Sodo namelių projektai – Patarimai

Ar galiu viename sodo sklype, kurio plotas yra 5 arai pastatyti du sodo namus, kurių plotas po 40m2, bendrai gausis užstatymo plotas 80m2?
Norime statyti sodo namą. Kaip yra skaičiuojami kvadratai vidaus iki 80 ar išorė, kad pats statinys užimtų 80 kvadratų?
Turiu sodo namelį 6a sklype, noriu statyti priestatą. Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iš pietų pusės. Ar galima palikti tik kokį 1 metrą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas?
Turiu 6 a sodo sklypą ir planuoju pasistatyti namą (sodo namą) iki 80 kvadratų, be jokių sanitarinių mazgų. Ar jam nereikės tokių dokumentų kaip: statybos leidimas, projektas, topografinė nuotrauka, geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai vistiek privalomi sodo namo statybai iki 80 m2.
Sodo sklype (7 a. žemės) norime statyti gyvenamąjį namą su projektu. Kokių dokumentų reikėtų? Koks didžiausias gyvenamasis namas gali būti pastatytas sodo sklype, plotas, ilgis, plotis ir aukštis?
Norime rekonstruoti 29 m2 įregistruotą sodo namelį ir padidinti jo plotą iki 80 m2. Noriu pastatyti priestatą ir antrą aukštą. Kokie dokumentai yra reikalingi rekonstrukcijai?
Kur reiktų kreptis ir kokie dokumentai reikalingi, norint įteisinti sodo namą kaip tinkantį gyventi žiemą?
Ar galima registruoti gyvenamąją vietą sodo name? Ar reikia keisti pastato paskirtį ir pan.?
Kuo skiriasi sąvoka „sodo namas“ nuo „gyvenamas namas“.
Kaip pasikeitė sodo namo sąvoka po naujojo statybų įstatymo (2017.01.01)? Išsikviečiau geodezininkus ir staiga jie atsisakė bet kokius matavimus daryti, neva mano namas nebetraktuojamas kaip sodo namas, nes viršija 80 kv.m ĮSKAITANT rūsį! Kai pradėjau sodo namo rekonstrukciją 2015 metais, konsultavausi su architektu ir tada man buvo pasakyta, rūsys nesiskaičiuoja, projekto nereikia, jei neviršysi 80 kv.m. ir nekeisi sodo namo paskirties. Tai kas dabar? Nes man buvo gražia forma pagrasinta 2000 eurų bauda.
Norėjau pasiteirauti, ar reikia kokių nors statybos leidimų ir projekto norint pastatyti sode nedideli namelį, tarkim apie 30 m2 su mansarda?
Kuo skiriasi sodo namelis nuo sodo gyvenamojo namo? Ar statybos leidimo išdavimas ir pridavimas namo skiriasi? As turiu omenyje namo, kurio kvadratūra iki 80 kvadratų.
Planuoju pirkti sodo sklypą. Prieš pirkdamas sodo sklypą norėčiau žinoti, ką galėsiu statyti tame sklype, kokie inžineriniai tinklai, komunikacijos ten yra ir pan. Į ką turėčiau kreiptis tokiais klausimais?
Noriu sužinoti, kokie yra reikalavimai statant dviejų aukštų vasarnamį 5,86 x 11,26 m, Aukštis 5,47m. Pagal specifikaciją rašoma vidinė kvadratūra 135m2. Ar terasa su stogu įeina į bendrą kvadratūrą? Sode turiu du sklypus vieną šalia kito. Ar galiu statyti sodo namą didesnį nei 80m2, pagal supaprastintą tvarką kokia yra statant iki 80m2 viename sodo sklype.
Kaip skaičiuojamas sodo namelio bendras plotas? Ar į kvadratūrą įskaičiuojamas tik patalpų plotas, ar ir visas plotas aprėmintas lauko sienomis?
Miesto teritorijoje turiu 33 m2 sodo namelį, yra inventorizacijos byla. Namelį prasiplėčiau be leidimų, iš šono pristatydamas garažą ir dar į viršų du kambarius, dabar jis yra 120 m2. Prasiplėčiau neturėdamas jokių leidimų. Ar galima tokiam statiniui gauti leidimą, kokių dokumentų reikia ir ar galėsiu namelį legalizuoti?
Ar 75 m2 sodo namui šiuo metu reikalingas supaprastintas projektas ir suderinimas su rajono vyr. architektu? Ar galima statyti be projekto ir kaip tokį sodo namą įteisinti? Kokie atstumai turėtų būti tarp namo, šulinio, ūkinio pastato ir kanalizacijos? Kiek metrų jie turėtų būti nuo tvoros?
Ar reikalingas projektas sodo nameliui, jei jis statomas be pamatų ant polių? Sklype (8 arų) jau yra vienas ūkio paskirties pastatas.
Ar galima pagal STR reikalavimus sodo sklype, kuris yra rajone, statyti sodo namą iki 80 m2 ir atskirai ūkinį pastatą iki 50 m2. Ar šiai statybai reikia leidimo ar užtenka rašytinio sodo bendrijos kaimynų ir pirmininko sutikimo?
Kokių dokumentų ir viso kito reikėtų sodo namelio rekonstrukcijai su priestatu iki 150 kv.m bendro ploto?
Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų raštiškas sutikimas (patvirtintas notariškai) statyti gyvenamąjį namą sodo bendrijoje? Ar reikalingas gretimo sklypo savininko sutikimas, jei sklypus skiria drenažo griovys apie 2 m pločio.
Norėčiau pasiteirauti, ar yra kokie apribojimai statant namą sodo sklype (sodo bendrijoje, 6a plote)? Ar galima 6a sklype statyti pvz. 150 kv.m. namą jei jis telpa ribose paliekant reikiamus atstumus nuo sklypo ribos?
Esu pastačiusi sodo namą 8,4 aro sklype. Norėčiau sklypą padalinti į 2 lygias dalis. Koks būtų pigiausias sklypo dalijimo variantas, kad atskirtame sklype galėčiau pastatyti sodo namą ir kartu su sklypu padovanoti sūnui?
Turiu nedidelį sodo namelį 10 m2. Noriu jį padidinti iki 80 m2. Girdėjau, kad pasikeitė reikalavimai, nereikia leidimo statybai. Ar tiesa, kad galiu pristatyti pirmą ir antrą aukštą ir nereikės jokių popierių tvarkyti?
Ruošiamės statyti sodo namą ne didesnį, kaip 80 kv.m. Norime užstatyti kuo mažesnį žemės plotą, todėl galvojame apie 2 aukštų namuką. Kaip suprasti reikalavimą, kad perdangos anga turi būti ne didesnė nei 4,8 m?
Sode pastatytas sodo namas apie 120 m2 bendro ploto, pagrindinis plotas 78 m2 kitas – atvira saugykla automobiliui. Projektas yra padarytas 2007 m., bet nesuderintas su rajono arhitektu. Ar galimas toks nebaigtos statybos įregistravimas?
Ar yra ir koks teisės aktas, kuris numato sodo namelio kvadratūros maksimumą? Ar yra numatyta kvadratūros riba, nuo kurios sodo namelis traktuojamas kaip gyvenamas namas?
Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?
Planuojame statyti sodo sklype sodo namą apie 80 m2 ploto (perimetro ilgis 8 m, plotis 5 m). Kokių dokumentų tam reikia? Neplanuojame jokių sudėtingų komunikacijų, tik elektrą.
Noriu statyti sodo namelį. Planuoju stogą iškelti aukščiau su mintimi, jog ateityje įsirengsiu antrą aukštą. Ar tas neįrengtas antro aukšto plotas įsiskaičiuoja į namo kvadratūrą?
Kaip skaičiuoti 80 m2 sodo namo bendro ploto kvadratūrą? Ar skaičiuojami nuo vienos vidinės sienos iki kitos sienos? Ar į plotą įeina pertvarų plotai? Ar įeina laiptų plotas ir niša laiptams į antrą aukštą?
Jei sodo sklype stovi namelis apie 33 m2 ploto pagal išorines sienas + mansarda užima tiek pat. Namelis pastatytas be jokių projektų ir leidimų. Kaip reikėtų viską legalizuoti, kur kreiptis, kiek tai galėtų kainuoti (bent apytiksliai)?
Žadu pirkti sklypą soduose. Sklypas yra paskutinis ir už jo nedidelis miškelis. Sakykite, prašau, kiek metrų nuo miško galiu statyti namą?
Noriu Jūsų paklausti, nes pasimečiau komentaruose ir STR, bei įstatymuose, jei noriu ant senų pamatų (rūsys 30 kv.m ) statyti 80kv.m sode namą - ar rūsio plotas į tą kvadratūrą įsiskaito?
Rengiamas sodo namelio iki 80m2 renovacijos projektas. Norėčiau pasidomėti, ar tame sodo namelyje privalomai turi būti projektuojami inžineriniai tinklai?
Ar prie sodo namo iki 80 m3 bendro ploto bus priskaičiuojamas ir po dvišlaičiu stogu susidaręs pastogės plotas? Pastogėje mansarda ar kitos patalpos nebus įrengiamos. Didžiausias pastogės aukštis ties gūbriu - 2 m.
Kokio ploto gali būti sodo namas ir kokie leidimai reikalingi, jei sodų bendrijos teritorijoje noriu statyti apie 120 m2 namą?
Koks yra skirtumas tarp sodo namo ir gyvenamo namo? Norime pastatą priduoti kaip gyvenamą namą, todėl reikalinga kanalizacija, kuri turėtų būti sertifikuota, o bendrijos pirmininkas neleidžia įsivesti tokios.
Ar reikalingas sodo bendrijos pirmininko parašas, kai norėtume statyti namą iki 80 m2 sodo sklype? Jau turime projektą, kurį parengė licenciją turintis architektas. Savivaldybėje, arhitektūros skyriuje, dokumentai irgi suderinti. Bet pirmininkas sako, kad jis neturi teisės pasirašinėti tokių dokumentų, nes yra nekompetetingas.
Sodo namelis pastatytas ant buvusio namelio pamatų. Šitam sodo nameliui nėra jokių dokumentų. Kaip aš galėciau įteisinti tą namelį juridiškai?
Girdėjome, kad per rugpjūčio mėn. Ar galima įteisinti sodo namelius, kurie prieš keliolika metų buvo pastatyti be projekto. Kur reikėtų kreiptis, kokie dokumentai reikalingi tokiam įteisinimui?
Ar galiu sodo namo statusą pakeisti į gyvenamojo namo statusą, o sklypo - į namų valdą? Jei taip, kaip tai padaryti?
Ar aš susitvarkęs dokumentus sodo namo iki 80 kvadratų statybai, galėsiu statyti pagal tą projektą jau ne be sodo namą, o su sanitariniais mazgais gyvenamajį namą. O pasistatęs susitvarkyti dokumentus, kaip gyvenamojo namo?
Norėtume sužinoti, kokio ploto gyvenamąjį namą galima statyti sodų bendrijoje? Kiek m2 jis gali būti, kad reikėtų kuo mažiau leidimų?
Ar sodo namelio iki 80 m2 statybai būtinas projektas? Kokiu atstumu nuo sklypo ribos turi būti statomas statinys?
Sodų bendrijoje norime pasistatyti medinį sodo namelį iki 30 kv. m laisvalaikio praleidimui. Kaip suprantu, tai nesudėtingas statinys, bet jis priklauso II kategorijai, kuriai reikia projekto. Ar tą projektą reikia pirmiau nusibraižyti ir pasitvirtinti, ar galima pradėti statytis, o tik paskui pasitvirtinti?
Kokie yra taikomi apribojimai, norint pasistatyti gyvenamą namą sodo sklype 6 a? Kiek kvadratų ar kelių aukštų namas gali būti?
Ar tiesa, kad nuo 2012 m. liepos 1 d. norint pasistatyti namuką sodo bendrijoje reikės keisti žemės paskirtį į gyvenamąją?
Ar sodo bendrijoje miesto teritorijoje rąstinis namas turėjo būti suprojektuotas ir pastatytas ne arčiau kaip 7,5 m iki kaimyno sklypo ribos (ne iki gyvenamo pastato)? Ar galit padėti išsiaiškinti kaip turėtų būti pastatytas namas, kad nekiltų konfliktų?
Noriu pirkti sodo namą Vilniaus rajone. Dokumente (kolektyvinio sodo techninio inventorizavimo byloje) aiškiai parašyta, kad jis yra 93 kv/m bendro ploto. Į bendro ploto sumą įtrauktos rūsio patalpos ( vonia, tualetas, katilinė). Klausimas: ar tikrai tokiam sodo namui nereikia turėti projekto ar iš viso gyvenamo namo statuso?
6 a sklype pastatytas supaprastinto projekto namukas, kurio bendrasis plotas apie 75 m2. Visi dokumentai tvarkoje, tik objektas dar nėra priduotas. Ar galiu pastatyti negyvenamos paskirties karkasinį priestatuką? Priestatas būtų ant pamatinių polių ir prie namuko nesitvirtins.
Domintų sodo namo, statomo mėgėjų sodo žemės paskirties sklype, projekto kainos.
Ar reikalingas projektas 30 kv.m. rąstinio sodo namo statybai? Namą statyčiau 2,6 arų sklype sodų bendrijoje.
Sodo sklypas 7a. miesto teritorijoje, jame jau yra 60m2 sodo namelis. Ar galima tame pačiame skype statyti gyvenamą namą iki 180 m2?
Norime padidinti sodo namą iki 80 kv.m (namas yra soduose). Dabartinis plotas 65 kv.m su rūsiu, rūsio plotas ~6 kv.m. Tad gyvenamasis plotas yra ~60 kv.m. Norint plėsti plotą turime dar 20 ar 15 kv.m iki 80 kv.m? Kokių dokumentų reikia norint pradėti darbus?
Jei sodo namas yra vieno aukšto, o aš noriu rekonstruoti ir padaryti du aukštus, ar tam reikia leidimu ir kokia maždaug jų kaina?
Norėčiau sužinoti, kas konkrečiai yra sodo kaimynas. Ar gali būti kaimynas, jei sodo sklypo riba nesiriboja su juo, o liečiasi tik kampu (įstrižai)? Ir ar reikia jo sutikimo ką nors statant ar sodinant?
Turime 6 a sodo sklypą, kuriame yra įteisintas 10 kv m sodo namelis. Sklypas yra apie 10 m nuo krašto kelio. Ateityje planuotume didinti sodo namelį arba jo vietoje statyti gyvenamą namą iki 80 kv m. Ar tai būtų įmanoma, jei sklypas nėra nutolęs nuo krašto kelio 50 m? Ar jokios statybos negalimos, jei sklypas patenka į kelių apsaugos zoną?
Sodų bendrijoje jau išbetonavome pamatus nesudėtingam statiniui. Nuo savo sklypo ribos atstumas 2 metrai, bet kaimynų nėra,- kelias. Ar tai neteisinga ir kaip pasielgti?
Prieš 10 metų pirkau sodo sklypą, kurį dabar noriu parduoti. Sode yra 46 kv.m 2 aukštų namelis. Sodas ne miesto teritorijoje ir namelis negyvenamas, naudojamas tik vasarą. Kai pirkau sodą notarei užteko sklypo plano. Kad yra statiniai nei sutartyje, nei plane nenurodyta, nes notarė teigė, kad tai nebūtina. Turiu 1988 m. išduotą leidimą namelio statybai, jo projektą ir 1989 m. pažymą, kad yra statomas sodo namelis, kurio statyba neužbaigta. Dabar vieni notarai reikalauja kadastrinių matavimų, kiti įteisinto namelio. Ar galiu parduoti sodą nedarant kadastrinių matavimų (pirkėjai sutinka pasidaryti patys) ir neregistravus statinių?
Turiu sodo namelį 40 kv.m, jis neįregistruotas, kur kreiptis?
Pateikiant prašymą ir užsakant pažymą (specialieji architektūros reikalavimai). (Mėgijiškų sodų žemė, Vilniaus apsk., Vilniaus raj., Paberžės seniunijoje, sklypo plotas 0,0928 ha., žemės paskirties sklypas) kokie būtų reikalavimai: statant sodo namą iki 80 m2 vieno aukšto, kuriame bus numatytos patalpos WC, vonios patalpa, taip pat numatytas šildymas - siurblys oras-vanduo, bet jame pastoviai nebus gyvenama. Ar reikalingas statybą leidžiantis dokumentas ir statybos projektas, statybos užbaigimo deklaracija, energinio naudingumo sertifikatas, ar reikalingas projektas A+ klasei ?. Pastatas bus statomas vieno aukšto iš iš akyto betono blokelių be rūsio (mane domina supaprastintas proj. nesilaikant A+ klasės standartų.)
Ar sodo sklype esančiame kraštovaizdžio draustinyje galima statyti 30 m2 sodo namelį ir 12 m2 terasą be supaprastinto projekto? Ar būtina jį parengti ir derinti su rajono architektu?
Kokie reikalavimai yra statant nesudėtingą statinį iki 80m2 sodo paskirties sklype?
Turiu senos statybos namą pastatytą sodo bendrijoje, Vilniaus rajone. Pastatas neregistruotas. Plotas be pastogės apie 30m2. Prie šito pastato norėtumėme pastatyti priestatą apie 30m2. Žemės kadastriniai matavimai yra padaryti. Ar būtina registruoti pastoges? Jeigu taip, tai seno pastato su priestatu plotas bus apie 120m2. Koks geriausias ir greičiausias būdas apiforminti statinius (seną ir naują)? Norėtumėme sužinoti visų reikalingų dokumentų rengimo kainą ir proceso eiga.
Turime nedidelį sodo namelį (apie 30kv.m) ir norėtume pasididinti plotą iki 80 nesudėtingo statinio ribose. Planą, kaip norėtume įsirengti, jau esame numatę, ar reikalingas dar ir architekto projektas?
Noriu pirkti nebaigtą statyti sodo namą 80kv.m, klausiau žmogaus ar yra projektas, sakė namas yra užregistruotas, kaip sodo namo rekonstrukcija, tai čia projektas reikalingas ar ne? Ir koks atstumas turi būti nuo gatvės, nes namas pastatytas 2m nuo gatvės. Ar nupirkus nebus problemų dėl tokio atstumo?
Pasistatėm namą sodų bendrijoje, viduje 80m2, matuojant iš lauko gaunasi 92m2. Ar tai jau viršija bendrąjį plotą 80m2 ir koks aukštis nuo grindų turėtų būti, kad traktuotų kaip pagalbinę patalpą?
Pirkau sodo sklypą 5 arų. Noriu pradėti statyti namuką iki 80kv. Nuo ko turiu pradėti?
Planuoju statyti 64 m2 sodo namelį. Sklypas ribojasi su keliuku, kuris yra visiškai užsodintas medžiais (pušys, ąžuolai ir pan.) ir tas keliukas egzistuoja tik žemėlapiuose. Ar taip pat būtina išlaikyti 3 m atstumą nuo sklypo ribos su keliuku?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394542 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164623 klausimų