Supaprastintas projektas sodo namui

Klausimas:
Ar 75 m2 sodo namui šiuo metu reikalingas supaprastintas projektas ir suderinimas su rajono vyr. architektu? Ar galima statyti be projekto ir kaip tokį sodo namą įteisinti? Kokie atstumai turėtų būti tarp namo, šulinio, ūkinio pastato ir kanalizacijos? Kiek metrų jie turėtų būti nuo tvoros?
Komentarai:
Bet kokiam namui statyti reikalingas projektas. Juk nenorite statyti iš akies. Architektas, kuris žino visus reglamentus, parinks vietą sklype, pasirūpins, kad nebūtų pažeisti reglamentai ir kaimynų interesai. Leidimai derinimai, nereikalingi. Pastačius namą reikia jį registruoti registrų centre. Bet, jeigu uždelsite, pasikeitus įstatymams, gali reikėti gauti ir leidimą. Kol kas galioja lengvatinė tvarka tokių statinių registravimui.
Pagal paskutinę tvarką namams iki 80 m2, kurie pastatyti sodų sklypuose, suderintų projektų nereikia. Atstumai sklype galioja kaip ir visiems statiniams – 3 m nuo sklypo ribos, nuo šulinio 5 m, nuo nuotekų rezervuaro 10 m, nuo biologinių valymo įrenginių 8 m.
Statiniui iki 80 m2 reikalingas supaparastintas projektas ir savivaldybės architekto pritarimas, kadangi šis statinys priklauso II grupės nesudėtingų statinių kategorijai. Atstumas nuo šulinio iki namo turi būti 5 metrai, nuo nuotekų sistemos, jei tai valymo įrenginiai, 10 m, jei išgriebimo duobė – 8 m. Atstumas tarp ūkinio pastato ir sodo namo nėra reglamentuotas, tad gali būti 1 m. Atstumas nuo tvoros tur būti 3 m, nes tvora greičiausiai stovi ant sklypo ribos, o toks atstumas yra minimalus. Jei gautumėte raštišką kaimynų sutikimą, šį atstumą galite mažinti ir statyti tvorą prie pat sklypo ribos.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: