Namelio statyba sodo bendrijoje

Klausimas:
Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?
Komentarai:
Leidimo statybai nereikia II grupės nesudėtingiems statiniams, kurių bendras plotas neviršija 80 m2, kontrukcinis žingsnis ne didesnis kaip 4,8 m ir aukštis nedidesnis kaip 8,5m. Tačiau nors ir leidimo statybai nereikia, bet projektą reikia derinti su teritorijos architektu.
Valdas Trinskis, Architektas Valdas Trinskis
Iš tikrųjų projekto sąskaita vargiai sutaupysite pačias statybas, o projektas bei jo derinimas praktiškai visuomet reikalingi. Vieninteliam pagalbiniam statiniui iki 15 m2 nereika leidimų, atitinkami 80 m2 išorės perimetru visų aukštų sumoje pastatas derinamas supaprastinta tvarka.
Iki 80 kv.m. bendrojo ploto ir iki 8,5 m aukščio sodo namas atitinka II kategorijos nesudėtingų statinių reikalavimus ir tokiam namui nereikia leidimo statybai. Jam rengiamas supaprastintas projektas, kurį patvirtina įgaliotas savivaldybes atstovas (rajono architektas).
 
Sritis:
Sritis: