Ūkininko ūkis

Rodomi įrašai 1-70 iš 132.
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?
Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Domina ūkininko sodybos formavimo kaina žemės sklype.
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Ar reikalingas projektas ūkinio pastato statybai (iki 80 m2) ir leidimas seno ūkinio pastato nugriovimui? Girdėjome, kad jau dabar lyg ir nereikia projekto ūkinio pastato statybai?
Ar skiriasi reikalavimai ūkininko sodybos namo projektui nuo standartinių reikalavimų gyvenamajam namui statyti? Jei taip, tai kuo? Turiu galvoje pačio ūkininko sodybos namo projektą ir inžinierinius tinklus.
Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype? Ar būtinai tam reikia būti ūkininku? Kokio ploto namą galima statyti?
Norime iš ūkinio pastato pasidaryti gyvenamąjį namą. Kokių derinimų ir dokumentų reikėtų ir ar tam būtinas architektas. Norėčiau sužinoti kiek mums tai kainuotų.
Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.
Turime žemės sklypą Vilniaus rajone, tačiau jis yra žemės ūkio paskirties. Yra senas gyvenamasis namas ir keli ūkiniai pastatai. Norime renovuoti senus ūkinius pastatus. Ar įmanoma renovuojant didinti ūkinio pastato kvadratūrą? Pvz. iš dviejų ūkinių pastatų suręsti vieną namą - ar čia jau skaitysis nauja statyba? Ar neteks keisti žemės paskirties dėl tokių renovacijų/naujų statybų? Nes vis gi žemės ūkis. Kadangi žinome, kad vienam sklype negali būti 2 gyvenamieji namai, tai ar įmanoma pakeisti namų paskirtis? Ar galima antram namui suteikti kitą paskirtį ir jame gyventi?
Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?
Žemės ūkio paskirties 10 ha sklypą norime padalinti į du 8 ha ir 2 ha sklypus. Kokie galimi padalinimo variantai? Kokios preliminarios šių procedūrų kainos?
Ar gali sodo kaimynas laikyti 20 bičių avilių gretimame sklype?
Yra nuosavas turtas, kuriame yra ūkinės paskirties pastatas, žemės sklypas yra bendra nuosavybė su tėvais. Tame pačiame sklype stovi tėvų gyvenamasis namas. Ūkinės paskirties pastatas buvo rekonstruotas iki 80 m2. Projektą patvirtino kelių direkcija ir rajono savivaldybė. Po rekonstrukcijos name apsigyvenome. Pagal naujausią žiniasklaidos informaciją ūkinės paskirties pastatuose gyventi draudžiama. Mintis keisti paskirtį į poilsio/vasarnamio atmestina, nes žemės sklype, kurio paskirtis yra kita/vienb. ir dvib. gyvenamųjų namų teritorijos gali būti statomi tik šie pastatai: gyvenamieji namai ir pagalbinio ūkio pastatai. Naujo statinio statytis negalėjome, nes visas sklypas patenka į kelio apsaugos zoną (nauja statyba draudžiama). Klausimas: - kokie yra variantai keisti paskirtį į kitą, kad pagal ją būtų nedraudžiama gyventi; - jeigu įstatymiškai ūkinės veiklos pastate negalima gyventi, kaip išspręsti klausimą ir teisiškai/legaliai sutvarkyti šį klausimą, kad būtų galima gyventi ir nesulaukti baudos?
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Ar reikalingas leidimas ūkiniam pastatui perstatyti. Dabartinį pastatą mes norime nugriauti, nes yra griūvantis ir statyti naują ūkinį pastatą.
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
Ar galima sodo sklype statyti 90 m2 ploto ūkinį pastatą, kuris būtų įrengtas kaip gyvenamas namas? Ar bus reikalingas ne tik architektūrinės dalies projektas, bet ir elektros, inžinerinių tinklų ir kt. dalių projektai? Ar sodo sklype statant gyvenamą namą bus reikalingas detalusis planas?
Planuoju įsigyti 20 a. sklypą. Dokumentuose šis sklypas įformintas kaip ūkininko sodyba, kurios plotas 1ha. Iš šio sklypo savininkų įsigydamas 20 a. tampu žemės bendrasavininku, tačiau noriu paklausti, ar galiu keisti savo skypo dalies paskirtį? Ar galima statyti namelį- vagonėlį žemės ūkio paskirties žemėje?
Statau ūkininko sodybą žemės ūkio paskirties žemėje, turiu ūkininko pažymėjimą. Vėliau šį nebaigtą statyti namą ir pusę sklypo, noriu padovanoti sūnui, o jis neturi ūkininko pažymėjimo. Ar tai įmanoma? Kokius veiksmus turiu atlikti su dokumentais? Kokį statusą įgaus sklypas su nebaigtu statyti pastatu?
Kokių statinių statyba yra galima žemės ūkio paskirties žemėje?
Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?
Turiu ūkininko pažymėjimą ir esu pradėjęs ūkininko sodybos statybas, tačiau ateityje galvoju statyti kaimo turizmo sodybą kitame, taip pat žemės ūkio (1ha) sklype. Ar turiu tokią galimybę?
Yra 50 a. žemės ūkio paskirties sklypas Vilniaus m. Ar jei turėsiu ūkininko pažymėjimą gausiu leidimą statyti sodybą/gyvenamąjį namą. Nes lyg buvo (gal tik svarstė) įsakymas, kad statyti galima turint ne mažiau 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą.
Ar yra galimybė statyti ūkinį pastatą iki 80 m2 ir sujungti jį su garažu (garažas iki 50 m2)? Kaip būtų traktuojama tokia statyba – kaip vienas pastatas ar kaip du?
Namų valdos sklype yra registruoti pastatai - gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Namas yra griūnantis. Norime namą griauti, nes jis mažas (38 kv.) ir plėsti nėra galimybės - šalia elektros laidai, o vietoje ūkinio nugriovus ant tų pačių pamatų statyti gyvenamąjį namą. Kokie dokumentai reikalingi? Koks paprasčiausias būdas?
Planuoju įsigyti ūkininko sodybą, 1.2 ha žemės, sklype stovi namas, kuris yra įregistruotas kaip ūkinis pastatas. Yra statybos leidimas dar trims pastatams. Pats sklypas yra Neries regioniniame parke. Iškilo tokie klausimai: ar reikia turėti ūkininko pažymėjimą, norint šį sklypą įsigyti ir po to gyventi? Ar galėsiu šiame name gyventi, turėti normalų adresą? Ar galėčiau šį sklypą padalinti į dvi dalis ir padaryti dvi ūkininko sodybas?
Turiu 1.2 ha žemės ūkio paskirties sklypą Ukmergės rajone. Esu ūkinikas ir tame sklype ruošiuosi įregistruoti savo ūkį. Ar būtų kokie nors statybos apribojimai dėl to, kad sklypas ribojasi su keliu.
Turime 1.7 ha. žemės ūkio paskirties sklypą. Ar įmanoma tokiame sklype pastatyti du gyvenamuosius namus - ūkininko sodybas, nerengiant detalaus plano ir nedalinant sklypo į dvi dalis? Jei ne, ar oficialiai galima gyventi kitos paskirties pastate, pvz. poilsio arba ūkiniame pastate?
Turiu žemės ūkio paskirties žemę, ar galima ten pastatyti kilnojamą metalinį garažą 4x6 m
Turime 60 a. skypą regioniniame parke. Norime jį padalinti į tris dalis. Ar tokia procedūra galima? Ar galima tame atskirtame sklype statyti gyvenamąjį namą?
Noriu statyti šiltnamį 120 m2. 4,5m aukščio. Ar reikalingas statybos leidimas?
Noriu statyti ūkininko sodybą, bet sklypo dydis yra 40a, šalia yra kitas sklypas, abu sudaro virš 50a. Sklypai žemės ūkio paskirties. Ar reikia juos sujungti, ar galima be sujungimo statyti?
Ar galima gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje? Sklypo dydis 70 a.
Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?
Planuoju pirkti sklypo dalį (1ha), jame yra įrengta ūkininko sodyba (gyvenamasis namas ir pirtis). Ar galėsiu savo vardu įrenginėt ūkininko sodybą? Ar galiu gauti leidimą tik pirties statybai?
Turiu 52a žemės ūkio paskirties žemės Trakų raj. ir norėčiau pasistatyti ūkininko sodyboje, tai būtų gyvenamas namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Dabar planuoju gauti ūkininko pažymėjimą. Gal galėtumėte pasakyti ką man reiktų daryti toliau, kad galima būtų paruošti visus dokumentus statybai? Jei galima, paaiškinkite žingsnis po žingsnio ir kokios būtų kainos maždaug.
Koks kelias yra paprastesnis laiko ir kaštų atžvilgiu: ar atstatyti sodybą ar įsteigti ūkininko ūkį? Kažkada buvo sodyba, tačiau, ji buvo nugriauta.
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Paskirtis: žemės ūkio, naudojimosi būdas: kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Bendras žemės sklypo plotas: 2,4478 ha. Vyras ruošia dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti, todėl galvojame registruoti ūkininko sodybą. Kaip iš klausimų/atsakymo skilties suprantu, kad pirma: Reikia ruošti kaimo plėtros projektą, kuriame bus pažymėtinas sklypo užstatymas. Kiek suprantu, galime statyti iš pradžių ūkininko sodybą, tuomet tik tai pirtį, pagalbinius pastatus ir t.t. Klausimas būtų, jeigu mes planuotume kurti kaimo turizmą ir statyti tarkim 5-6 panašaus dydžio namelius, vis tiek jie skaitysis kaip vienas - ūkininko sodyba, kiti tarkim tvartas, pagalbinis pastatas ir pan., ir pritaikyti šiuos pastatus apgyvendinimui? Taip pat neaišku, jeigu ūkininko sodyba būtų iki 80 kv., tuomet reikia projekto, bet statybos leidimo nereikia, tik suderinti statybas su rajono architektu? Kokia kaina kaimo plėtros projekto, kiek jis trunka? Jeigu numatom tarkim vieną užstatymo plotą, ar vėliau jį galime koreguoti ar papildyti?
Situacija tokia: radau žemės ūkio paskirties sklypą (ūkininko sodyba) ir žadu pirkti, perkant bus pakeista į namų valdos sklypą. Taigi ten gyvenamo namo jokio nėra ir norėsiu statyti pirtį iki 80kv. Ar nebus privaloma pastatyti pirma gyvenamą namą ir tik tada pagalbinius pastatus? Gal galima informacijos į kokios paskirties sklypą būtų geriausiai pakeisti esamą ar dar kažką daryti, kad būtų lengviau ir be vargo pasistatyti pirtį?
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Norėčiau pasiteirauti, esu naujai išrinkta bendrijos pirmininkė, mūsų bendrijoje atsiranda vienas kitas žmogus, kuris nenorėtų mokėti bendrijos mokesčių ir sutiktų, kad būtų panaikina bendrija, kaip paaiškinti žmonėms kas pasikeistų panaikinus bendriją. Bendrija turi savo vandens bokštus, kurių pagalba gaunamas laistymui vanduo iš upės. Jie moka nario mokestį iš kurių yra apmokamas atlyginimas pirmininkui, sodros mokestis, bokštų priežiūra, remontas ir bokštų elektra. Suprantama, kad panaikinus bendriją viso to netektumėme, bet kas keistųsi dar panaikinus bendriją?
Ar įmanoma juridiniam vienetui formuoti kaimo plėtros projektą ir statyti ūkininko sodybą? Jeigu žemė priklauso juridiniam vienetui ar galima fiziniam asmeniui neturint nuosavybės į sklypą formuoti kaimo plėtros projektą?
Turime beveik 2 ha žemės paskirties sklypą su išskirtu apie 0,3 ha sklypu ūkininko sodybai. Šiame sklype pastatėme sodybą, bet kitiems pastatams sodybai išskirtame sklype vietos nepakanka, tam įtakos turi ir sklypo forma. Ar galima kitus pastatus, kaip sandėliavimo, gamybos ar pirties pastatus statyti už išskirto sodybai sklypo ribų? Ar galima padidinti ūkininko sodybai skirtą sklypą? Ar galima pakeisti viso 2 ha sklypo paskirtį iš žemės ūkio į ūkininko sodybos sklypą?
Ar galima kasti tvenkinį neturint ūkininko pažymėjimo ŽŪP sklype? Koks būtų žingsnių eiliškumas? Sklypo plotas: 98 a. Planuojamas tvenkinio plotas: iki 3 a. Sklypas nėra jokiame nacionaliniame parke ar panašiai.
Ko reikia norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje? Ar pakanka tapti ūkininku tam, kad būtų galima pasistatyti iki 80 kv. m namą žemės ūkio paskirties žemėje, ar reikia registruoti ūkį?
Nusipirkome ūkinį pastatą, kurį planuojame pakeisti į gyvenamą pastatą. Pagal dokumentus jo baigtumas yra 17%, bet iš tiesų ~ 80% (yra išorinės sienos, langai, stogas). Ar būtina patikslinti šituos duomenis iki susitikimo su architektu, ar įmanoma / galima viską sutvarkyti jau su architekto padarytu projektu?
Ar įmanoma pasistatyti namą ūkio paskirties žemėje, jei turiu ūkininko pažymėjimą?
Kokie keliami reikalavimai pagalbinėms patalpoms, jei žemės ūkio paskirties sklype statomas namas?
Turiu 2 ha žemės ūkio paskirties žemės. Per šią žemę eina dujotiekis. Ar būtų galima statyti namą? Kokie apribojimai?
Kaip ūkio pastatą įregistruoti kaip gyvenamąjį namą? Ūkio pastato dydis - 30 kv. m., bet norime jį plėsti.
Ar yra galimybė nusipirkus žemes ūkio paskirties sklypą Vilniuje pasistatyti jame gyvenamąjį namą?
Kaip vyksta 130 m2 ūkininko sodybos atidavimas vertinti? Kas sudaro inventorinę bylą?
Kokių leidimų ir projekto reikia mėšlidžių statybai?
Yra ūkininko sodyba + 6 ha žemės ūkio paskirties žemės. Aš ne ūkininkė. Norėčiau sužinoti, ar galima ūkio sodyboje statytis antrą gyvenamą namą, ne namų valdoje, o žemės ūkio paskirties žemėje ir vėliau padovanoti man.
Esu įsigijęs seną sodybą regioniniame parke, jai daugiau nei šimtas metų. Sodybos būklė prasta. Jos remontui reikėtų daug pinigų. Ar įmanoma, kad sodybą pripažintų saugotinu kultūriniu paveldu ir skirtų pinigų jos rekonstrukcijai. Sodyba yra išsaugojusi savo autentiškumą ir savitą stilių.
Suformuotas gyvenamųjų namų kvartalas. Parduodamų sklypų paskirtis - žemės ūkio. Leidimai vykdyti statybas yra. Tik namo statusas būtų poilsinis, nors kvadratūra apie 160 m2. Ar yra kažkokių pavojų įsigijus tokį sklypą ir pradėjus statyti namą? Ar nebus problemų priduodant?
Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemę su dalinai (50%) pastatytu namu (registruotas registrų centre). Sakykite, ar reikalinga man tapti ūkininku, kad galėčiau persirašyti statybos leidimą ir tęsti statybos darbus įsirengiant namo vidų? Ačiū.
Kokia šiai dienai 2022 metais yra tvarka norint statytis gyvenamąjį namą žemės ūkio paskirties sklype? Sklypo plotas 1,5h. Ar paprasčiau yra keisti žemės paskirtį?
Turime jau parengtą kaimo plėtros projektą, norime statyti du ūkinės paskirties pastatus 150 kv. ir 130 kv. Ar galima statyti ūkinius pastatus, nors ūkininko gyvenamojo namo dar nėra?
Turime žemės paskirties sklypą Vilniaus rajone arti 1 ha. Vyras išklausė ūkininko kursus. sekantis dalykas būtų įregistruoti ūkį tame sklype. Gal galite parašyti koks eiliškumas būtų toliau, kokios kainos bei trukmė? Planuojame statyti gyvenamąjį namą apie 150 kv.
Galbūt galit papasakoti kokiais atvejais yra reikalingas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai statyti?
Mūsų sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau saugomoje teritorijoje. Ką tai reiškia? Ar vis tiek su ūkininko pažymėjimu galima statyti namą iki 80kv.m?
Kur reikia kreiptis, jeigu nori tapti ūkininku?
Jei žemės ūkio paskirties sklypas yra lygiai 50arų (ar nereikia, kad būtų nors aru daugiau), ar tiek užtenka steigti ūkininko sodybą?
Esame ūkininkai ir turime žemės ūkio paskirties sklypą su parengtu kaimo plėtros projektu gyvenamojo namo statybai. Norime šį sklypą parduoti. Ar kitas asmuo (ne ūkininkas), įsigijęs šį sklypą su projektu, galės statyti jame namą? Ar mes, pardavę šį sklypą, ir įsigiję kitą, galėtume jame vėl daryti kaimo plėtros projektą? Nes įstatyme nurodyta, kad ūkininkas gali turėti tik vieną ūkininko sodybą.
Ketinu pirkti ŽŪ paskirties sklypą su jame jau esančiu projektu ūkininko sodybai ir statybos leidimu keletui pastatų (gyvenamojo, ūkinio, pirties, pavėsinių ir t.t.). Problema yra tame, kad man visiškai netinka ir nepatinka esamas projektas (morališkai pasenęs, maždaug 2013m. projektas), taip pat netinka gyvenamojo namo orientacija (noriu orientacijos į pietinę pusę ir vieno aukšto pastato, kas reiškia žymiai didesnį pamatų plotą). Ar vienintelė išeitis yra rengti naują ūkininko sodybos projektą ir tikėtis, kad bus atsižvelgta į mano pageidavimus (noriu statyti pasyvų gyv. namą su saulės baterijomis, tad orientacija į pietinę pusę būtina) ir tada taip pat iš naujo rengti techninį projektą? Kaip būtų racionaliausiai pasielgti šioje situacijoje? Girdėjau siūlymą išsibetonuoti bent pavėsinės pagrindą, kad "būtų panaudotas esamas statybų leidimas", bet ar tada galėsiu keisti gyv. namo projektą ir lokaciją sklype (lokacija keistųsi keliasdešimt metrų). Kokie galėtų būti šios situacijos sprendimo variantai?
Noriu rekonstruoti ūkininko ūkio statinius. Gyvenamasis namas padidėtų nuo 48 kv.m iki 130 kv.m. Dėl ūkinio pastato yra dilema. Noriu keisti statinio vietą, dėl ko keičiasi užstatymo zonos ribos. Dabartinis plotas yra 120 kv.m. Ar keičiant vietą reikės techninio projekto, ar vertėtų naikinti esamą pastatą ir vietoj jo pasirinkti du ūkinius iki 80 kv.m? Ar namo rekonstrukcijai reikia projektų, ar kaip ūkininkui viskam tam užtenka statybos leidimo?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto