Namų projektai – Patarimai

Turiu kaimo plėtros projektą, ūkininko sodybai statyti. Noriu paklausti, kai su architektu padarysime namo ir ūkinio pastato architektūrinius spendimus, per kiek laiko (metų) reikia pastatyti namą? Dabar noriu statyti tik ūkinį pastatą.
Rekonstruotas ūkinis pastatas, pradėtas 2016m. Kaip ir nereikėjo statybos leidimo, bet nepasigilinau, jisai priklauso regioniniam parkui. Tokiu atveju, nuo ko turėčiau pradėt, kad įteisint? Kokia bauda bus?
Turiu rąstinį namą 8x8m (64kv.), jis yra 7 metų aukščio, palėpė irgi tokio pat dydžio. Ar galiu tokį pastatą perkelti į sklypą sodininkų bendrijoje? Jei palėpė bus negyvenama (nes jei paskaičiuos ir palėpę, tai jau viršys maksimalų 80kv. dydį).
Norėčiau vietoj sudegusio namo kaimo vietovėj pastatyti vasarnamį. Ar reikalingas leidimas? Vasarnamis būtų ant tų pačių pamatų.
Ar yra galimybė karavaną apšiltinus ir prijungus prie nuotekų bei vandens - registruoti kaip gyvenamąjį namą? Ar tiesa, kad žemės sklype be gyvenamojo namo negalima statyti jokių ūkinės paskirties pastatų, tokių kaip garažas ar sandėliukas?
Gyvename name, kuriame du šeimininkai. Norime keisti vieną stogo dalį (pakelti antrą aukštą). Keistųsi ir ilgis stogo. Namas 1950m. Ar reikėtų leidimo bei kito šeimininko sutikimo?
Iš pagrindų renovuojamas namas padidės 18-20 kv. m. Užsipildys du namo kampai. Vidus ir išorė gana smarkiai keisis. Ar reikia tai teisiškai forminti? Jei taip, tai nuo ko pradėti?
Turiu sporto klubą. Taip pat ir žemės sklypą, kurio paskirtis - žemės ūkio. Norėčiau sklypą už simbolinę 1 eur kainą ilgam laikui, pvz. 20 m., išnuomoti sporto klubui. Sklype reikės įrengti futbolo aikštę, persirengimo kambarius. Noriu paklausti: 1) Į kokią žemės paskirtį geriau keisti - Rekreacinės teritorijos ar Visuomeninės paskirties teritorijos? 2) Sklypo nuomos sutartį pas notarą sudaryti po žemės paskirties pakeitimo?
Prašau patarimo. Utenos raj. turime 14 ha ariamos žemės, nuosavybės teise priklausančios 1 asmeniui. Visas sklypas išnuomotas ūkininkui, kuris teikia deklaracijas, gauna išmokas, pagal turimus ha jam skaičiuojamas gyvulių kiekis ir pan. Norime steigti savo ūkį, ūkininko pažymėjimas yra, ketiname auginti kultūras su tikslu deklaruoti pajamas iš žemės ūkio, kad po trejų metų galėtume statyti namą. Užsėti norime tik 1 ha, kitus toliau nuomoti. Klausimas: kaip oficialiai įteisinti ribas su nuomininku? Ar užtenka susitarti dėl ribų nuomos sutartyje, jei visą sklypą formintume kaip ūkininko ūkį? Ar čia tiktų sklypo naudojimosi tvarkos plano variantas (abejoju, nes savininkas - vienas)? Ar užtektų parengti projektą ūkininko sodybos vietos parinkimui, kas taptų pagrindu išskirti sklypą kuriuo nuomoti nenorime? Ar būtų teisingiau atsidalinti 2 ha, juos registruoti kaip savo ūkį, o likusius toliau nuomoti (šis variantas ilgas ir brangus, ir ar verta formuoti du sklypus tik dėl ribų?)?
Ūkininko sodyboje už sodybvietės ribų leidžiama statyti pirtį 25kv., jei statytų 50kv. (didesnę nei leidžiama) kokios sankcijos? Ar bauda būtų, ar lieptų nugriauti?
Sklypas patenka į kelių apsaugos zoną. Sklypas gyvenvietėje, kaime, prie pagrindinio kelio. Kiek m nuo kelio negali statyti pastatų? Ar galima ant apsaugos zonos statyti?
Turime apleistą žemės ūkio paskirties sklypą 70 arų, norime jame vystyti kaimo turizmą. Kokie apribojimai yra išsiimti statybų leidimus bei įrengti vietines komunikacijas (vandens gręžiniai, valymo įrenginiai)? Sklypas jau gerokai apžėlęs medžiais ir krūmais (medžių (daugiausia pušys) amžius ~10 m.), apaugusios teritorijos dydis 80 proc., tad norėtume dalį augmenijos išpjauti, tad ar negali ir čia kilti dėl to problemų?
Ar reikia kažkokio leidimo norint prisistatyti verandą prie esamo namo Šiaulių mieste? Namo baigtumas 100%.
Galvoju apie karkasinę pirtį. Koks minimalus atstumas turi būti tarp jos ir mano namo? Apie priešgaisrinę saugą pagalvojau.
Dalis butų bendrijos narių nori formuoti sklypą prie namo, ar užtenka daugumos narių, ar būtinas visų narių sutikimas?
Statant sodo namą- koks galimas nuokrypis nuo statybų projekto? Sakykime namas turėjo būti 79, gavosi 84. Žinau, kad, tarkim pastatams su SLD yra 1 metro tolerancija sienų nuokrypiui nuo projekto.
Gal galite pasakyti ką reiškia U zona ir ar galėčiau įrengti automobilių aikštelę sanitarinėje zonoje?
Noriu darytis pavėsinę, laužavietę, tinklinio aikštelę, atsivežti metalinį garažiuką (saugoti daiktams) Asvejos regioniniame parke. Kur galima gauti visą info susijusią su leidimais ir dydžiais ir pan.?
Norime statyti 7m×10m ūkinį pastatą Vilniaus rajone, šalia vienbučio namo. Ar reikalingas leidimas? Projekto suderinimas? Ar ūkinis pastatas gali kirsti sklypo užstatymo ploto ribą?
Sakykite prašau, pastatas pastatytas nukrypus nuo projekto koordinačių daugiau nei 1 metru. Žinau, kad reikia daryti projekto A laidą ir kreiptis naujo statybos leidimo. Kokia bauda už tai yra numatyta?
Ar galima gauti statybos leidimą pastato rekonstrukcijai (sodo, Vilnius), jeigu topo nuotraukoje (ir apskritai) yra likę tik monolitiniai pamatai?
Turime medini karkasini nameli sodo sklype, kuris jau savo atgyveno, norime esama nugriauti ir vietoj jo statyti iki 80m2 iki 8.5m aukscio norvegiska rastini medini sodo nameli. Kiek suprantu leidimo nereikia, nes paskirties i gyvenama keisti nezadame, t.y. sena nugriauni, pastatai nauja, poto registruoji kadastre. Bet... Kiek skaitau, tai jei atstumas iki sodo sklypo ribos yra maziau kaip 3 m, reikia gauti kaimynu sutikima. O ko reikia, jeigu dabartinis namelis yra apie 1.5-2m nuo MISKO? Net nezinau kieno jis skaitosi.
Turiu sodo namą 80kv. Noriu pristatyti priestatą, tada namas išdidėtų iki 120kv. Ar galima pirma pastatyti, o tada ramiai sutvarkyti dokumentus?
Nuosavame sklype yra saugos zona 10kV teka elektra ore laidais. Ar galima statyti metalinį konteinerį ilgą ir įsirengti sandėliuką jame? Ir pamatas ar poliai išbetonuoti jei būtų?
Planuojame statyti pirtelę prie aukštos įtampos elektros stulpų. Kokiu atstumu leidžiama statyba? Šalia yra iškastas prūdas.
Kaimo vietovėje turime rastinį gyvenamosios paskirties pastatą, kuris yra senas. Norėtume atlikti jo rekonstrukciją, t.y. išgriauti sutrūnijusias sienas, keisti stogo konstrukcijas, apšiltinti, padidinti namo plotą. Kaip suprantu rekonstrukcijai reikalingas leidimas. Ar išgriovus sutrūnijusias konstrukcijas galima atstatyti jas kitomis statybinėmis medžiagomis nei buvo? T.y. rąstus keisti pvz. keraminiais blokeliais ar pan.? Ar atliekant rekonstrukciją galima keisti visas pastato dalis, ar kažkurios jų yra neliečiamos?
Kas privalo būti registruojant 80% baigtumą? Ar turi būti įvestas vandentiekis, kanalizacija, šildymo įrenginys?
Turiu kaimo plėtros projektą ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių vietai parinkti, bet namo statyti nenoriu. Reikia tik ūkinių pastatų. Ar galima būtų statyti ir kokie reikalavimai?
Turiu sklypą komercinės paskirties mieste. Noriu pastatyti keletą kilnojamųjų namelių 20 m2, komercijai ir prijungti prie komunikacijų. Ar reikalingi statybos leidimai?
Sklypas kaime, ne soduose. Į aplinkos apsaugos zonas nepatenka. Gyvenamosios teritorijos - mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos. Ar norint statyti namą iki 80kv. būtinas išsamus projektas, ar užtenka ir supaprastinto? Kokie taikomi energiniai ir kt. reikalavimai?
Planuoju rąstinio namo kapitalinį remontą. Noriu įsirengti palėpę kaip papildomą kambarį, ar man reikalingas rekonstrukcijos projektas jei nekeičiu namo tūrio?
Sveiki, turiu 1.2h miško ūkio sklypą, ar galima statyti nedidelį namuką? Poilsiui, nuomai?
Turiu sodo namą 58kv.m, sodų bendrijoje. Norėjau sužinoti, ar reikalingas statybų leidimas ar projektas, norint pasistatyti priestatą, kad galėčiau pasididinti patalpą keletą kv.m?
Norėjau paklausti kiek ūkinių pastatų galiu statyti savo sklype ir kokiu minimaliu atstumu vienas nuo kito jie gali stovėti?
Nusipirkome namą, kuriame nėra įteisinti rekonstrukcijos darbai, arba nėra priduoti arba popieriai neprisegti, nes pamesti ar prarasti. Notarai, bankai neprašė, liko informacija apie pirminį namą. Pagal vieną iš popierių matyti, kad rekonstrukcija buvo atlikta 86-90-aisiais. Namas statytas 65-68-aisiais. Ar yra galimybė sužinoti, ar vis dėl to buvo kur nors kas nors priduota? Ar turime nusipirkę legaliai nebaigtas ar nelegalias statybas?
Bute buvo vonios kambarys, kurį atliekant remontą vėliau panaikino ir įteisino NTR, atlikus kadastrinius matavimus. Šiuo metu norima grąžinti buvusį vonios kambarį, atstatant pertvaras toje pačioje vietoje. Kokia yra įteisinimo tvarka?
Turiu kaime namą alytnamį vadinamą, jis jau miręs. Norėčiau jį nugriauti ir ant pamatų statyti kažką vieno aukšto. Gal šlaitiniu stogu namuką. Nuo ko reikėtų pradėti?
Turiu statybos leidimą mūriniam namui 178kv.m, 1 aukšto. Statant nusprendžiau sumažinti bendrą plotą iki 155kv.m, sumažinti bendrą aukštį 80cm, panaikinti terasą ir ją dengiančią stogo dalį. Ar reikės naujo statybos leidimo, projekto?
Ar saugomoje teritorijoje (regioniniame parke) galima statyti ūkininko sodybą ne ant atkuriamos sodybos?
Turimame namų valdos žemės sklype 16 arų norime pastatyti kelis (keturis) karkasinius namukus apie 60 kv.m. Domėjausi, kad žemės sklypo padalinti nėra galimybės, reikalavimas mažiausiai 10 arų. Ar galima įforminti šiuos statinius? Ką būtina žinoti prieš pradedant?
Turiu klausimą. Namas stovi valstybinėje žemėje, yra du savininkai - aš ir kaimynas. Ar yra galimybė padalinti tą žemę ir išsipirkti tą dalį, kuri randasi mano namo pusėje?
Sveiki, norime įsigyti sodo sklypą su nameliu ir padaryti jam rekonstrukciją. Kokie reikalingi leidimai tokiam projektui ir kiek jie preliminariai kainuotų? Beje namelis iki 80m2, tai yra vidaus ploto ar užstatymo plotas?
Turiu tuščią namų valdos sklypą miesto teritorijoje. Ar galiu ant betoninio pado pastatyti metalinį garažą arba angarą iki 50kv., ar reikia leidimo?
Namas pastatytas ant valstybės žemės. Kiek kainuotų išsipirkti žemę? Ir kaip namas gali būti pastatytas ant valstybinės žemės? Kiek laiko gali užtrukti dokumentų tvarkymas?
Ar galiu statyti stoginę automobiliui 1m atstumu nuo riboženklio be kaimyno sutikimo?
Ar galima Vilniaus miesto ribose prie seno medinio namo statyti naują namą, o jį pastačius, senąjį nugriauti? Sklypo plotas 25 a.
Noriu pirkt namą su 80% baigtumu, tas namas turi bendrą statybos leidimą su dar 3 namais. Kaip aiškina pardavėjas, statybos leidimas išimtas 100% baigtumui, tad dabar man nusipirkus namą aš jo negalėčiau priduot 100%. Ar įmanoma dar kažką padaryti be projekto ir statybos leidimo perrašymo ant savęs, nes tai kainuotų papildomą laiką ir pinigus?
Žemės ūkio paskirties sklype yra namų valda 30 arų, kurioje stovi angaras. Jau priregistruotas, jis yra apie 6m aukščio, apie 5,7m pločio ir apie 10,5m ilgio. Norėčiau išplėsti šį angarą šone pristatant angaro dalį lygiagrečiai jau pastatytam angarui, jog jo viena siena būtų bendra. Norėtųsi padaryti taip apie 6m pločio, ilgis tas pats. Kokių dokumentų man reikėtų ar čia butu rekonstrukcija, ar vėl nauja statyta, ar reikia projekto? Ar reikia leidimo? Kiek tai maždaug kainuotų?
Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iki kaimyno sandėliuko?
Planuoju pirkti butą (jau pasirašyta preliminari sutartis), bet sužinojau, kad dabartinis savininkas turi seną buto bylą. O bute padaręs remontą. Svetainė sujungta su virtuve, tualetas su vonia, sienos nenešančios. Dabartinis savininkas, dėl neaiškių priežasčių nesutinka darytis naujos bylos. Kokios pasekmės man gresia nupirkus tokį butą?
Kaip pakeisti pastato paskirtį? Pastato paskirtis: Švietimo ir mokslo, reiktų pakeisti į gyvenamąjį namą.
Poilsio paskirties pastato (vasarnamio) iki 80 kv.m aukštis ne didesnis kaip 8,5 m. Po pastatu noriu įrengti garažą 40 kv.m. Tai bus ypatingas statinys ar neypatingas? Ar garažo kvadratūra pripliusuojama prie pastato kvadratūros?
Kaimyniniame sklype ruošiamasi statyti 3 aukštų paslaugų paskirties pastatą. Aplinkui visur namų valda. Sklypas patenka į Kauno marių regioninio parko apsauginę zoną. Sužinojome, kad prieš mėnesį buvo pakeista to sklypo paskirtis. Naujo pastato aukštingumas 10,5 metro, kai visur aplink leidžiama 8 metrai. Taip pat užstatymo intensyvumas 47%. Mes niekur nerandame informacijos apie reikalavimus mūsų vietovėje. Nuo ko pradėti ir kur kreiptis dėl statybų užginčijimo?
Kaip užtvirtinti dabartines rekonstrukcijos projektavimo sąlygas? Kiek laiko galiotų? 3 metus? Ar galima užsitikrinti rekonstravimo sąlygas pagal dabartinį įstatymą, kad tūrį padidinus virš 100% nereikėtų naujos statybos projekto? Kiek laiko trunka paruošti rekonstrukcijos projektą?
Kaip fiksuoti nebaigtą statybą?
Turiu klausimą dėl statinio užbaigimo pridavimo. Dvibutis namas. Butai įsigyti, kai namas buvo 85% baigtumo. Statytojas notariškai įsipareigojo užbaigti namo statybas, t.y. – priduoti statinį iki 100%. Visi reikiami dokumentai paruošti. Pagal galutinius brėžinius namo išmatavimai padidėjo 30cm daugiau leistino dydžio dėl išorės storesnio apšiltinimo. Namo tūris ir aukštis – normoje. Matuojant pagal pamatus namas taip pat neišeina už normos ribų. - Ką tokiu atveju daryti, kokie turėtų būti veiksmai, kad įregistruoti namą 100% baigtumo? - Jeigu būtų pripažintos savavališkos statybos, kaip būtų skaičiuojama bauda, t.y. – nuo to padidinto namo apšiltinimo vertės? - Kam antruoju atveju būtų taikoma atsakomybė – statytojui ar esamiems namo savininkams?
Ar galima komercinė veikla namų valdos sklype? Kavinės įrengimas?
Kažkada buvau viena ausim girdėjęs, kad yra įstatymiškai numatyta žmogui galimybė dasipirkti 3 arus valstybinės žemės, šalia jau esamo savo gyvenamo sklypo. Ar yra/buvo kažkas panašaus? Jei taip, kokias sąlygas reikia atitikti?
Namas miesto ribose 1910m. statybos. Norėčiau nugriauti ir atstatyti naują ant tų pačių pamatų. Ar reikės išlaikyti atstumą iki sklypo ir priešgaisrinį atstumą iki gretimo namo pagal dabar galiojančius reglamentus? Ar bus galima nesilaikyti šių atstumų? Dabar namas stovi 1 metras iki sklypo ribos su kaimynu, kaimyno namas stovi 3 metrai nuo mano sklypo ribos, tai tarp namų atstumas yra tik 4 metrai.
Trinkelėmis norime išsidėti nuvažiavimą nuo gatvės, žemyn į sklypą. Kiek žinome visur 3m nuo sklypo valstybinė žemė, o po to eina mūsų žemė. Ar reikia norint išsikloti trinkelėmis nuvažiavimą, kokio nors projekto (iš viso būtų nuvažiavimas 3m ant valstybinės žemės nuo gatvės ir 3m ant mūsų žemės)? Kauno r.
Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
Turime 10 arų žemės ūkio paskirties sklypą miesto ribose. Sklype stovi sodo namas (I nesudėtingos kategorijos iki 80 m2 - garažas sujungtas su namuku) ir šiltnamis. Planuojame statyti papildomai gyvenamąjį namą iki 80 m2, nes turimą sodo namą rekonstruoti nelabai pavyks. Kokie turi būti mūsų veiksmai? Ar galime viename sklype turėti 2 namus skirtingų paskirčių?
Laba diena. Turime sodo namelį per du aukštus 32 kv/m. Planuojame daryti rekonstrukciją ir statyti iki 80 kv/m. Statytume dviejų aukštų priestatą, keistume stogą, apšiltintume. Sodo namelis yra ne miesto ribose. Paskirtį norime palikti sodo namelio. Kokių dokumentų statyboms reiks? Ar reikia statybų leidimo ir projekto? Kokia maždaug kaina paruošti projektą sodo namelio rekonstrukcijai?
Mano šeimai priklauso miškas, kuriame yra išlikę prosenelių sodybos pamatai. Mano proseneliai buvo knygnešiai. Sodyba yra regioniniam parke, ir visa teritorija yra žmogaus neliesta jau virš 40 metų, o paskutiniai darbai, buvo sovietmečio centralizacijos nugriauta sodyba ir užsodintas eglynas. Aš norėčiau tą sodybą atkurti, tačiau nežinau kokiais žingsniais man reikėtų eiti prie to. Ar galėtumėt pagelbėti, ar nukreipti, kur galėčiau rasti informacijos apie tai?
Planuojame statyti 1 aukšto maždaug 100-120kv.m namą. Gal galėtumėte pasakyti kiek tokiam namui reikėtų planuoti žemės ploto? Kiek arų užimtų toks namas?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
namuinspektorius_300x300px.gif
namuprojektai_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_1.jpg
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 388316 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3298
Iš viso buvo užduota 161603 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 37 specializuotų įmonių