Kaimo plėtros projektai

Rodomi įrašai 1-19 iš 19.
Domina ūkininko sodybos formavimo kaina žemės sklype.
Sveiki, norėčiau sužinoti ar reikia leidimo namo statybai, ne miesto teritorijoje, pagal kaimo plėtros projektą. Projektas yra pradėtas ūkininko sodybos statymui. Ar yra skirtumas kokį namą rengiamasi statyti? 80 kv.? Ar 100kv.?
Turiu 3 ha. žemės sklypą ir ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti apie 200 kv. m namą ir dvi pirtis. Viena pirtis būtų iki 80 kv. m, o kita - virš 80 kv. m. Ar kiekvienam pastatui reikia atskiro leidimo statyboms? Tai būtų kaimo turizmas. Kas planuoja ir patvirtina statinių planus?
Kokia statyba leidžiama žemės ūkio paskirties žemėje be statybos leidimo? Žemė yra miesto teritorijoje.
Turiu 0,55 ha žemės sklypą Vilniaus raj., Siužonių sen. Lygialaukio kaime ir noriu pasiruošti kaimo plėtros projektą ūkininko sodybai. Topo nuotraukos dar nėra, tik žemės sklypo planas. Ar galėtumėt šiuos darbus atlikti, per kiek laiko ir kiek tai kainuotų?
Turiu kiek daugiau nei pusę hektaro žemės ūkio paskirties sklypą, greitai jau turėsiu ūkininko pažymėjimą. Ar galiu statyti kaimo turizmo namelius, pirteles ar poilsio mini namelius (iki 20kv.m) tame sklype? Viskas bus nuomai, ar kaip kaimo turizmo stovyklavietė ar pan. Kokių dokumentų reikia? Ir kur pirmiausiai reiktų kreiptis?
Kokių statinių statyba yra galima žemės ūkio paskirties žemėje?
Planuoju įsigyti ūkininko sodybą, 1.2 ha žemės, sklype stovi namas, kuris yra įregistruotas kaip ūkinis pastatas. Yra statybos leidimas dar trims pastatams. Pats sklypas yra Neries regioniniame parke. Iškilo tokie klausimai: ar reikia turėti ūkininko pažymėjimą, norint šį sklypą įsigyti ir po to gyventi? Ar galėsiu šiame name gyventi, turėti normalų adresą? Ar galėčiau šį sklypą padalinti į dvi dalis ir padaryti dvi ūkininko sodybas?
Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemės sklypą, jame jau padarytas kaimo plėtros žemėtvarkos projektas, parinkta vieta statyboms. Bet visas projektas yra man pardavusio asmens vardu. Ar man jis galios? Ar pasikeitus savininkui reikia viska daryti iš naujo? Projektas padarytas 2009 metais.
Galbūt galit papasakoti kokiais atvejais yra reikalingas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai statyti?
Esame ūkininkai ir turime žemės ūkio paskirties sklypą su parengtu kaimo plėtros projektu gyvenamojo namo statybai. Norime šį sklypą parduoti. Ar kitas asmuo (ne ūkininkas), įsigijęs šį sklypą su projektu, galės statyti jame namą? Ar mes, pardavę šį sklypą, ir įsigiję kitą, galėtume jame vėl daryti kaimo plėtros projektą? Nes įstatyme nurodyta, kad ūkininkas gali turėti tik vieną ūkininko sodybą.
Planuoju lankyti kursus ūkininko pažymėjimui, tuomet įsigyti ž.ū. sklypą namo statybai. Turint ūkininko pažymėjimą ir ž.ū sklypą, kokie turi būti sekantys žingsniai gauti leidimą statybai? Kiek laiko gali užtrukti iki statybos leidimo gavimo bei kiek tai preliminariai kainuotų? Kokius reikėtų mokesčius mokėti jeigu asmuo dirbantis pagal darbo sutartį įgijęs ūkininko pažymėjimą, pastato gyvenamąjį namą, bet ūkyje augina daržoves savo reikmėm (nevykdo ūkinės veiklos)?
Planuojame įsigyti 1,2ha žemės ūkio paskirties sklypą. Esu ūkininkas. Sklypas yra geltonojoje zonoje. Ar įmanoma statyti gyv.paskirties 120kv. namą bei 3-is poilsio paskirties namukus iki 30kv.? Kokie būtų reikalingi leidimai?
Noriu įsigyti 5ha žemės ūkio paskirties sklypą kaime. Sklype noriu pasistatyti gyvenamą namą, nemažas dirbtuves ir minimaliai ūkininkauti (t.y. reikėtų statyti sandėlį, šiltnamius ir pan.). Kaip suprantu paprasčiausias variantas būtų registruoti ūkininko ūkį, statyti ūkininko sodybą. Problema jog sklypas randasi miesto plėtros zonoje ir ūkininko sodybos statyba kaip suprantu ten negalima. Kokias turiu išeitis?
Ar įmanoma juridiniam vienetui formuoti kaimo plėtros projektą ir statyti ūkininko sodybą? Jeigu žemė priklauso juridiniam vienetui ar galima fiziniam asmeniui neturint nuosavybės į sklypą formuoti kaimo plėtros projektą?
Turime beveik 2 ha žemės paskirties sklypą su išskirtu apie 0,3 ha sklypu ūkininko sodybai. Šiame sklype pastatėme sodybą, bet kitiems pastatams sodybai išskirtame sklype vietos nepakanka, tam įtakos turi ir sklypo forma. Ar galima kitus pastatus, kaip sandėliavimo, gamybos ar pirties pastatus statyti už išskirto sodybai sklypo ribų? Ar galima padidinti ūkininko sodybai skirtą sklypą? Ar galima pakeisti viso 2 ha sklypo paskirtį iš žemės ūkio į ūkininko sodybos sklypą?
Reikia parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą žemės ūkio veiklai reikalingų ūkinių statinių statybos vietai parinkti? Veiksmas Vilniaus rajone. Žemės plotas 1ha. Kas tai atlieka ir kiek tai gali kainuoti?
Žemės ūkio paskirties sklype (sodyba dalyje sklypo) griaunamas senas gyvenamasis namas ir rekonstruojant kelis greta stovinčius ūkio pastatus, įrengiamas gyvenamasis namas. Klausimas: ar reikia parengti kaimo plėtros projektą, suformuojant sodybą ir nustatant jos užstatymo reglamentą?
Turiu 15a sklypą žemės ūkio paskirties. Ar privalomas infrastruktūros mokestis ir sklypo paskirties keitimas, jei planuoju statyti iki 80kv. namą? Jei tokio negaliu, tai kokį namelį leidžia?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto