Reikalavimai namo perdangos angai

Klausimas:
Ruošiamės statyti sodo namą ne didesnį, kaip 80 kv.m. Norime užstatyti kuo mažesnį žemės plotą, todėl galvojame apie 2 aukštų namuką. Kaip suprasti reikalavimą, kad perdangos anga turi būti ne didesnė nei 4,8 m?
Komentarai:
Pagal naują STR redakciją, leistinas atstumas tarp nešančiųjų sienų yra 6m. Netgi jei būtų mažiau, tai atstumas tarp laikančių konstrukcijų, taigi tai jokios įtakos bendram plotui neturi. Projektuojama visada pagal LR statybos normas ir reglamentus. Kreipkitės, padėsime parengti ir suderinti jūsų sodo namuko projektą.
Jūs turbūt norite daryti projektą iki 80m2 dėl to kad jis būtų derinamas supaprastinta tvarka? O jei namas derinamas supaprastinta tvarka tai yra dar vienas riekalavimas, kad konstrukcinis žingsnis būtų ne didesnis 4.8m, t.y. atstumas tarp nešančių sienų ne daugiau 4.8m. Jei daugiau tai supaprastinta tvarka nesuderinsit.
Perdangos anga tai yra anga tarp dviejų vertikalių plokštumų (tiek išorinių, tiek vidinių sienų), vadinasi pastato vidaus išplanavimas turi būti toks, kad kiekvienos patalpos ilgio ir pločio išmatavimai būtų ne didesni nei 4,8 m. Jei patalpa didesnė, būtina dėti pertvaras (skirstyti į mažesnes patalpas, neviršijančias 4,8 m).
Projektuotojas, aa PROJEKTAI
Čia kalbama apie 4,8 metro tarp perdangą laikančių sienų, t.y. pavyzdžiui, jei namas 6 x 6 m, tai kažkur viduje namo turi atsirasti laikanti siena, kuri dalintų 6 metrų atstum į 2 ir 4 metrus ar panašiai.
Ekspertai.lt
Jūs, matyt, klausiate apie II kategorijos nesudėtingą statinį - tai užstatymo reikalavimai tokie ir būtų - anga tarp laikančių atramų - 4,8m, plotas išorės perimetrų įvertinus visus aukštus - 80 m2. Tačiau reikia įvertinti inžinerines komunikacijas, kurioms reikalingos techninės sąlygos.
Karolis, Ekspertai.lt
Viskas teisingai. Perdangos anga negali būti didesne kaip 4,8 m. Pastato užstatymo plotas negali viršyti 80 kv.m. Jei pastatas bus vieno aukšto su mansarda, užstatymo plotas bus mažesnis. Tai II gr. nesudėtingas statinys. Mažesnis gali būti.
Alvydas Jonaitis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto