Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%

Klausimas:
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Komentarai:
Vidaus netikrina, nuotraukas daro tik išorės, tad Jums spręsti ar 100 proc. bus smėlio grindys ar parketas, nes ir taip ir taip kartais sutvarko tą patį 100 proc. Daug kas priklauso nuo matininko, kuris Jums matuos ir ruoš inventorinę bylą.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Turi būti ištinkuotas ir išglaistytas vidus, įrengti san.mazgai, virtuvė, katilinė (sumontuota visa santechninė įranga). Sienos viduje gali nebūti ištapetuotos/išdažytos, gali nebūti šviestuvų, rozečių, grindų dangos. Katilinėje turi būti paleistas, eksploatuojamas katilas, boileris, vandentiekis, sutvarkyta elektros spintelė (saugiklių).
Fotografuoja iš išorės. Turi būti pilnai baigta išorės apdaila, trinkelių gali nebūti.

Geodezininkas matuoja tiek vidų, tiek išorę, tik kad į kadastrinę byla segamos tik lauko fasadų fotofiksacijos.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: