Ūkininko ūkis

Rodomi įrašai 1-70 iš 118.
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?
Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Ar reikalingas projektas ūkinio pastato statybai (iki 80 m2) ir leidimas seno ūkinio pastato nugriovimui? Girdėjome, kad jau dabar lyg ir nereikia projekto ūkinio pastato statybai?
Ar skiriasi reikalavimai ūkininko sodybos namo projektui nuo standartinių reikalavimų gyvenamajam namui statyti? Jei taip, tai kuo? Turiu galvoje pačio ūkininko sodybos namo projektą ir inžinierinius tinklus.
Yra nuosavas turtas, kuriame yra ūkinės paskirties pastatas, žemės sklypas yra bendra nuosavybė su tėvais. Tame pačiame sklype stovi tėvų gyvenamasis namas. Ūkinės paskirties pastatas buvo rekonstruotas iki 80 m2. Projektą patvirtino kelių direkcija ir rajono savivaldybė. Po rekonstrukcijos name apsigyvenome. Pagal naujausią žiniasklaidos informaciją ūkinės paskirties pastatuose gyventi draudžiama. Mintis keisti paskirtį į poilsio/vasarnamio atmestina, nes žemės sklype, kurio paskirtis yra kita/vienb. ir dvib. gyvenamųjų namų teritorijos gali būti statomi tik šie pastatai: gyvenamieji namai ir pagalbinio ūkio pastatai. Naujo statinio statytis negalėjome, nes visas sklypas patenka į kelio apsaugos zoną (nauja statyba draudžiama). Klausimas: - kokie yra variantai keisti paskirtį į kitą, kad pagal ją būtų nedraudžiama gyventi; - jeigu įstatymiškai ūkinės veiklos pastate negalima gyventi, kaip išspręsti klausimą ir teisiškai/legaliai sutvarkyti šį klausimą, kad būtų galima gyventi ir nesulaukti baudos?
Norime iš ūkinio pastato pasidaryti gyvenamąjį namą. Kokių derinimų ir dokumentų reikėtų ir ar tam būtinas architektas. Norėčiau sužinoti kiek mums tai kainuotų.
Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype? Ar būtinai tam reikia būti ūkininku? Kokio ploto namą galima statyti?
Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.
Turime žemės sklypą Vilniaus rajone, tačiau jis yra žemės ūkio paskirties. Yra senas gyvenamasis namas ir keli ūkiniai pastatai. Norime renovuoti senus ūkinius pastatus. Ar įmanoma renovuojant didinti ūkinio pastato kvadratūrą? Pvz. iš dviejų ūkinių pastatų suręsti vieną namą - ar čia jau skaitysis nauja statyba? Ar neteks keisti žemės paskirties dėl tokių renovacijų/naujų statybų? Nes vis gi žemės ūkis. Kadangi žinome, kad vienam sklype negali būti 2 gyvenamieji namai, tai ar įmanoma pakeisti namų paskirtis? Ar galima antram namui suteikti kitą paskirtį ir jame gyventi?
Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?
Žemės ūkio paskirties 10 ha sklypą norime padalinti į du 8 ha ir 2 ha sklypus. Kokie galimi padalinimo variantai? Kokios preliminarios šių procedūrų kainos?
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Ar gali sodo kaimynas laikyti 20 bičių avilių gretimame sklype?
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
Ar reikalingas leidimas ūkiniam pastatui perstatyti. Dabartinį pastatą mes norime nugriauti, nes yra griūvantis ir statyti naują ūkinį pastatą.
Planuoju įsigyti 20 a. sklypą. Dokumentuose šis sklypas įformintas kaip ūkininko sodyba, kurios plotas 1ha. Iš šio sklypo savininkų įsigydamas 20 a. tampu žemės bendrasavininku, tačiau noriu paklausti, ar galiu keisti savo skypo dalies paskirtį? Ar galima statyti namelį- vagonėlį žemės ūkio paskirties žemėje?
Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?
Statau ūkininko sodybą žemės ūkio paskirties žemėje, turiu ūkininko pažymėjimą. Vėliau šį nebaigtą statyti namą ir pusę sklypo, noriu padovanoti sūnui, o jis neturi ūkininko pažymėjimo. Ar tai įmanoma? Kokius veiksmus turiu atlikti su dokumentais? Kokį statusą įgaus sklypas su nebaigtu statyti pastatu?
Turiu ūkininko pažymėjimą ir esu pradėjęs ūkininko sodybos statybas, tačiau ateityje galvoju statyti kaimo turizmo sodybą kitame, taip pat žemės ūkio (1ha) sklype. Ar turiu tokią galimybę?
Yra 50 a. žemės ūkio paskirties sklypas Vilniaus m. Ar jei turėsiu ūkininko pažymėjimą gausiu leidimą statyti sodybą/gyvenamąjį namą. Nes lyg buvo (gal tik svarstė) įsakymas, kad statyti galima turint ne mažiau 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą.
Namų valdos sklype yra registruoti pastatai - gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Namas yra griūnantis. Norime namą griauti, nes jis mažas (38 kv.) ir plėsti nėra galimybės - šalia elektros laidai, o vietoje ūkinio nugriovus ant tų pačių pamatų statyti gyvenamąjį namą. Kokie dokumentai reikalingi? Koks paprasčiausias būdas?
Ar yra galimybė statyti ūkinį pastatą iki 80 m2 ir sujungti jį su garažu (garažas iki 50 m2)? Kaip būtų traktuojama tokia statyba – kaip vienas pastatas ar kaip du?
Turime 1.7 ha. žemės ūkio paskirties sklypą. Ar įmanoma tokiame sklype pastatyti du gyvenamuosius namus - ūkininko sodybas, nerengiant detalaus plano ir nedalinant sklypo į dvi dalis? Jei ne, ar oficialiai galima gyventi kitos paskirties pastate, pvz. poilsio arba ūkiniame pastate?
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Paskirtis: žemės ūkio, naudojimosi būdas: kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Bendras žemės sklypo plotas: 2,4478 ha. Vyras ruošia dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti, todėl galvojame registruoti ūkininko sodybą. Kaip iš klausimų/atsakymo skilties suprantu, kad pirma: Reikia ruošti kaimo plėtros projektą, kuriame bus pažymėtinas sklypo užstatymas. Kiek suprantu, galime statyti iš pradžių ūkininko sodybą, tuomet tik tai pirtį, pagalbinius pastatus ir t.t. Klausimas būtų, jeigu mes planuotume kurti kaimo turizmą ir statyti tarkim 5-6 panašaus dydžio namelius, vis tiek jie skaitysis kaip vienas - ūkininko sodyba, kiti tarkim tvartas, pagalbinis pastatas ir pan., ir pritaikyti šiuos pastatus apgyvendinimui? Taip pat neaišku, jeigu ūkininko sodyba būtų iki 80 kv., tuomet reikia projekto, bet statybos leidimo nereikia, tik suderinti statybas su rajono architektu? Kokia kaina kaimo plėtros projekto, kiek jis trunka? Jeigu numatom tarkim vieną užstatymo plotą, ar vėliau jį galime koreguoti ar papildyti?
Turiu 1.2 ha žemės ūkio paskirties sklypą Ukmergės rajone. Esu ūkinikas ir tame sklype ruošiuosi įregistruoti savo ūkį. Ar būtų kokie nors statybos apribojimai dėl to, kad sklypas ribojasi su keliu.
Turiu žemės ūkio paskirties žemę, ar galima ten pastatyti kilnojamą metalinį garažą 4x6 m
Turime 60 a. skypą regioniniame parke. Norime jį padalinti į tris dalis. Ar tokia procedūra galima? Ar galima tame atskirtame sklype statyti gyvenamąjį namą?
Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?
Ar galima statyti 80 kv.m namą, 24 arų žemės ūkio paskirties sklype? Paskirties pakeisti neina. Kelias ir elektra yra. Namas nebūtinai turi būti registruojamas kaip gyvenamas. Gal galima statyti pirtį ar garažą?
Noriu statyti šiltnamį 120 m2. 4,5m aukščio. Ar reikalingas statybos leidimas?
Turiu 52a žemės ūkio paskirties žemės Trakų raj. ir norėčiau pasistatyti ūkininko sodyboje, tai būtų gyvenamas namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Dabar planuoju gauti ūkininko pažymėjimą. Gal galėtumėte pasakyti ką man reiktų daryti toliau, kad galima būtų paruošti visus dokumentus statybai? Jei galima, paaiškinkite žingsnis po žingsnio ir kokios būtų kainos maždaug.
Noriu statyti ūkininko sodybą, bet sklypo dydis yra 40a, šalia yra kitas sklypas, abu sudaro virš 50a. Sklypai žemės ūkio paskirties. Ar reikia juos sujungti, ar galima be sujungimo statyti?
Ar galima gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje? Sklypo dydis 70 a.
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Norėčiau pasiteirauti, esu naujai išrinkta bendrijos pirmininkė, mūsų bendrijoje atsiranda vienas kitas žmogus, kuris nenorėtų mokėti bendrijos mokesčių ir sutiktų, kad būtų panaikina bendrija, kaip paaiškinti žmonėms kas pasikeistų panaikinus bendriją. Bendrija turi savo vandens bokštus, kurių pagalba gaunamas laistymui vanduo iš upės. Jie moka nario mokestį iš kurių yra apmokamas atlyginimas pirmininkui, sodros mokestis, bokštų priežiūra, remontas ir bokštų elektra. Suprantama, kad panaikinus bendriją viso to netektumėme, bet kas keistųsi dar panaikinus bendriją?
Norėjau pasiteirauti ar galima žemės ūkio paskirties sklype, kai jau padarytas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai, ir išskirta statybų zona, statyti nedidelio ploto pastatus (iki 50kv) be leidimo? Taip pat kokiems statiniams būtini leidimai, o kokiems ne?
Turime pasidarę kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti, norėtume pradėti statybas, ar galime pradėti statybas ne nuo gyvenamojo namo, o nuo pagalbinio pastato, sakykim klėties iki 80 m2, ir ar tam reikalingas statybos leidimas?
Nelabai suprantu kokių dokumentų reikia norinti nusipirkti žemės ūkio paskirties sklypą? Ar tiesiog paprastai nusiperki ir paskui gauni ūkininko pažymėjimą ir tada gali statyti ūkininko sodybą?
Turiu žemės ūkio paskirties 11 a. sklypą, turiu ūkininko pažymėjimą ar galiu jame pasistatyti kilnojamą namuką, kokių leidimų reikia?
Ar galima ūkininko sodyboje statyti 2 gyvenamuosius namus? Ar gali ūkininkas padovanoti žemės sklypą su išskirta ūkininko sodyba vaikams, o jie po to statytis gyvenamą namą? Ar jau dovanoti su pastatytu namu?
Ko reikia norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje? Ar pakanka tapti ūkininku tam, kad būtų galima pasistatyti iki 80 kv. m namą žemės ūkio paskirties žemėje, ar reikia registruoti ūkį?
Ar ūkio paskirties žemėje galima statyti ypatingą statinį?
Ar įmanoma pasistatyti namą ūkio paskirties žemėje, jei turiu ūkininko pažymėjimą?
Kokie keliami reikalavimai pagalbinėms patalpoms, jei žemės ūkio paskirties sklype statomas namas?
Kaip ūkio pastatą įregistruoti kaip gyvenamąjį namą? Ūkio pastato dydis - 30 kv. m., bet norime jį plėsti.
Kaip vyksta 130 m2 ūkininko sodybos atidavimas vertinti? Kas sudaro inventorinę bylą?
Yra ūkininko sodyba + 6 ha žemės ūkio paskirties žemės. Aš ne ūkininkė. Norėčiau sužinoti, ar galima ūkio sodyboje statytis antrą gyvenamą namą, ne namų valdoje, o žemės ūkio paskirties žemėje ir vėliau padovanoti man.
Esu įsigijęs seną sodybą regioniniame parke, jai daugiau nei šimtas metų. Sodybos būklė prasta. Jos remontui reikėtų daug pinigų. Ar įmanoma, kad sodybą pripažintų saugotinu kultūriniu paveldu ir skirtų pinigų jos rekonstrukcijai. Sodyba yra išsaugojusi savo autentiškumą ir savitą stilių.
Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemę su dalinai (50%) pastatytu namu (registruotas registrų centre). Sakykite, ar reikalinga man tapti ūkininku, kad galėčiau persirašyti statybos leidimą ir tęsti statybos darbus įsirengiant namo vidų? Ačiū.
Koks kelias yra paprastesnis laiko ir kaštų atžvilgiu: ar atstatyti sodybą ar įsteigti ūkininko ūkį? Kažkada buvo sodyba, tačiau, ji buvo nugriauta.
Kokie reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui, ar reikia A++?
Ar gali sūnus būdamas ūkininkas statytis vasarnamį žemės ūkio paskirties žemėje, kai vasarnamio dydis 120-130 kv.m? Ir kokie dokumentai reikalingi, nuo ko pradėti?
Noriu paklausti, ko reikia norint kasti didesnį nei 10 arų tvenkinį, bei statyti pirtelę žemės ūkio paskirties sklype? Turiu ūkininko pažymėjimą.
Noriu pastatyti šiltnamius 2000 kv. metrų savo sklype, šalia krašto kelio. Ar turiu laikytis atstumo nuo kelio ir kokio? Kokie dar leidimai man bus reikalingi?
Mūsų sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau saugomoje teritorijoje. Ką tai reiškia? Ar vis tiek su ūkininko pažymėjimu galima statyti namą iki 80kv.m?
Turime virš 70 a žemės ūkio paskirties žemę Trakų rajone. Planuojame tapti ūkininkais, padarysime ūkininko sodybos projektą. Norime statyti namą ir ūkinį pastatą. Klausimas toks, ar tas namas, kurį statytume, dokumentuose būtų kaip GYVENAMASIS NAMAS? Tai svarbu, nes norėtume gauti paskolą jo statymo užbaigimui.
Jei perkame žemės ūkio paskirties žemę ir joje jau yra statiniai (namas, tvartas (tiesa jo griuvėsiai), garažas, sandėliukas ir rūsys), namas apie 79 kv.m, sklypas beveik 4 ha. Ko gali prireikti namo "renovacijai", nugriauti ir pastatyti naują ir ar reikia ūkininko pažymėjimo, jei sklype nėra namų valdos, o perki žemę jau su statiniais?
Norim statyti namą, žemės ūkio paskirties žemės sklype. Kiek žinome dabar reikalingi visi leidimai ir projektai tokiai statybai. Tėvai ūkininkai. Tad norime sužinoti pas ką kreiptis kas galėtų viską sutvarkyti ir kiek laiko viskas užtrunka ir kiek viskas apytiksliai kainuotų? Žemės sklypas randasi rajone, kaimo vietovėje šalia namų nėra. Artimiausi namai už 150 metrų nuo sklypo vietos.
Planuoju pirkti sklypo dalį (1ha), jame yra įrengta ūkininko sodyba (gyvenamasis namas ir pirtis). Ar galėsiu savo vardu įrenginėt ūkininko sodybą? Ar galiu gauti leidimą tik pirties statybai?
Yra žemės ūkio paskirties sklypas. Dabar daromas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai rengti. Vieni sako, jog be gyvenamojo pastato negalima pradėti statyti pirties ar kitų ūkinių pastatų. Ar iš tikrųjų taip yra?
Kokiu atveju reikia pirmininko sutikimo statant sodų bendrijoje namą?
Žemės paskirties sklypas 3,55ha, ar ūkininkas gali statyti statinius? Kokius jei gali? Kokių leidimų reikia?
Kiek kainuotų ir kiek užtruktų ūkininko sodybos projektavimas esant šioms sąlygoms: namas apie 150 m2, ūkinis iki 80m2, nėra geologinių tyrimų, reikia keliuko (būtina ar nebūtina projektuoti keliuką savo žemėje? Iš pagrindinio kelio įvažiavimas yra į sklypą, servitutas yra), reikia biologinio valymo įrenginių, reikia gręžinio, reikia elektros įvado ir t.t. Kaimo plėtros projektas ir toponuotrauka jau daroma. Ar galima kažką jau daryt, teberengiant kaimo plėtros projektą? Kiek viskas kainuotų iki statybos leidimo? Kauno raj.
Planuoju pirkti sklypą. Kur turėčiau kreiptis, kad sužinoti ar jame bus galima vasarnamio statyba? Sklypas žemės ūkio paskirties. Registrų centro išraše nurodytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos: dirvožemio apsauga ir kelių apsaugos zonos.
Noriu statyti sandėlį 150 kv.m ploto. Šiuo metu sklypas (0.5ha) yra žemės ūkio paskirties. Yra galimybė gauti leidimą ūkininko sodybai arba paversti į namų valdą. Kokių dokumentų ar leidimų reikia norimo sandėlio statybai, vienu ir kitu atveju? Kokiu būdu paprasčiau viską padaryti ir pradėti statybas?
Neseniai žiniasklaidoje pasirodė straipsniai, kad norima keisti ūkininko sodybų reikalavimus, o tiksliau dėl sklypų dydžio norint įkurti sodybas (šiuo metu 0,5ha). Jūs dirbate šioje srityje ir manau žinote kur kas daugiau nei kiti, kaip manote ar pakeis šį įstatymą ir kada? Domiuosi, nes esu ūkininko sodybos kūrimo stadijoje, o tiksliau turiu ūkininko pažymėjimą, tačiau ūkio dar neįregistravau. Ar reikia registruoti ūkį norint statyti statinius savo žemėje? Taipogi svarbus aspektas, kad turiu du sklypus (0.23ha ir 0.31ha vienas šalia kito) kaip žinia norint registruoti ūkį reikia turėti viename sklype 0,5ha. Ar dar verta juos jungti į vieną sklypą, jei planuojami įstatymo pakeitimai?
Situacija tokia: radau žemės ūkio paskirties sklypą (ūkininko sodyba) ir žadu pirkti, perkant bus pakeista į namų valdos sklypą. Taigi ten gyvenamo namo jokio nėra ir norėsiu statyti pirtį iki 80kv. Ar nebus privaloma pastatyti pirma gyvenamą namą ir tik tada pagalbinius pastatus? Gal galima informacijos į kokios paskirties sklypą būtų geriausiai pakeisti esamą ar dar kažką daryti, kad būtų lengviau ir be vargo pasistatyti pirtį?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto