Namų pridavimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 145.
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Pirkau butą kotedže, jo baigtumas buvo 68 procentai, dabar viską užbaigėme, kiti kaimynai irgi užbaigė įrenginėti. Kur kreiptis, kad gauti pažymą apie 100 % baigtumą, kad paskui galėtume pridavinėti visa namą.
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Kokia namo pridavimo kaina su dokumentų užsakymu, tvarkymu 2019 m.?
Domina namo pridavimo esminiai klausimai. Esam gavę statybos leidimą 2016m. 08 mėn. 2017m. pabaigoje galvojame priduoti 100% baigtumui. Kokius dokumentus reikia turėti/rinkti statybų metu (pvz. vesti statybos žurnalą, rinkti statybinių medžiagų pirkimo čekius, statybinių medžiagų atitikties sertifikatus, t.t.)? Taip pat ar pridavinėjant reikės nurodyti statinio energetinę klasę, nes išduotame leidime jos nėra.
Turime namą, kurio užbaigtumas 94%. Nuo ko reiktų pradėti ir su kuo reikėtų susisiekti, kad sužinoti ką reiktų padaryti, kad namas būtų užbaigtas 100%?
Noriu pasiteirauti dėl namo pridavimo. Namas pradėtas statyti pagal projektą 2016m. B kategorijos. Girdėjau, kad 2017 metais namus priduoti bus galima tik A kategorijos (čia kaip ir kažkoks naujas įstatymas?). Kaip reikėtų perkelti kategoriją iš B į A? Ar pavyks priduoti namą? Ar čia galioja tik pradėtiems statyti 2017 m.?
Kokie reikalavimai priduodant namą? Ar reikalinga vidaus apdaila: dažytos sienos, įrengtos grindys (dabar tik betonas) ir t.t.? Jeigu suprojektuota stoginė automobiliams ar galima nestatyti nekeinčiant projekto, ar tai trukdytų priduodant?
Pagal 1985 m. gautą statybos leidimą pastatytas sodo namelis iki 80 m2. Yra senas nepriduotas projektas. Kaip dabar reikėtų namą įteisinti, kokie reikalingi dokumentai ir kur kreiptis? Prie namo pristatytas priestatas (be leidimo ir projekto), ar įteisinant senąjį statinį važiuotų tikrinti į vietą?
Statome sodo sklype 80 m2 gyvenamąjį namą. Kokių dokumentų reikia statybų inspekcijai, kad jis būtų priduotas? Gal kaip sodo namui nereikia rodyti gręžinio ir kitokių dalykų, kurie yra būtini namų valdoje?
Kokie darbai name turi būti atlikti norint priduoti jo 100 proc. baigtumą? Ar turi būti sudėtos visos vidaus durys, išklotas laminatas, išdažytos sienos ir panašiai? Jei garažas yra prijungtas prie namo, ar reikia garaže ir katilinėje (stovi dujinis Junkers katilas) priešgaisrinių durų?
Gal galite papasakoti, kiek kainuoja namo įregistravimas, visos komisijos ir t. t?
Domina dalinis namo pridavimas, t.y. dalinis namo baigtumo įvertinimas, dalinis namo baigtumo pridavimas registrų centre. Kokios kainos, terminai?
Kokių dokumentų reikia įregistruojant Registru centre sodo namą sodų bendrijoje iki 80 kv.m? Pamatai baigti, sienos į pabaigą.
Laba diena, mes statomės namą A+ be banko paskolos. Noriu sužinoti, kai namą reikės pridavinėti, ar tikrai reikalingas savininkui civilinis draudimas? Ačiū už išsamų papaiškinimą
Išsirinkome su žmona planuojamą pirkti būstą, atlikome vertinimą, pateikėme bankams paskolų paraiškas ir sulaukėme atsakymo, jog perkamas butas yra sublokuotame name (namas kaip atskiras objektas ir jame du butai), kuris registruotas kaip nebaigta statyba 85 proc. mūsų perkamas butas 100 proc. įrengtas, kaimynų greta 85 proc. Banko sąlyga yra, kad per metus laiko po kredito gavimo visas namas būtų priduotas 100 proc. Ar turime kokias nors teises šiuo klausimu? 12 mėn. netruks praeit, o kaimynai neskubėdami įsikurdinėja ir apie pridavimą kol kas nekalba. Ar suderinus, įmanoma priduot patį namą nors kaimynų butas dar nebus pasiekęs 100 proc.?
Nusipirktame sklype Vilniaus r. yra neįregistruotas pagalbinis ūkinis statinys ( apie 1977 m. statyba ). Statinys atitinka 1 grupės nesudėtingų statinių kategoriją (užstatymas siekia 49 kv.m.), bet atstumas vakarinėje sklypo kraštinėje nuo kaimyninio sklypo yra 1,1 m. Kaip mums įregistruoti šį pastatą? Ar statinys nuo kaimyno sklypo turi būti nutolęs 3 m? Kaimynas raštiško sutikimo statybai neduoda.
Kokių dokumentų, pažymų ar kitokių veiksmų reikia priduodant gyvenamą namą?
Vasarnamiui iki 80kv.m buvo nereikalingas nei leidimas nei projektas, kaip dabar jį priduoti, jeigu visko jau reikia?
Domina namo pridavimas. Ar galima priduoti namą, jeigu jis 100% nėra užbaigtas? Ir kiek % turi būti padarytas, kad galima būtų priduoti?
Kiek kainuotų ir kiek užtruktų namo pridavimas valstybinei komisijai? Kalba eina apie užbaigtą 143 kv. m. namą Vilniaus rajone.
Sodo sklype stovinčio namo plotas apie 80 m2, jis nėra registruotas. Kaip įregistruoti šį pastatą? Kur kreiptis?
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 92%? Ir kokie reikalingi dokumentai 92% baigtumo registracijai?
Kaip dabar nuo gegužės 1d. su namo pridavimu? Kokia eiga, reikalavimai, dokumentai?
Norėjau pasiteirauti, ar teikiate tokią paslaugą, kaip A+ klasės namo (kotedžo) pridavimas 100 proc. baigtumui? Šiai dienai turime 85 proc. baigtumo kotedžą, esame pasidarę sandarumo testą, bus įvedamas dujinis šildymas. Kokių sertifikatų mums reikėtų? Kiek kainuotų Jūsų paslaugos?
Noriu pasiteirauti, kiek užtrunka namo pridavimo procedūros?
Ar būtini sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu?
Pasistatėm namą 100 kv. su statybos leidimu, turime projektą ir gavosi taip, kad mūsų namą nuo kaimynų namo skiria atstumas 7,4 m, o pagal priešgaisrinius reikalavimus, kaimynų namas pirmos klasės degumo, o mūsų antros klasės degumo ir atstumas turėtų būti 8 m. Projekto mes patys netikrinome, pasitikėjome architektu, nes gautas iš savivaldybės leidimas ir dabar jau norime pridavinėti namą. Ar neturėsime problemų dėl atstumo?
Ar įmanoma, dovanotame sklype, juridiškai įregistruoti senos statybos 2 ūkinius pastatus ir dalį tvenkinio, kuriame įregistruoti 5 arai, o kiti 5 arai savavališkai iškasti prieš 2 metus.
Kas iš namo vidaus įrengimo bei apdailos darbų gali būti nepadaryti ar jau būtinai atlikti norint priduoti namą 100% baigtumui? Rozetės ir jungikliai turi būti sudėti, o ar būtinos grindų dangos bei sienų apdaila?
Norėjau paklausti apie tokią situaciją, ką vertėtų geriau daryti. Objektas - gyvenamasis namas. Jame gyveno senolis, turėjo to namo statybos dokumentus, leidimus ir pan. Tačiau to namuko neįregistravo. Namą metų bėgyje rekonstravo - padidėjo plotas per pus. Dabar namo bendras plotas - apie 300 m2. Vieno aukšto su mansarda. Pakeistas namas nuo pamatų. Namo rekonstrukcijos ir statybos eigoje dokumentai nebuvo tvarkomi. Senolis mirė, savo turtą perrašė dukrai, tai yra žemę po namu. Klausimas toks: kaip šį namą įregistruoti?
Nuo sklypo ribos kaimyno namo pamatai nutolę apie 2,5 m, stogo konstrukcija - 2 m, mūsų statomas namas - 3,56 m. Ar kaimynas nepažeidė reikalavimų? Ar nekils problemų namus priduodant?
Perkant namą, kas atlieka nuotekų ir gręžinio registravimą? Statytojas ar pirkėjas?
Namas pradėtas statyti 2017m., A kategorija. Šiais metais jo statyba bus tęsiama. Ar bus taikomi A+ kategorijai keliami reikalavimai šiam namui, kurio pridavimas numatomas 2018/2019 metais?
Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamą namą priemiestyje ir rąsto storis 22 cm. Architektas projekte nurodys, kad šildomos sienos iš vidaus, nes sako negalės kitaip priduoti namo ir negausim leidimo statybai. Prašant savivaldybėje projektavimo sąvadų ir pasakius, kad rąstinis namas bus 150 m2 vasarnamis, jie vistiek traktuos jį kaip gyvenamajį namą ir pridavinėti reiks kaip gyvenamąjį, o ne kaip vasarnamį ir reiks, kad sienų varža būtų 5. Kaip yra iš tikro?
Namas pastatytas 1976 m. Rekonstrukcijai leidimas išduotas 2021 m. (priestato statyba, aukštis 2,5 m, viso apie 60 m2). Statysime rangos būdu, leidime - neypatingas statinys. Ar reikia priduodant daryti geodezinius matavimus, apdrausti statybos draudimu ir gauti pastato naudingumo sertifikatą?
Ar būtina A++ klasės namui įrengti saulės baterijas, jeigu šildymas bus "oras-vanduo"?
Statomas A+ klasės namas. Projekte numatyta dujinis šildymas (toks ir įrengtas). Projekte vėdinimas numatytas natūralus. Ar vėliau priduodant namą, neįrengus rekuperacijos, gali kilti sunkumų?
Ar galima išsiimti leidimą statyti ūkinį pastatą (namą), o kai pastatai pridavinėti kaip gyvenamą namą? Tikslas, kad nereiktų, kad namas atitiktų A+ klasių.
Pirkau butą 10-ies butų naujos statybos name. Kokie būtini darbai ir įranga turi būti, kad būtų galima priduoti jį kaip 100% baigtą? Nėra durų kambariuose, virtuvės kriauklės ir jokio ten baldo nėra, skalbimo mašinos, dūmų signalizacijos. Išvardinau tai, ko trūksta. Sienos nudažytos, grindys sudėtos, šviestuvai visur, tualetas, dušas, kriauklė vonioje yra.
Sveiki, mačiau rašėte apie statybos nukrypimus nuo projekto. Pas mus tokia situacija, gavome statybos leidimą, ir tik prieš pradedant statybas "pakėlėme" sklypą. Pagal projektą 0,00 - 111.30 altitudė, a dabar gaunasi 0,00 - 111,86. Pačio pastato aukštis nuo 0,00 atitinka projektą, neatitinka tik sklypo aukštis, kaip manote, turėsime problemą priduodant namą?
Daugiabučiam namui Vilniuje 1998 m. buvo išduotas statybos leidimas namas, 1999 m. VĮ RC buvo registruotas daugiabutis namas, kurio baigtumas yra 75 proc. Name jau 20 metų gyvena žmonės, yra ir negyvenamųjų patalpų. Statytojas, kaip bendrovė, yra likviduota. Ką reikia padaryti ir kokius žingsnius reikia atlikti, kad daugiabutis namas būtų priduotas VTPSI ir VĮ RC būtų registruotas 100 proc. namo baigtumas. Kiek laiko tai užsitęstų, kiek apytikriai tai kainuotų ir ar galima samdyti šiam darbui atlikti specialistus?
Norime pirkti 2007 statybos namą. Namas pagal faktines aplinkybes pilnai įrengtas ir gyvenamas, tačiau įregistruotas namo baigtumas registrų centre - 70%, tačiau savininkai neturi namo darbo projekto ir techninio projekto. Turima informacija ir dokumentai: statybos leidimas, projekto autorius ir techninis prižiūrėtojas, žemės sklypo ribų paženklinimo-parodymo aktas, žemės sklypo kadastro duomenys. Kokios galimybės įregistruoti namą? Iš kur gauti darbo projektą ir techninį projektą? Ar tikėtina, kad kopiją turi registrų centras? Kaip rekomenduotumėte elgtis? Kokios galimybės įregistruoti namą negavus darbo ir techninio projekto? Kokios galimos rizikos neįregistruoti 100% namo baigtumą net gavus techninį projektą?
Baiginėju sodo namą, jis yra 78kv.m, bet yra ir priestatas apie 12-15kv.m sujungtas su namu. Ten buvo planuota pirtis, bet dabar apsistojome su san. mazgu boilerine ir dušu. Kaip geriausiai šį pastatą būtų pradėti pridavinėti? Kokius dokumentus reikia paruošti?
Ketiname pirkti kotedžą, kurio baigtumas 85 proc. Kotedžas Registrų centre registruotas, kaip pastatas, gyvenamas namas, turintis savo atskirą unikalų Nr. Kiti 3 kotedžai, kartu su šiuo kotedžu, sudarantys faktiškai 1 namą (turi bendras sienas) taip pat turi atskirus unikalius Nr. ir RC registruoti kaip atskiri gyvenamieji namai. Kyla klausimas dėl kotedžo pridavimo 100 proc. Ar galima vieną iš pirmiau minėtų kotedžų, atlikus reikiamus vidaus darbus, registruoti RC 100 proc.? Ar visgi reikalinga, kad visi 4 kotedžai būtų užbaigti ir kartu registruojami 100 proc.?
Planuojame statyti karkasinį namą Vilniaus rajone - 80 kv. Negalime sau leisti išpūsti namo statybos kainos dėl energetinio sertifikavimo net 40 proc. Kaip yra su tuo sertifikavimu? Jeigu namas neatitinka A klasę, mes negalėsime jo priduoti? 25 cm sienų šiltinimas kokiai klasei yra priskiriamas? O gal geriau forminti kaip sodo namą ir tada nereikės sertifikavimo?
Planuojame priduoti kotedžo tipo butą 125 kv.m. Tačiau turime problemą, kad kotedžas yra dvibutis, kaimynai nesutinka pridavinėti, nors įsirengę jau gyvena daugiau nei 7 metus. Ar galima ir kokiu straipsniu remiantis mums priduoti būstą atskirai?
Ką turi pateikti statytojas iš kurio pirkome nebaigtą statybą (80proc. kotedžą)? Ar turi pateikti draudimo polisą techninei priežiūrai, techninio prižiūrėtojo ir darbų vadovo sutartį, kur reikia pateikti į info statybą?
Norime pirkti namą, sodo bendrija, virš 80 kv, yra leidimas statybai, tiksliau rekonstrukcijai, atlikti darbai, bet nepriduotas po rekonstrukcijos. Ar tokį statinį registruos registrų centas pasikeitus savininkams, ar pirmiau reikia priduoti po rekonstrukcijos?
Domina namo pridavimas. Name, kuris yra sodo bendrijoje, pirmame aukste turi 50 kv. m, o antro auksto siena yra 1.5 m aukscio, ir ten yra padaryti kambariai. Ar priduodant toki nama bus skaiciuojama antro auksto kvadratura ?
Girdėjau, kad jei statybos leidimas išduotas iki 2015 metų, tai po 3 metų nuo statybos leidimo pradžios reikia prisiduoti namo būklę. Nesvarbu, kad nebaigtas ir kad leidimo galiojimas 10 metų. Ar tai tiesa, ir kur kreiptis?
Prieš tris metus pradėjome statyti sodo namelį 80 kv. m. Kaip ir baiginėjam ir planuojam jau pridavinėti, koks pridavimo procesas ir kur kreiptis?
Namas yra 80 kw metru ar galima jeme bus prisiregistruoti? kokiu dokumentu reikia registrui?
Ar statinį galima įregistruoti kaip sodo namą, jei jo dydis viršija 80 m2?
Namas pastatytas ūkio būdu. Viena garažo siena yra mažiau nei 3 metrai, t.y. 2,3 m, nuo sklypo ribos. Šalia eina keliukas, kuris priklauso savivaldybei. Noriu namą įregistruoti kaip nebaigtą statybą (visi dokumentai yra). Kaip elgtis?
Ar yra koks nors supaprastintas įstatymas įrengiant mansardoje kambarius? Ar reikia statybos leidimo, energetikų išvadų, vėliau naujai daryti namo įregistravimą? Patarkite. Nuosavas namas 54 m2, šalia dar prijungtas 24 m2 garažas. Šis pirmas aukštas - įformintas inventorinėje byloje.Tačiau neįforminti mansardoje įrengti kambariai (aukštis daugiau negu 1,60 m).
Kokiame statybų etape galima įregistruoti sodo namelį iki 80 m2?
Ar galima įregistruoti namą Registrų centre, jei nesutvarkyti gręžinio ir vandens nuotekų sistemos dokumentai?
Gal galite pakomentuoti šią situaciją: turime pastatytą namą, reikia pažymos apie nebaigtą statybą. Kreipėmės į rajono specialistą rugpjūčio mėn. Iki dabar tos pažymos neturime. Specialistas vis sako, kad paskambins ir pan. Projektas, leidimas ir kiti dokumentai tvarkingi, kur kreiptis, kad greičiau tą pažymą gauti?
Ar verta pridavinėti namą, kuris statytas 1972m. ir visą laiką buvo pilnai gyvenamas? Ar siekiant priduoti namą reikės atlikti namo projektą ir gauti statybos leidimą?
Norim pirkti namą naujos statybos 80 kvadratų, 88% baigtumas. Ar galima iš karto registruoti kaip gyvenamą namą? Ar kol 100% nebus baigtas turi pardavėjas registruoti kaip sodo namą.
Turime priduoti dvibutį namą. Kaimynas pirko įrengtą. 100 proc. priduotą butą. Mes pirkom 85 ir patys įsirenginėjome. Dabar reikia padaryti galutinį pridavimą. Kaimynui brokeris sako, kad butas priduotas ir kai mes prisiduosim, atseit namas automatiškai taps 100 proc. baigtas. Kokią teisę mes turim prašyti kaimyno dėtis prie butų įregistravimų mokesčio? Ar turi jis pagrindą atsisakyti pridavinėti namą?
Norime priduoti sodo namo baigtumą. Kokių reikia dokumentų? Ar reikalingas sandarumo testas ir energetinio naudingumo sertifikatas
Leidimas statyti nesudėtingą ūkio paskirties pastatą išduotas 2016 metais. Statinys pastatytas, bet išorinės sienos 40 cm neatitinka pagal projektą (į didesnę pusę, dėl papildomai dėtos šiltinimo medžiagos ir kitų apdailos komponentų). Taip pat pakelta pamatų altitudė 30 cm. Ar užtenka projekto atnaujinimo ar jau reikės ir naujo leidimo priduodant šį statinį?
Vystytojas parduoda namą, statoma pagal B klasės projektą, tačiau pats namas pasak vystytojo statomas pagal A+ klasės reikalavimus. Namas parduodamas 85% baigtumu. Kaip nustatyti ar tas statinys realiai atitinka A+ klasę ir ar nebus problemų arba papildomų išlaidų priduodant namą 100% baigtumui?
Planuojame įsigyti kotedžą su 85% baigtumu (butą dvibučiame name), kuris pagal projektą turi atitikti A+ klasę su numatytu šildymu oras-vanduo. Šalia sklypo yra dujos, tad tiek mums, tiek būsimiems kaimynams pastarasis šildymo variantas kur kas priimtinesnis. Pardavėjai sutinka įvesti dujas, tačiau iškyla klausimas: ar galėsime pilnai priduoti namą (100%) jei pakeisime šildymo sistemą, o pardavėjas projekte pakeitimų neatliks? Gal galėtumėte pakomentuoti kokie nesklandumai gali kilti mums pirkėjams įsivedant dujas?
Norime įsigyti sodybą, aišku reikės ją rekonstruoti (vidaus darbai, krosninis šildymas bus pakeistas kitu), sienų apšiltinimas iš vidau. Viską darysime legaliai, išsiimsime dokumentą rekonstrukcijai. Bet domina kitas klausimas, kaip bus su pridavimu, kokios klasės turi sekti norint registruoti pridavimui, į ką reikia atkreipti dėmesį?
Priduodant namą 100%, iškilo problemų. Pasirodo namo vystytojas/statytojas neturėjo atlikto geologinio tyrimo bei statybos draudimo. Perkant namą - jisai buvo 85% baigtumo. Statybos leidimas buvo gautas 2019 m. Kaip gali būti, kad nustatant namo baigtumą 85% buvo nereikalaujama šių dokumentų? Statytojas aiškina, kad jam jų nereikėjo. Tai kodėl man, priduodant namą jų reikia, kai jie buvo privalomi pačioje statybų pradžioje?
Namo statybos leidimas išduotas 2018m., kai grunto tyrimai buvo neprivalomi. Nuo 2021m. norint priduoti namą 100proc. baigtumu, privaloma pateikti grunto tyrimų ataskaitą. Ar ši prievolė galios ir 2018m. statybos leidimą gavusiam namui? Tokiu atveju reikštų, kad įstatymas pakeistas atgaline data?
Pradėtos 80m2 namo statybos sodų bendrijoje, yra projektas ir leidimas, viskas sutvarkyta infostatyboje, bet po poros metų dėl finansinių sunkumų norėtume pabaigti statybas kaip sodo namą. Ar yra tokia galimybė ir kaip tai galima padaryti?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto