Namų pridavimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 138.
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Pirkau butą kotedže, jo baigtumas buvo 68 procentai, dabar viską užbaigėme, kiti kaimynai irgi užbaigė įrenginėti. Kur kreiptis, kad gauti pažymą apie 100 % baigtumą, kad paskui galėtume pridavinėti visa namą.
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Kokia namo pridavimo kaina su dokumentų užsakymu, tvarkymu 2019 m.?
Domina namo pridavimo esminiai klausimai. Esam gavę statybos leidimą 2016m. 08 mėn. 2017m. pabaigoje galvojame priduoti 100% baigtumui. Kokius dokumentus reikia turėti/rinkti statybų metu (pvz. vesti statybos žurnalą, rinkti statybinių medžiagų pirkimo čekius, statybinių medžiagų atitikties sertifikatus, t.t.)? Taip pat ar pridavinėjant reikės nurodyti statinio energetinę klasę, nes išduotame leidime jos nėra.
Turime namą, kurio užbaigtumas 94%. Nuo ko reiktų pradėti ir su kuo reikėtų susisiekti, kad sužinoti ką reiktų padaryti, kad namas būtų užbaigtas 100%?
Kokie reikalavimai priduodant namą? Ar reikalinga vidaus apdaila: dažytos sienos, įrengtos grindys (dabar tik betonas) ir t.t.? Jeigu suprojektuota stoginė automobiliams ar galima nestatyti nekeinčiant projekto, ar tai trukdytų priduodant?
Noriu pasiteirauti dėl namo pridavimo. Namas pradėtas statyti pagal projektą 2016m. B kategorijos. Girdėjau, kad 2017 metais namus priduoti bus galima tik A kategorijos (čia kaip ir kažkoks naujas įstatymas?). Kaip reikėtų perkelti kategoriją iš B į A? Ar pavyks priduoti namą? Ar čia galioja tik pradėtiems statyti 2017 m.?
Statome sodo sklype 80 m2 gyvenamąjį namą. Kokių dokumentų reikia statybų inspekcijai, kad jis būtų priduotas? Gal kaip sodo namui nereikia rodyti gręžinio ir kitokių dalykų, kurie yra būtini namų valdoje?
Pagal 1985 m. gautą statybos leidimą pastatytas sodo namelis iki 80 m2. Yra senas nepriduotas projektas. Kaip dabar reikėtų namą įteisinti, kokie reikalingi dokumentai ir kur kreiptis? Prie namo pristatytas priestatas (be leidimo ir projekto), ar įteisinant senąjį statinį važiuotų tikrinti į vietą?
Kokie darbai name turi būti atlikti norint priduoti jo 100 proc. baigtumą? Ar turi būti sudėtos visos vidaus durys, išklotas laminatas, išdažytos sienos ir panašiai? Jei garažas yra prijungtas prie namo, ar reikia garaže ir katilinėje (stovi dujinis Junkers katilas) priešgaisrinių durų?
Gal galite papasakoti, kiek kainuoja namo įregistravimas, visos komisijos ir t. t?
Domina dalinis namo pridavimas, t.y. dalinis namo baigtumo įvertinimas, dalinis namo baigtumo pridavimas registrų centre. Kokios kainos, terminai?
Kokių dokumentų reikia įregistruojant Registru centre sodo namą sodų bendrijoje iki 80 kv.m? Pamatai baigti, sienos į pabaigą.
Išsirinkome su žmona planuojamą pirkti būstą, atlikome vertinimą, pateikėme bankams paskolų paraiškas ir sulaukėme atsakymo, jog perkamas butas yra sublokuotame name (namas kaip atskiras objektas ir jame du butai), kuris registruotas kaip nebaigta statyba 85 proc. mūsų perkamas butas 100 proc. įrengtas, kaimynų greta 85 proc. Banko sąlyga yra, kad per metus laiko po kredito gavimo visas namas būtų priduotas 100 proc. Ar turime kokias nors teises šiuo klausimu? 12 mėn. netruks praeit, o kaimynai neskubėdami įsikurdinėja ir apie pridavimą kol kas nekalba. Ar suderinus, įmanoma priduot patį namą nors kaimynų butas dar nebus pasiekęs 100 proc.?
Kaip dabar nuo gegužės 1d. su namo pridavimu? Kokia eiga, reikalavimai, dokumentai?
Kokių dokumentų, pažymų ar kitokių veiksmų reikia priduodant gyvenamą namą?
Nusipirktame sklype Vilniaus r. yra neįregistruotas pagalbinis ūkinis statinys ( apie 1977 m. statyba ). Statinys atitinka 1 grupės nesudėtingų statinių kategoriją (užstatymas siekia 49 kv.m.), bet atstumas vakarinėje sklypo kraštinėje nuo kaimyninio sklypo yra 1,1 m. Kaip mums įregistruoti šį pastatą? Ar statinys nuo kaimyno sklypo turi būti nutolęs 3 m? Kaimynas raštiško sutikimo statybai neduoda.
Domina namo pridavimas. Ar galima priduoti namą, jeigu jis 100% nėra užbaigtas? Ir kiek % turi būti padarytas, kad galima būtų priduoti?
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 92%? Ir kokie reikalingi dokumentai 92% baigtumo registracijai?
Vasarnamiui iki 80kv.m buvo nereikalingas nei leidimas nei projektas, kaip dabar jį priduoti, jeigu visko jau reikia?
Kiek kainuotų ir kiek užtruktų namo pridavimas valstybinei komisijai? Kalba eina apie užbaigtą 143 kv. m. namą Vilniaus rajone.
Sodo sklype stovinčio namo plotas apie 80 m2, jis nėra registruotas. Kaip įregistruoti šį pastatą? Kur kreiptis?
Ar būtini sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu?
Pasistatėm namą 100 kv. su statybos leidimu, turime projektą ir gavosi taip, kad mūsų namą nuo kaimynų namo skiria atstumas 7,4 m, o pagal priešgaisrinius reikalavimus, kaimynų namas pirmos klasės degumo, o mūsų antros klasės degumo ir atstumas turėtų būti 8 m. Projekto mes patys netikrinome, pasitikėjome architektu, nes gautas iš savivaldybės leidimas ir dabar jau norime pridavinėti namą. Ar neturėsime problemų dėl atstumo?
Ar įmanoma, dovanotame sklype, juridiškai įregistruoti senos statybos 2 ūkinius pastatus ir dalį tvenkinio, kuriame įregistruoti 5 arai, o kiti 5 arai savavališkai iškasti prieš 2 metus.
Kas iš namo vidaus įrengimo bei apdailos darbų gali būti nepadaryti ar jau būtinai atlikti norint priduoti namą 100% baigtumui? Rozetės ir jungikliai turi būti sudėti, o ar būtinos grindų dangos bei sienų apdaila?
Norėjau paklausti apie tokią situaciją, ką vertėtų geriau daryti. Objektas - gyvenamasis namas. Jame gyveno senolis, turėjo to namo statybos dokumentus, leidimus ir pan. Tačiau to namuko neįregistravo. Namą metų bėgyje rekonstravo - padidėjo plotas per pus. Dabar namo bendras plotas - apie 300 m2. Vieno aukšto su mansarda. Pakeistas namas nuo pamatų. Namo rekonstrukcijos ir statybos eigoje dokumentai nebuvo tvarkomi. Senolis mirė, savo turtą perrašė dukrai, tai yra žemę po namu. Klausimas toks: kaip šį namą įregistruoti?
Nuo sklypo ribos kaimyno namo pamatai nutolę apie 2,5 m, stogo konstrukcija - 2 m, mūsų statomas namas - 3,56 m. Ar kaimynas nepažeidė reikalavimų? Ar nekils problemų namus priduodant?
Norėjau pasiteirauti, ar teikiate tokią paslaugą, kaip A+ klasės namo (kotedžo) pridavimas 100 proc. baigtumui? Šiai dienai turime 85 proc. baigtumo kotedžą, esame pasidarę sandarumo testą, bus įvedamas dujinis šildymas. Kokių sertifikatų mums reikėtų? Kiek kainuotų Jūsų paslaugos?
Noriu pasiteirauti, kiek užtrunka namo pridavimo procedūros?
Namas pradėtas statyti 2017m., A kategorija. Šiais metais jo statyba bus tęsiama. Ar bus taikomi A+ kategorijai keliami reikalavimai šiam namui, kurio pridavimas numatomas 2018/2019 metais?
Perkant namą, kas atlieka nuotekų ir gręžinio registravimą? Statytojas ar pirkėjas?
Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamą namą priemiestyje ir rąsto storis 22 cm. Architektas projekte nurodys, kad šildomos sienos iš vidaus, nes sako negalės kitaip priduoti namo ir negausim leidimo statybai. Prašant savivaldybėje projektavimo sąvadų ir pasakius, kad rąstinis namas bus 150 m2 vasarnamis, jie vistiek traktuos jį kaip gyvenamajį namą ir pridavinėti reiks kaip gyvenamąjį, o ne kaip vasarnamį ir reiks, kad sienų varža būtų 5. Kaip yra iš tikro?
Sveiki, mačiau rašėte apie statybos nukrypimus nuo projekto. Pas mus tokia situacija, gavome statybos leidimą, ir tik prieš pradedant statybas "pakėlėme" sklypą. Pagal projektą 0,00 - 111.30 altitudė, a dabar gaunasi 0,00 - 111,86. Pačio pastato aukštis nuo 0,00 atitinka projektą, neatitinka tik sklypo aukštis, kaip manote, turėsime problemą priduodant namą?
Ketiname pirkti kotedžą, kurio baigtumas 85 proc. Kotedžas Registrų centre registruotas, kaip pastatas, gyvenamas namas, turintis savo atskirą unikalų Nr. Kiti 3 kotedžai, kartu su šiuo kotedžu, sudarantys faktiškai 1 namą (turi bendras sienas) taip pat turi atskirus unikalius Nr. ir RC registruoti kaip atskiri gyvenamieji namai. Kyla klausimas dėl kotedžo pridavimo 100 proc. Ar galima vieną iš pirmiau minėtų kotedžų, atlikus reikiamus vidaus darbus, registruoti RC 100 proc.? Ar visgi reikalinga, kad visi 4 kotedžai būtų užbaigti ir kartu registruojami 100 proc.?
Namas pastatytas ūkio būdu. Viena garažo siena yra mažiau nei 3 metrai, t.y. 2,3 m, nuo sklypo ribos. Šalia eina keliukas, kuris priklauso savivaldybei. Noriu namą įregistruoti kaip nebaigtą statybą (visi dokumentai yra). Kaip elgtis?
Kokiame statybų etape galima įregistruoti sodo namelį iki 80 m2?
Namas pastatytas 1976 m. Rekonstrukcijai leidimas išduotas 2021 m. (priestato statyba, aukštis 2,5 m, viso apie 60 m2). Statysime rangos būdu, leidime - neypatingas statinys. Ar reikia priduodant daryti geodezinius matavimus, apdrausti statybos draudimu ir gauti pastato naudingumo sertifikatą?
Gyvename daugiabutyje, kurio baigtumas 85 proc. Paskutinis šio namo butas parduotas 2020m. kovo mėn. Visi namo butai įrengti ir pilnai apgyvendinti. Per kiek laiko po paskutinio buto pardavimo statytojas privalo priduoti komisijai namą 100 proc. baigtumo?
B klasės namas. Planuoju pirkti pradėtą statyti namą 2019m. Leidimas statybai gautas 2016m. Noriu sužinoti ar galima bus priduoti kaip B klasės, kai pabaigsime?
Norime prisiduoti namą. Ar privaloma rekuperacijos-ventiliacijos sistema?
Namą su projektu planuoju pirkti Rusijoj. Ar bus sudėtingas namo pririšimas prie sklypo, kai projektas pirktas ne Lietuvoje?
Kokius tyrimus reikia padaryti norint priduoti pastatą?
Daugiabučiam namui Vilniuje 1998 m. buvo išduotas statybos leidimas namas, 1999 m. VĮ RC buvo registruotas daugiabutis namas, kurio baigtumas yra 75 proc. Name jau 20 metų gyvena žmonės, yra ir negyvenamųjų patalpų. Statytojas, kaip bendrovė, yra likviduota. Ką reikia padaryti ir kokius žingsnius reikia atlikti, kad daugiabutis namas būtų priduotas VTPSI ir VĮ RC būtų registruotas 100 proc. namo baigtumas. Kiek laiko tai užsitęstų, kiek apytikriai tai kainuotų ir ar galima samdyti šiam darbui atlikti specialistus?
Noriu pirkti namą, kurio baigtumas 65 %. Bet namas pastatytas nesilaikant projekto. Pagal projektą prie namo nurodyta stoginė automobiliui, o statytojas pastatė toje vietoje garažą. Ar reikėjo naujo projekto ir leidimo? Ar yra baudos, jei tai savavališkai pastatytas priestatas, kuris nenumatytas projekte? Kaip elgtis nusipirkus tokį namą?
Gal žinote, ko būtent reikia priduodant namą: ar sandarumo testo, ar energingumo sertifikavimo, ar ekspertizės? Ar galite kas nors pasiūlyti reikiamą paslaugą? Kokia kaina?
Išsirinkome kotedžą, kurio baigtumas yra 95%. Statytojas teigia, kad iki 100% baigtumo reikės tik sandarumo tyrimo, kuris bus jau atliktas. Mums tik reikės įregistruoti 100% baigtumą. Ar tikrai užteks pateikti tik sandarumo testą?
Mums siūlo išsikasti mikro gręžinį iki 25 m, bet be dokumentų ir be paso. Tačiau gręžinio vieta bus numatyta namo projekte. Ar tai turės įtakos namo pridavimui Vilniaus rajone? Ar turėdami gręžinį be dokumentų, bet jis bus numatytas projekte, priduosime namą?
Planuojame statyti karkasinį namą Vilniaus rajone - 80 kv. Negalime sau leisti išpūsti namo statybos kainos dėl energetinio sertifikavimo net 40 proc. Kaip yra su tuo sertifikavimu? Jeigu namas neatitinka A klasę, mes negalėsime jo priduoti? 25 cm sienų šiltinimas kokiai klasei yra priskiriamas? O gal geriau forminti kaip sodo namą ir tada nereikės sertifikavimo?
Ar yra reikalavimai durims, kad priduoti namą 100%? Šiuo metu namo baigtumas yra 85%, katilinė įrengta tambūre/atviroje erdvėje. Priešais įėjimas į garažą. Nežinau ar galiu statyti duris įėjimo į garažą plastikines, kaip lauko durys? Ar nekils po to problemų su pridavimu? Prisegu planą, realiai situacijai pamatyti.
Planuojame priduoti kotedžo tipo butą 125 kv.m. Tačiau turime problemą, kad kotedžas yra dvibutis, kaimynai nesutinka pridavinėti, nors įsirengę jau gyvena daugiau nei 7 metus. Ar galima ir kokiu straipsniu remiantis mums priduoti būstą atskirai?
Kiek kainuotų nusipirkus priduoti 160-200 m² namą 2005 m. statybos? 100% baigtas ir gyvenamas. Būtų gerai sužinoti nuo minimalios kainos iki maksimalios
Noriu paklausti kokių dokumentų reikia ir nuo ko pradėti įregistravimą. Gyvenamas namas su garažu 100 proc. priduotas. Vietoje garažo buvo įrengtas kambarys. Vietoje garažo vartų įdėtas langas.
Gavau rajone žemės ūkio paskirties statybos leidimą. 2016 metais pradėjau statyti namą. Kada reikia pateikti statybos inspekcijai kiek yra pastatyta? Sako jog reikia po 3 metų ar po 5 metų, o gal iš viso nereikia pateikti kol statau?
Reikia parengti darbo projektą namo pridavimui. Domina kaina.
Kaip elgtis, jeigu namas pastatytas ne pagal projektą: Pamatų plotas tas pats tik pakeistas fasadas-vietoje garažo- kambarys ir keli langai kitaip išdėstyti?
Kokie 100 proc. baigtumo reikalavimai ūkiniam pastatui? ar reikalingas vandentiekis, elektra? Ar reikalinga vidinė apdaila? Kokie konkrečiai statybos darbai turi būti atlikti?
Kokios problemos gali kilti norint priduoti 100% baigtumą dvibučiam name? Ketiname pirkti dvibutį kotedžą, pirksime su paskola taigi bankas įpareigos būstą priduoti per metus. O jei kaimyninis butas tarkim nebus parduotas arba kaimynui bus neaktualu prisiduot?
Turiu 96kv. namą, kuris pastatytas pagal A klasę, kaip viskas vyksta tos A klasės pridavimas, kad turėčiau sertifikatą? Kas tikrinama būna ir t.t.?
Ar galima dvibučiame name priduoti tik vieną butą? Ar būtinas pridavimas abiejų būtų vienu metu?
Namas priduotas statybų inspekcijai 2017m. Projekte yra ir ūkinis pastatas 60 kv.m. Projekte nurodyta, kad ūkinis pastatas pastatytas iš blokelių. Ar įmanoma užregistruoti ūkinį pastatą, jei jis bus pastatytas karkasinis?
Ketiname pirkti ne naują rekonstruojamą gyvenamąjį namą, kurio baigtumas yra apie 75-80%, bet nesame įsitikinę ar prieš tai buvę savininkai užregistravo rekonstrukciją. Sakykite ką daryti tokiu atveju, kiek laiko mes turime pabaigti ir kaip įregistruoti ar priduoti rekonstrukciją? Ar būtų naujam savininkui kažkokios baudos? Prašau pakomentuokite.
Iškilo didelė problema priduodant namą. Ar prie namo įėjimo pastatyta dviejų sienelių (vienos plytos) per du aukštus (nešiltinta nei stogelis, nei sienos) negyvenama patalpa įeina į užstatymo plotą? Mums aiškino architektas, kad tai pridėtinė namo dalis, o nepagrindinė - pristatoma veranda. Dabar mes neišsitenkam į užstatymo plotą, jei matuoja kaip visumą. Kokios yra išlygos ar papunkčiai, nes matininkė nenori matuoti be jo. Patarkit ką daryt, kad nereiktų griaut.
Ką turi pateikti statytojas iš kurio pirkome nebaigtą statybą (80proc. kotedžą)? Ar turi pateikti draudimo polisą techninei priežiūrai, techninio prižiūrėtojo ir darbų vadovo sutartį, kur reikia pateikti į info statybą?
Pradėjau ieškoti namo ir susidūriau jau ne pas pirmą, kad namas neturi energinės klasės. Namas statytas nuo 2009. Kaip tai gali būti? Ir kokios problemos jį priduodant bus 100%? Gal taip pat eina ir naujos statybos namus daryti nepririšant prie klasės?
Ieškau informacijos būsto baigtumo nustatymo klausimu. Įsirenginėjame kotedžą ir artėja jo "pridavimas bankui". Ar yra koks sąrašas, kokie darbai turi būti atlikti?
Projektas buvo darytas 2017m. A klasei, bet leidimas išduotas 2018m. Ar namas turi būti apšiltintas A klasei, ar A+ ?
Ar verta pirkti butą, nepriduotame daugiabutyje? Ar neiškils vėliau problemų?
Leidimas statyti sodo sklype išduotas 2004 m. Kokie reikalingi dokumentai priduodant namą IS "Infostatyba"?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto