Privalomi dokumentai sodo namo iki 80 kv.m statybai

Klausimas:
Turiu 6 a sodo sklypą ir planuoju pasistatyti namą (sodo namą) iki 80 kvadratų, be jokių sanitarinių mazgų. Ar jam nereikės tokių dokumentų kaip: statybos leidimas, projektas, topografinė nuotrauka, geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai vistiek privalomi sodo namo statybai iki 80 m2.
Komentarai:
Supaprastintas namo projektas iki 80 kv.m. yra nesudėtingas statinys. Nesudėtingo statinio projektą reikia derinti su savivaldybės architektu ir vėliau jį registruoti. Projektas turi būti parengtas ant galiojančios topo nuotraukos, sklypo nuosavybės dokumentai būtini, kadastriniai matavimai rajone nebūtini, mieste būtini.
Jei būsimą statinį forminsite, kaip sodo namą, t.y. ne gyvenamąjį, tuomet inžinerinių tinklų projektų rengti nereikės (jei projekte neparodysite, kad bus sanitariniai mazgai). Sodo namui statyti privalomi dokumentai: sklypo planas, sklypo nuosavybės teisę patvirtininantis dokumentas ir topografinė nuotrauka. Tuomet parengiamas architektūrinės dalies projektas, ant topo nuotraukos užnešamas būsimas statinys ir visą tai suderinama su rajono architektu (tai atstoja statybos leidimą).
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto