Sodo namelio rekonstrukcijai reikalingi dokumentai

Klausimas:
Norime rekonstruoti 29 m2 įregistruotą sodo namelį ir padidinti jo plotą iki 80 m2. Noriu pastatyti priestatą ir antrą aukštą. Kokie dokumentai yra reikalingi rekonstrukcijai?
Komentarai:
Viskas priklauso nuo miesto ar rajono, kuriame yra sodo namelis. Pagal naują įstatymą jums kaip ir nieko nereiktų, tačiau kiekviena savivaldybės turi savo tvarką. Paskambinkite į savivaldybę ir paklauskite ar reikia supaprastinto projekto, kai sodo namelio plotas yra mažesnis nei 80 m2.
Sodo namelio priestato ir antro aukšto statymą reikėtų pradėti nuo esamų sklypo dokumentų peržiūrėjimo ir patikrinimo ar Jūsų sklypui atlikti tikslieji matavimai, t. y. ar sklypas suformuotas atliekant kadastrinius matavimus. Jei ne, turėtumėte kreiptis į matininkų įmonę, kuri tuos matavimus parengs, tuo pačiu turėtumete užsisakyti ir topografinę nuotrauką, kurioje bus užneštas (suprojektuotas) Jūsų naujas sodo namelis. Jei matavimai atlikti, turėtumėte kreiptis į architektus, kurie parengs sodo namelio projektą ir suderins jį pas Jūsų rajono architektą savivaldybėje. Iš esmės galite kreiptis į architektus iš karto ir per juos užsisakyti ir tiksliuosius matavimus, ir topografinę nuotrauką, ir projektą su suderinimu, t. y. gautumėte kompleksinę paslaugą (bent jau mūsų įmonė tokią paslaugą teikia). Turėdami rankose suderintą projektą, galite pradėti esamo sodo namelio rekonstrukciją.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
Jei kalbama apie II grupės nesudėtingo statinio projektavimą, tai Jums reikės: sklypo plano (kadastriniai matavimai), topografinės nuotraukos, sodų pirmininko sutikimo ir nuosavybės dokumento. Turint šiuos dokumentus jau galima pradėti rekonstrukcijos projektavimą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: