Rekonstrukcijos projektai

Rodomi įrašai 1-25 iš 45.
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Turime žemės sklypą 23 ha. Dabar atliekame geodezinius matavimus. Sklype yra seni namo pamatai, norime ant jų pradėti vasarnamio (apie 90 m2) statybą. Taigi norėjau paklausti, kokių dokumentų man reikia, kad galėčiau statyti ir kiek maždaug galėtų kainuoti visų reikalingų dokumentų sutvarkymas?
Sodyboje yra senas medinis namas. Norėčiau pdaryti namo rekonstrukciją: namą apmūryti, pakelti stogą ir padaryti priestatą. Kokių reikėtų dokumentų ar leidimų atlikti tokią namo rekonstrukciją.
Ar reikia perdaryti dokumentus, jei buvo rekonstrukcija nuosavo namo: pakeista stogo danga, pakeisti langai, apšiltintos sienos ir įrengta bio-kanalizacija, prieš tai jokios kanalizacijos nebuvo. Kur turiu kreiptis ir kiek man tai kainuos?
Noriu rekonstruot namą. Nuo ko turiu pradėti? Ir kur reikėtų kreiptis? Namas nedidelis 55 kv.
Norime nugriauti vieno kambario sieną stambiaplokščiame daugiabutyje. Siena yra 7 cm storio (kitos sienos apie 13cm). Buto projekte visos sienos nupieštos vienodo storio. Vietiniai architektai tvirtina, kad tai pertvaros, bet neturi tokios teisės patvirtinti tai raštiškai. Sako, kad reikia eksperto ar konstruktoriaus. O vyriausias miesto architektas sako, kad stambiaplokščiame name visos sienos yra laikančios. Kas galėtų nustatyti ir patvirtinti ar paneigti, kokios tai yra sienos iš tikrųjų. Kokie tai bus darbai: paprastas remontas ar kapitalinis?
Norėjau pasiteirauti, jei namas yra medinis ir mes norime jį nugriauti, bei statyti naują iš blokelių toje pačioje vietoje tik dastatant nedidelį priestatą ir pakeliant stogą. Šie visi veiksmai skaitytųsi rekonstrukcija ar naujo namo statyba ir reikėtų visiškai naujo projekto?
Nusipirkau seną sodybą 80,02 kv.m ploto ir noriu jos vietoje statyti naują namą 1 aukšto su mansarda. Pirmo aukšto plotas bus 85 kv.m, o mansardos plotas 70 kv.m, pamatai nežymiai kis. Čia bus kaip nauja statyba ar rekonstrukcija?
Yra dviejų aukštų namas, norime įsirengti antrą aukštą, pakeisti planus. Ar antro aukšto sienos būtinai turi sutapti su pirmo aukšto? Ar reikės daryti viso namo naujus planus, jei mums priklauso tik antras aukštas?
Architektui pateikėme prašymą parengti rekonstruojamo namo techninį projektą. Iš savivaldybės reikiamus dokumentus surinkau pati, padarė projektą, sumokėjau pinigus. Architektas pas visuomenės sveikatos centro direktorių dėl pažymos nėjo, pareiškė, kad dėl to nebuvo tartasi. Man ten nuėjus parašė išvadą, kad techninis projektas neatitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų. Architektas taisyti projektą atsisako. Ką man daryti, negaliu gauti leidimo namo rekonstrukcijai. Ačiū už atsakymą.
Norime atlikti namo rekonstrukciją. Norėčiau sužinoti kokie reikalingi dokumentai perdarant namo planą.
Ar galima rastinio namo sienas apmūryti blokeliais be projekto? 50 kv. metrų namas žemės ūkio paskirties, statytas prieš 100 metų. Namo sienų ir stogo konstrukcija nesikeis.
Man padovanojo raudonų plytų, vokiečių laikais statytą(1908 m. pradėta statyti-parašyta ant akmeninių pamatų, buvo vieną kartą nudegusi ir perstatyta 1926 parašyta viršuje - sodybos priekyje) sodybą. Dabar ji yra avarinės būklės. 15 metų nekūrenta, pelėsis viduje, grybas. Bet labai graži iš išorės. Pamatai - akmeniniai, bet idealios būklės. Bet viena mūro siena išsipūtusi, kita, galinė - suskilinėjusi. Stogas čerpinis, kiauras - bėga lietus. Noriu paklausti, ar galiu renovuoti stogą be jokių leidimų? Daug kas siūlo griauti, nes labai sodybos būklė baisi. Tiesa, į paveldą sodyba neįtraukta.
Virš gyvenamojo namo terasos norime išmūryti kambariuką. Norime sužinoti, ar reikalingas projektas? Girdėjome, kad iki kažkiek procentų keičiantis namo fasadui, projektas nebūtinas.
Ketinu namo viduje išgriauti kelias sienas, pakeisti patalpų išdėstymą, pakeisti sanitarinio mazgo vietą. Namas yra kaimo mūrinis, kaimo vietovėje. Ar reikia gauti rekonstrukcijos leidimus ir projektus prieš darbus ar galiu atlikęs visus darbus pas projektuotoją persibraižyt namo planą? beje toks perbraižymas daug kainuoja ir kaina priklauso nuo to kiek keitėsi planas?
Turiu butą blokiniame name. Gyvenu trečiame aukšte. Noriu sujungti tualetą su vonia, balkone išgriauti betoninę atitvarą ir įsistiklinti iki grindų. Klausimas - ar reikia daryti projektą? Ir kokia tvarka?
Ūkiniame pastate vykdau veiklą. Pastatą norėčiau stipriai rekonstruoti ir padidinti pastato plotą. Ar tai bus reglamentuojama kaip nauja statyba, ar rekonstrukcija? Iš esamo pastato liks tik fasadas.
Noriu rekonstruoti sodo namą. Namo užstatymo plotas nedidėtų, būtų statoma ant senų pamatų. Ar reikalingi kaimynų sutikimai? Kokie turi būti atstumai iki sklypo ribų?
Atstatant sudegusį kaimyno ūkinį pastatą, kuris nuo mano sklypo ribos buvo arčiau negu 3m., kaimynas reikalavo mano rašytinio sutikimo. Negavęs tokio sutikimo, jis savavališkai ėmėsi statybų darbų maždaug 1,5 m atstumu nuo sklypo ribos. Lyginant su buvusiu atstumu, jis sugebėjo apie 20-30 cm priartėti prie mano sklypo. Ar atstatant sudegusį pastatą nebereikia kaimynų sutikimo dėl 3 m ribos? Kam ir kokios formos skundą turėčiau rašyti tokiu atveju?
Noriu rekonstruoti sodybą, gavau visus leidimus ir susitvarkiau dokumentus. Architektas parengė antro aukšto projektą, kuris jau patvirtintas. Bet pasitarus su žmonėmis, kurie atliks rekonstrukciją paaiškėjo, kad pirmo aukšto sienos, ko gero neatlaikys antro aukšto. Namas yra žiogrinis, iš plonų lentelių ir apmūrytas per 1 gulinčią plytą. Patarkite prašau, ką man daryti.
Nuosavame sklype, vienkiemyje, buvusioje senoje sodyboje, norėčiau statyti namą, todėl kilo keletas klausimų: 1) ar norint nugriauti seną gyvenamajį namą reikia gauti leidimus ar kitaip derinti su savivaldybės institucijomis? 2) ar galima pačiam, patvirtinus projektą ir gavus reikalingų institucijų leidimus, statyti namą? Tai yra, nesamdant rangovo? 3) ar yra numatyta LR įstatymuose, kokios turėtų būti gyvenamajame name patalpos, pvz, ar galimas toks variantas - biotualetas lauke, o ne name be visų požeminių vamzdynų išvedžiojimų, įskaitant ir geriamojo vandens (tam puikiai tinka šulinys? 4) gal būtų įmanoma apytiksliai sužinoti, kiek kainuotų projektas gamma?
Nusipirkome seną namuką, ketiname jį griauti ir statyti naują. Ar rekonstrukcijos projekte būtina rištis prie senų sienų, pamatų ar panašiai? Ar galima parodyti, kad viskas yra griaunama ir vaizduoti naują namą? Rekonstrukcija yra daroma dėl to, kad namas stovi arti sklypo ribos, o darant naujos statybos projektą sunkiau būtų su atstumų nesilaikymu. Gal geriau rinktis architektus, kurie jau yra darę ne vieną rekonstrukcijos projektą?
Gyvenu dviejų aukštų name, pirmo aukšto nuosavybė priklauso dviems šeimoms, tuo tarpu antro aukšto nuosavybė man. Noriu rekonstruoti/renovuoti gyvenamo namo antrą aukštą, pakeisti stogo konstrukciją. Ką reikėtų man žinoti prieš pradedant darbus? Nuo ko reikėtų pradėti? Ar reikia leidimo, projekto?
Turim žemės sklypą su 67,20 kv. m ploto mūrinuku. Įsigijome šalia esantį sklypą su rąstiniu 65,73 kv. m ploto avarinės būklės pripažintu netinkamu gyventi namu, bendra siena su mūsų seniai turimu mūrinuku. Norėtume daryti šių abiejų namų rekonstrukcijas, bendrą sieną pusmetriu pastumiant į medinuko pusę, kitą išorinę medinuko sieną metru patraukiant į vidų (taip šiek tiek sumažinant jo plotą). Ar darbams atlikti reikia sujungti abu sklypus į vieną? Beje, atliekant medinuko rekonstrukciją ar reikalingas leidimas griovimo darbams atlikti?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą su gyvenamuoju namu. Namas senas ir apleistas. Ar reikia rekonstrukcijai projekto ar leidimo? Namas rąstinis ir tikriausiai supuvęs. Jei naudoti tik tą plotą, kuris yra ir stogą pakelti ar reikalingas būtų leidimas? Kanalizacijos nėra, tai ir vėl kažkokių leidimų reikia? O gal mes negalėsime naudoti to namo?