Projektas ir statybos leidimas namui iki 80 kv. m

Klausimas:
Bandom nusipiešti nedidelį namą, bandėm įtilpti į 80 kv.m, bet nesigauna taupiausias variantas, kad būtų patogu. Gaunasi 88 kv.m ir niekaip nemažiau, tai dabar bijom, kad dokumentacijos ar kažkokių kitų reikalavimų nepatempsim. Kokie reikalai su valstybės institucijom laukia mūsų pasirinkus tokio dydžio projektą?
Komentarai:
Jeigu norite statyti gyvenamą namą, nesvarbu ar 80 ar 88, tie patys reikalavimai. Nebent 50 m2, tada nereikia projekto ir leidimo. O jums riektų parengti techninį darbo projektą ir gauti leidimą statybai. Pradžioje gauti specialiasias sąlygas, inžinerinių tinklų sąlygas, suprojektuoti pastato architektūrą, tada konstrukcijas, laluko vandentiekį, nuotekas, kitus tinklus (dujos, elektra), jeigu reikia. Per kokius 3 mėn ir turėsite leidimą statybai. Mes atliekame tokius darbus, galime užsiimti.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Jei norite statyti kaimo vietovėje ar miestelyje, tai nesvarbu kiek kvadratų namas. Reikia vis tiek ir projektą ir leidimą gauti. Ir namas turi atitikti A reikalavimams, jei pvz., stovi namas ir jisai užregistruotas, tai galima padaryti rekonstrukciją, bet čia vis tiek projekto reikia. Jei statybos būtų sodo teritorijoje, tai irgi reikia leidimo, bet dėl sodo visokių variantų yra. Jei reikia projekto ar kitų paslaugų kreipkitės.
Jei tilptumėt į 80m², tuomet jums būtų reikalingas supaprastintas vieno buto gyvenamojo namo projektas ir rašytinis pritarimas statinio projektui. Galima blokuoti du statinius, t.y. prie gyvenamojo namo prijungti ūkinį pastatą (iki 80m²), bet negali būti iš vieno pastato durų į kitą pastatą. Turi abu pastatai turėti savo atskirus įėjimus. Tokiu atveju pastato pridavimo procedūra paprastesnė - nereikalinga samdyti statybos vadovo ir techninės priežiūros. Pastačius pastatą tereikia užsisakyti pas geodezininkus pastato kadastrinę bylą ir užregistruoti Registrų centre.
Jei namas didesnis nei 80m², jis bus priskiriamas neypatingų statinių kategorijai. Jam reikalingas techninis darbo projektas arba techninis ir darbo projektas. Taip pat reikalingas statybos leidimas. Pridavimas sudėtingesnis, reikės samdyti statybos vadovą (techninės priežiūros nereikės, jei jūs patys vykdysite statinio techninę priežiūrą), statybos žurnalas neprivalomas. Pridavimo dokumentai keliaus per Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.
Turiu priminti, kad nesvarbu kokio dydžio bus Jūsų gyvenamasis namas, tačiau jis turės atitikti A energinės klasės reikalavimus, ir priduodant pastatą 100% reikės pateikti pastato energinės klasės sertifikatą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: