Rekonstrukcijos projektai

Rodomi įrašai 1-70 iš 149.
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Kiek kainuotų rekonstrukcijos projektas sodo namelio į 80 kv.m gyvenamąjį namą?
Norime nugriauti vieno kambario sieną stambiaplokščiame daugiabutyje. Siena yra 7 cm storio (kitos sienos apie 13cm). Buto projekte visos sienos nupieštos vienodo storio. Vietiniai architektai tvirtina, kad tai pertvaros, bet neturi tokios teisės patvirtinti tai raštiškai. Sako, kad reikia eksperto ar konstruktoriaus. O vyriausias miesto architektas sako, kad stambiaplokščiame name visos sienos yra laikančios. Kas galėtų nustatyti ir patvirtinti ar paneigti, kokios tai yra sienos iš tikrųjų. Kokie tai bus darbai: paprastas remontas ar kapitalinis?
Nusipirkome senos statybos namą. Norėtumėme praplėsti vieną namo kampą apie 6 m2, pakelti antro aukšto sienas (antras aukštas buvo visai neįrengtas ir jo nėra namo planuose) ir perdengti naujai daugiašlaitį stogą. Ar reikalingas koks leidimas/projektas?
Ar reikia perdaryti dokumentus, jei buvo rekonstrukcija nuosavo namo: pakeista stogo danga, pakeisti langai, apšiltintos sienos ir įrengta bio-kanalizacija, prieš tai jokios kanalizacijos nebuvo. Kur turiu kreiptis ir kiek man tai kainuos?
Turime žemės sklypą 23 ha. Dabar atliekame geodezinius matavimus. Sklype yra seni namo pamatai, norime ant jų pradėti vasarnamio (apie 90 m2) statybą. Taigi norėjau paklausti, kokių dokumentų man reikia, kad galėčiau statyti ir kiek maždaug galėtų kainuoti visų reikalingų dokumentų sutvarkymas?
Sodyboje yra senas medinis namas. Norėčiau pdaryti namo rekonstrukciją: namą apmūryti, pakelti stogą ir padaryti priestatą. Kokių reikėtų dokumentų ar leidimų atlikti tokią namo rekonstrukciją.
Planuoju rekonstruoti seną medinį namą, nuo ko reikia pradėti?
Noriu nuosavam name pakeisti el.instaliaciją, vietoj lango įdėti duris ir perdaryti vidinius laiptus į 2trą aukštą. Čia jau būtų kapitalinis remontas ir reiktų projekto ir leidimų? Kas yra kapitalinis remontas?
Ar galima be jokių leidimų ir projekto rekonstruoti namą ir tik po to tvarkytis dokumentus? Norime tą daryti šią vasarą, bet vien dokomentų parengimas trunka kelis mėnesiu, tai viskas nusikelia į kitus metus.
Noriu rekonstruot namą. Nuo ko turiu pradėti? Ir kur reikėtų kreiptis? Namas nedidelis 55 kv.
Nuosavame sklype, vienkiemyje, buvusioje senoje sodyboje, norėčiau statyti namą, todėl kilo keletas klausimų: 1) ar norint nugriauti seną gyvenamajį namą reikia gauti leidimus ar kitaip derinti su savivaldybės institucijomis? 2) ar galima pačiam, patvirtinus projektą ir gavus reikalingų institucijų leidimus, statyti namą? Tai yra, nesamdant rangovo? 3) ar yra numatyta LR įstatymuose, kokios turėtų būti gyvenamajame name patalpos, pvz, ar galimas toks variantas - biotualetas lauke, o ne name be visų požeminių vamzdynų išvedžiojimų, įskaitant ir geriamojo vandens (tam puikiai tinka šulinys? 4) gal būtų įmanoma apytiksliai sužinoti, kiek kainuotų projektas gamma?
Kiek kainuotų parengti medinio namo rekonstrukcijos projektą?
Noriu rekonstruoti ūkinį pastatą, tai yra pakeisti ir pakelti stogą, permūryti sienas. Plotas nesikeistų. Kokių dokumentu reikia, leidimų? Pastatas Kauno mieste. Kur turiu kreiptis dėl leidimų?
Norėčiau rekonstruoti 80 m2 sodo namą. Kiek galėtų kainuoti architekto paslaugos?
Noriu renovuoti senos statybos mūrinį namą. Reikia keisti stogą kurį noriu dar pakelti ir įrengti viršuje gyvenamąsias patalpas. Reikia perstatyti ir praplėsti lauko verandą, įrengti name vonios kambarį, pastatyti tualetą su dušo kabina(kiurių nėra įrengta esančiame name). Apšiltinti visą namą iš lauko pusės. Iš esmės reikia renovuoti visą namą. Noriu iš jūsų sužinoti kokių ir kam leidimų reikia?
Ūkiniame pastate vykdau veiklą. Pastatą norėčiau stipriai rekonstruoti ir padidinti pastato plotą. Ar tai bus reglamentuojama kaip nauja statyba, ar rekonstrukcija? Iš esamo pastato liks tik fasadas.
Nusipirkau seną sodybą 80,02 kv.m ploto ir noriu jos vietoje statyti naują namą 1 aukšto su mansarda. Pirmo aukšto plotas bus 85 kv.m, o mansardos plotas 70 kv.m, pamatai nežymiai kis. Čia bus kaip nauja statyba ar rekonstrukcija?
Net nežinau kaip pavadinti. Sakysim būtų senas namas ir rekonstrukcija. Ar jam galiotų visi A++ energiniai reikalavimai? Kaip būtų su sena, kokiais 1990 m. pradėta ir nebaigta statyba? Norint pabaigti kaip suprantu atsirastų A++.
Nuo ko reikėtų pradėti norint pristatyti gyvenamojo namo priestatą? Kokių leidimų reikia bei projektų?
Yra dviejų aukštų namas, norime įsirengti antrą aukštą, pakeisti planus. Ar antro aukšto sienos būtinai turi sutapti su pirmo aukšto? Ar reikės daryti viso namo naujus planus, jei mums priklauso tik antras aukštas?
Ar galima rastinio namo sienas apmūryti blokeliais be projekto? 50 kv. metrų namas žemės ūkio paskirties, statytas prieš 100 metų. Namo sienų ir stogo konstrukcija nesikeis.
Man padovanojo raudonų plytų, vokiečių laikais statytą(1908 m. pradėta statyti-parašyta ant akmeninių pamatų, buvo vieną kartą nudegusi ir perstatyta 1926 parašyta viršuje - sodybos priekyje) sodybą. Dabar ji yra avarinės būklės. 15 metų nekūrenta, pelėsis viduje, grybas. Bet labai graži iš išorės. Pamatai - akmeniniai, bet idealios būklės. Bet viena mūro siena išsipūtusi, kita, galinė - suskilinėjusi. Stogas čerpinis, kiauras - bėga lietus. Noriu paklausti, ar galiu renovuoti stogą be jokių leidimų? Daug kas siūlo griauti, nes labai sodybos būklė baisi. Tiesa, į paveldą sodyba neįtraukta.
Architektui pateikėme prašymą parengti rekonstruojamo namo techninį projektą. Iš savivaldybės reikiamus dokumentus surinkau pati, padarė projektą, sumokėjau pinigus. Architektas pas visuomenės sveikatos centro direktorių dėl pažymos nėjo, pareiškė, kad dėl to nebuvo tartasi. Man ten nuėjus parašė išvadą, kad techninis projektas neatitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų. Architektas taisyti projektą atsisako. Ką man daryti, negaliu gauti leidimo namo rekonstrukcijai. Ačiū už atsakymą.
Turime 4k. butą 91 kv.m, 1 aukštas. Kiek kainuos buto pilnas perplanavimas ir įteisinimas?
Ar keičiant stogą ir jį per pusę metro paaukštinant reikia projekto? Namas kaimo vietovėje.
Norime atlikti namo rekonstrukciją. Norėčiau sužinoti kokie reikalingi dokumentai perdarant namo planą.
Norime griauti seną namą ir statyti naują. Nuo ko reikia pradėti darbus ir kur kreiptis?
Nusipirkau namą ir paaiškėjo, kad stogas leidžia. Laikinai užtaisėme, bet reikalingas naujas stogas. Buvo bituminis, planuoju keisti į skardą. Visą kitą lieka tas pats. Ar reikalingas projektas bei leidimai kokie?
Norime plėsti sodo namelį iki 80 kv.m, namas yra miesto teritorijoje, sodų bendrijoje. Namo dabartinis plotas dokumentuose 64 kv.m, iš jų 4 kv.m yra rūsio plotas. Tad būtų tokie klausimai: kokį plotą galima dasistatyti? 20 ar 16 kv.m? Nes vieni sako, kad rūsys įsiskaičiuoja, o kiti kad ne. Ar reikalingi ploto didinimui kokie dokumentai? Jei taip, kur juos gauti? Kaip skaičiuojamas laiptinės plotas? Skaičiuojamas tik aikštelių plotas ir pačių laiptų užimamas plotas?
Ketinu namo viduje išgriauti kelias sienas, pakeisti patalpų išdėstymą, pakeisti sanitarinio mazgo vietą. Namas yra kaimo mūrinis, kaimo vietovėje. Ar reikia gauti rekonstrukcijos leidimus ir projektus prieš darbus ar galiu atlikęs visus darbus pas projektuotoją persibraižyt namo planą? beje toks perbraižymas daug kainuoja ir kaina priklauso nuo to kiek keitėsi planas?
Mieste turiu sklypą, kuriame stovi medinis vieno aukšto namas. Ar galiu be leidimo jį apmūryti ant naujų pamatų ir truputį iškelti, kad palėpeje įrengčiau kambarį?
Nupirkau seną namą su ūkiniu pastatu, bet namas blogos būklės. Ar galiu ir kokie reikalavimai nugriauti visai ta namą o ūkinį pastatą registruoti kaip gyvenamą. Gal yra kitokie sprendimo būdai, ieškau priimtiniausio varianto.
Noriu rekonstruoti sodo namą. Namo užstatymo plotas nedidėtų, būtų statoma ant senų pamatų. Ar reikalingi kaimynų sutikimai? Kokie turi būti atstumai iki sklypo ribų?
Noriu pasikelti sublokuoto namo stogo dalį (viena pusė). Kokia būtų procedūra?
Turime sodybą Vilniaus raj., kur yra senas rąstinis namas, sienos supuvusios, stogas bėga. Namas nėra saugomoje teritorijoje. Kokia paprasčiausia ir pigiausia tvarka galėtume pastatyti naują namą? Ar geriau daryti rekonstrukciją ar naują statybą?
Norėjau pasiteirauti, jei namas yra medinis ir mes norime jį nugriauti, bei statyti naują iš blokelių toje pačioje vietoje tik dastatant nedidelį priestatą ir pakeliant stogą. Šie visi veiksmai skaitytųsi rekonstrukcija ar naujo namo statyba ir reikėtų visiškai naujo projekto?
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą su gyvenamuoju namu. Namas senas ir apleistas. Ar reikia rekonstrukcijai projekto ar leidimo? Namas rąstinis ir tikriausiai supuvęs. Jei naudoti tik tą plotą, kuris yra ir stogą pakelti ar reikalingas būtų leidimas? Kanalizacijos nėra, tai ir vėl kažkokių leidimų reikia? O gal mes negalėsime naudoti to namo?
Patarkite, kaip galėčiau sutvarkyti ūkinį pastatą, kuris stovi ant ribos su kaimyno žeme. Noreciau statyti naują, bet nekeisti vietos, nes dabar, jei daryčiau projektą, reikėtų atitraukti 3 m nuo kaimyno ribos.
Ar atliekant rekonstrukciją, reikia topografinės statinio nuotraukos, parengti sklypo planus - sutvarkymo, aukščių bei situacijos planus? Norėčiau rekonstruoti vieno buto I a. gyvenamąjį namą su mansarda, nekeičiant sklypo užstatymo ploto, o tik atliekant mansardos praplėtimą ir esamų patalpų perplanavimą, naujų įrengimą palėpės dalyje.
Nuo ko pradėti sodybos atnaujinimą, renovaciją?
Sveiki, ar galima griauti seną rąstinį ūkinės paskirties pastatą ir vietoj jo statyti tokį pat gyvenamąjį mūrinį namą nekeičiant projekto? Ar reikalingi projektai, leidimai? Sklypas yra Kauno marių regioniniame parke.
Virš gyvenamojo namo terasos norime išmūryti kambariuką. Norime sužinoti, ar reikalingas projektas? Girdėjome, kad iki kažkiek procentų keičiantis namo fasadui, projektas nebūtinas.
Atstatant sudegusį kaimyno ūkinį pastatą, kuris nuo mano sklypo ribos buvo arčiau negu 3m., kaimynas reikalavo mano rašytinio sutikimo. Negavęs tokio sutikimo, jis savavališkai ėmėsi statybų darbų maždaug 1,5 m atstumu nuo sklypo ribos. Lyginant su buvusiu atstumu, jis sugebėjo apie 20-30 cm priartėti prie mano sklypo. Ar atstatant sudegusį pastatą nebereikia kaimynų sutikimo dėl 3 m ribos? Kam ir kokios formos skundą turėčiau rašyti tokiu atveju?
Noriu rekonstruoti sodybą, gavau visus leidimus ir susitvarkiau dokumentus. Architektas parengė antro aukšto projektą, kuris jau patvirtintas. Bet pasitarus su žmonėmis, kurie atliks rekonstrukciją paaiškėjo, kad pirmo aukšto sienos, ko gero neatlaikys antro aukšto. Namas yra žiogrinis, iš plonų lentelių ir apmūrytas per 1 gulinčią plytą. Patarkite prašau, ką man daryti.
Žemės ūkio paskirties sklype (sodyba dalyje sklypo) griaunamas senas gyvenamasis namas ir rekonstruojant kelis greta stovinčius ūkio pastatus, įrengiamas gyvenamasis namas. Klausimas: ar reikia parengti kaimo plėtros projektą, suformuojant sodybą ir nustatant jos užstatymo reglamentą?
Dabar tokia situacija, jei seną namą nugriausiu ir statysiu naują, skaitysis naujo statyba? Pamatus reiks perdaryt, bet toje pačioje vietoje ir jei seną namą apmūrysiu ir viduje pakitimų įvyks, skaitysis rekonstrukcija ar kaip?
Šiuo metu rengiame namo rekonstrukcijos projektą, statysime priestatą 30m2. Ar reikalingi geologiniai tyrimai statybos leidimui gauti?
Norime seną medinį namą kaime nugriauti ir pastatyti iš blokelių toje pačioje vietoje, tuo pačiu pakeisti vidaus išplanavimą ir padidinti bendrą namo kvadratūrą. Nuo ko pradėti rekonstravimo darbus?
Keičiant keturšlaičio namo stogo dangą norima jį pakeisti į dvišlaitį. Ar stogo konstrukcijų keitimas, tai paprastas remontas ar rekonstrukcija?
Įsigijome sodo sklypą su sodo namu. Norime namą rekonstruoti ir registruoti kaip gyvenamąjį (padidinant jo plotą, įsivedant kanalizaciją ir t.t.), t.y. keičiant jo paskirtį. Ar tokiam namui bus taikomi A+ klasės reikalavimai? Jei ne, tai kokios klasės reikalavimai jam būtų taikomi?
Nusipirkome dviejų aukštų namą su rūsiu bei garažu, bet mums nepatinka išplanavimas, todėl norėtume jį pasikeisti. Visos sienos išlieka, dar pasistatytų dvi pertvaros ir virtuvės bei valgomojo vietos pasikeistų. Ar reikia tokiems pakeitimams keisti projektą ir gauti kažkokius leidimus?
Turiu žemės sklypą su jame stovinčiu gyvenamuoju namu ir ūkiniu pastatu. Namą norime griauti. Seno namo pamatą galbūt pavyks renovuoti. Pats namas yra apie 70kv/m. Šiek tiek norėtume pasididinti. Ką turime daryti, kokie žingsniai turėtų būti?
Norime pirkti sodo namą. Jame atlikta rekonstrukcija - pristatyta patalpa. Statybų leidimas ir planas yra, bet rekonstrukcija neįteisinta kaip baigta. Ar tai nesutrukdys pirkti namo? Ar rekonstrukcija turi būti įregistruota kaip baigta? Ir kiek maždaug kainuoja rekonstrukcijos įregistravimas kaip baigtos?
Nupirkau nebaigtą statyti namą dviejų aukštų. Dabar noriu antrą aukštą nugriauti ir pristatyti dalį naujo. Nuo ko pradėti? Kiek tai gali kainuoti norint parengti naujus planus su statybos leidimais? Kokių dokumentų reikia, norint pradėti griauti, o vėliau statyti?
70 metų senumo medinė troba priklauso 2 savininkams (viena pusė vienam, kita - kitam). Stogo danga - asbestinis šiferis. Visas stogas yra avarinės būklės. Gegnės yra senos, suskilinėję, supuvę rastai, o vietoje grebėstų - supuvę lazdyno pagaliukai, kurių daugelis jau yra sulūžę, kai kurie šiferio lakštai yra suskilę, skylėti ar baigia visai nukristi. Vienas iš trobos savininkų nori keisti trobos stogą (savo pusės, nekeičiant stogo aukščio ir kitų parametrų, dedant neasbestinį naują šiferį, naujas medines gegnes, grebėstus ir t.t.). Kitos pusės savininkas nenori duoti sutikimo stogo keitimui. Klausimas - ar tokiais atvejais, kai stogas yra avarinės būklės ir kai vienos pusės stogo pakeitimas nepakenks kitai, būtinas bendrasavininko sutikimas bei leidimas statybai/rekonstrukcijai?
Prašau paaiškinti ar reikalinga 7-nių savininkų neįrengtos palėpės įrengimui architektui duoti SUTIKIMĄ ir ĮGALIOJIMĄ projektavimo darbams atlikti?
Perku namą su parengtu rekonstrukcijos projektų ir išimtais visais leidimas, bet aš neplanuoju daryt rekonstrukcijos pagal turimą projektą. Ar galiu nedaryt rekonstrukcijos, jeigu yra jau parengtas projektas? Ar galiu pakeist projektą į kitą? Darant rekonstrukciją per kokį laiką turiu baigti darbus? Jeigu darysiu tik namo remonto darbus ar man reikia kokių leidimų?
Gautas sklypas dar 2016 metais pagal dovanojimo sutartį. Dovanojimo sutartyje nėra nurodyti jokie statiniai. Tačiau sklype stovi ūkiniai pastatai ir seni namo pamatai. Sklypas yra ūkinės paskirties. Nuo ko reiktų pradėti sutvarkyti pastatų dokumentus, kad šiuos būtų galima rekonstruoti?
Ar reikia nesudėtingo statinio (šiuo metu plotas pagal namo bylą 56 kv.m.), kuris yra gyvenamasis namas (kaimo troba), rekonstrukcijai projekto ir statybos leidimo? Numatomos rekonstrukcijos esmė: stogo keitimas, šiek tiek paaukštinant mansardą, užstatomas plotas praktiškai nesikeis (viena siena gali "pasislinkti" kelis cm). Namas stovi žemės ūkio paskirties žemėje, savininkas turi ūkininko pažymėjimą. 2. Jei projektas būtinas, kokia būtų jo kaina ir per kiek laiko sutvarkomi visi dokumentai?
Galvojame senam name nugriauti mūrinį blogai veikiantį kaminą ir susimontuoti naujos kartos modulinį kaminą. Kamino vieta keičiasi, kokie reikalingi leidimai tokiai renovacijai ar remontui?
Turime žemės ūkio paskirties sklypą Vilniaus rajone su senais ūkiniais pastatais ir gyvenamuoju namu (senu). Norime nugriauti du ūkinius pastatus, kurie yra nutolę viens nuo kito 5 metrus (nes jie yra kritinės būklės, medinis griūvantis namas) ir vietoje jų pastatyti naują vieną namą (didinant namo kvadratūrą). Ar galima rekonstrukcijas daryti ūkinės paskirties žemėje? Ar galima rekonstruoti du ūkinius pastatus, kurie stovi šalimais ir iš jų pastatyti vieną didelį namą?
Ar rekonstruoti pastatą (tvartą) 120 m3 Gargždų mieste reikalingas bendraturčių sutikimas? Noriu sumažinti iki 90 m3. Ar galiu laikyti karves be bendraturčių sutikimo, jai tvartas registruotas dabar mano ir tėvų vardu ir ten laikė seniau karves mano tėvai. Ar yra nustatytos normos gyvulių laikymui mieste?
Noriu sukelti prieangio sienas, tokiu būdu pasikeistų prieangio stogo kvadratūra (paliekant dvišlaitį - sumažėtų, darant vienšlaitį padidėtų), stogas nebūtų aukščiau dabartinio kraigo viršaus. Ar tam reikia projekto ir leidimo? Ar bent kažką keičiant stoge, išskyrus pačią dangą, visuomet reikia projekto ir statybos leidimo?
Kokie leidimai yra reikalingi, kuomet norima seną medinį namą nugriauti ir vietoje jo, nekeičiant pamatų vietos, statyti naują, pakeliant stogą? Ar tai gali būti rekonstrukcija? Ar reikalingas projektas?
Norėčiau sužinoti ar reikia kokių leidimų norint renovuoti sodybą, bet atliekant pilną renovaciją?
Gyvenvietėje turime medinį apmūrytą plytomis namą. Norėtume nugriauti iki pamatų ir ant tų pačių pamatų statyti namą. Ar mums reikia projekto ir dar kokių nors dokumentų?
Namas dar stovi ir kol kas gyvenamas, tačiau labai prastos būklės. Nugriovus namą ir statant naują ant senų pamatų, bet pakoregavus namo projektą, kokių dokumentų reikėtų? Jeigu statant naują namą lygiai tokį koks buvo?
Ar rekonstruojant gamybines patalpas su administracija reikia laikytis A+ reikalavimų? Pastato tūrį ir plotą numatoma didinti.
Koks ir ar sudėtingas procesas gauti leidimą "padidinti namą" (pasistatyti priestatą, galbūt net papildomą aukštą)? Namas soduose, 1975 metų statybos.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto