Namų projektai

Rodomi įrašai 1-70 iš 1705.
Kiek kainuoja namų projektai? Nuo ko prikauso namų projektų kainos? Kiek laiko trunka namo projekto rengimas?
Kaip skaičiuojasi žemės užstatymo plotas? Atkreipėme dėmesį, kad dauguma pusė sklypo būna užstatyta, bet pagal įstatymą tik apie 20% galima užstatyti. Nuo ko priklauso užstatymo procentas?
Turiu sodo namelį 6a sklype, noriu statyti priestatą. Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iš pietų pusės. Ar galima palikti tik kokį 1 metrą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas?
Kiek kainuoja interjero dizainerio paslaugos nuosavam namui, kurio plotas 120 kv. m
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir jame statyti namą. Kas mūsų laukia, nuo ko pradėti, kokius dokumentus reikia susitvarkyti?
Paskutiniu metu taip dažnai keičiasi statybų įstatymai, kad nebesusigaudau ką galima statyti sodo sklype. Turime sodo sklypą su labai mažu namuku. Ar 2018 m. vis dar galioja ta išimtis, kad statant sodo namą iki 8,5 m aukščio ir iki 80 kv. jam nereikalingas statybos leidimas ir nėra privaloma A+ naudingumo klasė? Ar reikalingas projektas? Ar būtina / nebūtina kartu projektuoti nuotėkas ir vandenį?
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Ar galima žemės ūkio paskirties sklypą keisti į gyvenamo (namų valdos) sklypą? Jei taip nuo ko reikėtų pradėti?
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Kaip turėtų būti sudaroma kaimyno sutikimo forma dėl namo statybos arčiau kaip 3 metrai nuo sklypo ribos. Norėčiau gauti patį pavyzdį.
Turiu 6 a sodo sklypą ir planuoju pasistatyti namą (sodo namą) iki 80 kvadratų, be jokių sanitarinių mazgų. Ar jam nereikės tokių dokumentų kaip: statybos leidimas, projektas, topografinė nuotrauka, geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai vistiek privalomi sodo namo statybai iki 80 m2.
Noriu išsiaiškinti, kiek žemės ūkio paskirties žemės (plotas koks?) reikia norint tapti ūkininku ir registruotis? Ar galiu, būdamas 63 m amžiaus su aukštuoju medicininiu išsilavinimu tapti ūkininku, užregistravęs, savaime suprantama, žemės? Jei ne - kokius reikalavimus turiu tenkinti, kad juo tapčiau?
Noriu pasistatyti sodo namelį iki 80 m2, kaip skaičiuojama namo kvadratūra? Antras aukštas bus didesnis už pirmą aukštą su pavėsine. Ar pavėsinė įsiskaičiuotų į 80 m2? Ar rūsys skaičiuojamas į 80 m2?
Turiu rekreacinės paskirties sklypą prie ežero, plotas 30 arų, ilgis 80 metrų nuo apsaugos juostos linijos. Kokį pastatą galiu statyti (vasarnamis, pirtis)? Kokio dydžio/aukščio ir kokie dokumentai reikalingi susitvarkyt?
Kaip apskaičiuojamas namo plotas? Noriu statyti namą iki 80 kv. m ir mane domina, kaip apskaičiuojamas namo plotas? Ar leidimai nereikalingi 80 kv. m bendro ploto iš 80 kv. m gyvenamųjų patalpų ploto? Būtų malonu, kad kas nors smulkiai apibrėžtų, koks būtent yra tas namas iki 80 kv. m.
Norime patarimo dėl namo spalvų derinimo. Jei šiferis būtų molio spalvos, pats fasadas irgi tokios tamsiai geltonokos spalvos – ar būtina derinti lietvamzdžius prie stogo spalvos? Jei prie minėto varianto pasirinktume tamsiai rudus lietvamzdžius, tamsius langus ir duris, ar visas tas vaizdas neatrodytų blogai?
Domimės jau atliktų savavališkų statybų įteisinimu. Kokia yra preliminari kaina? Nuo ko ji priklauso? Kokie veiksmai?
Norėčiau statyti namą iki 100-120 kv.m, bet man sako, kad iki 80 kv.m yra supaprastinta statyba. Paaiškinkite, ar tikrai sudėtingiau statyti namą virš 80 kv.m ir kuo tai skiriasi.
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Kokios klasės namus galima pastatyti šiais metais (2021 m.). Ar įmanoma pastatyti B, A ar tik A +, A ++? Ir dar vienas klausimas, jei įmanoma tik A ++, kokį šildymą galima įrengti? Dujų ar šilumos siurblys?
Noriu projektuoti ūkinį pastatą rajone ir noriu sužinoti ar II-grupės nesudėtingas statinys iki 80 m2 užstatymo plotas t.y. nuo išorinės sienos krašto iki išorinės sienos krašto, ar vis tik bendra visų patalpų suma. Kaip skaičiuojamas patalpų plotas?
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Turiu 10 a sklypą. Su draugu nusprendėme statyti dvibutį namą, sujungtą per garažus. Ar galiu parduoti pusę sklypo? Ar reikalingas sklypo padalinimas į du? Kokie teisiniai niuansai? Ar tokiam namui reikalingi du projektai, ar užtenka vieno?
Norėčiau sužinoti interjero projekto kainą (visų dalių, gal tik be koncepcijos, kurią jau turime), taip pat statybos priežiūros kainą. Namo plotas 130,0 m2.
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Savivaldybėje liepė padaryti privažiavimo projektą, nes privažiavimas iki namo yra ant valstybinės žemės, tai įdomu kas jį turi daryti? Architektas, ar atskira institucija?
Blokiniame name norėčiau išgriauti sieną tarp virtuvės ir kambario. Kur reiktų kreiptis, norint sužinoti ar ši siena nėra nešančioji.
Kaip ūkininkas planuoju įsigyti 1,5 ha žemės ūkio paskirties žemės kaimo vietovėje. Norėjau paklausti ar yra galimybė pakeisti šio sklypo paskirtį į namų valdą? Ar galima sklypą suskaidyti į kelis mažesnius?
Bandom nusipiešti nedidelį namą, bandėm įtilpti į 80 kv.m, bet nesigauna taupiausias variantas, kad būtų patogu. Gaunasi 88 kv.m ir niekaip nemažiau, tai dabar bijom, kad dokumentacijos ar kažkokių kitų reikalavimų nepatempsim. Kokie reikalai su valstybės institucijom laukia mūsų pasirinkus tokio dydžio projektą?
Pirkau butą kotedže, jo baigtumas buvo 68 procentai, dabar viską užbaigėme, kiti kaimynai irgi užbaigė įrenginėti. Kur kreiptis, kad gauti pažymą apie 100 % baigtumą, kad paskui galėtume pridavinėti visa namą.
Kaip reikėtų išdėstyti sklypą, namo kambarius ir patalpas šalių atžvilgiu, kodėl projektuose niekada nerodoma, kaip išsidėstę kambariai šaliu atžvilgiu, t. y. šiaurė, rytai, vakarai, pietūs. Kaip jūs patartumėte šalių atžvilgiu išdėstyti kambarius ir t. t.
Planuojame pirkti sklypą 25 a, nurodytas užstatymo plotas 10 %, nes yra saugotinoje teritorijoje. Ar į užstatymo plotą įeitų iškastas ir įleistas į žemę baseinas, šiltnamis ir įvairūs takeliai grįsti akmenine danga?
Kuo antrasis namo aukštas skiriasi nuo mansardos?
Ar įmanoma ir ar verta ūkio paskirties žemės sklypo, kurio pakraščiu eina aukštos įtampos elektros laidai - stulpai, bandyti keisti į gyvenamosios paskirties ir kokie reikalavimai būtų taikomi namo statybai sklype?
Ar galėtumėte patarti, kaip nesuklysti pasirenkant būsto spalvas, kai erdvė yra didelė (aukštos lubos, erdvūs kambariai) ir maža – žemos lubos, ilgos patalpos. Į ką atsižvelgti renkantis atspalvius?
Kokie gali būti svetainės ir virtuvės atskyrimo variantai? Kokiais būdais tai galima padaryti, jei nesinori mūryti ar statyti pertvarų?
Kuo skiriasi reikalavimai, skirti gyvenamojo namo statybai nuo reikalavimų vasarnamio statyboms? Tik ploto ribojimu, šilumine varža? Noriu nedidelio rąstinio namo. Gal neapsimoka jį daryt gyvenamuoju? Kokie čia minusai ir pliusai?
Koks turėtų būti maksimalus individualaus mažaaukščio namo aukštis ir jei yra keletas galimų aukščių nuo ko jie priklauso?
Rudenį įsigijau sklypą (41 aras namų valda), pasidariau geodezinius, tuoj bus padaryta toponuotrauka, tad reiks ieškoti architekto ir kreiptis dėl namo projekto. Bet niekaip negalime apsispręsti kelių aukštų namą pasirinkti - vieno ar dviejų aukštų (planuojamas namo plotas apie 140 - 160m2, sienas planuočiau iš keramzitinių ar akyto betono blokelių). Kuris iš šių variantų yra praktiškesnis, bei kurio varianto statyba yra pigesnė? Kokie kiti vieno ar kito varianto minusai ar pliusai?
Kaip susirasti gerą architektą? Ieškau sąžiningo, patyrusio. Iš pažįstamų tokios informacijos gauti negaliu. Internete sunku susirasti. Ką patartumėte?
Kiek kainuoja naujo valstybinės žemės sklypo prie daugiabučio formavimo projektas? Sklypo plotas: 3260 kv.m.
Domina ūkininko sodybos formavimo kaina žemės sklype.
Kokia projekto kaina su statybos leidimu? Sklypo matmenys: 15 ant 40 m.
Žadame pirkti sklypą. Jau išsirinkome ir mėnesio bėgyje pasirašysim pirkimo - pardavimo sutartį. Kadangi esame šioje situacijoje visiškai "žali" ir sklypą perkame pirmą kartą, norėjau paklausti į ką reikia labiausiai atkreipti dėmesį, kad nenusipirktume prasto sklypo? Kokius dokumentus mums turi pateikti pardavėjas ir į ką tuose dokumentuose atkreipti dėmesį? Ar prieš perkant reikia pasidaryti topografinę nuotrauką?
Kas turi būti atlikta norint namą priduoti 100%? Sanitariniai mazgai: grindys, sienos, lubos pilnai įrengtos? pajungti klozetai, kriaukles? Turi būti pastatyti laiptai? (jeigu 2a namas) Turi būti visi jungikliai/rozetes/šviestuvai? Kambariai: turi būti galutinė danga? Įstatytos durys? Katilinė: įrengta pilnai? Turi būti pastatytas ir prijungtas šildymo katilas? Mažas balkonas antrame aukšte: turi būti tvorelė? Sklypo aplinka: kas joje turi būti padaryta? Pridavimui reikalingos namo nuotraukos tik iš išorės? Vidaus jie netikrina?
Ar galima viename 6a sklype statyti namą, jei ten jau yra vienas gyvenamas namas? Gal abu namus būtų galima sujungti į vieną statinį?
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Kokių dokumentų reikia statant stoginę automobiliui? Ketinu įrengti pamatus, ant kurių vėliau statysiu garažą.
Sodo sklype (7 a. žemės) norime statyti gyvenamąjį namą su projektu. Kokių dokumentų reikėtų? Koks didžiausias gyvenamasis namas gali būti pastatytas sodo sklype, plotas, ilgis, plotis ir aukštis?
Iki kelių kv. metrų, statant pirtelę, nereikia projekto? Noriu pasistatyti pirtelę sodo bendrijoje, Jonavos rajone. Kokių man dokumentų reikia norint pradėti statybas ir ar išviso reikia projekto jeigu pamatai bus gręžtiniai?
Norėčiau paklausti ar mansarda skaitosi kaip antras aukštas? Jei taip, tai kokiais atvejais skaitosi, o kokiais ne?
Įdomu būtų sužinoti, kokio namo (iki 80 kv.m) statyba yra ekonomiškesnė vienaaukščio ar dviaukščio
Planuoju statyti namą iki 80 kv.m, bet per sklypą eina aukštos įtampos laidai. Kaimynai šalia laidų statosi namus, tai gal būtų leidžiama ir man. Ir gal atsirastu architektas kuris padarytų projektą?
Domina žemės paskirties keitimas ir keitimo kaina. Kiek laiko užtrunka pakeisti? Ir kiek kainuoja keitimas? Ar priklauso nuo to kur ta žemė randasi (prie ežero ar ne)?
Man projektuoja vieno aukšto gyvenamąjį rąstinį namą, kaime prie ežero. Jis bus poilsinis, tačiau jis projektuojamas kaip pagrindinis gyvenamasis namas. Noriu pasiteirauti, ar jis atitiks normas ir taisykles priduodant registrų centrui kaip gyvenamąjį namą, o ne vasarnamį, jei numatomas rąstų storis 15 cm?
Ar yra nustatyti apribojimai, koks turi būti mažiausias sklypo dydis Vilniaus mieste gyvenamojo namo statybai? Tarkime ar 5,62 a. sklype kolektyviniame sode galima statyti gyvenamąjį namą?
Norėčiau paklausti, ar galiu savo sklype turėti rūkyklą mėsai savo reikmėms?
Kokie reikalavimai 2020 m. namų statyboms? Kokios turi būti sienų varžos, stogo ir t.t.? Kokios varžos A+ ir A++?
Kokio tipo, išplanavimo ir dydžio namą rekomenduotumėte statytis 4 asmenų šeimai?
Norėjau pasiklausti, mano sklype yra tvartukas maždaug 3,5 ant 4,5 pažymėtas plane kaip ūkinis pastatas. Norečiau jį nugriauti ir pastatyti tokių pačių matmenų lauko virtuvę. Gal galite pasakyti nuo ko pradėti ir koks ekonomiškiausias variantas, ar tiktų iš medinio tašo, kiek kainuotų?
Norėčiau statyti namą iki 100-120 kv.m, bet man sako, kad iki 80 kv.m yra supaprastinta statyba. Paaiškinkite, ar tikrai sudėtingiau statyti namą virš 80 kv.m ir kuo tai skiriasi? O ar yra kažkokia galimybė dar kokį priestatą prijungti vėlesniam laikui prie namo gyvenamo statyto pagal supaprastintą variantą iki 80 kv.m - pvz. garažą ar priestatą? Kokia dokumentacija reikalinga?
Norėjau pasiklausti, kiek kainuoja padaryti namo projektą nuo 120 iki 180 m2? Namas vieno aukšto su mansarda, vienšlaitis. Ar yra tokių projektuotojų, kurie galėtų pasiūlyti jį padaryti truputėlį pigiau?
Kaune Ramučiuose laisvos ekonominės zonos teritorijoje prie A6 kelio planuoju įsigyti sklypą per kurį eina dujotiekio trasa. Sklypas yra žemės ūkio paskirties, norėčiau daryti detalųjį planą ir keisti paskirtį į komercinę. Tačiau įdomu, ar tai galima daryti jei visas sklypas įeina į dujotiekio apsaugos zona ir ar nekils bėdų vėliau projektuojant bei statant statinius? Sklypo unikalus nr 4400-1633-4479. Deja kol kas neišsiaiškinau, kokio slėgio ten dujotiekis, bet, greičiausiai, kad vidutinio.
Kiek namu galima statyti viename sklype. Ar kaimo teritorijoje, vieno savininko žemės sklype, galima statyti du namus iki 80 kv. m?
Domina virtuvės gartraukio panaudojimas pasyviame name. Kadangi pasyviame name pasiekiamas didelis sandarumas, o šviežio oro turi būti paduodama ne daugiau 30 m3/val žmogui, tai 4 žmonių gyv. name gali būti paduodamas iki 120 m3/val. šviežio oro. Efektyvus gartraukis ištraukia 600-900 m3/val. Iš kur paimti šviežią orą gartraukio išmetamo oro kompensacijai, nepažeidžiant pasyvaus namo efektyvumo? Naudoti recirkuliacinį gartraukį su riebalų, anglies ir elektrostatiniais filtrais?
Norime rekonstruoti 29 m2 įregistruotą sodo namelį ir padidinti jo plotą iki 80 m2. Noriu pastatyti priestatą ir antrą aukštą. Kokie dokumentai yra reikalingi rekonstrukcijai?
Turiu žemės sklypą su nebaigtu statyti namu. Su žeme viskas gerai, o namas nebaigtas statyti tai ir neįteisintas. Dabar jis formaliai neegzistuojantis, gal galit patart kaip man jį įteisinti ir į ką turėčiau kreiptis?
Gyvename viršutiniame namo aukšte (namas 2 - 3 aukštų), norėtume pasididinti gyvenamąjį plotą įrengiant palėpę ir prasiplečiant į viršų. Ar tai įmanoma ir nuo ko pradėti palėpės įrengimo darbus?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto