Reikalavimai pasyvių namų langams

Klausimas:
Kokie yra reikalavimai pasyvių namų langams, iš kokių stiklo paketų jie turi būti. Kokia tokio lango šiluminė varža? Kiek kainuoja 1m2 tokio lango?
Komentarai:
Pasyvaus namo kokybė, ypač langų klausimu, apibrėžiama taip: langų, atitinkančių pasyvaus namo standartus, šilumos izoliacija turi būti tokia gera, kad bet kokiomis šalčiausiomis sąlygomis vidaus temperatūra nuo paviršių temperatūros nesiskirtų daugiau nei 3,5 laipsnio.
Pasyvaus namo standartus atitinkantys langai gaminami naudojant tristiklį langų stiklinimą.
Energiją taupančios statybos lūžis Vokietijoj įvyko tada, kai buvo sukurti trijų stiklų šilumą izoliuojantys langai. Į tarpą tarp stiklų su metaliniu sluoksniu užpildomos dujos ir pasiekiamas šilumos perdavimo koeficientas 0,5 – 0,8 W/m²K. Jeigu norima pasiekti aukštą kokybę ne tik per įstiklinimą, bet ir visam langui, tai reikalingas gerai izoliuotas rėmas ir geras sujungimas. To rezultatas yra šiltas langas arba pasyvaus namo langas, kurio kasmetiniai energijos nuostoliai siekia mažiau nei 7 l naftos vienam m². Pastebėta, kad per pasyvaus namo langus dėl į vidų patenkančios saulės energijos (taip pat ir žiemą), šilumos nuostolių beveik nėra. Palyginus su įprastais langais šie langai sutaupo nemažiau kaip pusę per langus prarandamos šilumos. Šios kokybės langai tinka drėgnai, šalto klimato vidurio Europai. Rezultate - namas su menkais šilumos nuostoliais.
Tokių langų kaina 650 litų m2 be montavimo.
Trumpas profilių ir varžų palyginimas.
Kommerling 88Plus:
- stiklo paketo varžą (48mm 4Sel-20-4-16-4sel) ~ 0,6;
- bendra lango varža ~ 0,8-0,9;
- kaina aukščiausia;
Kommerling Classic, Elegance, Profine, Decco ir kiti 70mm pločio profiliai:
- stiklo paketo varža (36mm 4Sel-12-4-12-4sel) ~ 0,7;
- bendra lango varža ~ 1-1,05;
- Classic/Elegance kaina vidutinė- aukštesnė, Decco ir Profine- pigiausia.
Gaminame Kaune iš Profine 5 kamerų ir Kommerling 5-7 kamerų (10 metų garantija) vokiškų bešvinių
profilių. Kommerling- apkaustai
tiek vienu tiek kitu atveju vokiški Winkhaus, metalas (armuotė) 1,5mm
kvadrato formos staktoje, to paties storio U formos varčioje.
Kommerling profilį rekomenduojame nuosaviems namams, iš lauko rudos, didelių matmenų ar stumdomoms konstrukcijoms/langams.
Pasyviems namams rekomenduojami langai, kurių šilumos laidumo koeficiento U vertė mažiau nei 0,8 W/m2K. Mūsų įmonė siūlo ENERGY PASSIV sistemą, kuri gali pasiūlyti dar geresnius rodiklius. Ši sistema išsiskiria iš kitų tuo, kad pagaminta iš daugelį metų naudojamo plastiko su įprastine plieno armuote, todėl gaminiai yra tvirti ir ilgaamžiai. Gaminių kokybę patvirtina sertifikatai. Kaina priklauso nuo gaminio sudėtingumo. Lango kainą sudaro profilių sistema, stiklo paketai, furnitūra. Todėl langų kaina nėra skaičiuojama kvadratiniais metrais.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto