Mažiausias statinių atstumas nuo sklypo ribos

Turiu sodo namelį 6a sklype, noriu statyti priestatą. Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iš pietų pusės. Ar galima palikti tik kokį 1 metrą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas?

Privalomi dokumentai sodo namo iki 80 kv.m statybai

Turiu 6 a sodo sklypą ir planuoju pasistatyti namą (sodo namą) iki 80 kvadratų, be jokių sanitarinių mazgų. Ar jam nereikės tokių dokumentų kaip: statybos leidimas, projektas, topografinė nuotrauka, geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai vistiek privalomi sodo namo statybai iki 80 m2.

Gyvenamojo namo statyba sodo sklype

Sodo sklype (7 a. žemės) norime statyti gyvenamąjį namą su projektu. Kokių dokumentų reikėtų? Koks didžiausias gyvenamasis namas gali būti pastatytas sodo sklype, plotas, ilgis, plotis ir aukštis?

Sodo namelio rekonstrukcijai reikalingi dokumentai

Norime rekonstruoti 29 m2 įregistruotą sodo namelį ir padidinti jo plotą iki 80 m2. Noriu pastatyti priestatą ir antrą aukštą. Kokie dokumentai yra reikalingi rekonstrukcijai?

Sodo namo paskirties keitimas į gyvenamąjį namą

Kur reiktų kreptis ir kokie dokumentai reikalingi, norint įteisinti sodo namą kaip tinkantį gyventi žiemą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas sodo name

Ar galima registruoti gyvenamąją vietą sodo name? Ar reikia keisti pastato paskirtį ir pan.?

Sodo namo ir gyvenamo namo sąvokos

Kuo skiriasi sąvoka „sodo namas“ nuo „gyvenamas namas“.

Sodo namo ploto skaičiavimas

Kaip pasikeitė sodo namo sąvoka po naujojo statybų įstatymo (2017.01.01)? Išsikviečiau geodezininkus ir staiga jie atsisakė bet kokius matavimus daryti, neva mano namas nebetraktuojamas kaip sodo namas, nes viršija 80 kv.m ĮSKAITANT rūsį! Kai pradėjau sodo namo rekonstrukciją 2015 metais, konsultavausi su architektu ir tada man buvo pasakyta, rūsys nesiskaičiuoja, projekto nereikia, jei neviršysi 80 kv.m. ir nekeisi sodo namo paskirties. Tai kas dabar? Nes man buvo gražia forma pagrasinta 2000 eurų bauda.

Ar reikia leidimų ir projekto sodo namui statyti

Norėjau pasiteirauti, ar reikia kokių nors statybos leidimų ir projekto norint pastatyti sode nedideli namelį, tarkim apie 30 m2 su mansarda?

Ką reikia žinoti prieš perkant sodo sklypą

Planuoju pirkti sodo sklypą. Prieš pirkdamas sodo sklypą norėčiau žinoti, ką galėsiu statyti tame sklype, kokie inžineriniai tinklai, komunikacijos ten yra ir pan. Į ką turėčiau kreiptis tokiais klausimais?

Sodo namelis ir sodo gyvenamojo namo skirtumai

Kuo skiriasi sodo namelis nuo sodo gyvenamojo namo? Ar statybos leidimo išdavimas ir pridavimas namo skiriasi? As turiu omenyje namo, kurio kvadratūra iki 80 kvadratų.

Didesnis nei 80m2 sodo namas

Noriu sužinoti, kokie yra reikalavimai statant dviejų aukštų vasarnamį 5,86 x 11,26 m, Aukštis 5,47m. Pagal specifikaciją rašoma vidinė kvadratūra 135m2. Ar terasa su stogu įeina į bendrą kvadratūrą? Sode turiu du sklypus vieną šalia kito. Ar galiu statyti sodo namą didesnį nei 80m2, pagal supaprastintą tvarką kokia yra statant iki 80m2 viename sodo sklype.

Sodo namelio ploto skaičiavimo metodika

Kaip skaičiuojamas sodo namelio bendras plotas? Ar į kvadratūrą įskaičiuojamas tik patalpų plotas, ar ir visas plotas aprėmintas lauko sienomis?

Supaprastintas projektas sodo namui

Ar 75 m2 sodo namui šiuo metu reikalingas supaprastintas projektas ir suderinimas su rajono vyr. architektu? Ar galima statyti be projekto ir kaip tokį sodo namą įteisinti? Kokie atstumai turėtų būti tarp namo, šulinio, ūkinio pastato ir kanalizacijos? Kiek metrų jie turėtų būti nuo tvoros?

Be leidimų pastatyto sodo namelio „legalizavimas“

Miesto teritorijoje turiu 33 m2 sodo namelį, yra inventorizacijos byla. Namelį prasiplėčiau be leidimų, iš šono pristatydamas garažą ir dar į viršų du kambarius, dabar jis yra 120 m2. Prasiplėčiau neturėdamas jokių leidimų. Ar galima tokiam statiniui gauti leidimą, kokių dokumentų reikia ir ar galėsiu namelį legalizuoti?

Projektas sodo nameliui be pamatų

Ar reikalingas projektas sodo nameliui, jei jis statomas be pamatų ant polių? Sklype (8 arų) jau yra vienas ūkio paskirties pastatas.

Ūkinio ir gyvenamojo pastatų statyba sodo sklype

Ar galima pagal STR reikalavimus sodo sklype, kuris yra rajone, statyti sodo namą iki 80 m2 ir atskirai ūkinį pastatą iki 50 m2. Ar šiai statybai reikia leidimo ar užtenka rašytinio sodo bendrijos kaimynų ir pirmininko sutikimo?

Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų sutikimas

Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų raštiškas sutikimas (patvirtintas notariškai) statyti gyvenamąjį namą sodo bendrijoje? Ar reikalingas gretimo sklypo savininko sutikimas, jei sklypus skiria drenažo griovys apie 2 m pločio.

Namo statybos sodo sklype apribojimai

Norėčiau pasiteirauti, ar yra kokie apribojimai statant namą sodo sklype (sodo bendrijoje, 6a plote)? Ar galima 6a sklype statyti pvz. 150 kv.m. namą jei jis telpa ribose paliekant reikiamus atstumus nuo sklypo ribos?

Sklypo padalinimo variantai

Esu pastačiusi sodo namą 8,4 aro sklype. Norėčiau sklypą padalinti į 2 lygias dalis. Koks būtų pigiausias sklypo dalijimo variantas, kad atskirtame sklype galėčiau pastatyti sodo namą ir kartu su sklypu padovanoti sūnui?

Sodo namo ploto didinimas

Turiu nedidelį sodo namelį 10 m2. Noriu jį padidinti iki 80 m2. Girdėjau, kad pasikeitė reikalavimai, nereikia leidimo statybai. Ar tiesa, kad galiu pristatyti pirmą ir antrą aukštą ir nereikės jokių popierių tvarkyti?

Dokumentai reikalingi sodo namelio rekonstrukcijai

Kokių dokumentų ir viso kito reikėtų sodo namelio rekonstrukcijai su priestatu iki 150 kv.m bendro ploto?

Reikalavimai namo perdangos angai

Ruošiamės statyti sodo namą ne didesnį, kaip 80 kv.m. Norime užstatyti kuo mažesnį žemės plotą, todėl galvojame apie 2 aukštų namuką. Kaip suprasti reikalavimą, kad perdangos anga turi būti ne didesnė nei 4,8 m?

Nebaigtos statybos įregistravimas

Sode pastatytas sodo namas apie 120 m2 bendro ploto, pagrindinis plotas 78 m2 kitas – atvira saugykla automobiliui. Projektas yra padarytas 2007 m., bet nesuderintas su rajono arhitektu. Ar galimas toks nebaigtos statybos įregistravimas?

Sodo namo apibrėžimas

Ar yra ir koks teisės aktas, kuris numato sodo namelio kvadratūros maksimumą? Ar yra numatyta kvadratūros riba, nuo kurios sodo namelis traktuojamas kaip gyvenamas namas?

Namelio statyba sodo bendrijoje

Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?

Kokių dokumentų reikia sodo namui statyti

Planuojame statyti sodo sklype sodo namą apie 80 m2 ploto (perimetro ilgis 8 m, plotis 5 m). Kokių dokumentų tam reikia? Neplanuojame jokių sudėtingų komunikacijų, tik elektrą.

Kaip apskaičiuoti sodo namo plotą

Kaip skaičiuoti 80 m2 sodo namo bendro ploto kvadratūrą? Ar skaičiuojami nuo vienos vidinės sienos iki kitos sienos? Ar į plotą įeina pertvarų plotai? Ar įeina laiptų plotas ir niša laiptams į antrą aukštą?

Kaip „legalizuoti“ sodo namelį?

Jei sodo sklype stovi namelis apie 33 m2 ploto pagal išorines sienas + mansarda užima tiek pat. Namelis pastatytas be jokių projektų ir leidimų. Kaip reikėtų viską legalizuoti, kur kreiptis, kiek tai galėtų kainuoti (bent apytiksliai)?

Ar neįrengtų patalpų plotas įsiskaičiuoja į bendrą plotą

Noriu statyti sodo namelį. Planuoju stogą iškelti aukščiau su mintimi, jog ateityje įsirengsiu antrą aukštą. Ar tas neįrengtas antro aukšto plotas įsiskaičiuoja į namo kvadratūrą?

Kokiu atstumu nuo miško galima statyti sodo namą

Žadu pirkti sklypą soduose. Sklypas yra paskutinis ir už jo nedidelis miškelis. Sakykite, prašau, kiek metrų nuo miško galiu statyti namą?

Inžinerinių tinklų projektavimas sodo namui

Rengiamas sodo namelio iki 80m2 renovacijos projektas. Norėčiau pasidomėti, ar tame sodo namelyje privalomai turi būti projektuojami inžineriniai tinklai?

Ar prie sodo namo ploto bus priskaičiuojamas pastogės plotas

Ar prie sodo namo iki 80 m3 bendro ploto bus priskaičiuojamas ir po dvišlaičiu stogu susidaręs pastogės plotas? Pastogėje mansarda ar kitos patalpos nebus įrengiamos. Didžiausias pastogės aukštis ties gūbriu - 2 m.

Ar rūsio plotas įsiskaito į nesudėtingo statinio kvadratūrą

Noriu Jūsų paklausti, nes pasimečiau komentaruose ir STR, bei įstatymuose, jei noriu ant senų pamatų (rūsys 30 kv.m ) statyti 80kv.m sode namą - ar rūsio plotas į tą kvadratūrą įsiskaito?

Skirtumas tarp sodo ir gyvenamo namo

Koks yra skirtumas tarp sodo namo ir gyvenamo namo? Norime pastatą priduoti kaip gyvenamą namą, todėl reikalinga kanalizacija, kuri turėtų būti sertifikuota, o bendrijos pirmininkas neleidžia įsivesti tokios.

Sodo bendrijos pirmininko parašas ant projekto

Ar reikalingas sodo bendrijos pirmininko parašas, kai norėtume statyti namą iki 80 m2 sodo sklype? Jau turime projektą, kurį parengė licenciją turintis architektas. Savivaldybėje, arhitektūros skyriuje, dokumentai irgi suderinti. Bet pirmininkas sako, kad jis neturi teisės pasirašinėti tokių dokumentų, nes yra nekompetetingas.

Sodo namelio įteisinimas

Sodo namelis pastatytas ant buvusio namelio pamatų. Šitam sodo nameliui nėra jokių dokumentų. Kaip aš galėciau įteisinti tą namelį juridiškai?

Namo statuso keitimas

Ar galiu sodo namo statusą pakeisti į gyvenamojo namo statusą, o sklypo - į namų valdą? Jei taip, kaip tai padaryti?

Sodo namo paskirties keitimas į gyvenamąjį namą

Ar aš susitvarkęs dokumentus sodo namo iki 80 kvadratų statybai, galėsiu statyti pagal tą projektą jau ne be sodo namą, o su sanitariniais mazgais gyvenamajį namą. O pasistatęs susitvarkyti dokumentus, kaip gyvenamojo namo?

Sodo namelių įteisinimas

Girdėjome, kad per rugpjūčio mėn. Ar galima įteisinti sodo namelius, kurie prieš keliolika metų buvo pastatyti be projekto. Kur reikėtų kreiptis, kokie dokumentai reikalingi tokiam įteisinimui?

Kokio maksimalaus ploto gali būti sodo namas

Kokio ploto gali būti sodo namas ir kokie leidimai reikalingi, jei sodų bendrijos teritorijoje noriu statyti apie 120 m2 namą?

Ar sodo nameliui reikia projekto

Ar sodo namelio iki 80 m2 statybai būtinas projektas? Kokiu atstumu nuo sklypo ribos turi būti statomas statinys?

Projektas sodo namui

Noriu pirkti sodo namą Vilniaus rajone. Dokumente (kolektyvinio sodo techninio inventorizavimo byloje) aiškiai parašyta, kad jis yra 93 kv/m bendro ploto. Į bendro ploto sumą įtrauktos rūsio patalpos ( vonia, tualetas, katilinė). Klausimas: ar tikrai tokiam sodo namui nereikia turėti projekto ar iš viso gyvenamo namo statuso?

Medinio sodo namelio statyba sodo bendrijoje

Sodų bendrijoje norime pasistatyti medinį sodo namelį iki 30 kv. m laisvalaikio praleidimui. Kaip suprantu, tai nesudėtingas statinys, bet jis priklauso II kategorijai, kuriai reikia projekto. Ar tą projektą reikia pirmiau nusibraižyti ir pasitvirtinti, ar galima pradėti statytis, o tik paskui pasitvirtinti?

Kokio ploto gyvenamąjį namą leidžiama statyti sodų bendrijoje

Norėtume sužinoti, kokio ploto gyvenamąjį namą galima statyti sodų bendrijoje? Kiek m2 jis gali būti, kad reikėtų kuo mažiau leidimų?

Priestato statyba sodo sklype

6 a sklype pastatytas supaprastinto projekto namukas, kurio bendrasis plotas apie 75 m2. Visi dokumentai tvarkoje, tik objektas dar nėra priduotas. Ar galiu pastatyti negyvenamos paskirties karkasinį priestatuką? Priestatas būtų ant pamatinių polių ir prie namuko nesitvirtins.

Ką galima statyti sodo sklype

Ar tiesa, kad nuo 2012 m. liepos 1 d. norint pasistatyti namuką sodo bendrijoje reikės keisti žemės paskirtį į gyvenamąją?

Atstumas tarp statinių sodo sklype

Ar sodo bendrijoje miesto teritorijoje rąstinis namas turėjo būti suprojektuotas ir pastatytas ne arčiau kaip 7,5 m iki kaimyno sklypo ribos (ne iki gyvenamo pastato)? Ar galit padėti išsiaiškinti kaip turėtų būti pastatytas namas, kad nekiltų konfliktų?

Dviejų statinių statyba sodo sklype

Sodo sklypas 7a. miesto teritorijoje, jame jau yra 60m2 sodo namelis. Ar galima tame pačiame skype statyti gyvenamą namą iki 180 m2?

Gyvenamojo namo statybos apribojimai sodo sklype

Kokie yra taikomi apribojimai, norint pasistatyti gyvenamą namą sodo sklype 6 a? Kiek kvadratų ar kelių aukštų namas gali būti?

Kas yra sodo kaimynas

Norėčiau sužinoti, kas konkrečiai yra sodo kaimynas. Ar gali būti kaimynas, jei sodo sklypo riba nesiriboja su juo, o liečiasi tik kampu (įstrižai)? Ir ar reikia jo sutikimo ką nors statant ar sodinant?

Ar galimos statybos kelių apsaugos zonoje

Turime 6 a sodo sklypą, kuriame yra įteisintas 10 kv m sodo namelis. Sklypas yra apie 10 m nuo krašto kelio. Ateityje planuotume didinti sodo namelį arba jo vietoje statyti gyvenamą namą iki 80 kv m. Ar tai būtų įmanoma, jei sklypas nėra nutolęs nuo krašto kelio 50 m? Ar jokios statybos negalimos, jei sklypas patenka į kelių apsaugos zoną?

Projektas sodo namui

Ar reikalingas projektas 30 kv.m. rąstinio sodo namo statybai? Namą statyčiau 2,6 arų sklype sodų bendrijoje.

Sodo namo projekto kaina

Domintų sodo namo, statomo mėgėjų sodo žemės paskirties sklype, projekto kainos.

Sodo namo ploto padidinimas iki 80 kv.m

Norime padidinti sodo namą iki 80 kv.m (namas yra soduose). Dabartinis plotas 65 kv.m su rūsiu, rūsio plotas ~6 kv.m. Tad gyvenamasis plotas yra ~60 kv.m. Norint plėsti plotą turime dar 20 ar 15 kv.m iki 80 kv.m? Kokių dokumentų reikia norint pradėti darbus?

Sodo namo rekonstrukcija

Jei sodo namas yra vieno aukšto, o aš noriu rekonstruoti ir padaryti du aukštus, ar tam reikia leidimu ir kokia maždaug jų kaina?

Statyba kraštovaizdžio draustinyje esančiame sode

Ar sodo sklype esančiame kraštovaizdžio draustinyje galima statyti 30 m2 sodo namelį ir 12 m2 terasą be supaprastinto projekto? Ar būtina jį parengti ir derinti su rajono architektu?

Sodų bendrijoje neišlaikytas 3 m atstumas nuo sklypo ribos

Sodų bendrijoje jau išbetonavome pamatus nesudėtingam statiniui. Nuo savo sklypo ribos atstumas 2 metrai, bet kaimynų nėra,- kelias. Ar tai neteisinga ir kaip pasielgti?

Sodo namelio pardavimas be kadastrinių matavimų

Prieš 10 metų pirkau sodo sklypą, kurį dabar noriu parduoti. Sode yra 46 kv.m 2 aukštų namelis. Sodas ne miesto teritorijoje ir namelis negyvenamas, naudojamas tik vasarą. Kai pirkau sodą notarei užteko sklypo plano. Kad yra statiniai nei sutartyje, nei plane nenurodyta, nes notarė teigė, kad tai nebūtina. Turiu 1988 m. išduotą leidimą namelio statybai, jo projektą ir 1989 m. pažymą, kad yra statomas sodo namelis, kurio statyba neužbaigta. Dabar vieni notarai reikalauja kadastrinių matavimų, kiti įteisinto namelio. Ar galiu parduoti sodą nedarant kadastrinių matavimų (pirkėjai sutinka pasidaryti patys) ir neregistravus statinių?

Sodo namelio įregistravimas

Turiu sodo namelį 40 kv.m, jis neįregistruotas, kur kreiptis?

Reikalavimai statant sodo namą

Pateikiant prašymą ir užsakant pažymą (specialieji architektūros reikalavimai). (Mėgijiškų sodų žemė, Vilniaus apsk., Vilniaus raj., Paberžės seniunijoje, sklypo plotas 0,0928 ha., žemės paskirties sklypas) kokie būtų reikalavimai: statant sodo namą iki 80 m2 vieno aukšto, kuriame bus numatytos patalpos WC, vonios patalpa, taip pat numatytas šildymas - siurblys oras-vanduo, bet jame pastoviai nebus gyvenama. Ar reikalingas statybą leidžiantis dokumentas ir statybos projektas, statybos užbaigimo deklaracija, energinio naudingumo sertifikatas, ar reikalingas projektas A+ klasei ?. Pastatas bus statomas vieno aukšto iš iš akyto betono blokelių be rūsio (mane domina supaprastintas proj. nesilaikant A+ klasės standartų.)

Reikalavimai statant nesudėtingą statinį iki 80m2 sodo paskirties sklype

Kokie reikalavimai yra statant nesudėtingą statinį iki 80m2 sodo paskirties sklype?

Pastogės pristatymas prie sodo namo

Turiu senos statybos namą pastatytą sodo bendrijoje, Vilniaus rajone. Pastatas neregistruotas. Plotas be pastogės apie 30m2. Prie šito pastato norėtumėme pastatyti priestatą apie 30m2. Žemės kadastriniai matavimai yra padaryti. Ar būtina registruoti pastoges? Jeigu taip, tai seno pastato su priestatu plotas bus apie 120m2. Koks geriausias ir greičiausias būdas apiforminti statinius (seną ir naują)? Norėtumėme sužinoti visų reikalingų dokumentų rengimo kainą ir proceso eiga.

Sodo namelio didinimas

Turime nedidelį sodo namelį (apie 30kv.m) ir norėtume pasididinti plotą iki 80 nesudėtingo statinio ribose. Planą, kaip norėtume įsirengti, jau esame numatę, ar reikalingas dar ir architekto projektas?

Projektas ir leidimas sodo namui 80kv.m

Noriu pirkti nebaigtą statyti sodo namą 80kv.m, klausiau žmogaus ar yra projektas, sakė namas yra užregistruotas, kaip sodo namo rekonstrukcija, tai čia projektas reikalingas ar ne? Ir koks atstumas turi būti nuo gatvės, nes namas pastatytas 2m nuo gatvės. Ar nupirkus nebus problemų dėl tokio atstumo?

Sodo namo kvadratūros skaičiavimas

Pasistatėm namą sodų bendrijoje, viduje 80m2, matuojant iš lauko gaunasi 92m2. Ar tai jau viršija bendrąjį plotą 80m2 ir koks aukštis nuo grindų turėtų būti, kad traktuotų kaip pagalbinę patalpą?

Sodo namo iki 80kv. statybos eiga

Pirkau sodo sklypą 5 arų. Noriu pradėti statyti namuką iki 80kv. Nuo ko turiu pradėti?

Atstumų išlaikymas sodo sklype

Planuoju statyti 64 m2 sodo namelį. Sklypas ribojasi su keliuku, kuris yra visiškai užsodintas medžiais (pušys, ąžuolai ir pan.) ir tas keliukas egzistuoja tik žemėlapiuose. Ar taip pat būtina išlaikyti 3 m atstumą nuo sklypo ribos su keliuku?

Sodo namo antro aukšto statyba

Mieste, sodo bendrijoje bendras namo plotas 106 kv. norime keisti stogą ir yra galimybė dastatyti antrą aukštą padidinant iki 20 kv. Apie 20 kv. pusrūsis, kurį įskaičiavau į 106 kv. Kokie reikalingi leidimai? Jei pakeisime stogą nekeičiant konstrukcijos ir dastatysime antrą aukštą, ar vėliau galėsime įteisinti statinį?

Terasos po namo stogu įsiskaičiavimas į namo plotą

Planuoju statyti sodo sklype, kuris yra miesto ribose, 75kv.m namuką. Terasa būtų po tuo pačiu namo stogu, ar ji įsiskaičiuotų į namo plotą? Ar namo plotas skaičiuojamas pagal išorines sienas? Ar namo vidaus pusę? Ar reikalingi kokie leidimai sodo sklype? Būtų namukas iš blokelių.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 360748 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3231
Iš viso buvo užduota 147930 klausimų