Be leidimų pastatyto sodo namelio „legalizavimas“

Klausimas:
Miesto teritorijoje turiu 33 m2 sodo namelį, yra inventorizacijos byla. Namelį prasiplėčiau be leidimų, iš šono pristatydamas garažą ir dar į viršų du kambarius, dabar jis yra 120 m2. Prasiplėčiau neturėdamas jokių leidimų. Ar galima tokiam statiniui gauti leidimą, kokių dokumentų reikia ir ar galėsiu namelį legalizuoti?
Komentarai:
Tokiu atveju reikia kreiptis į Miesto plėtros departamentą. Reikia užsisakyti projektavimo sąlygų sąvadą. Jį gavus reikia pasidaryti projektą, jį suderinti Nuolatinėje statybos komisijoje. Po to reikia kreiptis į Statybos inspekciją su prašymu priimti namą eksplotacijon.
Pagal galiojančius įstatymus nelegaliai pastatytus statinius reikia pirmiausia nugriauti, o tik po to galite tvarkyti dokumentus. Jei Jūsų niekas neskundžia, dokumentus reikėtų tvarkyti taip, kaip gaunant leidimą naujai statybai. Pateikti prašymą svivaldybei dėl projektavimo sąlygų sąvado ir techninių sąlygų gavimo. Gavus sąvada, atsižvelgiant į išduotas sąlygas projektuojamas priestatas, jei Jūsų statinys neatitinka išduotų sąlygų, reikia koreguti pastatytą statinį nes projektas turi atitikti visus teisės aktus ir projektavimo sąlygų sąvadą. Parengtas projektas derinmas nuolatinėje ststybos komisijoje ir tuomet gaunamas leidimas statybai. Turėdamas leidimą statybai galite įteisinti pastatytus pastatus.
Saulė, UAB Ugna
Jei Jūsų statinys pastatytas be leidimų, bet išlaiko reikiamus atsumus nuo sklypo ribų (3 m nuo kaimynu, 5 m nuo pravažiavimo) ir priešgaisrinius atstumus, tokiu atveju galima parengti projektą ir visus dokumentus, kaip naujo statinio statybai, gauti leidimą jam statyti ir tokiu būdu įteisinti.
Ekspertai.lt
Šiuo atveju reiktų ruošti projektą pagal esamą padėtį. Dokumentų sudėtis tokia pati, kaip ir statomam pastatui - nuosavybės dokumentai, architektūrinė dalis, inžinerinė dalis, jei numatomos naujos komunikacijos, derinimai.
Karolis , 2k projektai
 
Sritis:
Sritis: