Ūkininko ūkis – Patarimai

Esame šeima, vyro vardu turime dirbamos žemės 1ha. Šiuo metu žemę nuomojame, tačiau galime nutraukti sutartį. Norime tapti abu ūkininkais ir kažką patys sodinti ant savo žemės. Šiaulių rajonas. Nuo ko pradėti ir kur pirmiausia kreiptis?
Prašau patarimo. Utenos raj. turime 14 ha ariamos žemės, nuosavybės teise priklausančios 1 asmeniui. Visas sklypas išnuomotas ūkininkui, kuris teikia deklaracijas, gauna išmokas, pagal turimus ha jam skaičiuojamas gyvulių kiekis ir pan. Norime steigti savo ūkį, ūkininko pažymėjimas yra, ketiname auginti kultūras su tikslu deklaruoti pajamas iš žemės ūkio, kad po trejų metų galėtume statyti namą. Užsėti norime tik 1 ha, kitus toliau nuomoti. Klausimas: kaip oficialiai įteisinti ribas su nuomininku? Ar užtenka susitarti dėl ribų nuomos sutartyje, jei visą sklypą formintume kaip ūkininko ūkį? Ar čia tiktų sklypo naudojimosi tvarkos plano variantas (abejoju, nes savininkas - vienas)? Ar užtektų parengti projektą ūkininko sodybos vietos parinkimui, kas taptų pagrindu išskirti sklypą kuriuo nuomoti nenorime? Ar būtų teisingiau atsidalinti 2 ha, juos registruoti kaip savo ūkį, o likusius toliau nuomoti (šis variantas ilgas ir brangus, ir ar verta formuoti du sklypus tik dėl ribų?)?
Ar saugomoje teritorijoje (regioniniame parke) galima statyti ūkininko sodybą ne ant atkuriamos sodybos?
Planuoju įsigyti 2 ha žemės sklypą, žemės ūkio paskirties. Esu ūkininkas ir tame sklype noriu statytis namą. Kas būtų protingiau, aišku ir pigiau, ar atskirti dalį žemės ir padaryti namų valdą ar rengti projektą dėl ūkininko sodybos įkūrimo?
Žadu įsigyti 76a žemės ūkio paskirties žemės. Bus greičiausiai registruojamas ūkis. Ar keičiasi statymo ir nestatymo tvarka nuo 2023m. liepos 1d.? Ar galima be ūkio registravimo statyti su lietiniu pamatu modulinį namelį? O kaip tokioje situacijoje su dažnai minimu namu iki 80m/2?
Man padovanojo 80 arų žemės dirbamos. Ką joje galiu pasistatyti? Jei negaliu, jos dalį, nors 20 arų paversti į pasodybinį sklypą. Gal koks kitas būdas yra, kad galėčiau toj žemėj ką nors nedidelio iki 70 kv. pasistatyti, ar svirną, ar lauko virtuvę, ar pirtelę?
Ar žemės ūkio paskirties sklype galima sodo namelio statyba?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?
Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?
Laba diena, ruošiuosi pirkti žemės ūkio sklypus, kurie susideda iš dviejų sklypų vienas šalia kito 50 arų ir 150 arų. Pagal numatomą naują įstatymą ūkininko sodybą bus galima statyti 2 hektarų sklype. Man reikės tuos sklypus sujungti į vieną bendrą sklypą norint gauti leidimą ūkininko sodybai?
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Ar reikalingas projektas ūkinio pastato statybai (iki 80 m2) ir leidimas seno ūkinio pastato nugriovimui? Girdėjome, kad jau dabar lyg ir nereikia projekto ūkinio pastato statybai?
Yra nuosavas turtas, kuriame yra ūkinės paskirties pastatas, žemės sklypas yra bendra nuosavybė su tėvais. Tame pačiame sklype stovi tėvų gyvenamasis namas. Ūkinės paskirties pastatas buvo rekonstruotas iki 80 m2. Projektą patvirtino kelių direkcija ir rajono savivaldybė. Po rekonstrukcijos name apsigyvenome. Pagal naujausią žiniasklaidos informaciją ūkinės paskirties pastatuose gyventi draudžiama. Mintis keisti paskirtį į poilsio/vasarnamio atmestina, nes žemės sklype, kurio paskirtis yra kita/vienb. ir dvib. gyvenamųjų namų teritorijos gali būti statomi tik šie pastatai: gyvenamieji namai ir pagalbinio ūkio pastatai. Naujo statinio statytis negalėjome, nes visas sklypas patenka į kelio apsaugos zoną (nauja statyba draudžiama). Klausimas: - kokie yra variantai keisti paskirtį į kitą, kad pagal ją būtų nedraudžiama gyventi; - jeigu įstatymiškai ūkinės veiklos pastate negalima gyventi, kaip išspręsti klausimą ir teisiškai/legaliai sutvarkyti šį klausimą, kad būtų galima gyventi ir nesulaukti baudos?
Ar skiriasi reikalavimai ūkininko sodybos namo projektui nuo standartinių reikalavimų gyvenamajam namui statyti? Jei taip, tai kuo? Turiu galvoje pačio ūkininko sodybos namo projektą ir inžinierinius tinklus.
Norime iš ūkinio pastato pasidaryti gyvenamąjį namą. Kokių derinimų ir dokumentų reikėtų ir ar tam būtinas architektas. Norėčiau sužinoti kiek mums tai kainuotų.
Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype? Ar būtinai tam reikia būti ūkininku? Kokio ploto namą galima statyti?
Turime žemės sklypą Vilniaus rajone, tačiau jis yra žemės ūkio paskirties. Yra senas gyvenamasis namas ir keli ūkiniai pastatai. Norime renovuoti senus ūkinius pastatus. Ar įmanoma renovuojant didinti ūkinio pastato kvadratūrą? Pvz. iš dviejų ūkinių pastatų suręsti vieną namą - ar čia jau skaitysis nauja statyba? Ar neteks keisti žemės paskirties dėl tokių renovacijų/naujų statybų? Nes vis gi žemės ūkis. Kadangi žinome, kad vienam sklype negali būti 2 gyvenamieji namai, tai ar įmanoma pakeisti namų paskirtis? Ar galima antram namui suteikti kitą paskirtį ir jame gyventi?
Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.
Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Ar gali sodo kaimynas laikyti 20 bičių avilių gretimame sklype?
Žemės ūkio paskirties 10 ha sklypą norime padalinti į du 8 ha ir 2 ha sklypus. Kokie galimi padalinimo variantai? Kokios preliminarios šių procedūrų kainos?
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
Ar reikalingas leidimas ūkiniam pastatui perstatyti. Dabartinį pastatą mes norime nugriauti, nes yra griūvantis ir statyti naują ūkinį pastatą.
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?
Planuoju įsigyti 20 a. sklypą. Dokumentuose šis sklypas įformintas kaip ūkininko sodyba, kurios plotas 1ha. Iš šio sklypo savininkų įsigydamas 20 a. tampu žemės bendrasavininku, tačiau noriu paklausti, ar galiu keisti savo skypo dalies paskirtį? Ar galima statyti namelį- vagonėlį žemės ūkio paskirties žemėje?
Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?
Statau ūkininko sodybą žemės ūkio paskirties žemėje, turiu ūkininko pažymėjimą. Vėliau šį nebaigtą statyti namą ir pusę sklypo, noriu padovanoti sūnui, o jis neturi ūkininko pažymėjimo. Ar tai įmanoma? Kokius veiksmus turiu atlikti su dokumentais? Kokį statusą įgaus sklypas su nebaigtu statyti pastatu?
Turiu patvirtintą kaimo plėtros žemėtvarkos projektą naujai ūkininko sodybai, bendrai ūkį sudaro 0,51 ha. Ar to pakanka norint tęsti sodybos kūrimą, atsižvelgiant į atnaujintą ūkininko ūkio įstatymą?
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Paskirtis: žemės ūkio, naudojimosi būdas: kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Bendras žemės sklypo plotas: 2,4478 ha. Vyras ruošia dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti, todėl galvojame registruoti ūkininko sodybą. Kaip iš klausimų/atsakymo skilties suprantu, kad pirma: Reikia ruošti kaimo plėtros projektą, kuriame bus pažymėtinas sklypo užstatymas. Kiek suprantu, galime statyti iš pradžių ūkininko sodybą, tuomet tik tai pirtį, pagalbinius pastatus ir t.t. Klausimas būtų, jeigu mes planuotume kurti kaimo turizmą ir statyti tarkim 5-6 panašaus dydžio namelius, vis tiek jie skaitysis kaip vienas - ūkininko sodyba, kiti tarkim tvartas, pagalbinis pastatas ir pan., ir pritaikyti šiuos pastatus apgyvendinimui? Taip pat neaišku, jeigu ūkininko sodyba būtų iki 80 kv., tuomet reikia projekto, bet statybos leidimo nereikia, tik suderinti statybas su rajono architektu? Kokia kaina kaimo plėtros projekto, kiek jis trunka? Jeigu numatom tarkim vieną užstatymo plotą, ar vėliau jį galime koreguoti ar papildyti?
Turiu ūkininko pažymėjimą ir esu pradėjęs ūkininko sodybos statybas, tačiau ateityje galvoju statyti kaimo turizmo sodybą kitame, taip pat žemės ūkio (1ha) sklype. Ar turiu tokią galimybę?
Ar yra galimybė statyti ūkinį pastatą iki 80 m2 ir sujungti jį su garažu (garažas iki 50 m2)? Kaip būtų traktuojama tokia statyba – kaip vienas pastatas ar kaip du?
Yra 50 a. žemės ūkio paskirties sklypas Vilniaus m. Ar jei turėsiu ūkininko pažymėjimą gausiu leidimą statyti sodybą/gyvenamąjį namą. Nes lyg buvo (gal tik svarstė) įsakymas, kad statyti galima turint ne mažiau 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą.
Turiu žemės ūkio paskirties žemę, kuriame stovi ūkinės paskirties pastatas su 100% baigtumu 2021m. statybos 69m2. Statybos leidimas išimtas. Ar galiu tam pastatui pakeisti paskirtį į gyvenamojo namo, nes tikrojo namo (kurio projektą turiu) nebeplanuoju statyti? Noriu įregistruoti, kaip gyvenamą namą, nuo ko reikia pradėti?
Noriu statyti šiltnamį 120 m2. 4,5m aukščio. Ar reikalingas statybos leidimas?
Noriu statyti ūkininko sodybą, bet sklypo dydis yra 40a, šalia yra kitas sklypas, abu sudaro virš 50a. Sklypai žemės ūkio paskirties. Ar reikia juos sujungti, ar galima be sujungimo statyti?
Namų valdos sklype yra registruoti pastatai - gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Namas yra griūnantis. Norime namą griauti, nes jis mažas (38 kv.) ir plėsti nėra galimybės - šalia elektros laidai, o vietoje ūkinio nugriovus ant tų pačių pamatų statyti gyvenamąjį namą. Kokie dokumentai reikalingi? Koks paprasčiausias būdas?
Turiu 52a žemės ūkio paskirties žemės Trakų raj. ir norėčiau pasistatyti ūkininko sodyboje, tai būtų gyvenamas namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Dabar planuoju gauti ūkininko pažymėjimą. Gal galėtumėte pasakyti ką man reiktų daryti toliau, kad galima būtų paruošti visus dokumentus statybai? Jei galima, paaiškinkite žingsnis po žingsnio ir kokios būtų kainos maždaug.
Ar galima statyti vasarnamį toje vietoje, kur anksčiau buvo ūkiniai pastatai? Jie sudegė prieš 11 metų.
Turiu 1.2 ha žemės ūkio paskirties sklypą Ukmergės rajone. Esu ūkinikas ir tame sklype ruošiuosi įregistruoti savo ūkį. Ar būtų kokie nors statybos apribojimai dėl to, kad sklypas ribojasi su keliu.
Turime 1.7 ha. žemės ūkio paskirties sklypą. Ar įmanoma tokiame sklype pastatyti du gyvenamuosius namus - ūkininko sodybas, nerengiant detalaus plano ir nedalinant sklypo į dvi dalis? Jei ne, ar oficialiai galima gyventi kitos paskirties pastate, pvz. poilsio arba ūkiniame pastate?
Turime 60 a. skypą regioniniame parke. Norime jį padalinti į tris dalis. Ar tokia procedūra galima? Ar galima tame atskirtame sklype statyti gyvenamąjį namą?
Ar gali sūnus būdamas ūkininkas statytis vasarnamį žemės ūkio paskirties žemėje, kai vasarnamio dydis 120-130 kv.m? Ir kokie dokumentai reikalingi, nuo ko pradėti?
Noriu pastatyti šiltnamius 2000 kv. metrų savo sklype, šalia krašto kelio. Ar turiu laikytis atstumo nuo kelio ir kokio? Kokie dar leidimai man bus reikalingi?
Turime virš 70 a žemės ūkio paskirties žemę Trakų rajone. Planuojame tapti ūkininkais, padarysime ūkininko sodybos projektą. Norime statyti namą ir ūkinį pastatą. Klausimas toks, ar tas namas, kurį statytume, dokumentuose būtų kaip GYVENAMASIS NAMAS? Tai svarbu, nes norėtume gauti paskolą jo statymo užbaigimui.
Aš esu ūkininkas ir turiu 3ha žemės. Noriu statyti garažą inventoriui ir antrame aukšte gyvenamas patalpas iki 80m2. Ar reikia kokių leidimų?
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Ko reikia norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje? Ar pakanka tapti ūkininku tam, kad būtų galima pasistatyti iki 80 kv. m namą žemės ūkio paskirties žemėje, ar reikia registruoti ūkį?
Ar ūkio paskirties žemėje galima statyti ypatingą statinį? Vištidę virš 2150 m2. Požeminis suskystintų dujų rezervuaras 20 m3.
Ar ūkio paskirties žemėje galima statyti ypatingą statinį?
Esu įsigijęs seną sodybą regioniniame parke, jai daugiau nei šimtas metų. Sodybos būklė prasta. Jos remontui reikėtų daug pinigų. Ar įmanoma, kad sodybą pripažintų saugotinu kultūriniu paveldu ir skirtų pinigų jos rekonstrukcijai. Sodyba yra išsaugojusi savo autentiškumą ir savitą stilių.
Turiu žemės ūkio paskirties žemę, ar galima ten pastatyti kilnojamą metalinį garažą 4x6 m
Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?
Kokie reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui, ar reikia A++?
Kokia šiai dienai 2022 metais yra tvarka norint statytis gyvenamąjį namą žemės ūkio paskirties sklype? Sklypo plotas 1,5h. Ar paprasčiau yra keisti žemės paskirtį?
Ar ūkininko sodybai iki 80m2 keliami A++ reikalavimai?
Ar galima 2ha žemės ūkio paskirties sklype savininkui pastatyti kilnojamą namelį? Arba pasistatyti pastovų būstą iki 50 kv. metrų ploto?
Turime jau parengtą kaimo plėtros projektą, norime statyti du ūkinės paskirties pastatus 150 kv. ir 130 kv. Ar galima statyti ūkinius pastatus, nors ūkininko gyvenamojo namo dar nėra?
Turime 60arų sklypą, ar galim statyt ūkinį pastatą iki 50m2 jame? Turime plėtros, užstatymo, topografinę nuotrauką, turime ūkininko pažymėjimą. Ar įmanoma gaut kokį nors rašytinį leidimą statyt, kad galima būtų atsivest elektrą? Viskas vyksta Kauno rajone.
Noriu paklausti, ko reikia norint kasti didesnį nei 10 arų tvenkinį, bei statyti pirtelę žemės ūkio paskirties sklype? Turiu ūkininko pažymėjimą.
Ar galima ūkio paskirties sklype statyti gyvenamąjį namą?
Turime žemės paskirties sklypą Vilniaus rajone arti 1 ha. Vyras išklausė ūkininko kursus. sekantis dalykas būtų įregistruoti ūkį tame sklype. Gal galite parašyti koks eiliškumas būtų toliau, kokios kainos bei trukmė? Planuojame statyti gyvenamąjį namą apie 150 kv.
Mūsų sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau saugomoje teritorijoje. Ką tai reiškia? Ar vis tiek su ūkininko pažymėjimu galima statyti namą iki 80kv.m?
Kur reikia kreiptis, jeigu nori tapti ūkininku?
Jei žemės ūkio paskirties sklypas yra lygiai 50arų (ar nereikia, kad būtų nors aru daugiau), ar tiek užtenka steigti ūkininko sodybą?
Ketinu pirkti ŽŪ paskirties sklypą su jame jau esančiu projektu ūkininko sodybai ir statybos leidimu keletui pastatų (gyvenamojo, ūkinio, pirties, pavėsinių ir t.t.). Problema yra tame, kad man visiškai netinka ir nepatinka esamas projektas (morališkai pasenęs, maždaug 2013m. projektas), taip pat netinka gyvenamojo namo orientacija (noriu orientacijos į pietinę pusę ir vieno aukšto pastato, kas reiškia žymiai didesnį pamatų plotą). Ar vienintelė išeitis yra rengti naują ūkininko sodybos projektą ir tikėtis, kad bus atsižvelgta į mano pageidavimus (noriu statyti pasyvų gyv. namą su saulės baterijomis, tad orientacija į pietinę pusę būtina) ir tada taip pat iš naujo rengti techninį projektą? Kaip būtų racionaliausiai pasielgti šioje situacijoje? Girdėjau siūlymą išsibetonuoti bent pavėsinės pagrindą, kad "būtų panaudotas esamas statybų leidimas", bet ar tada galėsiu keisti gyv. namo projektą ir lokaciją sklype (lokacija keistųsi keliasdešimt metrų). Kokie galėtų būti šios situacijos sprendimo variantai?
Noriu rekonstruoti ūkininko ūkio statinius. Gyvenamasis namas padidėtų nuo 48 kv.m iki 130 kv.m. Dėl ūkinio pastato yra dilema. Noriu keisti statinio vietą, dėl ko keičiasi užstatymo zonos ribos. Dabartinis plotas yra 120 kv.m. Ar keičiant vietą reikės techninio projekto, ar vertėtų naikinti esamą pastatą ir vietoj jo pasirinkti du ūkinius iki 80 kv.m? Ar namo rekonstrukcijai reikia projektų, ar kaip ūkininkui viskam tam užtenka statybos leidimo?
Turiu žemės ūkio paskirties žemės apie 5 ha. Yra padaryti tik geodeziniai matavimai visam plotui. Noriu statyti namą. Nuo ko turėčiau pradėti ir kokio ploto namą galėčiau statyti kaip ūkininkė be leidimų? Šiaulių rajone.
Jei perkame žemės ūkio paskirties žemę ir joje jau yra statiniai (namas, tvartas (tiesa jo griuvėsiai), garažas, sandėliukas ir rūsys), namas apie 79 kv.m, sklypas beveik 4 ha. Ko gali prireikti namo "renovacijai", nugriauti ir pastatyti naują ir ar reikia ūkininko pažymėjimo, jei sklype nėra namų valdos, o perki žemę jau su statiniais?
namuinspektorius_300x300px.gif
namuprojektai_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_1.jpg
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391088 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų