Detaliųjų planų rengimas – Patarimai

Kiek kainuoja detaliojo plano parengimas? Ir kiek laiko trunka jo parengimas?
Ar galima projektuojant namą keisti detaliajame plane numatytą artezinio gręžinio ir buitinių nuotėkų vietą, jei išlaikomi visi reikiami atstumai ir reikalavimai. Apatiniame didesniame sklype gręžinį norėčiau perkelti aukščiau į kitą elektros apsaugos zonos pusę, o nuotėkas perkelti į dabartinę gręžinio vietą. O viršutiniam sklypui suformuoti atskirą nuotėkų įrenginį, nes savininkai sklypų bus skirtingi.
Gyvenamųjų namų gatvėje, buvo sudarytas detalusis planas 2011m. su numatytomis vietinėmis komunikacijomis ir detaliajame plane matomi namo užstatomo ploto apribojimai nuo šulinių. Tačiau gatvėje buvo įrengtos miesto komunikacijos, nebeliko nuotekų šulinių ir turėtų sumažėti tam tikri apribojimai. Detalusis planas pagal naujai įvestas komunikacijas nebuvo sudarytas. Buvo sudaryta topografinė nuotrauka, kurioje matomos komunikacijos. Ar architektas turėtų remtis senu detaliuoju planu ar topografiniu planu? Susisiekus su keliais architektais, buvo nurodyta, kad tai gali kelti problemų. Ar tai tiesa? Kur reikėtų kreiptis dėl apribojimų atnaujinimo?
Kaip sužinoti ar sklypas patenka į numatytas užstatytas (urbanizuotas) teritorijas? Jei nepatenka, kokie žingsniai yra pakeisti paskirtį į gyvenamą valdą (iš žemės pask.)?
Noriu pirkti du namų valdos sklypus po 25 arus. Ar galima viename sklype statyti namą, o kitame pagalbinius pastatus (ūkinį, sandėliuką ir pan.)? Ar tokiu atveju būtina sklypus apjungti? Detaliajame plane nurodyta užstatoma teritorija man netinka. Kiek kainuotų patraukti ją į kitą vietą? Ar galima tą daryt? Sklype nėra jokių dujotiekių, tik numatoma elektros pastotė. Ar galima statyti tvorą ar sodinti medžius ant servituto, kuris patenka į mano sklypą? Realiai esamo keliuko neužblokuočiau. Šalia sklypo yra lauko keliukas, prie kurio prijungta 4m mano sklypo, kur numatytas inžinerinis koridorius ir servitutas. Ką šio sklypo dalyje galiu daryt?
Ar galima sodo sklype statyti 90 m2 ploto ūkinį pastatą, kuris būtų įrengtas kaip gyvenamas namas? Ar bus reikalingas ne tik architektūrinės dalies projektas, bet ir elektros, inžinerinių tinklų ir kt. dalių projektai? Ar sodo sklype statant gyvenamą namą bus reikalingas detalusis planas?
Detaliame plane atstumas nuo pastato iki sklypo ribos - 5 m, pastato aukštis 8.75m. Ar atstumas gali būti pakeistas?
Ar sodų bendrijoje esančiame sklype statant namą reikia detaliojo plano?
Sklypas padalintas į 5 dalis, viskas patvirtinta notariškai. Sklypas turi 1 kadastrinį adresą. Ar mes galime (vieni) pasidaryti detalųjį planą? Kiti to daryti nenori.
Sveiki, Koks turi būti minimalus atstumas tarp daugiabučio (su požemine stovėjimo aikštele) ir tribučio namo? Tributis namas yra sulig sklypo riba. Daugiabučio požeminės aikštelės rostverkai su lyg tribučio pamatu. Daugiabučio sklypas privatus, tribučio sklypas priklauso keliems savininkams ir NŽT.
Sveiki, norėčiau pasiteirauti dėl detaliojo plano rengimo. Rengti detalųjį planą gali vienas iniciatorius (t.y. vienas sklypas arba vienas asmuo), tačiau detaliajame plane yra keliasdešimt sklypų ir ne visi sklypai pritaria tam, kad reikėtų mokėti lygiom dalim, kiti atsisako iš vis mokėti. Todėl kyla klausimas - ar parengus detalųjį planą, tas vienas iniciatorius gali notariškas be iniciatoriaus leidimo/patvirtinimo - naudoti jau parengtą detalųjį planą? T.y. ar galima nustatyti baudą, ar uždrausti be leidimo naudoti detalųjį planą (jeigu visi sklypo savininkai buvo informuoti prieš ruošiant dokumentus)?
Noriu gauti adresą sodų bendrijoje. Jis randasi už miesto ribų, namelis 40kv. Jis nebaigtos statybos, yra namelio projektas (1989m.). Ar užtenka nunešti namo projektą į registrų centrą, kad gaučiau adresą, ar dar ko reikėtų?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399992 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167829 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 14 specializuotų įmonių