Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų sutikimas

Klausimas:
Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų raštiškas sutikimas (patvirtintas notariškai) statyti gyvenamąjį namą sodo bendrijoje? Ar reikalingas gretimo sklypo savininko sutikimas, jei sklypus skiria drenažo griovys apie 2 m pločio.
Komentarai:
Kaimynų raštiškas sutikimas reikalingas, jeigu statomas gyv. namas yra arčiau nei 3m nuo kaimyno sklypo ribos. Tai pat, jei jūsų sklype yra projektuojamos nuotekų ir vandentiekio sistemos, kurių sanitarinės apsaugos zonos patenka į kaimyno sklypo teritoriją. Jei sklypas ribojasi su grioviu (valstybės žemėje) tai su kaimynu derinti nereikia. Tačiau nuo melioracijos griovio pastatus statyti galima ne arčiau kaip 15 m nuo šlaito briaunos.
Gretimo sklypo savininko sutikimas reikalingas jei žadate pastatą statyti arčiau kaip 3m nuo ribos (nesudėtingiems statiniams tai negalioja). Jei sklypus skiria drenažo griovys, tuomet tai nėra gretimas sklypas. Sutikimas iš jų turėtų būti gaunamas, jei inžinerinių įrenginių apsaugos zonos įeiną į jų sklypą.
Ekspertai.lt
Kaimynų sutikimai reikalingi kuomet neišlaikomi pastatų atstumai nuo sklypų ribų (3m), neišlaikomi valymo įrenginių, vandentiekio gręžinių atstumai ar apsaugos zonos nuo kaimyninių sklypų ribų (šiuo atveju pakanka raštisko sutikimo).
Karolis , 2k projektai
Kaimynų sutikimas yra reikalingas tuo atveju, jei neišlaikote privalomojo minimalaus atstumo iki sklypo ribos, kuris yra 3 metrai.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: