Ūkininko ūkis

Rodomi įrašai 1-70 iš 118.
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?
Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Domina ūkininko sodybos formavimo kaina žemės sklype.
Ar reikalingas projektas ūkinio pastato statybai (iki 80 m2) ir leidimas seno ūkinio pastato nugriovimui? Girdėjome, kad jau dabar lyg ir nereikia projekto ūkinio pastato statybai?
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Ar skiriasi reikalavimai ūkininko sodybos namo projektui nuo standartinių reikalavimų gyvenamajam namui statyti? Jei taip, tai kuo? Turiu galvoje pačio ūkininko sodybos namo projektą ir inžinierinius tinklus.
Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype? Ar būtinai tam reikia būti ūkininku? Kokio ploto namą galima statyti?
Norime iš ūkinio pastato pasidaryti gyvenamąjį namą. Kokių derinimų ir dokumentų reikėtų ir ar tam būtinas architektas. Norėčiau sužinoti kiek mums tai kainuotų.
Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.
Turime žemės sklypą Vilniaus rajone, tačiau jis yra žemės ūkio paskirties. Yra senas gyvenamasis namas ir keli ūkiniai pastatai. Norime renovuoti senus ūkinius pastatus. Ar įmanoma renovuojant didinti ūkinio pastato kvadratūrą? Pvz. iš dviejų ūkinių pastatų suręsti vieną namą - ar čia jau skaitysis nauja statyba? Ar neteks keisti žemės paskirties dėl tokių renovacijų/naujų statybų? Nes vis gi žemės ūkis. Kadangi žinome, kad vienam sklype negali būti 2 gyvenamieji namai, tai ar įmanoma pakeisti namų paskirtis? Ar galima antram namui suteikti kitą paskirtį ir jame gyventi?
Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?
Žemės ūkio paskirties 10 ha sklypą norime padalinti į du 8 ha ir 2 ha sklypus. Kokie galimi padalinimo variantai? Kokios preliminarios šių procedūrų kainos?
Ar gali sodo kaimynas laikyti 20 bičių avilių gretimame sklype?
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Ar reikalingas leidimas ūkiniam pastatui perstatyti. Dabartinį pastatą mes norime nugriauti, nes yra griūvantis ir statyti naują ūkinį pastatą.
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?
Ar galima sodo sklype statyti 90 m2 ploto ūkinį pastatą, kuris būtų įrengtas kaip gyvenamas namas? Ar bus reikalingas ne tik architektūrinės dalies projektas, bet ir elektros, inžinerinių tinklų ir kt. dalių projektai? Ar sodo sklype statant gyvenamą namą bus reikalingas detalusis planas?
Planuoju įsigyti 20 a. sklypą. Dokumentuose šis sklypas įformintas kaip ūkininko sodyba, kurios plotas 1ha. Iš šio sklypo savininkų įsigydamas 20 a. tampu žemės bendrasavininku, tačiau noriu paklausti, ar galiu keisti savo skypo dalies paskirtį? Ar galima statyti namelį- vagonėlį žemės ūkio paskirties žemėje?
Statau ūkininko sodybą žemės ūkio paskirties žemėje, turiu ūkininko pažymėjimą. Vėliau šį nebaigtą statyti namą ir pusę sklypo, noriu padovanoti sūnui, o jis neturi ūkininko pažymėjimo. Ar tai įmanoma? Kokius veiksmus turiu atlikti su dokumentais? Kokį statusą įgaus sklypas su nebaigtu statyti pastatu?
Kokių statinių statyba yra galima žemės ūkio paskirties žemėje?
Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?
Turiu ūkininko pažymėjimą ir esu pradėjęs ūkininko sodybos statybas, tačiau ateityje galvoju statyti kaimo turizmo sodybą kitame, taip pat žemės ūkio (1ha) sklype. Ar turiu tokią galimybę?
Yra 50 a. žemės ūkio paskirties sklypas Vilniaus m. Ar jei turėsiu ūkininko pažymėjimą gausiu leidimą statyti sodybą/gyvenamąjį namą. Nes lyg buvo (gal tik svarstė) įsakymas, kad statyti galima turint ne mažiau 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą.
Planuoju įsigyti ūkininko sodybą, 1.2 ha žemės, sklype stovi namas, kuris yra įregistruotas kaip ūkinis pastatas. Yra statybos leidimas dar trims pastatams. Pats sklypas yra Neries regioniniame parke. Iškilo tokie klausimai: ar reikia turėti ūkininko pažymėjimą, norint šį sklypą įsigyti ir po to gyventi? Ar galėsiu šiame name gyventi, turėti normalų adresą? Ar galėčiau šį sklypą padalinti į dvi dalis ir padaryti dvi ūkininko sodybas?
Ar yra galimybė statyti ūkinį pastatą iki 80 m2 ir sujungti jį su garažu (garažas iki 50 m2)? Kaip būtų traktuojama tokia statyba – kaip vienas pastatas ar kaip du?
Turiu 1.2 ha žemės ūkio paskirties sklypą Ukmergės rajone. Esu ūkinikas ir tame sklype ruošiuosi įregistruoti savo ūkį. Ar būtų kokie nors statybos apribojimai dėl to, kad sklypas ribojasi su keliu.
Turime 1.7 ha. žemės ūkio paskirties sklypą. Ar įmanoma tokiame sklype pastatyti du gyvenamuosius namus - ūkininko sodybas, nerengiant detalaus plano ir nedalinant sklypo į dvi dalis? Jei ne, ar oficialiai galima gyventi kitos paskirties pastate, pvz. poilsio arba ūkiniame pastate?
Namų valdos sklype yra registruoti pastatai - gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Namas yra griūnantis. Norime namą griauti, nes jis mažas (38 kv.) ir plėsti nėra galimybės - šalia elektros laidai, o vietoje ūkinio nugriovus ant tų pačių pamatų statyti gyvenamąjį namą. Kokie dokumentai reikalingi? Koks paprasčiausias būdas?
Turiu žemės ūkio paskirties žemę, ar galima ten pastatyti kilnojamą metalinį garažą 4x6 m
Turime 60 a. skypą regioniniame parke. Norime jį padalinti į tris dalis. Ar tokia procedūra galima? Ar galima tame atskirtame sklype statyti gyvenamąjį namą?
Ar galima gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje? Sklypo dydis 70 a.
Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?
Noriu statyti šiltnamį 120 m2. 4,5m aukščio. Ar reikalingas statybos leidimas?
Turiu 52a žemės ūkio paskirties žemės Trakų raj. ir norėčiau pasistatyti ūkininko sodyboje, tai būtų gyvenamas namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Dabar planuoju gauti ūkininko pažymėjimą. Gal galėtumėte pasakyti ką man reiktų daryti toliau, kad galima būtų paruošti visus dokumentus statybai? Jei galima, paaiškinkite žingsnis po žingsnio ir kokios būtų kainos maždaug.
Noriu statyti ūkininko sodybą, bet sklypo dydis yra 40a, šalia yra kitas sklypas, abu sudaro virš 50a. Sklypai žemės ūkio paskirties. Ar reikia juos sujungti, ar galima be sujungimo statyti?
Kokie keliami reikalavimai pagalbinėms patalpoms, jei žemės ūkio paskirties sklype statomas namas?
Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemę su dalinai (50%) pastatytu namu (registruotas registrų centre). Sakykite, ar reikalinga man tapti ūkininku, kad galėčiau persirašyti statybos leidimą ir tęsti statybos darbus įsirengiant namo vidų? Ačiū.
Koks kelias yra paprastesnis laiko ir kaštų atžvilgiu: ar atstatyti sodybą ar įsteigti ūkininko ūkį? Kažkada buvo sodyba, tačiau, ji buvo nugriauta.
Ko reikia norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje? Ar pakanka tapti ūkininku tam, kad būtų galima pasistatyti iki 80 kv. m namą žemės ūkio paskirties žemėje, ar reikia registruoti ūkį?
Yra ūkininko sodyba + 6 ha žemės ūkio paskirties žemės. Aš ne ūkininkė. Norėčiau sužinoti, ar galima ūkio sodyboje statytis antrą gyvenamą namą, ne namų valdoje, o žemės ūkio paskirties žemėje ir vėliau padovanoti man.
Ketinu pirkti ŽŪ paskirties sklypą su jame jau esančiu projektu ūkininko sodybai ir statybos leidimu keletui pastatų (gyvenamojo, ūkinio, pirties, pavėsinių ir t.t.). Problema yra tame, kad man visiškai netinka ir nepatinka esamas projektas (morališkai pasenęs, maždaug 2013m. projektas), taip pat netinka gyvenamojo namo orientacija (noriu orientacijos į pietinę pusę ir vieno aukšto pastato, kas reiškia žymiai didesnį pamatų plotą). Ar vienintelė išeitis yra rengti naują ūkininko sodybos projektą ir tikėtis, kad bus atsižvelgta į mano pageidavimus (noriu statyti pasyvų gyv. namą su saulės baterijomis, tad orientacija į pietinę pusę būtina) ir tada taip pat iš naujo rengti techninį projektą? Kaip būtų racionaliausiai pasielgti šioje situacijoje? Girdėjau siūlymą išsibetonuoti bent pavėsinės pagrindą, kad "būtų panaudotas esamas statybų leidimas", bet ar tada galėsiu keisti gyv. namo projektą ir lokaciją sklype (lokacija keistųsi keliasdešimt metrų). Kokie galėtų būti šios situacijos sprendimo variantai?
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Paskirtis: žemės ūkio, naudojimosi būdas: kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Bendras žemės sklypo plotas: 2,4478 ha. Vyras ruošia dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti, todėl galvojame registruoti ūkininko sodybą. Kaip iš klausimų/atsakymo skilties suprantu, kad pirma: Reikia ruošti kaimo plėtros projektą, kuriame bus pažymėtinas sklypo užstatymas. Kiek suprantu, galime statyti iš pradžių ūkininko sodybą, tuomet tik tai pirtį, pagalbinius pastatus ir t.t. Klausimas būtų, jeigu mes planuotume kurti kaimo turizmą ir statyti tarkim 5-6 panašaus dydžio namelius, vis tiek jie skaitysis kaip vienas - ūkininko sodyba, kiti tarkim tvartas, pagalbinis pastatas ir pan., ir pritaikyti šiuos pastatus apgyvendinimui? Taip pat neaišku, jeigu ūkininko sodyba būtų iki 80 kv., tuomet reikia projekto, bet statybos leidimo nereikia, tik suderinti statybas su rajono architektu? Kokia kaina kaimo plėtros projekto, kiek jis trunka? Jeigu numatom tarkim vieną užstatymo plotą, ar vėliau jį galime koreguoti ar papildyti?
Noriu statyti sandėlį 150 kv.m ploto. Šiuo metu sklypas (0.5ha) yra žemės ūkio paskirties. Yra galimybė gauti leidimą ūkininko sodybai arba paversti į namų valdą. Kokių dokumentų ar leidimų reikia norimo sandėlio statybai, vienu ir kitu atveju? Kokiu būdu paprasčiau viską padaryti ir pradėti statybas?
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Norėjau pasiteirauti ar galima žemės ūkio paskirties sklype, kai jau padarytas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai, ir išskirta statybų zona, statyti nedidelio ploto pastatus (iki 50kv) be leidimo? Taip pat kokiems statiniams būtini leidimai, o kokiems ne?
Turime pasidarę kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti, norėtume pradėti statybas, ar galime pradėti statybas ne nuo gyvenamojo namo, o nuo pagalbinio pastato, sakykim klėties iki 80 m2, ir ar tam reikalingas statybos leidimas?
Turime beveik 2 ha žemės paskirties sklypą su išskirtu apie 0,3 ha sklypu ūkininko sodybai. Šiame sklype pastatėme sodybą, bet kitiems pastatams sodybai išskirtame sklype vietos nepakanka, tam įtakos turi ir sklypo forma. Ar galima kitus pastatus, kaip sandėliavimo, gamybos ar pirties pastatus statyti už išskirto sodybai sklypo ribų? Ar galima padidinti ūkininko sodybai skirtą sklypą? Ar galima pakeisti viso 2 ha sklypo paskirtį iš žemės ūkio į ūkininko sodybos sklypą?
Suradau sklypą netoli Maišiagalos, norėtume jį įsigyti, bet jis žemės ūkio paskirties, o aš šiuo metu nesu ūkininkė. Norėčiau jame sodinti įvairias uogas ir norėčiau tapti ūkininke. Labai prašau paaiškinti, ar šiame 0.5 ha sklype galėsiu pasistatyti namą ir ar galėsiu gauti ūkininko pažymėjimą? Kokia viso šio proceso eiga?
Nelabai suprantu kokių dokumentų reikia norinti nusipirkti žemės ūkio paskirties sklypą? Ar tiesiog paprastai nusiperki ir paskui gauni ūkininko pažymėjimą ir tada gali statyti ūkininko sodybą?
Esu ūkininkas, turiu ūkiniko pažymėjimą ir daugiau nei 0,5 ha žemės. Noriu pasistatyti pagalbinį pastatą (sandėlį šiaudams) 64 m2, ne mieste. Noriu paklausti iki kiek m2 galiu statyti ir ar reikalingi kokie nors leidimai. Kiti pastato parametrai atitinka I kategorija.
Ar reikia leidimo ūkinio pastato statybai, kurio plotas 80 m2, (tai daugiau negu leistinas 50 m2). Kiti reikalavimai atitinka I kategorijos nesudėtingo statinio reikalavimus.
Turiu žemės ūkio paskirties 11 a. sklypą, turiu ūkininko pažymėjimą ar galiu jame pasistatyti kilnojamą namuką, kokių leidimų reikia?
Ar galima kasti tvenkinį neturint ūkininko pažymėjimo ŽŪP sklype? Koks būtų žingsnių eiliškumas? Sklypo plotas: 98 a. Planuojamas tvenkinio plotas: iki 3 a. Sklypas nėra jokiame nacionaliniame parke ar panašiai.
Vyras yra ūkininkas, nusipirkęs sandėlius (grūdams laikyti) kaimo vietovėje. Pastatas yra nuosavas, tačiau žemės sklypas, po pastatu ir aplink - valstybinė žemė. Dėl žemės sudaryta nuomos sutartis 50 metų. Ar yra galimybė ir nuo ko reikėtų pradėti, norint pastatyti nedidelį namuką (gyvenamąjį) šalia sandėlio esančiame sklype. Ar iš vis yra tokia galimybė?
Ar galima ūkininko sodyboje statyti 2 gyvenamuosius namus? Ar gali ūkininkas padovanoti žemės sklypą su išskirta ūkininko sodyba vaikams, o jie po to statytis gyvenamą namą? Ar jau dovanoti su pastatytu namu?
Ar galiu statytis namą iki 80 kv. m? Žemė ūkinės paskirties.
Nusipirkome ūkinį pastatą, kurį planuojame pakeisti į gyvenamą pastatą. Pagal dokumentus jo baigtumas yra 17%, bet iš tiesų ~ 80% (yra išorinės sienos, langai, stogas). Ar būtina patikslinti šituos duomenis iki susitikimo su architektu, ar įmanoma / galima viską sutvarkyti jau su architekto padarytu projektu?
Ar galima statyti vasarnamį toje vietoje, kur anksčiau buvo ūkiniai pastatai? Jie sudegė prieš 11 metų.
Ar ūkio paskirties žemėje galima statyti ypatingą statinį? Vištidę virš 2150 m2. Požeminis suskystintų dujų rezervuaras 20 m3.
Ar ūkio paskirties žemėje galima statyti ypatingą statinį?
Ar įmanoma pasistatyti namą ūkio paskirties žemėje, jei turiu ūkininko pažymėjimą?
Turiu 2 ha žemės ūkio paskirties žemės. Per šią žemę eina dujotiekis. Ar būtų galima statyti namą? Kokie apribojimai?
Kaip ūkio pastatą įregistruoti kaip gyvenamąjį namą? Ūkio pastato dydis - 30 kv. m., bet norime jį plėsti.
Ar yra galimybė nusipirkus žemes ūkio paskirties sklypą Vilniuje pasistatyti jame gyvenamąjį namą?
Kaip vyksta 130 m2 ūkininko sodybos atidavimas vertinti? Kas sudaro inventorinę bylą?
Kokių leidimų ir projekto reikia mėšlidžių statybai?
Esu įsigijęs seną sodybą regioniniame parke, jai daugiau nei šimtas metų. Sodybos būklė prasta. Jos remontui reikėtų daug pinigų. Ar įmanoma, kad sodybą pripažintų saugotinu kultūriniu paveldu ir skirtų pinigų jos rekonstrukcijai. Sodyba yra išsaugojusi savo autentiškumą ir savitą stilių.
Suformuotas gyvenamųjų namų kvartalas. Parduodamų sklypų paskirtis - žemės ūkio. Leidimai vykdyti statybas yra. Tik namo statusas būtų poilsinis, nors kvadratūra apie 160 m2. Ar yra kažkokių pavojų įsigijus tokį sklypą ir pradėjus statyti namą? Ar nebus problemų priduodant?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto