Sklypo padalinimo variantai

Klausimas:
Esu pastačiusi sodo namą 8,4 aro sklype. Norėčiau sklypą padalinti į 2 lygias dalis. Koks būtų pigiausias sklypo dalijimo variantas, kad atskirtame sklype galėčiau pastatyti sodo namą ir kartu su sklypu padovanoti sūnui?
Komentarai:
Pigiausias variantas visai nedalinti, o pasidaryti naudojimosi teisę ir notariškai ją įteisinti. Antras variantas – per žemėtvarkinį projektą padalinti sklypą. Galima sklypą dalinti per detalųjį planą.
Yra keli sklypo padalinimo variantai. Pigiausias padalijimo būdas yra padalinti sklypą pas notarą. Tačiau tokiu būdu jūs su sūnumi taptumėte sklypo bendrasavininkais, o sklypas liktų su vienu kadastrinius adresu ir sklype būtų galima statyti tik vieną gyvenamąjį namą. Jei Jūsų sodo namas yra įformintas, kaip sodo namas, naują statinį galima projektuoti, kaip gyvenamąjį namą arba sodo namą, o esamą forminti, kaip ūkinį pastatą. Jei jums neturi reikšmės statinių statusas (kas iš tiesų nieko nekeičia, jei neplanuojate esamo statinio įkeisti bankui imant kreditą arba deklaruoti esamo statinio kaip nuolatinės gyvenamosios vietos), tuomet tai pigiausia ir paprasčiausia išeitis, kuriai nebūtų reikalingas ir sklypų padalijimas. Kainuotų naujo statinio projektas ir leidimas statybai (jei statinys viršytų 80 m2) arba projekto suderinimas pas rajono architektą. Tačiau, jei norite oficialiai dalinti sklypą į dvi dalis, tuomet reikia rengti detalųjį planą. Šio projekto rengimo trukmė nuo 5 iki 12 mėn, kaina apie 1500 Eur. Parengus detalųjį planą, reikės rengti būsimo namo projektą ir gauti reikiamus leidimus statybai. Namo projektas kainuotų nuo 1000 iki 1500 Eur.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: