Konstrukciniai skaičiavimai – Patarimai

Kaip skaičiuojasi žemės užstatymo plotas? Atkreipėme dėmesį, kad dauguma pusė sklypo būna užstatyta, bet pagal įstatymą tik apie 20% galima užstatyti. Nuo ko priklauso užstatymo procentas?
Noriu projektuoti ūkinį pastatą rajone ir noriu sužinoti ar II-grupės nesudėtingas statinys iki 80 m2 užstatymo plotas t.y. nuo išorinės sienos krašto iki išorinės sienos krašto, ar vis tik bendra visų patalpų suma. Kaip skaičiuojamas patalpų plotas?
Koks turėtų būti maksimalus individualaus mažaaukščio namo aukštis ir jei yra keletas galimų aukščių nuo ko jie priklauso?
Kiek gali kainuoti konstrukcinės dalies projektas medinio karkaso 1 aukšto apie 90m2 namo, dvišlaitis stogas?
Kaip apskaičiuojamas mansardos plotas, jei statinys yra II kategorijos? STR reglamente rašo, kad nišos iki 1.6 m aukščio ir ploto apskaita neįeina. Kodėl tuomet pirmojo aukšto plotas skaičiuojamas pagal išorines sienas?
Statoma pirtis, nereikalaujanti leidimo nei projekto ūkininko sodyboje, už apsauginės vandens zonos. Kaip skaičiuojasi statinio BENDRO PLOTO kvadratūra? Iš vidaus ar iš laukinės pusės? Ir kokio kvadratūros limito negalima viršyti su šiuo statiniu.
Ar rūsys yra įskaičiuojamas į statinio plotą?
Norime alytnamio antrą aukštą pakelti ir palikti vienšlaitį stogą, bet abejoju dėl karkaso stiprumo. Ar galite atsakyti į ką turėtume atkreipti dėmesį prieš darant rekonstrukciją?
Kaip skaičiuojamas atstumas iki sklypo ribos? Sodų bendrijoje atstumas iki sklypo ribos skaičiuojasi nuo pamato ar nuo stogo?
Ruošiamės pirkti butą. Ar įstiklinta lodžija įtraukiama į buto naudingą plotą?
Sklypas yra 34 arai. Kiek ploto kvadratais galiu užstatyti? Sklypas yra bendrasavininkų. Vienas valdo 15 arų, kitas 19 arų. Kiek kuris gali užstatyti savo teritoriją kvadratiniais metrais?
Kiek kainuotų vienaaukščio namo 170kv.m su garažu konstrukciniai skaičiavimai A++ klasė?
Kokią informaciją be namo projekto ir geologinių tyrimų reikia pateikti konstruktoriui, kad paskaičiuotų pamatų apkrovas? Ar šiame etape būtina žinoti tikslų blokelių ir stogo dangos tipą (čerpė ar skarda)? Man atrodo, kad ta informacija turi didelę įtaką namo pamatų apkrovų paskaičiavimui. Man pasirodė keista, kad konstruktorius šitos informacijos nesiteiravo. Mano klausimas būtų ar konstruktoriui pakanka žinoti, kad namas bus mūrinis ir kiek aukštų ar visgi reikia detalesnės informacijos kaip aš ir galvoju?
Su architektu sutartos projekto dalys: 1. Bendroji, 2. Sklypo sutvarkymo, 3. Architektūros, 4. Statinio konstrukcijų, 5. Vandentiekio-nuotekų, 6. Energetinis naudingumas. Atsiuntė architektas konstrukcinę dalį, kurioje matau pamatų planą, pamatų pjūviai ir detalės, rostverkų planą ir pjūvius, stogo konstrukcijų planus, tačiau nėra nei sąramų planų ir pjūvių, pastato pjūvių; grindų, sienų, ir stogo įrengimo detalių; pagrindinių medžiagų kiekių. Kas turi įeiti į Konstrukcinę projekto dalį, jeigu su architektu buvo sutarta, kad ji bus atlikta? Ko galiu reikalauti šioje projekto dalyje?
Suprojektuotas karkasinis naujos statybos pagalbinis ūkinis pastatas, bet galvojame jog norėtume jį statyti iš blokelių. Statant iš blokelių ir jį apšildant, jo ilgis ir plotis padidėtų po 26cm. Norėjau paklausti ar reikia keisti projektą keičiant namo konstrukcijas (iš medinio karkaso į mūrą)?
Norėjau pasiteirauti, kaip skaičiuojamas sodo namo naudingas plotas? Nusipirkau sodo namą, kurio bendras naudingas plotas 92,43 kv.m. Iš jų 50,56 kv.m pagalbinis ir 41,87 kv.m norminis. Klausimas toks, jei aš noriu sumažinti pagalbinio ploto ir pasididinti norminio ploto skaičių ar man reikia sodo namo rekonstrukcijos plano, statybos leidimo ir pan.? Keisdamas plotą, noriu pakeisti sodo namo stogo konstrukciją ir fasadą, išgriauti vieną namo sieną ir kambarį sujungti su lauko sandėliuku, į kitą vietą perkelti laiptus į antrą aukštą. Kokie dokumentai man reikalingi, norint padaryti tokią rekonstrukciją?
Ar į gyvenamojo namo užstatymo plotą skaičiuojamas lodžijos plotas?
Ar į bendrą patalpos plotą įskaičiuojamas židinių, koklių krosnių plotas?
Kaip nustatyti sklypo užstatymo tankį?
Gavus statybos leidimą buvo pradėta namo ir ūkinio pastato statybos darbai. Gyvenamas namas jau stovi, norime pradėti ūkinio pastato statybas. Bet iškilo viena problema, ūkinio pastato sienos turi būti daromos iš Arko M18 blokelių. Projektuojant niekas nepasakė, kad Arko blokeliai yra vieni iš brangiausių. Ar galiu pakeisti Arko blokelius į kitus blokelius, kokios yra taisyklės?
Noriu paklausti kaip skaičiuojamas pastato tūris? Ūkinės paskirties pastatas). Ar pagal išorinį pastato kontūrą? Ar naudingas plotas dauginamas iš naudingo ploto aukščio?
Kaip skaičiuojamas sodo namo plotas miesto teritorijoje? Planuojama statyti iki 80m2, tačiau vieni teigia, kad skaičiuojamas namo užstatymo plotas neturi viršyti 80kv., kiti, kad vidaus gyvenamasis plotas. Taip pat bus kasamas šulinys ir nuotėkų valymo įrenginys, kokie reikalavimai ir reikalingi dokumentai?
Kaip skaičiuojamas sodo namo plotas? 80kv. iš išorės užstatomas plotas ar vidinė kvadratūra?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 35 specializuotų įmonių