Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai – Patarimai

Sklypas yra 15a. Yra gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Norėtume sklypą padalinti. Kiek mažiausiai arų turi būti prie ūkinio pastato? Ūkinis yra 60m2.
Norime įsigyti iš valstybės nuomojamą žemę, kurioje stovi namas, sklypas ir namas dabar padalintas į 2 dalis pagal naudojimo tvarkos planą. Bendrasavininkas savo dalį išsipirkęs, dabar norime ir mes (žemė po namu išpirkta). NŽT liepia nutraukti nuomos sutartį ir tik tada teikti prašymą žemės išsipirkimui. Tai kas šiuo atveju bus su žeme, kol bus nutraukta nuomos sutartis ir ar kiti asmenys neturės galimybės tos žemės nupirkti? Ir jeigu perrašytume dalį namo, ar tas asmuo kartu įgytų valstybines žemes naudojimo teise su teise išsipirkti?
Pasimečiau tarp valstybinių institucijų ir niekur negaunu konkretaus atsakymo. Turiu žemės paskirties sklypą, kurio registrų centro išraše yra senos žymos dėl spec. sąlygų taikymo. Sklypas patenka į Utenos urbanizuojamą teritoriją ir galėčiau keisti paskirtį į kitą, nustatant vienbučių ir dvibučiu gyvenamųjų pastatų naudojimo būdą, bet pateikus prašymą Utenos rajono savivaldybei, kad paskirtį keisti "gali", bet "negali" dėl tų žymų. Kur reiktų kreiptis, kad jas panaikinti?
Planuojame pirkti sklypą. Jis yra namų valdos, žmonės nori dalį sklypo atskirti ir mums parduoti. Kaip visa procedūra vyktų? Ar pirmiausia persirašyti reiktų ar atskirti? Ar viską galima bendrai daryti?
Sveiki, ką reiškia notarinis sklypo padalinimas ir “pilnas” padalinimas? Ar rašydami notarinis padalinimas turite omenyje naudojimosi tvarkos nustatymą ? Ačiū
Neišsipirkau suformuoto sklypo apie 40arų po pastatais kaime ir nesudariau nuomos sutarties su valstybe prieš 3 metus. Kaip galėčiau tą padaryti dabar?
Dalis butų bendrijos narių nori formuoti sklypą prie namo, ar užtenka daugumos narių, ar būtinas visų narių sutikimas?
Kažkada buvau viena ausim girdėjęs, kad yra įstatymiškai numatyta žmogui galimybė dasipirkti 3 arus valstybinės žemės, šalia jau esamo savo gyvenamo sklypo. Ar yra/buvo kažkas panašaus? Jei taip, kokias sąlygas reikia atitikti?
Ar galima įsigyti valstybinę žemę, jei kadastro dokumentuose nurodytas ,,bandotakis”? Bandotakis yra įsiterpęs tarp dviejų privačių sklypų, tačiau bandotakio plotas nėra nurodytas. Jei galima, nuo ko reikėtų pradėti?
Vilniuje, daugiabučio namo sklype yra ūkinis pastatas, kuris priklauso mums. Norime jį rekonstruoti. Ar įmanoma jį atskirti nuo pagrindinio buto? Kad ateityje galima būtų atskirai parduoti?
Sveiki, patarkite: jeigu žemės ūkio paskirties (3,0 ha) sklype noriu pastatyti 1 gyvenamą namą iki 80,0 m2 ir penkis-šešis poilsio (svečių) paskirties namelius. Į kokį naudojimo būdą pervesti dalį (0,5 ha) sklypo priimtina šioje padėtyje?
Kiek kainuoja naujo valstybinės žemės sklypo prie daugiabučio formavimo projektas? Sklypo plotas: 3260 kv.m.
Gyvenu daugiabučiame name, yra bendrija. Žemė po namu ir aplink namą yra valstybės. Mūsų kiemsargis prižiūri teritoriją aplink namą (maždaug 4 namų ploto), pjauna žolę, grėbia lapus ir t.t. Atsirado pasiūlymų ir norų iš dalies namo gyventojų suformuoti sklypą aplink namą. Motyvas, kad šalia nepastatytų kitų namų. Ar galėtumėte trumpai ir paprastai paaiškinti, ar tik sklypo suformavimas visiškai ir garantuotai išsprendžia tokią problemą? Žemės nuosavybė tai vis tiek nepasikeičia. Kokie atstumai ir kaip skaičiuojami? Ar nesigaus taip, kad sumokėsime už sklypo suformavimą, mokėsime 4 kartus didesnį žemės mokestį ir jokios garantijos dėl užstatymo?
Norėčiau pasiteirauti dėl namų valdos žemės sklypo padalinimo. Per skyrybas teismas nusprendė, kad turėtas žemės sklypas būtų padalintas į tris dalis. Kur reikėtų kreiptis dėl padalinimo ir kokių dokumentu reikėtų? Kiek maždaug laiko viskas užtrunka ir kokia preliminari kaina?
Kiek laiko užtrunka vieno sklypo padalinimas į du atskirus sklypus su atskirais kadastriniais numeriais?
Ar galime su kaimynais pirkti per pusę 6 arų sodo sklypą esantį tarp mūsų sklypų ir prijungti prie mūsų sklypų? Ar galimas sklypų formavimas-pertvarkymas?
Turim su seserimi bendrą žemės ūkio paskirties sklypą. Man priklauso 2/3 dalys, jos - 1/3 dalis. Aš savo dalį noriu parduoti, ji savosios nenori (bet sutinka, kad aš parduočiau savąją). Ar tam reikalingas sklypo atidalijimas, jei taip, koks? Ir kur reikia kreiptis? Bei kiek kainuoja?
Ką reiškia "Rengiamų teritorijų planavimo dokumentų ribos"? Ir ar galima visa tai sustabdyti?
Turime žemės ūkio paskirties sklypą ir esame 4 bendrasavininkai. Geodeziniai matavimai yra padaryti. Norime atlikti ATIDALIJIMĄ. Nuo ko reikėtų pradėti? Kur pirmiausia kreiptis?
Sveiki, yra virš hektaro sklypas. Šiai dienai jis yra įformintas kaip ūkininko sodyba. Ar eina atskirti dalį sklypo?
Reikalinga jūsų konsultacija dalinant sklypą. Yra sklypas, kuriame yra troba su ūkiniais pastatais (registruotais) ir vienas savininkas. Pvz., daliname sklypą į 4 dalis ir viename sklype lieka troba, kitame ūkiniai pastatai. Ar dalinant sklypą yra būtina griauti ūkinius pastatus? Ar pvz. savininkas pasilieka 2 sklypus, puse atidalija ir dovanoja anūkams, kaip tokiu atveju su įregistruotais ūkio pastatais?
Norėčiau padalinti namų valdos sklypą. Kokia procedūra, kaina ir kokie reikalavimai ir nuo ko reikia pradėti?
Kiek apytiksliai laiko ir finansų reikia nuo sklypo atskirti mažesnį žemės paskirties sklypą bei pakeisti jo paskirtį į namų valdą? Kada galima pradėti rengti dokumentus, jeigu šiuo metu žemės sklypo dokumentuose numatyta, kad galima žemės paskirtį keisti nuo 2016 m. gruodžio.
Planuojama žemės ūkio paskirties sklypui keisti paskirtį į kitą (gyvenamųjų teritorijų) ir padalinti sklypą į keletą mažesnių. Kokiu atveju yra rengiamas detalusis planas arba žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas? Nuo ko priklauso pasirinkimas? Abu dokumentai gali keisti paskirtį ir dalinti sklypus, tačiau jų parengimo kaina ir laikas skiriasi. Ar yra kažkokie reikalavimai, kurie numato pasirinkimą?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 33 specializuotų įmonių