Supaprastinto namo projekto privalumai

Klausimas:
Norėčiau statyti namą iki 100-120 kv.m, bet man sako, kad iki 80 kv.m yra supaprastinta statyba. Paaiškinkite, ar tikrai sudėtingiau statyti namą virš 80 kv.m ir kuo tai skiriasi.
Komentarai:
Tiesiog iki 80 m2 negyvenamajam namui nereikia leidimo statybai. Gyvenamajam namui mieste reikalingas raštiškas pritarimas projektui. Virš 80m2 - reikia. Tikrai ne problema tas leidimas statybai. Tik kad užtrunka šiek tiek ilgiau. Bet tai nepalyginama su tuo, kad dėl kažkokios biurokratinės procedūros gyvensite per mažame name... geriausia statyti tokį namą, kokio jums reikia. Jeigu 100 reikia, tokį ir projektuokite.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
iki 80 kv.m. supaprastintas projektas ir rašytinis pritarimas - visa tai užima mažiau laiko ir šiek tiek pigiau, bet 80 kv.m. namas gal būt jums per mažas tad nesibaimindami projektuokitės 100 kv.m. statinį.
Nesudėtingas statinys - paprastų konstrukcijų pastatas, kurio didžiausias aukštis 8,5 m bei visų aukštų, antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotų suma yra ne didesnė nei 80 m², ir kurio rūsys yra ne didesnis nei pastato vieno aukšto plotas.
Nesudėtingo statinio privalumai:
- rengiamas statinio supaprastintas projektas;
- nereikalingas statybos leidimas; vietoj jo reikalingas raštiškas valstybės tarnautojo, įgalioto nustatyti statinio architektūros ir statybos tvarkymo urbanistinius reikalavimus, pritarimas;
- neprivaloma statinio projekto vykdymo priežiūra;
- neprivaloma statinio statybos techninė priežiūra;
- nesudėtingiems statiniams pripažinimo tinkamais naudoti procedūros neprivalomos.
projektuotojas - Rimvydas Tvaronas, NS Projektas, Į.V.
Jeigu tai namų valdos sklypas ne mieste ir ne saugomoje teritorijoje - iki 80 m2 nereikia net projekto (taip pat nereikia gyvenamam namui), nes nereikia derinti su vyr. architektu. Pastatai - inventorinė byla + prašymas + namo pririšimas prie sklypo ir į Registrų centrą. Galite deklaruoti tik pirmą aukštą 80 m2, o mansardos perdangą įrengti vėliau, pavyzdžiui, medinę +20 m2 (pastato aukštis iki 8.5 m). Jokios biurokratijos, nereikia statybos vadovo, techninio prižiūrėtojo, pastato pridavimo, energetinių sertifikatų ir t. t.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: