Žemės ūkio paskirties žemės keitimas į namų valdą

Klausimas:
Kaip ūkininkas planuoju įsigyti 1,5 ha žemės ūkio paskirties žemės kaimo vietovėje. Norėjau paklausti ar yra galimybė pakeisti šio sklypo paskirtį į namų valdą? Ar galima sklypą suskaidyti į kelis mažesnius?
Komentarai:
Galimi du variantai - žemės paskirties keitimas ir smulkinimas per detalųjį planą. Kitas variantas - be smulkinimo su sodybos parinkimo schema statyti statinius. Bet kokiu atveju pirma reikėtų išsiaiškinti jūsų tikslus - ką norite daryti su žemę, o toliau priimti jums palankiausią ir priimtiniausią veiksmų planą. Reikėtų atkreipti dėmesį į teritorijos bendrąjį planą - tai įtakoja veiksmų planui, bet visa tai bus galima nagrinėti tik jau turint konkretų sklypą. Jei norit užtikrintumo siūlyčiau prieš įsigyjant žemės sklypa pasikonsultuoti su specialistu.
Jei teritorija, kurioje yra sklypas, priskiriama urbanizuotoms, tada taip, paskirtį keisti galima, tačiau jei aplink vyraujanti paskirtis - žemės ūkio, tuomet paskirties keisti negalima.

Keičiant paskirtį, sklypus, žinoma, galima padalinti į mažesnius.
Nekeičiant paskirties, sklypus galima padalinti į ne mažesnius nei 50a dydžio.
Ar galima keisti sklypo paskirtį Jūs galite sužinoti savivaldybėje išnagrinėjus kokiai zonai priklauso Jūsų būsimas sklypas. Keisti sklypo paskirtį ir dalinti jį į mažesnius sklypus reikia kuo greičiau, nes šis procesas - tikrai ilgas.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto