Namų valdos žemės sklypo padalinimas

Klausimas:
Norėčiau pasiteirauti dėl namų valdos žemės sklypo padalinimo. Per skyrybas teismas nusprendė, kad turėtas žemės sklypas būtų padalintas į tris dalis. Kur reikėtų kreiptis dėl padalinimo ir kokių dokumentu reikėtų? Kiek maždaug laiko viskas užtrunka ir kokia preliminari kaina?
Komentarai:
Norint padalinti namų valdos žemės sklypą reikia turėti nuosavybės dokumentus, sklypo planą. Reikės pasirašyti pas notarą įgaliojimą atlikti žemės sklypo pertvarkymo projektą.
Terminas - apie 1 metus. Kainą galėsiu pasakyti pamatęs dokumentus.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Jeigu namų valdos sklypas rajone, tai pirmas žingsnis prašymo pateikimas Nacionalinėje žemės tarnyboje, jeigu mieste - į savivaldybę. Galite tai padaryti ir elektroninėje erdvėje https://www.zpdris.lt/zpdris/ nereikės važinėti. Kai gaunate reikalavimus susirandate kvalifikuotą projektuotoją (šią paslaugą teikiame ir mes), sudarote sutartį, vykdomas projekto įgyvendinimas pagal jūsų turimą teismo sprendimą ir gautus kitus reikalavimus. Pačio projekto (skaičiuojant nuo sutarties sudarymo su projektuotoju) trukmę sunku pasakyti tiksliai, priklauso kuriame rajone vykdomas projektas, kiek derinančių institucijų bei darbų srauto, grubiai 1-4 mėn. Kai pasitvirtina projektas, daromi kadastriniai matavimai tų trijų dalių. Kaina taip pat svyruoja kur vykdomas projektas nuo 400 iki 1000 Eur + kadastriniai matavimai.
Matininkas/projektuotojas, Litmetra
Visais atvejais, norint pertvarkyti žemės sklypus, reikia įvertinti ar tokia galimybė yra numatyta toje teritorijoje galiojančiuose aukštesnio lygio teritorijų planavimo dokumentuose, įvertinti galimybę patekti į padalintus sklypus, statinių išdėstymą sklype, ir jų priklausomumą vienam ar kitam savininkui. Šiuo klausimu reikia kreiptis į formavimo ir pertvarkymo projektus rengiančią Jūsų pasirinktą įmonę. Reikalingi dokumentai: Žemės sklypo registro išrašas, statinių registro išrašas, asmens dokumentas, įsigaliojęs teismo sprendimas.
Giedrius Kirstukas, Drava
1. Jeigu teismas nurodė namų valdos sklypą dalinti į atskirus sklypus, reikia kreiptis į NŽT prie ŽŪM teritorinį skyrių su prašymu rengti formavimo ir pertvarkymo projektą sklypo padalinimui. Kai gausite leidimą ir sąlygas rengti projektą, preliminari projekto kaina apie 1000 Eur. Užtrunka apie metus.
2. Jeigu teismas nurodė nustatyti naudojimosi sklypų tvarką (padalinti bendroje nuosavybėje), tai tokio plano parengimas užtrunka apie 2-3 sav.

Reikalingi dokumentai: esamas žemės sklypo planas, nuosavybės pažymėjimas.
Kristina, Geokomanda
Kai sklypas randasi mieste ar miestelyje dėl leidimo kreiptis į savivaldybę, jeigu kaimo teritorijoje į žemėtvarkos skyrių. Po padalinimo daromi kadastriniai atskirų 3 sklypų. Užtrunka viskas nuo 3 iki 6 mėnesių.
Aurimas, Georaida
Norint padalinti žemės sklypą reikalingas teismo sprendimas, sklypo planas ir nuosavybės dokumentai. Reikia rengti formavimo ir pertvarkymo projektą, kaina 950-1100 Eur, priklauso nuo ploto ir kitų aplinkybių.
Jei namų valdos žemės sklypą dalinti pilnai, tai kaina 1300 Eur. Jei notarinis padalijimas, tai 300 eurų.
Renatas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: