Sodo namelio ploto skaičiavimo metodika

Klausimas:
Kaip skaičiuojamas sodo namelio bendras plotas? Ar į kvadratūrą įskaičiuojamas tik patalpų plotas, ar ir visas plotas aprėmintas lauko sienomis?
Komentarai:
Jūs turbūt norit paklausti apie sodo namelį iki 80 m2 dydžio, kuriam nereikia derinti projekto, t.y. I katategorijos nesudėtingas statinys. Jei taip, tai skaičiuojamas yra visų patalpų vidaus plotas ir jei jis yra iki 80 m2, tai jį galima statyti be derinimų. Žinoma statant reikia išlaikyti visus priešgaisrinius atstumus ir atstumus nuo sklypo ribos. Jei tie normatyvai nebus išlaikyti negalėsite užregistruoti savo statinio. Todėl patartina vis vien kreiptis į architektą, kuris jums suprojektuotų sodo namelį ir padarytų jo pririšimą prie sklypo.
Bendras sodo namelio plotas skaičiuojamas pagal vidinių patalpų plotus, ne išorės. Supaprastinto namo projekto iki 80 kv.m. skaičiuojasi antžeminis plotas be rūsio patalpos. Ploto skaičiavimo metodiką nusako STR 1.14.01:1999 „Pastatų plotų ir tūrių skaičiavimo tvarka“. Pagalbinius statinius (sandėliukus ir pan.) galima forminti kaip ūkio statinius, prijungtus prie pagrindinio. Tokiu atveju bendras plotas neįsiskaičiuotų į pagrindinio pastato bendrąjį plotą.
 
Sritis:
Sritis: