Namų pridavimas – Patarimai

Planuojame pirkti 1990 m. statybos namą su dokumentais, kuriuose užfiksuotas 75 proc. baigtumas. Ką lemia šis baigtumas imant paskolą? Kokių veiksmų reikėtų imtis, norint pirma priduoti namą iki 100 proc.? Ar dokumentus gali tvarkyti būsimas pirkėjas?
Mūsų projekto altitudė pasikeitė +32 cm daugiau nei nurodyta projekte. Ar priduodant namą gali kilti problemų? Ar reikalinga bus keisti projektą, ar toks aukštis nekelia problemų?
Kas privalo būti registruojant 80% baigtumą? Ar turi būti įvestas vandentiekis, kanalizacija, šildymo įrenginys?
Noriu pirkt namą su 80% baigtumu, tas namas turi bendrą statybos leidimą su dar 3 namais. Kaip aiškina pardavėjas, statybos leidimas išimtas 100% baigtumui, tad dabar man nusipirkus namą aš jo negalėčiau priduot 100%. Ar įmanoma dar kažką padaryti be projekto ir statybos leidimo perrašymo ant savęs, nes tai kainuotų papildomą laiką ir pinigus?
Priduodant 100% baigtumui ar ekspertai reikalaus energetinio naudingumo sertifikato priduodant B klasės kotedžą?
Sveiki. Kiek gali kainuoti sodo namelio pridavimas?
Turiu sodo sklypą sodų bendrijoje Vilniaus rajone. Sklypas 7a, yra kadastriniai matavimai. Sklype yra mažas namukas apie 20-30kv. m be jokių patogumų (turbūt traktuojamas kaip ūkinis pastas?), bet jo kadastriniuose matavimuose nėra. Taigi mano užklausa tokia: ar reikia užregistruoti tokį namelį? Ar jis turi atsispindėti kadastriniuose matavimuose? Kokie dokumentai reikalingi ir ar teikiate tokias paslaugas? Jeigu taip kokie būtų Jūsų įkainiai. Ačiū, lauksiu atsakymo.
Koks namo užbaigtumas turėtų būti norint priduoti namą? Ir koks, užbaigtumas, norint priduoti, kaip sodo namą? Esam pasistatę namą sodų bendrijoje, namas turėjo būti pagal projektą iki 80kvadratų, bet statymo eigoje nukrypome nuo jo. Koks namo aukštis įeina į bendrą kvadratūrą?
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Pirkau butą kotedže, jo baigtumas buvo 68 procentai, dabar viską užbaigėme, kiti kaimynai irgi užbaigė įrenginėti. Kur kreiptis, kad gauti pažymą apie 100 % baigtumą, kad paskui galėtume pridavinėti visa namą.
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Kokia namo pridavimo kaina su dokumentų užsakymu, tvarkymu 2019 m.?
Turime namą, kurio užbaigtumas 94%. Nuo ko reiktų pradėti ir su kuo reikėtų susisiekti, kad sužinoti ką reiktų padaryti, kad namas būtų užbaigtas 100%?
Noriu pasiteirauti dėl namo pridavimo. Namas pradėtas statyti pagal projektą 2016m. B kategorijos. Girdėjau, kad 2017 metais namus priduoti bus galima tik A kategorijos (čia kaip ir kažkoks naujas įstatymas?). Kaip reikėtų perkelti kategoriją iš B į A? Ar pavyks priduoti namą? Ar čia galioja tik pradėtiems statyti 2017 m.?
Kokie reikalavimai priduodant namą? Ar reikalinga vidaus apdaila: dažytos sienos, įrengtos grindys (dabar tik betonas) ir t.t.? Jeigu suprojektuota stoginė automobiliams ar galima nestatyti nekeinčiant projekto, ar tai trukdytų priduodant?
Pagal 1985 m. gautą statybos leidimą pastatytas sodo namelis iki 80 m2. Yra senas nepriduotas projektas. Kaip dabar reikėtų namą įteisinti, kokie reikalingi dokumentai ir kur kreiptis? Prie namo pristatytas priestatas (be leidimo ir projekto), ar įteisinant senąjį statinį važiuotų tikrinti į vietą?
Statome sodo sklype 80 m2 gyvenamąjį namą. Kokių dokumentų reikia statybų inspekcijai, kad jis būtų priduotas? Gal kaip sodo namui nereikia rodyti gręžinio ir kitokių dalykų, kurie yra būtini namų valdoje?
Kokie darbai name turi būti atlikti norint priduoti jo 100 proc. baigtumą? Ar turi būti sudėtos visos vidaus durys, išklotas laminatas, išdažytos sienos ir panašiai? Jei garažas yra prijungtas prie namo, ar reikia garaže ir katilinėje (stovi dujinis Junkers katilas) priešgaisrinių durų?
Laba diena, mes statomės namą A+ be banko paskolos. Noriu sužinoti, kai namą reikės pridavinėti, ar tikrai reikalingas savininkui civilinis draudimas? Ačiū už išsamų papaiškinimą
Gal galite papasakoti, kiek kainuoja namo įregistravimas, visos komisijos ir t. t?
Domina dalinis namo pridavimas, t.y. dalinis namo baigtumo įvertinimas, dalinis namo baigtumo pridavimas registrų centre. Kokios kainos, terminai?
Kokių dokumentų reikia įregistruojant Registru centre sodo namą sodų bendrijoje iki 80 kv.m? Pamatai baigti, sienos į pabaigą.
Išsirinkome su žmona planuojamą pirkti būstą, atlikome vertinimą, pateikėme bankams paskolų paraiškas ir sulaukėme atsakymo, jog perkamas butas yra sublokuotame name (namas kaip atskiras objektas ir jame du butai), kuris registruotas kaip nebaigta statyba 85 proc. mūsų perkamas butas 100 proc. įrengtas, kaimynų greta 85 proc. Banko sąlyga yra, kad per metus laiko po kredito gavimo visas namas būtų priduotas 100 proc. Ar turime kokias nors teises šiuo klausimu? 12 mėn. netruks praeit, o kaimynai neskubėdami įsikurdinėja ir apie pridavimą kol kas nekalba. Ar suderinus, įmanoma priduot patį namą nors kaimynų butas dar nebus pasiekęs 100 proc.?
Nusipirktame sklype Vilniaus r. yra neįregistruotas pagalbinis ūkinis statinys ( apie 1977 m. statyba ). Statinys atitinka 1 grupės nesudėtingų statinių kategoriją (užstatymas siekia 49 kv.m.), bet atstumas vakarinėje sklypo kraštinėje nuo kaimyninio sklypo yra 1,1 m. Kaip mums įregistruoti šį pastatą? Ar statinys nuo kaimyno sklypo turi būti nutolęs 3 m? Kaimynas raštiško sutikimo statybai neduoda.
Kokių dokumentų, pažymų ar kitokių veiksmų reikia priduodant gyvenamą namą?
Vasarnamiui iki 80kv.m buvo nereikalingas nei leidimas nei projektas, kaip dabar jį priduoti, jeigu visko jau reikia?
Domina namo pridavimas. Ar galima priduoti namą, jeigu jis 100% nėra užbaigtas? Ir kiek % turi būti padarytas, kad galima būtų priduoti?
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 92%? Ir kokie reikalingi dokumentai 92% baigtumo registracijai?
Kiek kainuotų ir kiek užtruktų namo pridavimas valstybinei komisijai? Kalba eina apie užbaigtą 143 kv. m. namą Vilniaus rajone.
Kaip dabar nuo gegužės 1d. su namo pridavimu? Kokia eiga, reikalavimai, dokumentai?
Norėjau pasiteirauti, ar teikiate tokią paslaugą, kaip A+ klasės namo (kotedžo) pridavimas 100 proc. baigtumui? Šiai dienai turime 85 proc. baigtumo kotedžą, esame pasidarę sandarumo testą, bus įvedamas dujinis šildymas. Kokių sertifikatų mums reikėtų? Kiek kainuotų Jūsų paslaugos?
Noriu pasiteirauti, kiek užtrunka namo pridavimo procedūros?
Ar būtini sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu?
Pasistatėm namą 100 kv. su statybos leidimu, turime projektą ir gavosi taip, kad mūsų namą nuo kaimynų namo skiria atstumas 7,4 m, o pagal priešgaisrinius reikalavimus, kaimynų namas pirmos klasės degumo, o mūsų antros klasės degumo ir atstumas turėtų būti 8 m. Projekto mes patys netikrinome, pasitikėjome architektu, nes gautas iš savivaldybės leidimas ir dabar jau norime pridavinėti namą. Ar neturėsime problemų dėl atstumo?
Sodo sklype stovinčio namo plotas apie 80 m2, jis nėra registruotas. Kaip įregistruoti šį pastatą? Kur kreiptis?
Kas iš namo vidaus įrengimo bei apdailos darbų gali būti nepadaryti ar jau būtinai atlikti norint priduoti namą 100% baigtumui? Rozetės ir jungikliai turi būti sudėti, o ar būtinos grindų dangos bei sienų apdaila?
Ar įmanoma, dovanotame sklype, juridiškai įregistruoti senos statybos 2 ūkinius pastatus ir dalį tvenkinio, kuriame įregistruoti 5 arai, o kiti 5 arai savavališkai iškasti prieš 2 metus.
Perkant namą, kas atlieka nuotekų ir gręžinio registravimą? Statytojas ar pirkėjas?
Namas pradėtas statyti 2017m., A kategorija. Šiais metais jo statyba bus tęsiama. Ar bus taikomi A+ kategorijai keliami reikalavimai šiam namui, kurio pridavimas numatomas 2018/2019 metais?
Norėjau paklausti apie tokią situaciją, ką vertėtų geriau daryti. Objektas - gyvenamasis namas. Jame gyveno senolis, turėjo to namo statybos dokumentus, leidimus ir pan. Tačiau to namuko neįregistravo. Namą metų bėgyje rekonstravo - padidėjo plotas per pus. Dabar namo bendras plotas - apie 300 m2. Vieno aukšto su mansarda. Pakeistas namas nuo pamatų. Namo rekonstrukcijos ir statybos eigoje dokumentai nebuvo tvarkomi. Senolis mirė, savo turtą perrašė dukrai, tai yra žemę po namu. Klausimas toks: kaip šį namą įregistruoti?
Nuo sklypo ribos kaimyno namo pamatai nutolę apie 2,5 m, stogo konstrukcija - 2 m, mūsų statomas namas - 3,56 m. Ar kaimynas nepažeidė reikalavimų? Ar nekils problemų namus priduodant?
Namas pastatytas 1976 m. Rekonstrukcijai leidimas išduotas 2021 m. (priestato statyba, aukštis 2,5 m, viso apie 60 m2). Statysime rangos būdu, leidime - neypatingas statinys. Ar reikia priduodant daryti geodezinius matavimus, apdrausti statybos draudimu ir gauti pastato naudingumo sertifikatą?
Ar būtina A++ klasės namui įrengti saulės baterijas, jeigu šildymas bus "oras-vanduo"?
Namo statybos leidimas išduotas 2018m., kai grunto tyrimai buvo neprivalomi. Nuo 2021m. norint priduoti namą 100proc. baigtumu, privaloma pateikti grunto tyrimų ataskaitą. Ar ši prievolė galios ir 2018m. statybos leidimą gavusiam namui? Tokiu atveju reikštų, kad įstatymas pakeistas atgaline data?
A+ Namo projekte numatytas šildymas oras-vanduo. Tačiau nusprendžiau įrengti dujinį šildymą. Ar dėl tokio pakeitimo gali kilti sunkumų priduodant pastatą? Ar tiesiog svarbiausia pasiekti A+ namo sandarumą?
Gyvename daugiabutyje, kurio baigtumas 85 proc. Paskutinis šio namo butas parduotas 2020m. kovo mėn. Visi namo butai įrengti ir pilnai apgyvendinti. Per kiek laiko po paskutinio buto pardavimo statytojas privalo priduoti komisijai namą 100 proc. baigtumo?
Ar galima išsiimti leidimą statyti ūkinį pastatą (namą), o kai pastatai pridavinėti kaip gyvenamą namą? Tikslas, kad nereiktų, kad namas atitiktų A+ klasių.
Sveiki, mačiau rašėte apie statybos nukrypimus nuo projekto. Pas mus tokia situacija, gavome statybos leidimą, ir tik prieš pradedant statybas "pakėlėme" sklypą. Pagal projektą 0,00 - 111.30 altitudė, a dabar gaunasi 0,00 - 111,86. Pačio pastato aukštis nuo 0,00 atitinka projektą, neatitinka tik sklypo aukštis, kaip manote, turėsime problemą priduodant namą?
Kokius tyrimus reikia padaryti norint priduoti pastatą?
Daugiabučiam namui Vilniuje 1998 m. buvo išduotas statybos leidimas namas, 1999 m. VĮ RC buvo registruotas daugiabutis namas, kurio baigtumas yra 75 proc. Name jau 20 metų gyvena žmonės, yra ir negyvenamųjų patalpų. Statytojas, kaip bendrovė, yra likviduota. Ką reikia padaryti ir kokius žingsnius reikia atlikti, kad daugiabutis namas būtų priduotas VTPSI ir VĮ RC būtų registruotas 100 proc. namo baigtumas. Kiek laiko tai užsitęstų, kiek apytikriai tai kainuotų ir ar galima samdyti šiam darbui atlikti specialistus?
Statomas sodo namas iki 80kv. rajone, sodu bendrijoje. Statybos leidimo nereikia, bet projektas pas architektą padarytas. Norint priduoti sodo nesudėtingą statinį, kuriam nereikėjo leidimo, jis turi būti užbaigtas 100proc.? Su san. mazgais, kriauklėm, wc, katiline? Ar užtenka sienų, langų, stogo, kambarių pertvarų? Ar iš vis reikia sodo namą priduoti? Ar statinys turi 100proc. atitikti projektą nors tai ir nesudėtingas sodo pastatas? Turiu omenyje lauko apdailos spalvas, pasirinktą apdailos medžiagą. Ar sodo pastatams priduoti yra važiuojama į vietą ir žiūrima, kaip įrengtas vidus?
Ketiname pirkti kotedžą, kurio baigtumas 85 proc. Kotedžas Registrų centre registruotas, kaip pastatas, gyvenamas namas, turintis savo atskirą unikalų Nr. Kiti 3 kotedžai, kartu su šiuo kotedžu, sudarantys faktiškai 1 namą (turi bendras sienas) taip pat turi atskirus unikalius Nr. ir RC registruoti kaip atskiri gyvenamieji namai. Kyla klausimas dėl kotedžo pridavimo 100 proc. Ar galima vieną iš pirmiau minėtų kotedžų, atlikus reikiamus vidaus darbus, registruoti RC 100 proc.? Ar visgi reikalinga, kad visi 4 kotedžai būtų užbaigti ir kartu registruojami 100 proc.?
Išsirinkome kotedžą, kurio baigtumas yra 95%. Statytojas teigia, kad iki 100% baigtumo reikės tik sandarumo tyrimo, kuris bus jau atliktas. Mums tik reikės įregistruoti 100% baigtumą. Ar tikrai užteks pateikti tik sandarumo testą?
Ar yra reikalavimai durims, kad priduoti namą 100%? Šiuo metu namo baigtumas yra 85%, katilinė įrengta tambūre/atviroje erdvėje. Priešais įėjimas į garažą. Nežinau ar galiu statyti duris įėjimo į garažą plastikines, kaip lauko durys? Ar nekils po to problemų su pridavimu? Prisegu planą, realiai situacijai pamatyti.
Ką turi pateikti statytojas iš kurio pirkome nebaigtą statybą (80proc. kotedžą)? Ar turi pateikti draudimo polisą techninei priežiūrai, techninio prižiūrėtojo ir darbų vadovo sutartį, kur reikia pateikti į info statybą?
Pradėjau ieškoti namo ir susidūriau jau ne pas pirmą, kad namas neturi energinės klasės. Namas statytas nuo 2009. Kaip tai gali būti? Ir kokios problemos jį priduodant bus 100%? Gal taip pat eina ir naujos statybos namus daryti nepririšant prie klasės?
Norime pirkti namą, sodo bendrija, virš 80 kv, yra leidimas statybai, tiksliau rekonstrukcijai, atlikti darbai, bet nepriduotas po rekonstrukcijos. Ar tokį statinį registruos registrų centas pasikeitus savininkams, ar pirmiau reikia priduoti po rekonstrukcijos?
Domina namo pridavimas. Name, kuris yra sodo bendrijoje, pirmame aukste turi 50 kv. m, o antro auksto siena yra 1.5 m aukscio, ir ten yra padaryti kambariai. Ar priduodant toki nama bus skaiciuojama antro auksto kvadratura ?
Girdėjau, kad jei statybos leidimas išduotas iki 2015 metų, tai po 3 metų nuo statybos leidimo pradžios reikia prisiduoti namo būklę. Nesvarbu, kad nebaigtas ir kad leidimo galiojimas 10 metų. Ar tai tiesa, ir kur kreiptis?
Prieš tris metus pradėjome statyti sodo namelį 80 kv. m. Kaip ir baiginėjam ir planuojam jau pridavinėti, koks pridavimo procesas ir kur kreiptis?
Kokiame statybų etape galima įregistruoti sodo namelį iki 80 m2?
Dvibutis namas. Namo baigtumas 82%. Abi namo dalys įrengtos 100% ir jau gyvename apie 8 metus. Kaimynas piktavališkai nesutinka priduoti namo. Nesileidžia į jokias kalbas. Ar yra galimybė prisiduoti 100% baigtumas be kaimyno sutikimo? Garso matavimo protokolo ir kaimyno sutikimo (kaip bendras klydo naudotojo) neturime.
Turiu 80 kv. ūkinį pastatą. Užregistruotas registrų centre 82% baigtumo. Ar būtina registruoti 100% baigtumą ir koks yra terminas užbaigti tą pastatą?
Turiu namo dalį, prie kurios padariau priestatą, t.y. padidinau bendrą plotą (priestatas yra prie dovanotos namo dalies, nors aišku vistiek viskas sujungta). Namas yra dviejų bendrasavininkų, t.y. mano ir brolio. Dabar padarėme planą, sumokėjome baudą už savavališką statybą (aišku tik dabar pamatėme, jog architektas parašė ne "rekonstrukcija", o "nauja statyba") ir dabar negalime užregistruoti, infostatyboje atmeta, nes pasirodo dar ir brolis savo kažkada pastatyto priestato nėra užregistravęs ir to daryti nenori. O aš savo ruožtu taip pat nenorėčiau už jo registavimus mokėti. Kur galima kreiptis, jog jis būtų priverstas užregistruoti savo dalį, be teismų? Ir jei visgi neįmanoma, tai ar galima tik savo dalį kažkaip užregistruoti ir vėl gi kur reiktų kreiptis, kokios kainos?
RC išrašė, kad namo baigtumas 81%. Namas 1984m., rekonstruotas 2010m. Nuo ko pradėti, kad baigtumas RC išraše būtų 100%?
Pirkau namą su įregistruotu 86% baigtumu. Namo projektas darytas 2020m., statybos leidimas gautas 2021-04-23. Dabar statybą baigėme ir norėdami namą įregistruoti 100% privalome pateikti kai kuruos dokumentus, tarp šitų dokumentų privalau pateikti ir inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų ataskaitą. Kaip suprantu šio dokumento reikia dėl 2021-01-01 įsigaliojusio STR 1.05.01:2017 pakeitimo? Dar nurodyta STR1.04.02:2011 ,,Inžinieriniai geologiniai tyrimai" 8 punkte nustatyta, kad IGG tyrimai sudaro statybinių tyrimų dalį, o IGG tyrimų ataskaita yra privalomasis statinio projekto rengimo dokumentas. Tai klausimas būtų ar statytojas arba projektuotojas neturėjo pasirūpinti, kad šie tyrimai būtų atlikti ir atlikta tyrimų ataskaita atsižvelgiant į tai, kad statybos leidimas gautas 2021-04-23, o įstatymo pakeitimas 2021-01-01?
Ar verta pridavinėti namą, kuris statytas 1972m. ir visą laiką buvo pilnai gyvenamas? Ar siekiant priduoti namą reikės atlikti namo projektą ir gauti statybos leidimą?
Norim pirkti namą naujos statybos 80 kvadratų, 88% baigtumas. Ar galima iš karto registruoti kaip gyvenamą namą? Ar kol 100% nebus baigtas turi pardavėjas registruoti kaip sodo namą.
Statau sodo namą iki 80kv., koks turėtų būti namelio baigtumas, kad galėčiau jį įregistruoti kaip sodo namelį ir keisti jo paskirtį į gyvenamąjį namą?
Turime priduoti dvibutį namą. Kaimynas pirko įrengtą. 100 proc. priduotą butą. Mes pirkom 85 ir patys įsirenginėjome. Dabar reikia padaryti galutinį pridavimą. Kaimynui brokeris sako, kad butas priduotas ir kai mes prisiduosim, atseit namas automatiškai taps 100 proc. baigtas. Kokią teisę mes turim prašyti kaimyno dėtis prie butų įregistravimų mokesčio? Ar turi jis pagrindą atsisakyti pridavinėti namą?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394432 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164593 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 60 specializuotų įmonių