Sodo namelių projektai

Rodomi įrašai 1-25 iš 68.
Turiu sodo namelį 6a sklype, noriu statyti priestatą. Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iš pietų pusės. Ar galima palikti tik kokį 1 metrą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas?
Turiu 6 a sodo sklypą ir planuoju pasistatyti namą (sodo namą) iki 80 kvadratų, be jokių sanitarinių mazgų. Ar jam nereikės tokių dokumentų kaip: statybos leidimas, projektas, topografinė nuotrauka, geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai vistiek privalomi sodo namo statybai iki 80 m2.
Sodo sklype (7 a. žemės) norime statyti gyvenamąjį namą su projektu. Kokių dokumentų reikėtų? Koks didžiausias gyvenamasis namas gali būti pastatytas sodo sklype, plotas, ilgis, plotis ir aukštis?
Norime rekonstruoti 29 m2 įregistruotą sodo namelį ir padidinti jo plotą iki 80 m2. Noriu pastatyti priestatą ir antrą aukštą. Kokie dokumentai yra reikalingi rekonstrukcijai?
Kuo skiriasi sąvoka „sodo namas“ nuo „gyvenamas namas“.
Kur reiktų kreptis ir kokie dokumentai reikalingi, norint įteisinti sodo namą kaip tinkantį gyventi žiemą?
Norėjau pasiteirauti, ar reikia kokių nors statybos leidimų ir projekto norint pastatyti sode nedideli namelį, tarkim apie 30 m2 su mansarda?
Ar galima registruoti gyvenamąją vietą sodo name? Ar reikia keisti pastato paskirtį ir pan.?
Kaip pasikeitė sodo namo sąvoka po naujojo statybų įstatymo (2017.01.01)? Išsikviečiau geodezininkus ir staiga jie atsisakė bet kokius matavimus daryti, neva mano namas nebetraktuojamas kaip sodo namas, nes viršija 80 kv.m ĮSKAITANT rūsį! Kai pradėjau sodo namo rekonstrukciją 2015 metais, konsultavausi su architektu ir tada man buvo pasakyta, rūsys nesiskaičiuoja, projekto nereikia, jei neviršysi 80 kv.m. ir nekeisi sodo namo paskirties. Tai kas dabar? Nes man buvo gražia forma pagrasinta 2000 eurų bauda.
Kaip skaičiuojamas sodo namelio bendras plotas? Ar į kvadratūrą įskaičiuojamas tik patalpų plotas, ar ir visas plotas aprėmintas lauko sienomis?
Planuoju pirkti sodo sklypą. Prieš pirkdamas sodo sklypą norėčiau žinoti, ką galėsiu statyti tame sklype, kokie inžineriniai tinklai, komunikacijos ten yra ir pan. Į ką turėčiau kreiptis tokiais klausimais?
Miesto teritorijoje turiu 33 m2 sodo namelį, yra inventorizacijos byla. Namelį prasiplėčiau be leidimų, iš šono pristatydamas garažą ir dar į viršų du kambarius, dabar jis yra 120 m2. Prasiplėčiau neturėdamas jokių leidimų. Ar galima tokiam statiniui gauti leidimą, kokių dokumentų reikia ir ar galėsiu namelį legalizuoti?
Ar sodo namelio iki 80 m2 statybai būtinas projektas? Kokiu atstumu nuo sklypo ribos turi būti statomas statinys?
Ar reikalingas projektas 30 kv.m. rąstinio sodo namo statybai? Namą statyčiau 2,6 arų sklype sodų bendrijoje.
Ar sodų bendrijoje esančiame sklype statant namą reikia detaliojo plano?
Ar 75 m2 sodo namui šiuo metu reikalingas supaprastintas projektas ir suderinimas su rajono vyr. architektu? Ar galima statyti be projekto ir kaip tokį sodo namą įteisinti? Kokie atstumai turėtų būti tarp namo, šulinio, ūkinio pastato ir kanalizacijos? Kiek metrų jie turėtų būti nuo tvoros?
Ar reikalingas projektas sodo nameliui, jei jis statomas be pamatų ant polių? Sklype (8 arų) jau yra vienas ūkio paskirties pastatas.
Ar yra ir koks teisės aktas, kuris numato sodo namelio kvadratūros maksimumą? Ar yra numatyta kvadratūros riba, nuo kurios sodo namelis traktuojamas kaip gyvenamas namas?
Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?
Kokių dokumentų ir viso kito reikėtų sodo namelio rekonstrukcijai su priestatu iki 150 kv.m bendro ploto?
Planuojame statyti sodo sklype sodo namą apie 80 m2 ploto (perimetro ilgis 8 m, plotis 5 m). Kokių dokumentų tam reikia? Neplanuojame jokių sudėtingų komunikacijų, tik elektrą.
Noriu statyti sodo namą iki 80 kv. sodų bendrijoje Vilniaus mieste. Todėl turiu gauti leidimą, bet visų pirma noriu viską aiškiai susiplanuoti savo sklype. Tačiau užstrigau ties namelio ploto skaičiavimo vieta. Vieni tvirtina, kad pagal naujus pakeitimus nuo 2020 05 01 dienos plotas skaičiuojamas su visomis sienomis, o kiti tvirtina, kad skaičiuojamas tik vidaus patalpų plotas. Gal galite padėti, kaip yra iš tikrųjų?
Planuojame statyti sodo namą, tačiau norime laimėti daugiau nei 80kv., nes manome, kad tiek bus per mažai. Noriu pasiteirauti, ar galima statyti 80kv., ant pamatų paprastų ir kokius 10kv. ant polinių pamatų, kad būtų reglamentuojama kaip laikinas statinys? Ar jis turėtų būti atskiras? Taip pat girdėjome, kad yra galimybė įsirengti terasą ir po to ją apsistatyti sienomis, taip laimint dar kvadratūros. Ar tai tiesa?
Noriu pirkti nebaigtą statyti sodo namą 80kv.m, klausiau žmogaus ar yra projektas, sakė namas yra užregistruotas, kaip sodo namo rekonstrukcija, tai čia projektas reikalingas ar ne? Ir koks atstumas turi būti nuo gatvės, nes namas pastatytas 2m nuo gatvės. Ar nupirkus nebus problemų dėl tokio atstumo?
Norime padidinti sodo namą iki 80 kv.m (namas yra soduose). Dabartinis plotas 65 kv.m su rūsiu, rūsio plotas ~6 kv.m. Tad gyvenamasis plotas yra ~60 kv.m. Norint plėsti plotą turime dar 20 ar 15 kv.m iki 80 kv.m? Kokių dokumentų reikia norint pradėti darbus?
 
Sritis:
Sritis: