Namų pridavimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 124.
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Pirkau butą kotedže, jo baigtumas buvo 68 procentai, dabar viską užbaigėme, kiti kaimynai irgi užbaigė įrenginėti. Kur kreiptis, kad gauti pažymą apie 100 % baigtumą, kad paskui galėtume pridavinėti visa namą.
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Nusipirkome butą dvibučiame name su daline apdaila. Kokius dokumentus mums turėjo perduoti pardavėjas? Norėčiau žinoti, kas statė namą, kas neša atsakomybę už statytojų klaidas, jei tokios yra. Be to galvoju apie namo pridavimą. Žinau, jog priduodant namą reikalingas statybos leidimas, projektas. Žinau, jog projektas buvo truputį pakeistas. Ar turėjo pardavėjas man perduoti šiuos dokumentus, ar jų kopijas?
Kokia namo pridavimo kaina su dokumentų užsakymu, tvarkymu 2019 m.?
Turime namą, kurio užbaigtumas 94%. Nuo ko reiktų pradėti ir su kuo reikėtų susisiekti, kad sužinoti ką reiktų padaryti, kad namas būtų užbaigtas 100%?
Domina namo pridavimo esminiai klausimai. Esam gavę statybos leidimą 2016m. 08 mėn. 2017m. pabaigoje galvojame priduoti 100% baigtumui. Kokius dokumentus reikia turėti/rinkti statybų metu (pvz. vesti statybos žurnalą, rinkti statybinių medžiagų pirkimo čekius, statybinių medžiagų atitikties sertifikatus, t.t.)? Taip pat ar pridavinėjant reikės nurodyti statinio energetinę klasę, nes išduotame leidime jos nėra.
Kokie reikalavimai priduodant namą? Ar reikalinga vidaus apdaila: dažytos sienos, įrengtos grindys (dabar tik betonas) ir t.t.? Jeigu suprojektuota stoginė automobiliams ar galima nestatyti nekeinčiant projekto, ar tai trukdytų priduodant?
Statome sodo sklype 80 m2 gyvenamąjį namą. Kokių dokumentų reikia statybų inspekcijai, kad jis būtų priduotas? Gal kaip sodo namui nereikia rodyti gręžinio ir kitokių dalykų, kurie yra būtini namų valdoje?
Noriu pasiteirauti dėl namo pridavimo. Namas pradėtas statyti pagal projektą 2016m. B kategorijos. Girdėjau, kad 2017 metais namus priduoti bus galima tik A kategorijos (čia kaip ir kažkoks naujas įstatymas?). Kaip reikėtų perkelti kategoriją iš B į A? Ar pavyks priduoti namą? Ar čia galioja tik pradėtiems statyti 2017 m.?
Pagal 1985 m. gautą statybos leidimą pastatytas sodo namelis iki 80 m2. Yra senas nepriduotas projektas. Kaip dabar reikėtų namą įteisinti, kokie reikalingi dokumentai ir kur kreiptis? Prie namo pristatytas priestatas (be leidimo ir projekto), ar įteisinant senąjį statinį važiuotų tikrinti į vietą?
Gal galite papasakoti, kiek kainuoja namo įregistravimas, visos komisijos ir t. t?
Kokie darbai name turi būti atlikti norint priduoti jo 100 proc. baigtumą? Ar turi būti sudėtos visos vidaus durys, išklotas laminatas, išdažytos sienos ir panašiai? Jei garažas yra prijungtas prie namo, ar reikia garaže ir katilinėje (stovi dujinis Junkers katilas) priešgaisrinių durų?
Domina dalinis namo pridavimas, t.y. dalinis namo baigtumo įvertinimas, dalinis namo baigtumo pridavimas registrų centre. Kokios kainos, terminai?
Kokių dokumentų reikia įregistruojant Registru centre sodo namą sodų bendrijoje iki 80 kv.m? Pamatai baigti, sienos į pabaigą.
Išsirinkome su žmona planuojamą pirkti būstą, atlikome vertinimą, pateikėme bankams paskolų paraiškas ir sulaukėme atsakymo, jog perkamas butas yra sublokuotame name (namas kaip atskiras objektas ir jame du butai), kuris registruotas kaip nebaigta statyba 85 proc. mūsų perkamas butas 100 proc. įrengtas, kaimynų greta 85 proc. Banko sąlyga yra, kad per metus laiko po kredito gavimo visas namas būtų priduotas 100 proc. Ar turime kokias nors teises šiuo klausimu? 12 mėn. netruks praeit, o kaimynai neskubėdami įsikurdinėja ir apie pridavimą kol kas nekalba. Ar suderinus, įmanoma priduot patį namą nors kaimynų butas dar nebus pasiekęs 100 proc.?
Kokių dokumentų, pažymų ar kitokių veiksmų reikia priduodant gyvenamą namą?
Domina namo pridavimas. Ar galima priduoti namą, jeigu jis 100% nėra užbaigtas? Ir kiek % turi būti padarytas, kad galima būtų priduoti?
Nusipirktame sklype Vilniaus r. yra neįregistruotas pagalbinis ūkinis statinys ( apie 1977 m. statyba ). Statinys atitinka 1 grupės nesudėtingų statinių kategoriją (užstatymas siekia 49 kv.m.), bet atstumas vakarinėje sklypo kraštinėje nuo kaimyninio sklypo yra 1,1 m. Kaip mums įregistruoti šį pastatą? Ar statinys nuo kaimyno sklypo turi būti nutolęs 3 m? Kaimynas raštiško sutikimo statybai neduoda.
Sodo sklype stovinčio namo plotas apie 80 m2, jis nėra registruotas. Kaip įregistruoti šį pastatą? Kur kreiptis?
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 92%? Ir kokie reikalingi dokumentai 92% baigtumo registracijai?
Vasarnamiui iki 80kv.m buvo nereikalingas nei leidimas nei projektas, kaip dabar jį priduoti, jeigu visko jau reikia?
Kiek kainuotų ir kiek užtruktų namo pridavimas valstybinei komisijai? Kalba eina apie užbaigtą 143 kv. m. namą Vilniaus rajone.
Namas pradėtas statyti 2017m., A kategorija. Šiais metais jo statyba bus tęsiama. Ar bus taikomi A+ kategorijai keliami reikalavimai šiam namui, kurio pridavimas numatomas 2018/2019 metais?
Ar būtini sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu?
Kas iš namo vidaus įrengimo bei apdailos darbų gali būti nepadaryti ar jau būtinai atlikti norint priduoti namą 100% baigtumui? Rozetės ir jungikliai turi būti sudėti, o ar būtinos grindų dangos bei sienų apdaila?
Pasistatėm namą 100 kv. su statybos leidimu, turime projektą ir gavosi taip, kad mūsų namą nuo kaimynų namo skiria atstumas 7,4 m, o pagal priešgaisrinius reikalavimus, kaimynų namas pirmos klasės degumo, o mūsų antros klasės degumo ir atstumas turėtų būti 8 m. Projekto mes patys netikrinome, pasitikėjome architektu, nes gautas iš savivaldybės leidimas ir dabar jau norime pridavinėti namą. Ar neturėsime problemų dėl atstumo?
Norėjau paklausti apie tokią situaciją, ką vertėtų geriau daryti. Objektas - gyvenamasis namas. Jame gyveno senolis, turėjo to namo statybos dokumentus, leidimus ir pan. Tačiau to namuko neįregistravo. Namą metų bėgyje rekonstravo - padidėjo plotas per pus. Dabar namo bendras plotas - apie 300 m2. Vieno aukšto su mansarda. Pakeistas namas nuo pamatų. Namo rekonstrukcijos ir statybos eigoje dokumentai nebuvo tvarkomi. Senolis mirė, savo turtą perrašė dukrai, tai yra žemę po namu. Klausimas toks: kaip šį namą įregistruoti?
Nuo sklypo ribos kaimyno namo pamatai nutolę apie 2,5 m, stogo konstrukcija - 2 m, mūsų statomas namas - 3,56 m. Ar kaimynas nepažeidė reikalavimų? Ar nekils problemų namus priduodant?
Ar įmanoma, dovanotame sklype, juridiškai įregistruoti senos statybos 2 ūkinius pastatus ir dalį tvenkinio, kuriame įregistruoti 5 arai, o kiti 5 arai savavališkai iškasti prieš 2 metus.
Kokiame statybų etape galima įregistruoti sodo namelį iki 80 m2?
Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamą namą priemiestyje ir rąsto storis 22 cm. Architektas projekte nurodys, kad šildomos sienos iš vidaus, nes sako negalės kitaip priduoti namo ir negausim leidimo statybai. Prašant savivaldybėje projektavimo sąvadų ir pasakius, kad rąstinis namas bus 150 m2 vasarnamis, jie vistiek traktuos jį kaip gyvenamajį namą ir pridavinėti reiks kaip gyvenamąjį, o ne kaip vasarnamį ir reiks, kad sienų varža būtų 5. Kaip yra iš tikro?
Statomas sodo namas iki 80kv. rajone, sodu bendrijoje. Statybos leidimo nereikia, bet projektas pas architektą padarytas. Norint priduoti sodo nesudėtingą statinį, kuriam nereikėjo leidimo, jis turi būti užbaigtas 100proc.? Su san. mazgais, kriauklėm, wc, katiline? Ar užtenka sienų, langų, stogo, kambarių pertvarų? Ar iš vis reikia sodo namą priduoti? Ar statinys turi 100proc. atitikti projektą nors tai ir nesudėtingas sodo pastatas? Turiu omenyje lauko apdailos spalvas, pasirinktą apdailos medžiagą. Ar sodo pastatams priduoti yra važiuojama į vietą ir žiūrima, kaip įrengtas vidus?
Noriu pasiteirauti, kiek užtrunka namo pridavimo procedūros?
Namas yra 80 kw metru ar galima jeme bus prisiregistruoti? kokiu dokumentu reikia registrui?
Namas pastatytas ūkio būdu. Viena garažo siena yra mažiau nei 3 metrai, t.y. 2,3 m, nuo sklypo ribos. Šalia eina keliukas, kuris priklauso savivaldybei. Noriu namą įregistruoti kaip nebaigtą statybą (visi dokumentai yra). Kaip elgtis?
Sveiki, mačiau rašėte apie statybos nukrypimus nuo projekto. Pas mus tokia situacija, gavome statybos leidimą, ir tik prieš pradedant statybas "pakėlėme" sklypą. Pagal projektą 0,00 - 111.30 altitudė, a dabar gaunasi 0,00 - 111,86. Pačio pastato aukštis nuo 0,00 atitinka projektą, neatitinka tik sklypo aukštis, kaip manote, turėsime problemą priduodant namą?
Mums siūlo išsikasti mikro gręžinį iki 25 m, bet be dokumentų ir be paso. Tačiau gręžinio vieta bus numatyta namo projekte. Ar tai turės įtakos namo pridavimui Vilniaus rajone? Ar turėdami gręžinį be dokumentų, bet jis bus numatytas projekte, priduosime namą?
Planuojame statyti karkasinį namą Vilniaus rajone - 80 kv. Negalime sau leisti išpūsti namo statybos kainos dėl energetinio sertifikavimo net 40 proc. Kaip yra su tuo sertifikavimu? Jeigu namas neatitinka A klasę, mes negalėsime jo priduoti? 25 cm sienų šiltinimas kokiai klasei yra priskiriamas? O gal geriau forminti kaip sodo namą ir tada nereikės sertifikavimo?
Ketiname pirkti ne naują rekonstruojamą gyvenamąjį namą, kurio baigtumas yra apie 75-80%, bet nesame įsitikinę ar prieš tai buvę savininkai užregistravo rekonstrukciją. Sakykite ką daryti tokiu atveju, kiek laiko mes turime pabaigti ir kaip įregistruoti ar priduoti rekonstrukciją? Ar būtų naujam savininkui kažkokios baudos? Prašau pakomentuokite.
Ką turi pateikti statytojas iš kurio pirkome nebaigtą statybą (80proc. kotedžą)? Ar turi pateikti draudimo polisą techninei priežiūrai, techninio prižiūrėtojo ir darbų vadovo sutartį, kur reikia pateikti į info statybą?
Ieškau informacijos būsto baigtumo nustatymo klausimu. Įsirenginėjame kotedžą ir artėja jo "pridavimas bankui". Ar yra koks sąrašas, kokie darbai turi būti atlikti?
Ar verta pirkti butą, nepriduotame daugiabutyje? Ar neiškils vėliau problemų?
Yra sodo namelis, bet jis neįregistruotas. Klausimas - kaip yra geriau - pirmiau daryti rekonstrukciją, o po to įregistruoti, ar atvirkščiai? Kaip piniginiu atžvilgiu yra geriau arba kaip yra teisinga? Kokie reikalavimai sodo namo rekonstrukcijai, nes yra daug kalbų, kad po naujų metų bus pakeisti reikalavimai ir sodo namams? Ar bus reikalavimai A++ ir sodo namui?
Norėjau paklausti kiek kainuotų namo pridavimas? Namas 80 kv.m pastatytas sode.
Sodų bendrijoje, kaimo vietovėje yra registruotas sodo pastatas ~58 kv.m. 2016 metais pradėta rekonstrukcija - padidintas plotas pastatant priestatą, perstatytas antras aukštas, pakeisti langai ir stogas. Ar pernai metais buvo reikalingi kokie nors dokumentai, tokiems veiksmams atlikti? Kokių dokumentų reikia dabar norint registruoti rekonstruotą sodo pastatą iki 80 kv. m, kurio rekonstrukcija prasidėjo 2016 m.?
Planuoju pirkti sodo namą 74m2 ir įsirengti gyvenimui. Buvęs senas namas, apstatytas naujai silikatinėm plytom ir rekonstruotas - 2001 metais. Užbaigtas pilnai tik nesutvarkyti dokumentai, juose nurodo 77 proc. baigtumą. Ar bus daug problemų susitvarkyti pilnai su baigtumu?
Norime pirkti namą, sodo bendrija, virš 80 kv, yra leidimas statybai, tiksliau rekonstrukcijai, atlikti darbai, bet nepriduotas po rekonstrukcijos. Ar tokį statinį registruos registrų centas pasikeitus savininkams, ar pirmiau reikia priduoti po rekonstrukcijos?
Noriu priduoti naujai pastatytą namą su priestatais. Reikalinga sutvarkyti dokumentus ir priduoti registrų centrui. Kas galėtų tai atlikti? Kur kreiptis?
Mūsų turimame sklype, už kelių metų planuojame statyti gyvenamąjį namą iki 80 kv.m. Kokius veiksmus mums reikia atlikti šiai dienai, kad galėtumėm užsitikrinti esamą energetinę efektyvumo klasę (nuo 2016.11.01. įsigaliojo A)?
Domina namo pridavimas. Name, kuris yra sodo bendrijoje, pirmame aukste turi 50 kv. m, o antro auksto siena yra 1.5 m aukscio, ir ten yra padaryti kambariai. Ar priduodant toki nama bus skaiciuojama antro auksto kvadratura ?
Girdėjau, kad jei statybos leidimas išduotas iki 2015 metų, tai po 3 metų nuo statybos leidimo pradžios reikia prisiduoti namo būklę. Nesvarbu, kad nebaigtas ir kad leidimo galiojimas 10 metų. Ar tai tiesa, ir kur kreiptis?
Prieš tris metus pradėjome statyti sodo namelį 80 kv. m. Kaip ir baiginėjam ir planuojam jau pridavinėti, koks pridavimo procesas ir kur kreiptis?
Ar statinį galima įregistruoti kaip sodo namą, jei jo dydis viršija 80 m2?
Ar yra koks nors supaprastintas įstatymas įrengiant mansardoje kambarius? Ar reikia statybos leidimo, energetikų išvadų, vėliau naujai daryti namo įregistravimą? Patarkite. Nuosavas namas 54 m2, šalia dar prijungtas 24 m2 garažas. Šis pirmas aukštas - įformintas inventorinėje byloje.Tačiau neįforminti mansardoje įrengti kambariai (aukštis daugiau negu 1,60 m).
Namo statybos leidimas išduotas 2018m., kai grunto tyrimai buvo neprivalomi. Nuo 2021m. norint priduoti namą 100proc. baigtumu, privaloma pateikti grunto tyrimų ataskaitą. Ar ši prievolė galios ir 2018m. statybos leidimą gavusiam namui? Tokiu atveju reikštų, kad įstatymas pakeistas atgaline data?
Ar reikės priduodant namą projekto keitimo ar papildymo, jeigu statybos leidimas gautas A klasei, kai buvo vienokios vertės, o dabar jos pasikeitė (sumažėjo), ir norima paploninti šiltinamąjį sluoksnį, kuris atitiks jau dabartinius A klasės reikalavimus? Pvz. sienoms buvo U=0.12 W/(m2*K), o dabar U=0.15 W/(m2*K).
Perkant namą, kas atlieka nuotekų ir gręžinio registravimą? Statytojas ar pirkėjas?
B klasės namas. Planuoju pirkti pradėtą statyti namą 2019m. Leidimas statybai gautas 2016m. Noriu sužinoti ar galima bus priduoti kaip B klasės, kai pabaigsime?
Projekte numatytas sublokuotas su namu (turintis vieną bendrą sieną ir atskirą stogą) garažas. Jei tas garažas bus pastatytas atskirai nuo namo - sumažės namo tūris. Ar tai nebūtų kliūtis namo pridavimui?
Ant vieno sklypo pastatyti 4 kotedžai sujungti sienomis, namus statė UAB ir žadėjo priduoti iki 80 proc., bet vis nepriduoda, nes tipo laukia kol kitus 3 nupirks ir tada visi forminsimės notariškai. Nors pagal popierius sklypas vientisas, bet namo dalys atskiros. Tai ar tikrai mes privalome laukti kol statytojas sukomplektuos visą namą ir registruos?
Statomas A+ klasės namas. Projekte numatyta dujinis šildymas (toks ir įrengtas). Projekte vėdinimas numatytas natūralus. Ar vėliau priduodant namą, neįrengus rekuperacijos, gali kilti sunkumų?
Kokio storio rąstai turi būti, kad būtų galima priduoti namą jo neapšiltinant? Gyvenamasis namas.
Rekonstravome sodo namelį į gyvenamąjį namą su priestato statyba. Viso gyvenamo ploto 93m2. Statybos leidimas buvo gautas 2005 m. Bet dėl vyro ligos, statybos buvo nebaigtos. Tik 2019 m. statybos užbaigtos (pakeistas stogas). Kaip dabar reikėtų priduoti namą? Kur reikėtų kreiptis?
Statau namą, bet norėčiau garaže pakelti perdangą. Iki kiek cm galiu nukrypti (aukštingumo nepažeisčiau, nes pamažėtų parapetas)? Techninėse patalpose norėčiau pakelti grindis 50cm, kad neliktų laiptuko, ar tai blogai? Sumažinti langą ant 40 cm pločio. Ar galiu tai daryti? Ką reiks daryti, kad tvarkingai prisiduoti namą?
Ar galima išsiimti leidimą statyti ūkinį pastatą (namą), o kai pastatai pridavinėti kaip gyvenamą namą? Tikslas, kad nereiktų, kad namas atitiktų A+ klasių.
Pirkau butą 10-ies butų naujos statybos name. Kokie būtini darbai ir įranga turi būti, kad būtų galima priduoti jį kaip 100% baigtą? Nėra durų kambariuose, virtuvės kriauklės ir jokio ten baldo nėra, skalbimo mašinos, dūmų signalizacijos. Išvardinau tai, ko trūksta. Sienos nudažytos, grindys sudėtos, šviestuvai visur, tualetas, dušas, kriauklė vonioje yra.
Norime prisiduoti namą. Ar privaloma rekuperacijos-ventiliacijos sistema?
Gal galite pasakyti, ar bus galima priduoti kotedžo savo dalį, jei kita kotedžo dalis nenupirkta ir neįrengta?
Namą su projektu planuoju pirkti Rusijoj. Ar bus sudėtingas namo pririšimas prie sklypo, kai projektas pirktas ne Lietuvoje?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto