Namų projektai – Patarimai

Ar galima komercinė veikla namų valdos sklype? Kavinės įrengimas?
Kažkada buvau viena ausim girdėjęs, kad yra įstatymiškai numatyta žmogui galimybė dasipirkti 3 arus valstybinės žemės, šalia jau esamo savo gyvenamo sklypo. Ar yra/buvo kažkas panašaus? Jei taip, kokias sąlygas reikia atitikti?
Namas miesto ribose 1910m. statybos. Norėčiau nugriauti ir atstatyti naują ant tų pačių pamatų. Ar reikės išlaikyti atstumą iki sklypo ir priešgaisrinį atstumą iki gretimo namo pagal dabar galiojančius reglamentus? Ar bus galima nesilaikyti šių atstumų? Dabar namas stovi 1 metras iki sklypo ribos su kaimynu, kaimyno namas stovi 3 metrai nuo mano sklypo ribos, tai tarp namų atstumas yra tik 4 metrai.
Trinkelėmis norime išsidėti nuvažiavimą nuo gatvės, žemyn į sklypą. Kiek žinome visur 3m nuo sklypo valstybinė žemė, o po to eina mūsų žemė. Ar reikia norint išsikloti trinkelėmis nuvažiavimą, kokio nors projekto (iš viso būtų nuvažiavimas 3m ant valstybinės žemės nuo gatvės ir 3m ant mūsų žemės)? Kauno r.
Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
Turime 10 arų žemės ūkio paskirties sklypą miesto ribose. Sklype stovi sodo namas (I nesudėtingos kategorijos iki 80 m2 - garažas sujungtas su namuku) ir šiltnamis. Planuojame statyti papildomai gyvenamąjį namą iki 80 m2, nes turimą sodo namą rekonstruoti nelabai pavyks. Kokie turi būti mūsų veiksmai? Ar galime viename sklype turėti 2 namus skirtingų paskirčių?
Laba diena. Turime sodo namelį per du aukštus 32 kv/m. Planuojame daryti rekonstrukciją ir statyti iki 80 kv/m. Statytume dviejų aukštų priestatą, keistume stogą, apšiltintume. Sodo namelis yra ne miesto ribose. Paskirtį norime palikti sodo namelio. Kokių dokumentų statyboms reiks? Ar reikia statybų leidimo ir projekto? Kokia maždaug kaina paruošti projektą sodo namelio rekonstrukcijai?
Mano šeimai priklauso miškas, kuriame yra išlikę prosenelių sodybos pamatai. Mano proseneliai buvo knygnešiai. Sodyba yra regioniniam parke, ir visa teritorija yra žmogaus neliesta jau virš 40 metų, o paskutiniai darbai, buvo sovietmečio centralizacijos nugriauta sodyba ir užsodintas eglynas. Aš norėčiau tą sodybą atkurti, tačiau nežinau kokiais žingsniais man reikėtų eiti prie to. Ar galėtumėt pagelbėti, ar nukreipti, kur galėčiau rasti informacijos apie tai?
Planuojame statyti 1 aukšto maždaug 100-120kv.m namą. Gal galėtumėte pasakyti kiek tokiam namui reikėtų planuoti žemės ploto? Kiek arų užimtų toks namas?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
Ar galima ant vandens statyti valtinę?
Ar planuojant statyti sklype terasas ir ant jų kupolus (metalo ir tento konstrukcija), skaičiuojamas užstatymo plotas? Ar galima traktuoti kaip laikinąją statybą?
Turim butą dvibučiame name. Norim daryti rekonstrukciją savo namo dalyje. Namo aukštis nekis, pasikeis tik stogo konstrukcija ir padidės veranda. Kokių dokumentų, sutikimų reikia? Kaimynai nėra geranoriški. Kaip elgtis, kad užbėgti jų nesutikimui rekonstrukcijos projektui?
Namų valdos sklype planuojamas statyti ūkinis pastatas iki 80m/2, sklypas kaimo teritorijoje, todėl jokių leidimų statybai nereikia. Iki sklypo ribos būtų išlaikytas 3 metrų atstumas, sklypas siauras, todėl nuo kaimyno mūrinio namo iki naujai statomo ūkinio pastato, atstumas būtų 6-8 metrai. Kas nustato pastų priešgaisrinius atstumus, kai nereikia leidimų projektų ir t.t.? kokiai gaisrinei klasei priklausytu pastatas medinės karkasinės konstrukcijos, užpildyta ekovata ir apkalta fibrocementinėm lauko dailylentėm?
Norime statyti sodo namą. Kaip yra skaičiuojami kvadratai vidaus iki 80 ar išorė, kad pats statinys užimtų 80 kvadratų?
Turiu sklypą apie 70arų ūkio paskirties. Planuoju išsikasti prūdą (nemažą) ir aplink jį statyti porą 20m2 laikinų namelių. Žinau, kad reikia man gauti ūkininko pasą, bet be to ar namukams ir prūdui / tvenkiniui reikia kokių leidimų? Į namelius bus atvesta elektra ir kanalizacija.
Vilniaus raj., jei statyčiau pagalbinį pastatą, kuris kaimyniniam sklypui būtų po žeme (įkasti pastatą į sklypą), kokio mažiausio atstumo turėčiau laikytis be papildomų sutikimų? Pastatas bus žemesnis nei kaimyninio sklypo aukštis.
Norime statyti nesudėtingą statinį namų valdos teritorijoje - vasaros virtuvę iki 80 m2 kaime. Kiek supratau leidimo nereikia. Tad noriu paklausti nuo ko pradėti? Ar reikalingas projektas, kokių reikia dokumentų, ar reikia pranešti apie statybos pradžią, ar galime statytis patys, ar reikia samdyti asmenį su statybininko išsilavinimu, nes kitaip neužregistruosim pastato?
Priduodant 100% baigtumui ar ekspertai reikalaus energetinio naudingumo sertifikato priduodant B klasės kotedžą?
Ar įmanoma gauti statybos leidimą gyvenamam namui iki 80m² namų valdos sklype, kuris yra be pastatų, gyvenvietėje kaimo teritorijoje? Jeigu visos komunikacijos yra šalia sklypo, tačiau vietoje ESO įvado (kuris 1.5 karto brangesnis) įsirengti ir naudoti saulės jėgainę?
Norime pasiteirauti. Jeigu tarp sklypų yra rekreacinės paskirties sklypas 10 metrų pločio, ar jame laisvalaikio ir poilsio, bet kokiems statiniams yra taikomi ribojimai kaip ir visiems kitiems statiniams kaip pvz. atstumų ribojimai nuo sklypų ribos ir pan.?
Norėčiau pasiteirauti, ar statant 30kv.m gyvenamąjį namą reikalingi statybos leidimai ir projektai?
Ūkinis pastatas avarinės būklės, senos statybos, medinis, dydis 10x28, vietovė - kaimo, nesaugoma. Noriu nugriauti ir pastatyti naujai, t.y. pakelti bei pakeisti stogą į vienšlaitį, galbūt minimaliai padidinti išorės matmenis. Naujai statybai naudosiu metalą. Ar reikalingas leidimas? Galbūt reikėtų gauti eksperto išvadas apie pastato prastą būklę, taip palengvinant dokumentaciją?
Turiu atskirą žemės ūkio paskirties sklypą 12 arų kaimo teritorijoje. Jame nėra jokių pastatų, nesu ūkininkas, sklypas nėra saugomoje teritorijoje (tik dalis kelio apsaugos zonoje). Pagal bendrąjį rajono plėtros planą sklypas priklauso: P- pramonės ir sandėliavimo, arba K- komercinės paskirties zonoms. Ar galiu šiame sklype statyti pirtį iki 80m²?
Namas senos statybos medinis apmūrytas. Noriu įsirengti grindinį šildymą ir norėtųsi dasistatyti priestatą (katilinę su san. mazgu), bet namas ir taip jau gyvenamo plotas 120kv. Yra 2 stačiamalkiai ir vienas duonkepis. Nuo ko reiktų pradėti, kad gauti priestatui leidimą? Atraminių sienų ar laikančiųjų neliesiu. Išskyrus norėčiau tuos malkinius pečius išgriauti.
Ar galima įsigyti valstybinę žemę, jei kadastro dokumentuose nurodytas ,,bandotakis”? Bandotakis yra įsiterpęs tarp dviejų privačių sklypų, tačiau bandotakio plotas nėra nurodytas. Jei galima, nuo ko reikėtų pradėti?
Laba diena, Ar reikalingas kaimyno parašas dėl statybų t. y. dvibučio namo statybai? Jei taip ant kokių dokumentų turi pasirašyti? Namai statomi 12 arų sklypuose. Ačiū.
Gyvenamasis namas 79kv. kaime. Norime apšiltinti iš lauko. Ar reikia leidimų ir projektų? Kaimas, jokių ribojimų neturi.
Turiu 0.65ha žemės ūkio paskirties sklypą (Z3), po naujų metų pateikiau prašymą į Vilniaus rajono savivaldybę pakeisti paskirti į namų valdą. Gavau atsakymą, kad atsisakoma keisti paskirtį. Birželio 20dieną pateikiau prašymą dėl Kaimo plėtros projekto, irgi atsisakoma, nes nuo sausio 5dienos pasikeitė įstatymas, turi būti ne mažiau 2ha žemės plotas. Kokie mano tolimesni veiksmai, ar galiu pastatyti namą apie 90m2, iškasti tvenkinį? Melioracija nurašyta.
15a sklype yra valstybinės melioracijos, ar galima jame statyti namą, kokio saugumo atstumo reikia laikytis esant kontroliniam šulinukui?
Ūkinis pastatas, nesudėtingas statinys 50m2 h5m. Pagal viską statau be leidimo ir kur noriu išlaikant atstumus nuo sklypo ribų? Ar ką nors keičia, jei sklypo riba sutampa su skardžiu (nebyrantis, apaugęs medžiais) apie 45% nuolydis. Noriu statyti pvz. 3 m nuo skardžio? Sklypas mieste. Apsaugos zonų pagal 2023m. RC išrašą nėra įvardinta.
Ar galima pakeisti 1 ha žemės sklypą į namų valdą kaimo vietovėje?
Planuojame statyti sodų bendrijoje 80 kv. sodo namuką. Sklype jau yra sodo namas, bet mažas, be jokių patogumų. Ar tokiu atveju reikalingas statybos leidimas, kai planuojamas antras sodo namukas?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą, kuriame stovi gyvenamas namas ir ūkiniai pastatai 1 ha ir 5 arai. Sklypas randasi Vilniaus raj. Žemaitėlių km. Ką turėtume žinoti? Ūkininkauti nesiruošiame, tik norime renovuoti senus pastatus ir pabėgti į gamtą.
Planuoju įsigyti 2 ha žemės sklypą, žemės ūkio paskirties. Esu ūkininkas ir tame sklype noriu statytis namą. Kas būtų protingiau, aišku ir pigiau, ar atskirti dalį žemės ir padaryti namų valdą ar rengti projektą dėl ūkininko sodybos įkūrimo?
Kiek reikia turėti miško paskirties žemės, kad joje galėčiau pastatyti vieną namą?
Kokiu atstumu nuo tvoros galima statyti mobilų namelį 3.7 m x 12.0m namų valdos sklype? Už tvoros servitutinis takas 4 m pločio, paskui kitas sklypas.
Jei noriu statyti arciau tvoros negu 3m, uztenka paraso kaimyno ar reikia kazkaip ji dar patvirtinti notariskai? Gal yra koks pavyzdys kaip uzpildyti rastiskai?
Turim sklypą soduose. Iš šiaurinės pusės kaimynai jau tvorą užtvėrė, liko patiems 3 pusės. Norim tverti, iš rytinės ir vakarinės pusės keliukai. Ar reikalingi kažkokie leidimai nuo keliukų pusės? Ar reikalingas sutikimas kaimyno iš pietinės pusės? Tvorą tversiu ne ant ribos, paliksiu 10-20cm kaimynui ir keliams. Tvora medinė, aklina (nepersimatys) aukštis ~1.75m. Sodų pirmininkas teigia, kad iš jo nereikia jokio sutikimo. Tik iš kaimyno pietinėje pusėje. Ir kaip dėl ESO? Rytinė pusė virš el. linijos. Įstatymus skaičiau, bet ten labai painu.
6a sklype yra dvibutis gyv.namas ir nustatyta riba ir tvarka tarp bendrasavininkų. Norint statyti tvorą savo atskirtam sklype prie nustatytos ribos, ar reiktų jų sutikimo? Ir kokie minimalūs reikalavimai valdant atskirtos dalies sklypą?
Ar gali kaimynas ar jo svečiai statyti automobilį prie pat mano sklypo valdų?
Noriu paklausti ar yra kokie įstatymai, kurioje vietoje turi būti įvažiavimas į sklypą? Dabar yra padarytas ant rubežiaus, įvažiavimas su pralaida.
Ar galima prie namų valdos sklypo prijungti žemės ūkio paskirties sklypą ir taip padidinti namų valdos sklypą?
Ar ilgai užtruktų pakeisti iš rekreacinės į namų valdą? Ir nuo ko priklauso visas keitimas? Galima gal plačiau sužinoti?
Vilniuje, daugiabučio namo sklype yra ūkinis pastatas, kuris priklauso mums. Norime jį rekonstruoti. Ar įmanoma jį atskirti nuo pagrindinio buto? Kad ateityje galima būtų atskirai parduoti?
Noriu daryti kapitalinį remontą bute, 1996 metų geltonų plytų name. Noriu padidinti kambarį balkono sąskaita, taip pat įsidėti langą iki žemės. Prie tokio lango perkelti radiatorių ir tokiame kambaryje pasidaryti virtuvę su svetaine. Tiksliai žinau, kad vienas kaimynų analogiškai pasidarė pirmame aukšte, tačiau aš gyvenu ketvirtame. 1. Kiek galėtų kainuoti visa dokumentacija? 2. Ar išvis realu tai įgyvendinti?
Galvojame pirkti du sodo sklypus, kuriuose yra sodo namas (per sklypų vidurį). Ar galima jį griauti ir jo vietoje statyti didesnį namą (kuris vėlgi tęstųsi per abu sklypus)? Sklypai po 4 arus. Taip pat kiek užtrunka ir kainuoja sujungti du sodo sklypus Vilniaus mieste?
Sodo sklype nugrioviau seną sandėliuką, kuris stovėjo beveik ant rubežiaus su kaimyno sklypu. Toje pačioje vietoje statau naują, tik 2 metrai nuo rubežiaus ir į savo kiemą darau ilgesnį. Ar reikalingas kaimynų sutikimas? Jų malkinė šalimais irgi stovi ant rubežiaus su mano sklypu. Veiksmas vyksta rajone, sodų bendrijoj.
Nusipirkome sklypą. Prieš pat pardavimą buvęs mūsų sklypo savininkas parašė sutikimą kaimynui statyti kaimyniniame sklype namą, viršijantį normatyvus-viršytas aukštingumas nesilaikant atstumo nuo sklypo ribos. Tai išsiaiškinome po pirkimo. Ar įmanoma užginčyti kaimyno statybos leidimą?
Mano mama turi žemės ūkio paskirties žemės sklypą, 49 arai Vilniaus r. Rudaminoje. Aš (jos dukra) noriu statyti ant tos žemės sau namą iki 80 kv. m. Ar aš galiu tai padaryti ir nuo ko man pradėti? Kokie turi būti mano veiksmai?
Nereikia statybos leidimo sodo namo statybai, kai namo plotas iki 80kv. gyvenamasis ar bendrasis?
Žadu įsigyti 76a žemės ūkio paskirties žemės. Bus greičiausiai registruojamas ūkis. Ar keičiasi statymo ir nestatymo tvarka nuo 2023m. liepos 1d.? Ar galima be ūkio registravimo statyti su lietiniu pamatu modulinį namelį? O kaip tokioje situacijoje su dažnai minimu namu iki 80m/2?
Turiu gyvenamojo namo rekonstravimo projektą ir leidimą. Noriu (ne pagal projektą) padidinti 2 langų angas, plotis bei aukštis išlieka pagal projektą, keisis tik lango ilgis, t.y. bus pailgintas iki grindų. Ar tokiems pakeitimams reikalinga užsakyti laidą A? Ar reikalingas bendraturčio sutikimas? Kaip suprantu, tai neesminis projekto pakeitimas.
Turiu namų valdos sklypą kaime. Ketinu statyti garažą - ūkio paskirties statinį. Šis statinys bus 80m2 ir aukštis daugiau kaip 8.5m. Bet namą žadu statyti vėliau, pirma garažą. Sklypo dydis 7a. Ar man reikia šioms statyboms leidimo ir projekto?
Ar yra nustatyti atstumai nuo privataus sklypo ribos iki naujai miesto savivaldybės numatytos tiesti gatvės? Kokiuose normatyvuose tai galima rasti?
Man padovanojo 80 arų žemės dirbamos. Ką joje galiu pasistatyti? Jei negaliu, jos dalį, nors 20 arų paversti į pasodybinį sklypą. Gal koks kitas būdas yra, kad galėčiau toj žemėj ką nors nedidelio iki 70 kv. pasistatyti, ar svirną, ar lauko virtuvę, ar pirtelę?
Prieš 10 metų buvo padalinti sklypai, pakeista žemės ūkio paskirtis į komercinę. Dabar pagal reglamentą reikėtų keisti į sandėliavimą. Buvo padaryti kadastriniai matavimai. Ar reikia vėl viską iš naujo daryti? Ačiū
Planuojame statybas, niekaip neapsisprendžiame dėl garažo. Name ar atskirai. Kokie minusai pliusai? Sklypas 24 plotis, 40 ilgis.
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti iki 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Sveiki. Kiek gali kainuoti sodo namelio pridavimas?
Namų valdos sklype (60a) yra gyvenamasis namas ir keli pagalbiniai pastatai, vienas jų - avarinės būklės tvartas. Ar galima nekeičiant pastato paskirties nugriauti tvartą ir vietoj jo pastatyti vasarojimui pritaikytą nedidelį namuką? Jei taip - kokie žingsniai būtų reikalingi ir kokie būtų apribojimai? Sklypas patenka į regioninio parko teritoriją, leistinas užstatyti plotas nebus viršijamas.
Turim sukriošusį seną namelį Kauno mieste. Ar galime nugriauti ir pastatyti tokį pat kitą? Matmenys nesikeistų. Reikia naujų pamatų, sienos supuvę. Namelis iki 80kvadratų. Ar tai būtų kapitalinis ar jau reiktų kokių kitų leidimų?
Ar galima kaimo vietovėje statyti antrą gyvenamąjį namą? Žemė yra bendraturčių. Paskirtis namų valda, vieno sklypo virš 60 arų, jame jau yra gyv.namas, o kitas 26,7 aro.
Mes pirkom sklypą, kuris turi pastatus ir į sklypą yra įvažiavimas tarp pastatų, ar galima pasidaryti įvažiavimą kitoj vietoj, bet iš tos pačios gatvės? Ta prasme ne tarp pastatų, o kaip ir už vieno iš jų.
Turiu ūkio paskirties žemės sklypą Vilniaus rajone (Pailgės kaimas), ar reikalinga leidimas ir projektas statybai pvz.: namukui iki 80kv.m? Ar yra būtina keisti paskirtį norint statytis be leidimo namuką iki 80kv.m?
Turiu dviejų aukštų namą 100kv. ir 50 kv. rūsį, prie jo noriu pastatyti priestatą 40 kv. Ar reikia leidimo? Jei reikia, ką reiktų daryti, nes priestatą norime pastatyti iki rugsėjo?
namuinspektoriuslt_300x300px.gif
namuprojektai_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_1.jpg
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376020 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155731 klausimų