Leistina statyba dirbamos žemės sklype

Man padovanojo 80 arų žemės dirbamos. Ką joje galiu pasistatyti? Jei negaliu, jos dalį, nors 20 arų paversti į pasodybinį sklypą. Gal koks kitas būdas yra, kad galėčiau toj žemėj ką nors nedidelio iki 70 kv. pasistatyti, ar svirną, ar lauko virtuvę, ar pirtelę?

Sodo namelio statyba žemės ūkio paskirties sklype

Ar žemės ūkio paskirties sklype galima sodo namelio statyba?

Namo statyba žemės ūkio paskirties sklype

Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?

Kiek žemės ūkio paskirties žemės reikia norint tapti ūkininku

Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?

Sklypų plotis ūkininko sodybai

Laba diena, ruošiuosi pirkti žemės ūkio sklypus, kurie susideda iš dviejų sklypų vienas šalia kito 50 arų ir 150 arų. Pagal numatomą naują įstatymą ūkininko sodybą bus galima statyti 2 hektarų sklype. Man reikės tuos sklypus sujungti į vieną bendrą sklypą norint gauti leidimą ūkininko sodybai?

Namo iki 80 m2 statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?

Reikalavimai sodo namo statybai sodo sklype

Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?

Projektas ūkinio pastato statybai

Ar reikalingas projektas ūkinio pastato statybai (iki 80 m2) ir leidimas seno ūkinio pastato nugriovimui? Girdėjome, kad jau dabar lyg ir nereikia projekto ūkinio pastato statybai?

Ūkininko sodybos statyba

Ar skiriasi reikalavimai ūkininko sodybos namo projektui nuo standartinių reikalavimų gyvenamajam namui statyti? Jei taip, tai kuo? Turiu galvoje pačio ūkininko sodybos namo projektą ir inžinierinius tinklus.

Ūkinio pastato paskirties keitimas į gyvenamą namą

Yra nuosavas turtas, kuriame yra ūkinės paskirties pastatas, žemės sklypas yra bendra nuosavybė su tėvais. Tame pačiame sklype stovi tėvų gyvenamasis namas. Ūkinės paskirties pastatas buvo rekonstruotas iki 80 m2. Projektą patvirtino kelių direkcija ir rajono savivaldybė. Po rekonstrukcijos name apsigyvenome. Pagal naujausią žiniasklaidos informaciją ūkinės paskirties pastatuose gyventi draudžiama. Mintis keisti paskirtį į poilsio/vasarnamio atmestina, nes žemės sklype, kurio paskirtis yra kita/vienb. ir dvib. gyvenamųjų namų teritorijos gali būti statomi tik šie pastatai: gyvenamieji namai ir pagalbinio ūkio pastatai. Naujo statinio statytis negalėjome, nes visas sklypas patenka į kelio apsaugos zoną (nauja statyba draudžiama). Klausimas: - kokie yra variantai keisti paskirtį į kitą, kad pagal ją būtų nedraudžiama gyventi; - jeigu įstatymiškai ūkinės veiklos pastate negalima gyventi, kaip išspręsti klausimą ir teisiškai/legaliai sutvarkyti šį klausimą, kad būtų galima gyventi ir nesulaukti baudos?

Ūkinio pastato perstatymas į gyvenamąjį namą

Norime iš ūkinio pastato pasidaryti gyvenamąjį namą. Kokių derinimų ir dokumentų reikėtų ir ar tam būtinas architektas. Norėčiau sužinoti kiek mums tai kainuotų.

Pastatų žemės ūkio paskirties sklype statyba

Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype? Ar būtinai tam reikia būti ūkininku? Kokio ploto namą galima statyti?

Gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.

Gyventi ūkio paskirties pastate

Turime žemės sklypą Vilniaus rajone, tačiau jis yra žemės ūkio paskirties. Yra senas gyvenamasis namas ir keli ūkiniai pastatai. Norime renovuoti senus ūkinius pastatus. Ar įmanoma renovuojant didinti ūkinio pastato kvadratūrą? Pvz. iš dviejų ūkinių pastatų suręsti vieną namą - ar čia jau skaitysis nauja statyba? Ar neteks keisti žemės paskirties dėl tokių renovacijų/naujų statybų? Nes vis gi žemės ūkis. Kadangi žinome, kad vienam sklype negali būti 2 gyvenamieji namai, tai ar įmanoma pakeisti namų paskirtis? Ar galima antram namui suteikti kitą paskirtį ir jame gyventi?

Pirties statybos žemės ūkio paskirties sklype

Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?

Ar pagalbinio ūkio paskirties pastate galima gyventi

Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);

Žemės ūkio paskirties sklypo dalijimas

Žemės ūkio paskirties 10 ha sklypą norime padalinti į du 8 ha ir 2 ha sklypus. Kokie galimi padalinimo variantai? Kokios preliminarios šių procedūrų kainos?

Bičių avilių atstumas nuo sklypo ribos

Ar gali sodo kaimynas laikyti 20 bičių avilių gretimame sklype?

Statyba žemės ūkio sklype

Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?

Kaimo turizmo sodyba žemės ūkio paskirties sklype

Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?

Leidimas ūkinio pastato griovimui ir perstatymui

Ar reikalingas leidimas ūkiniam pastatui perstatyti. Dabartinį pastatą mes norime nugriauti, nes yra griūvantis ir statyti naują ūkinį pastatą.

Laikini statiniai žemės ūkio paskirties žemėje

Planuoju įsigyti 20 a. sklypą. Dokumentuose šis sklypas įformintas kaip ūkininko sodyba, kurios plotas 1ha. Iš šio sklypo savininkų įsigydamas 20 a. tampu žemės bendrasavininku, tačiau noriu paklausti, ar galiu keisti savo skypo dalies paskirtį? Ar galima statyti namelį- vagonėlį žemės ūkio paskirties žemėje?

Ūkininko sodybos perdavimas ne ūkininkui

Statau ūkininko sodybą žemės ūkio paskirties žemėje, turiu ūkininko pažymėjimą. Vėliau šį nebaigtą statyti namą ir pusę sklypo, noriu padovanoti sūnui, o jis neturi ūkininko pažymėjimo. Ar tai įmanoma? Kokius veiksmus turiu atlikti su dokumentais? Kokį statusą įgaus sklypas su nebaigtu statyti pastatu?

Buvusios sodybos atstatymas

Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?

Kiek sodybų gali turėti ūkininkas

Turiu ūkininko pažymėjimą ir esu pradėjęs ūkininko sodybos statybas, tačiau ateityje galvoju statyti kaimo turizmo sodybą kitame, taip pat žemės ūkio (1ha) sklype. Ar turiu tokią galimybę?

Atnaujintas ūkininko ūkio įstatymas

Turiu patvirtintą kaimo plėtros žemėtvarkos projektą naujai ūkininko sodybai, bendrai ūkį sudaro 0,51 ha. Ar to pakanka norint tęsti sodybos kūrimą, atsižvelgiant į atnaujintą ūkininko ūkio įstatymą?

Ūkininko sodybos registravimas

Turime žemės ūkio paskirties žemę. Paskirtis: žemės ūkio, naudojimosi būdas: kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Bendras žemės sklypo plotas: 2,4478 ha. Vyras ruošia dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti, todėl galvojame registruoti ūkininko sodybą. Kaip iš klausimų/atsakymo skilties suprantu, kad pirma: Reikia ruošti kaimo plėtros projektą, kuriame bus pažymėtinas sklypo užstatymas. Kiek suprantu, galime statyti iš pradžių ūkininko sodybą, tuomet tik tai pirtį, pagalbinius pastatus ir t.t. Klausimas būtų, jeigu mes planuotume kurti kaimo turizmą ir statyti tarkim 5-6 panašaus dydžio namelius, vis tiek jie skaitysis kaip vienas - ūkininko sodyba, kiti tarkim tvartas, pagalbinis pastatas ir pan., ir pritaikyti šiuos pastatus apgyvendinimui? Taip pat neaišku, jeigu ūkininko sodyba būtų iki 80 kv., tuomet reikia projekto, bet statybos leidimo nereikia, tik suderinti statybas su rajono architektu? Kokia kaina kaimo plėtros projekto, kiek jis trunka? Jeigu numatom tarkim vieną užstatymo plotą, ar vėliau jį galime koreguoti ar papildyti?

Dviejų pastatų sujungimas į vieną

Ar yra galimybė statyti ūkinį pastatą iki 80 m2 ir sujungti jį su garažu (garažas iki 50 m2)? Kaip būtų traktuojama tokia statyba – kaip vienas pastatas ar kaip du?

Statyba žemės ūkio paskirties žemėje Vilniaus m.

Yra 50 a. žemės ūkio paskirties sklypas Vilniaus m. Ar jei turėsiu ūkininko pažymėjimą gausiu leidimą statyti sodybą/gyvenamąjį namą. Nes lyg buvo (gal tik svarstė) įsakymas, kad statyti galima turint ne mažiau 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą.

Gyvenamojo namo statymas ant ūkinio pastato pamatų

Namų valdos sklype yra registruoti pastatai - gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Namas yra griūnantis. Norime namą griauti, nes jis mažas (38 kv.) ir plėsti nėra galimybės - šalia elektros laidai, o vietoje ūkinio nugriovus ant tų pačių pamatų statyti gyvenamąjį namą. Kokie dokumentai reikalingi? Koks paprasčiausias būdas?

Dviejų namų statyba žemės ūkio paskirties sklype

Turime 1.7 ha. žemės ūkio paskirties sklypą. Ar įmanoma tokiame sklype pastatyti du gyvenamuosius namus - ūkininko sodybas, nerengiant detalaus plano ir nedalinant sklypo į dvi dalis? Jei ne, ar oficialiai galima gyventi kitos paskirties pastate, pvz. poilsio arba ūkiniame pastate?

Ūkinio pastato paskirties keitimas

Turiu žemės ūkio paskirties žemę, kuriame stovi ūkinės paskirties pastatas su 100% baigtumu 2021m. statybos 69m2. Statybos leidimas išimtas. Ar galiu tam pastatui pakeisti paskirtį į gyvenamojo namo, nes tikrojo namo (kurio projektą turiu) nebeplanuoju statyti? Noriu įregistruoti, kaip gyvenamą namą, nuo ko reikia pradėti?

Statybos leidimas statyti šiltnamį

Noriu statyti šiltnamį 120 m2. 4,5m aukščio. Ar reikalingas statybos leidimas?

Ūkininko sodybos sklypo dydis

Noriu statyti ūkininko sodybą, bet sklypo dydis yra 40a, šalia yra kitas sklypas, abu sudaro virš 50a. Sklypai žemės ūkio paskirties. Ar reikia juos sujungti, ar galima be sujungimo statyti?

Statybos apribojimai, kai sklypas ribojasi su keliu

Turiu 1.2 ha žemės ūkio paskirties sklypą Ukmergės rajone. Esu ūkinikas ir tame sklype ruošiuosi įregistruoti savo ūkį. Ar būtų kokie nors statybos apribojimai dėl to, kad sklypas ribojasi su keliu.

Kilnojamo statinio statyba ž.ū.p. žemėje

Turiu žemės ūkio paskirties žemę, ar galima ten pastatyti kilnojamą metalinį garažą 4x6 m

Sklypo padalinimas į kelias dalis

Turime 60 a. skypą regioniniame parke. Norime jį padalinti į tris dalis. Ar tokia procedūra galima? Ar galima tame atskirtame sklype statyti gyvenamąjį namą?

Statybos žemės ūkio paskirties žemėje

Turiu 52a žemės ūkio paskirties žemės Trakų raj. ir norėčiau pasistatyti ūkininko sodyboje, tai būtų gyvenamas namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Dabar planuoju gauti ūkininko pažymėjimą. Gal galėtumėte pasakyti ką man reiktų daryti toliau, kad galima būtų paruošti visus dokumentus statybai? Jei galima, paaiškinkite žingsnis po žingsnio ir kokios būtų kainos maždaug.

Namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Ar galima gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje? Sklypo dydis 70 a.

Kaimyno sutikimas statybai

Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?

Vasarnamio statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Ar gali sūnus būdamas ūkininkas statytis vasarnamį žemės ūkio paskirties žemėje, kai vasarnamio dydis 120-130 kv.m? Ir kokie dokumentai reikalingi, nuo ko pradėti?

Leidimas statyti šiltnamius

Noriu pastatyti šiltnamius 2000 kv. metrų savo sklype, šalia krašto kelio. Ar turiu laikytis atstumo nuo kelio ir kokio? Kokie dar leidimai man bus reikalingi?

Gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Turime virš 70 a žemės ūkio paskirties žemę Trakų rajone. Planuojame tapti ūkininkais, padarysime ūkininko sodybos projektą. Norime statyti namą ir ūkinį pastatą. Klausimas toks, ar tas namas, kurį statytume, dokumentuose būtų kaip GYVENAMASIS NAMAS? Tai svarbu, nes norėtume gauti paskolą jo statymo užbaigimui.

Leidimas ūkininkui statyti garažą

Aš esu ūkininkas ir turiu 3ha žemės. Noriu statyti garažą inventoriui ir antrame aukšte gyvenamas patalpas iki 80m2. Ar reikia kokių leidimų?

Kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą

Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?

Reikalavimai namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje

Ko reikia norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje? Ar pakanka tapti ūkininku tam, kad būtų galima pasistatyti iki 80 kv. m namą žemės ūkio paskirties žemėje, ar reikia registruoti ūkį?

Namo statyba ūkio paskirties sklype

Ar įmanoma pasistatyti namą ūkio paskirties žemėje, jei turiu ūkininko pažymėjimą?

Pagalbinių patalpų statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Kokie keliami reikalavimai pagalbinėms patalpoms, jei žemės ūkio paskirties sklype statomas namas?

Dėl namo statybos žemės sklype su dujotiekiu

Turiu 2 ha žemės ūkio paskirties žemės. Per šią žemę eina dujotiekis. Ar būtų galima statyti namą? Kokie apribojimai?

Ūkinio pastato įregistravimas kaip gyvenamojo namo

Kaip ūkio pastatą įregistruoti kaip gyvenamąjį namą? Ūkio pastato dydis - 30 kv. m., bet norime jį plėsti.

Namo statyba žemės ūkio paskirties sklype Vilniuje

Ar yra galimybė nusipirkus žemes ūkio paskirties sklypą Vilniuje pasistatyti jame gyvenamąjį namą?

Ūkininko sodybos atidavimas vertinti

Kaip vyksta 130 m2 ūkininko sodybos atidavimas vertinti? Kas sudaro inventorinę bylą?

Leidimai mėšlidžių statybai

Kokių leidimų ir projekto reikia mėšlidžių statybai?

Antro gyvenamo namo statyba ūkininko ūkyje

Yra ūkininko sodyba + 6 ha žemės ūkio paskirties žemės. Aš ne ūkininkė. Norėčiau sužinoti, ar galima ūkio sodyboje statytis antrą gyvenamą namą, ne namų valdoje, o žemės ūkio paskirties žemėje ir vėliau padovanoti man.

Ar saugotinų objektų remontui skiriama parama

Esu įsigijęs seną sodybą regioniniame parke, jai daugiau nei šimtas metų. Sodybos būklė prasta. Jos remontui reikėtų daug pinigų. Ar įmanoma, kad sodybą pripažintų saugotinu kultūriniu paveldu ir skirtų pinigų jos rekonstrukcijai. Sodyba yra išsaugojusi savo autentiškumą ir savitą stilių.

Namo statyba žemės ūkio sklype

Suformuotas gyvenamųjų namų kvartalas. Parduodamų sklypų paskirtis - žemės ūkio. Leidimai vykdyti statybas yra. Tik namo statusas būtų poilsinis, nors kvadratūra apie 160 m2. Ar yra kažkokių pavojų įsigijus tokį sklypą ir pradėjus statyti namą? Ar nebus problemų priduodant?

Namo statybos užbaigimas pasikeitus savininkui

Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemę su dalinai (50%) pastatytu namu (registruotas registrų centre). Sakykite, ar reikalinga man tapti ūkininku, kad galėčiau persirašyti statybos leidimą ir tęsti statybos darbus įsirengiant namo vidų? Ačiū.

Sodybos atstatymas ar ūkininko ūkio įsteigimas

Koks kelias yra paprastesnis laiko ir kaštų atžvilgiu: ar atstatyti sodybą ar įsteigti ūkininko ūkį? Kažkada buvo sodyba, tačiau, ji buvo nugriauta.

Reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui

Kokie reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui, ar reikia A++?

Gyvenamojo namo statybų tvarka žemės ūkio paskirties sklype

Kokia šiai dienai 2022 metais yra tvarka norint statytis gyvenamąjį namą žemės ūkio paskirties sklype? Sklypo plotas 1,5h. Ar paprasčiau yra keisti žemės paskirtį?

Energiniai reikalavimai ūkininko sodybai

Ar ūkininko sodybai iki 80m2 keliami A++ reikalavimai?

Galima statyba žemės ūkio paskirties sklype

Ar galima 2ha žemės ūkio paskirties sklype savininkui pastatyti kilnojamą namelį? Arba pasistatyti pastovų būstą iki 50 kv. metrų ploto?

Ūkinio pastato statyba, kai gyvenamojo namo dar nėra

Turime jau parengtą kaimo plėtros projektą, norime statyti du ūkinės paskirties pastatus 150 kv. ir 130 kv. Ar galima statyti ūkinius pastatus, nors ūkininko gyvenamojo namo dar nėra?

Ūkinio pastato statyba

Turime 60arų sklypą, ar galim statyt ūkinį pastatą iki 50m2 jame? Turime plėtros, užstatymo, topografinę nuotrauką, turime ūkininko pažymėjimą. Ar įmanoma gaut kokį nors rašytinį leidimą statyt, kad galima būtų atsivest elektrą? Viskas vyksta Kauno rajone.

Tvenkinio kasimas žemės ūkio paskirties sklype

Noriu paklausti, ko reikia norint kasti didesnį nei 10 arų tvenkinį, bei statyti pirtelę žemės ūkio paskirties sklype? Turiu ūkininko pažymėjimą.

Gyvenamojo namo statyba ūkio paskirties sklype

Ar galima ūkio paskirties sklype statyti gyvenamąjį namą?

Ūkio įregistravimo eiga

Turime žemės paskirties sklypą Vilniaus rajone arti 1 ha. Vyras išklausė ūkininko kursus. sekantis dalykas būtų įregistruoti ūkį tame sklype. Gal galite parašyti koks eiliškumas būtų toliau, kokios kainos bei trukmė? Planuojame statyti gyvenamąjį namą apie 150 kv.

Ūkininko sodyba saugomoje teritorijoje

Mūsų sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau saugomoje teritorijoje. Ką tai reiškia? Ar vis tiek su ūkininko pažymėjimu galima statyti namą iki 80kv.m?

Kur reikia kreiptis, jeigu nori tapti ūkininku

Kur reikia kreiptis, jeigu nori tapti ūkininku?

Sklypo plotas norint steigti ūkininko sodybą

Jei žemės ūkio paskirties sklypas yra lygiai 50arų (ar nereikia, kad būtų nors aru daugiau), ar tiek užtenka steigti ūkininko sodybą?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366434 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3247
Iš viso buvo užduota 150859 klausimų