybę pakeisti paskirti į namų valdą. Gavau atsakymą, kad atsisakoma keisti paskirtį. Birželio 20dieną pateikiau prašymą dėl Kaimo plėtros projekto, irgi atsisakoma, nes nuo sausio 5dienos pasikeitė įstatymas, turi būti ne mažiau 2ha žemės plotas. Kokie mano tolimesni veiksmai, ar galiu pastatyti namą apie 90m2, iškasti tvenkinį? Melioracija nurašyta.
15a sklype yra valstybinės melioracijos, ar galima jame statyti namą, kokio saugumo atstumo reikia laikytis esant kontroliniam šulinukui?
Ūkinis pastatas, nesudėtingas statinys 50m2 h5m. Pagal viską statau be leidimo ir kur noriu išlaikant atstumus nuo sklypo ribų? Ar ką nors keičia, jei sklypo riba sutampa su skardžiu (nebyrantis, apaugęs medžiais) apie 45% nuolydis. Noriu statyti pvz. 3 m nuo skardžio? Sklypas mieste. Apsaugos zonų pagal 2023m. RC išrašą nėra įvardinta.
Ar galima pakeisti 1 ha žemės sklypą į namų valdą kaimo vietovėje?
Planuojame statyti sodų bendrijoje 80 kv. sodo namuką. Sklype jau yra sodo namas, bet mažas, be jokių patogumų. Ar tokiu atveju reikalingas statybos leidimas, kai planuojamas antras sodo namukas?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą, kuriame stovi gyvenamas namas ir ūkiniai pastatai 1 ha ir 5 arai. Sklypas randasi Vilniaus raj. Žemaitėlių km. Ką turėtume žinoti? Ūkininkauti nesiruošiame, tik norime renovuoti senus pastatus ir pabėgti į gamtą.
Planuoju įsigyti 2 ha žemės sklypą, žemės ūkio paskirties. Esu ūkininkas ir tame sklype noriu statytis namą. Kas būtų protingiau, aišku ir pigiau, ar atskirti dalį žemės ir padaryti namų valdą ar rengti projektą dėl ūkininko sodybos įkūrimo?
Kiek reikia turėti miško paskirties žemės, kad joje galėčiau pastatyti vieną namą?
Kokiu atstumu nuo tvoros galima statyti mobilų namelį 3.7 m x 12.0m namų valdos sklype? Už tvoros servitutinis takas 4 m pločio, paskui kitas sklypas.
Jei noriu statyti arciau tvoros negu 3m, uztenka paraso kaimyno ar reikia kazkaip ji dar patvirtinti notariskai? Gal yra koks pavyzdys kaip uzpildyti rastiskai?
Turim sklypą soduose. Iš šiaurinės pusės kaimynai jau tvorą užtvėrė, liko patiems 3 pusės. Norim tverti, iš rytinės ir vakarinės pusės keliukai. Ar reikalingi kažkokie leidimai nuo keliukų pusės? Ar reikalingas sutikimas kaimyno iš pietinės pusės? Tvorą tversiu ne ant ribos, paliksiu 10-20cm kaimynui ir keliams. Tvora medinė, aklina (nepersimatys) aukštis ~1.75m. Sodų pirmininkas teigia, kad iš jo nereikia jokio sutikimo. Tik iš kaimyno pietinėje pusėje. Ir kaip dėl ESO? Rytinė pusė virš el. linijos. Įstatymus skaičiau, bet ten labai painu.
6a sklype yra dvibutis gyv.namas ir nustatyta riba ir tvarka tarp bendrasavininkų. Norint statyti tvorą savo atskirtam sklype prie nustatytos ribos, ar reiktų jų sutikimo? Ir kokie minimalūs reikalavimai valdant atskirtos dalies sklypą?
Ar gali kaimynas ar jo svečiai statyti automobilį prie pat mano sklypo valdų?
Ar galima prie namų valdos sklypo prijungti žemės ūkio paskirties sklypą ir taip padidinti namų valdos sklypą?
Ar ilgai užtruktų pakeisti iš rekreacinės į namų valdą? Ir nuo ko priklauso visas keitimas? Galima gal plačiau sužinoti?
Vilniuje, daugiabučio namo sklype yra ūkinis pastatas, kuris priklauso mums. Norime jį rekonstruoti. Ar įmanoma jį atskirti nuo pagrindinio buto? Kad ateityje galima būtų atskirai parduoti?
Noriu daryti kapitalinį remontą bute, 1996 metų geltonų plytų name. Noriu padidinti kambarį balkono sąskaita, taip pat įsidėti langą iki žemės. Prie tokio lango perkelti radiatorių ir tokiame kambaryje pasidaryti virtuvę su svetaine. Tiksliai žinau, kad vienas kaimynų analogiškai pasidarė pirmame aukšte, tačiau aš gyvenu ketvirtame. 1. Kiek galėtų kainuoti visa dokumentacija? 2. Ar išvis realu tai įgyvendinti?
Galvojame pirkti du sodo sklypus, kuriuose yra sodo namas (per sklypų vidurį). Ar galima jį griauti ir jo vietoje statyti didesnį namą (kuris vėlgi tęstųsi per abu sklypus)? Sklypai po 4 arus. Taip pat kiek užtrunka ir kainuoja sujungti du sodo sklypus Vilniaus mieste?
namuinspektoriuslt_300x300px.gif
namuprojektai_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_1.jpg
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381585 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3285
Iš viso buvo užduota 158535 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 189 specializuotų įmonių