Pasyvūs namai – Patarimai

Domina virtuvės gartraukio panaudojimas pasyviame name. Kadangi pasyviame name pasiekiamas didelis sandarumas, o šviežio oro turi būti paduodama ne daugiau 30 m3/val žmogui, tai 4 žmonių gyv. name gali būti paduodamas iki 120 m3/val. šviežio oro. Efektyvus gartraukis ištraukia 600-900 m3/val. Iš kur paimti šviežią orą gartraukio išmetamo oro kompensacijai, nepažeidžiant pasyvaus namo efektyvumo? Naudoti recirkuliacinį gartraukį su riebalų, anglies ir elektrostatiniais filtrais?
Koks namas yra vadinamas „pasyviuoju", kokie pasyvaus namo kriterijai ir kokia turėtų būti pasyvaus namo sienų ir stogo varža?
Straipsniuose apie pasyvius namus tik teigiami atsiliepimai. O kokie yra pasyvių namų trūkumai? Kodėl pasyvūs namai sudaro šiuolaikinių statybų mažumą?
Ar pasyvus namas gali turėti balkonus? Kaip tada su šalčio tiltais per balkonų atramas? Gal yra kokia nors speciali balkonų konstrukcija?
Kokie yra reikalavimai pasyvių namų langams, iš kokių stiklo paketų jie turi būti. Kokia tokio lango šiluminė varža? Kiek kainuoja 1m2 tokio lango?
Kokio tipo namą geriausiai rinktis statyti, norint turėti pasyviojo namo savybių turintį namą - karkasinį-skydinį, mūrinį, rąstinį ar pan? Ir iš vis ar tai turi kokios nors reikšmės?
Kokios medžiagos naudojamos pasyviojo namo statyboje?
Ar įmanoma apšiltinti seną rąstinį namą taip, kad jo savybės atitiktų nulinės energijos namą? Kokias izoliacines medžiagas naudoti?
Kokius statybinius blokelius naudoti pasyvaus namo statybai? Koks turi būti blokelio storis? Kuo šiltinti sieną?
Ar galima pastatyti pasyvųjį namą iš klijuotų rąstų, pvz.: 20 cm klijuoto tašo sienos, šiltas Legalett pamatas su oriniu šildymu, stori langai, gerai apšiltintas stogas (30-40 cm akmens vatos)? Jei taip, ar tokiam namui būtų reikalinga priverstinė ventiliacija (teigiama, kad rąstinė siena „kvėpuoja")? Ir jei įmanomas rąstinis pasyvus namas, ar racionalu būtų šildytis elektra mėginant išvengti didelių investicijų į brangias šildymo sistemas?
Noriu paprašyti, kad paaiškintumėte privalumus gyvenamojo medinio panelinio namo palyginus su gelžbetoninių konstrukcijų namu.
Ar montuojant ventiliuojamą fasadą ant neoporu šiltintų sienų reikalinga kažkaip apdirbti neoporą? Klijavimo - armavimo mišiniu? Priešvėjine plėvele? Ant ventiliuojamo fasado tvirtinsis skalūnas.
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399992 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167827 klausimų