Rekonstrukcijos projektai – Patarimai

Turiu sodo namą, kurį planavau rekonstruoti ir turiu projektą su statybų leidimu. Tačiau jei nuspręsčiau to nedaryt ir palikti sodo namu, ar jis vėl grįžtų į pradinę stadiją su 100% baigtumu ar ne?
Ar galima išgriauti šią sieną plytiniame name, tarp virtuvės ir kambario, norint didesnės erdvės ir bendros patalpos su virtuve?
Gyvename name, kuriame du šeimininkai. Norime keisti vieną stogo dalį (pakelti antrą aukštą). Keistųsi ir ilgis stogo. Namas 1950m. Ar reikėtų leidimo bei kito šeimininko sutikimo?
Iš pagrindų renovuojamas namas padidės 18-20 kv. m. Užsipildys du namo kampai. Vidus ir išorė gana smarkiai keisis. Ar reikia tai teisiškai forminti? Jei taip, tai nuo ko pradėti?
Ar galima gauti statybos leidimą pastato rekonstrukcijai (sodo, Vilnius), jeigu topo nuotraukoje (ir apskritai) yra likę tik monolitiniai pamatai?
Turime medini karkasini nameli sodo sklype, kuris jau savo atgyveno, norime esama nugriauti ir vietoj jo statyti iki 80m2 iki 8.5m aukscio norvegiska rastini medini sodo nameli. Kiek suprantu leidimo nereikia, nes paskirties i gyvenama keisti nezadame, t.y. sena nugriauni, pastatai nauja, poto registruoji kadastre. Bet... Kiek skaitau, tai jei atstumas iki sodo sklypo ribos yra maziau kaip 3 m, reikia gauti kaimynu sutikima. O ko reikia, jeigu dabartinis namelis yra apie 1.5-2m nuo MISKO? Net nezinau kieno jis skaitosi.
Turiu sodo namą 80kv. Noriu pristatyti priestatą, tada namas išdidėtų iki 120kv. Ar galima pirma pastatyti, o tada ramiai sutvarkyti dokumentus?
Kaimo vietovėje turime rastinį gyvenamosios paskirties pastatą, kuris yra senas. Norėtume atlikti jo rekonstrukciją, t.y. išgriauti sutrūnijusias sienas, keisti stogo konstrukcijas, apšiltinti, padidinti namo plotą. Kaip suprantu rekonstrukcijai reikalingas leidimas. Ar išgriovus sutrūnijusias konstrukcijas galima atstatyti jas kitomis statybinėmis medžiagomis nei buvo? T.y. rąstus keisti pvz. keraminiais blokeliais ar pan.? Ar atliekant rekonstrukciją galima keisti visas pastato dalis, ar kažkurios jų yra neliečiamos?
Planuoju rąstinio namo kapitalinį remontą. Noriu įsirengti palėpę kaip papildomą kambarį, ar man reikalingas rekonstrukcijos projektas jei nekeičiu namo tūrio?
Bute buvo vonios kambarys, kurį atliekant remontą vėliau panaikino ir įteisino NTR, atlikus kadastrinius matavimus. Šiuo metu norima grąžinti buvusį vonios kambarį, atstatant pertvaras toje pačioje vietoje. Kokia yra įteisinimo tvarka?
Turiu statybos leidimą mūriniam namui 178kv.m, 1 aukšto. Statant nusprendžiau sumažinti bendrą plotą iki 155kv.m, sumažinti bendrą aukštį 80cm, panaikinti terasą ir ją dengiančią stogo dalį. Ar reikės naujo statybos leidimo, projekto?
Sveiki, norime įsigyti sodo sklypą su nameliu ir padaryti jam rekonstrukciją. Kokie reikalingi leidimai tokiam projektui ir kiek jie preliminariai kainuotų? Beje namelis iki 80m2, tai yra vidaus ploto ar užstatymo plotas?
Žemės ūkio paskirties sklype yra namų valda 30 arų, kurioje stovi angaras. Jau priregistruotas, jis yra apie 6m aukščio, apie 5,7m pločio ir apie 10,5m ilgio. Norėčiau išplėsti šį angarą šone pristatant angaro dalį lygiagrečiai jau pastatytam angarui, jog jo viena siena būtų bendra. Norėtųsi padaryti taip apie 6m pločio, ilgis tas pats. Kokių dokumentų man reikėtų ar čia butu rekonstrukcija, ar vėl nauja statyta, ar reikia projekto? Ar reikia leidimo? Kiek tai maždaug kainuotų?
Planuoju pirkti butą (jau pasirašyta preliminari sutartis), bet sužinojau, kad dabartinis savininkas turi seną buto bylą. O bute padaręs remontą. Svetainė sujungta su virtuve, tualetas su vonia, sienos nenešančios. Dabartinis savininkas, dėl neaiškių priežasčių nesutinka darytis naujos bylos. Kokios pasekmės man gresia nupirkus tokį butą?
Kaip užtvirtinti dabartines rekonstrukcijos projektavimo sąlygas? Kiek laiko galiotų? 3 metus? Ar galima užsitikrinti rekonstravimo sąlygas pagal dabartinį įstatymą, kad tūrį padidinus virš 100% nereikėtų naujos statybos projekto? Kiek laiko trunka paruošti rekonstrukcijos projektą?
Namas miesto ribose 1910m. statybos. Norėčiau nugriauti ir atstatyti naują ant tų pačių pamatų. Ar reikės išlaikyti atstumą iki sklypo ir priešgaisrinį atstumą iki gretimo namo pagal dabar galiojančius reglamentus? Ar bus galima nesilaikyti šių atstumų? Dabar namas stovi 1 metras iki sklypo ribos su kaimynu, kaimyno namas stovi 3 metrai nuo mano sklypo ribos, tai tarp namų atstumas yra tik 4 metrai.
Laba diena. Turime sodo namelį per du aukštus 32 kv/m. Planuojame daryti rekonstrukciją ir statyti iki 80 kv/m. Statytume dviejų aukštų priestatą, keistume stogą, apšiltintume. Sodo namelis yra ne miesto ribose. Paskirtį norime palikti sodo namelio. Kokių dokumentų statyboms reiks? Ar reikia statybų leidimo ir projekto? Kokia maždaug kaina paruošti projektą sodo namelio rekonstrukcijai?
Mano šeimai priklauso miškas, kuriame yra išlikę prosenelių sodybos pamatai. Mano proseneliai buvo knygnešiai. Sodyba yra regioniniam parke, ir visa teritorija yra žmogaus neliesta jau virš 40 metų, o paskutiniai darbai, buvo sovietmečio centralizacijos nugriauta sodyba ir užsodintas eglynas. Aš norėčiau tą sodybą atkurti, tačiau nežinau kokiais žingsniais man reikėtų eiti prie to. Ar galėtumėt pagelbėti, ar nukreipti, kur galėčiau rasti informacijos apie tai?
Turim butą dvibučiame name. Norim daryti rekonstrukciją savo namo dalyje. Namo aukštis nekis, pasikeis tik stogo konstrukcija ir padidės veranda. Kokių dokumentų, sutikimų reikia? Kaimynai nėra geranoriški. Kaip elgtis, kad užbėgti jų nesutikimui rekonstrukcijos projektui?
Ūkinis pastatas avarinės būklės, senos statybos, medinis, dydis 10x28, vietovė - kaimo, nesaugoma. Noriu nugriauti ir pastatyti naujai, t.y. pakelti bei pakeisti stogą į vienšlaitį, galbūt minimaliai padidinti išorės matmenis. Naujai statybai naudosiu metalą. Ar reikalingas leidimas? Galbūt reikėtų gauti eksperto išvadas apie pastato prastą būklę, taip palengvinant dokumentaciją?
Gyvenamasis namas 79kv. kaime. Norime apšiltinti iš lauko. Ar reikia leidimų ir projektų? Kaimas, jokių ribojimų neturi.
Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą, kuriame stovi gyvenamas namas ir ūkiniai pastatai 1 ha ir 5 arai. Sklypas randasi Vilniaus raj. Žemaitėlių km. Ką turėtume žinoti? Ūkininkauti nesiruošiame, tik norime renovuoti senus pastatus ir pabėgti į gamtą.
Noriu daryti kapitalinį remontą bute, 1996 metų geltonų plytų name. Noriu padidinti kambarį balkono sąskaita, taip pat įsidėti langą iki žemės. Prie tokio lango perkelti radiatorių ir tokiame kambaryje pasidaryti virtuvę su svetaine. Tiksliai žinau, kad vienas kaimynų analogiškai pasidarė pirmame aukšte, tačiau aš gyvenu ketvirtame. 1. Kiek galėtų kainuoti visa dokumentacija? 2. Ar išvis realu tai įgyvendinti?
Turiu gyvenamojo namo rekonstravimo projektą ir leidimą. Noriu (ne pagal projektą) padidinti 2 langų angas, plotis bei aukštis išlieka pagal projektą, keisis tik lango ilgis, t.y. bus pailgintas iki grindų. Ar tokiems pakeitimams reikalinga užsakyti laidą A? Ar reikalingas bendraturčio sutikimas? Kaip suprantu, tai neesminis projekto pakeitimas.
Turiu sodo namą, miesto ribose, kurio bendras plotas 64kv.m. 1 aukšto su mansarda, naudingas plotas 44kv.m ir norime pasididinti iki 80kv.m. Statinio paskirtis liks ta pati. Esminis klausimas ar šioje situacijoje rūsio plotas įsiskaičiuoja ir turiu galimybę priestatą statyti tik 15kv.m ar nesiskaičiuoja ir drąsiai galima 30kv.m lipdyti?
Turiu namą sodo bendrijoje 60 m2. Šiemet jį apšiltinau, pakeičiau langus ir įvedžiau į namą vandenį ir kanalizaciją. Ar reikia tikslinti namo planą ir geodezinius matavimus?
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Kiek kainuotų rekonstrukcijos projektas sodo namelio į 80 kv.m gyvenamąjį namą?
Nusipirkome senos statybos namą. Norėtumėme praplėsti vieną namo kampą apie 6 m2, pakelti antro aukšto sienas (antras aukštas buvo visai neįrengtas ir jo nėra namo planuose) ir perdengti naujai daugiašlaitį stogą. Ar reikalingas koks leidimas/projektas?
Norime nugriauti vieno kambario sieną stambiaplokščiame daugiabutyje. Siena yra 7 cm storio (kitos sienos apie 13cm). Buto projekte visos sienos nupieštos vienodo storio. Vietiniai architektai tvirtina, kad tai pertvaros, bet neturi tokios teisės patvirtinti tai raštiškai. Sako, kad reikia eksperto ar konstruktoriaus. O vyriausias miesto architektas sako, kad stambiaplokščiame name visos sienos yra laikančios. Kas galėtų nustatyti ir patvirtinti ar paneigti, kokios tai yra sienos iš tikrųjų. Kokie tai bus darbai: paprastas remontas ar kapitalinis?
Noriu nuosavam name pakeisti el.instaliaciją, vietoj lango įdėti duris ir perdaryti vidinius laiptus į 2trą aukštą. Čia jau būtų kapitalinis remontas ir reiktų projekto ir leidimų? Kas yra kapitalinis remontas?
Ar reikia perdaryti dokumentus, jei buvo rekonstrukcija nuosavo namo: pakeista stogo danga, pakeisti langai, apšiltintos sienos ir įrengta bio-kanalizacija, prieš tai jokios kanalizacijos nebuvo. Kur turiu kreiptis ir kiek man tai kainuos?
Turime žemės sklypą 23 ha. Dabar atliekame geodezinius matavimus. Sklype yra seni namo pamatai, norime ant jų pradėti vasarnamio (apie 90 m2) statybą. Taigi norėjau paklausti, kokių dokumentų man reikia, kad galėčiau statyti ir kiek maždaug galėtų kainuoti visų reikalingų dokumentų sutvarkymas?
Sodyboje yra senas medinis namas. Norėčiau pdaryti namo rekonstrukciją: namą apmūryti, pakelti stogą ir padaryti priestatą. Kokių reikėtų dokumentų ar leidimų atlikti tokią namo rekonstrukciją.
Ar galima be jokių leidimų ir projekto rekonstruoti namą ir tik po to tvarkytis dokumentus? Norime tą daryti šią vasarą, bet vien dokomentų parengimas trunka kelis mėnesiu, tai viskas nusikelia į kitus metus.
Planuoju rekonstruoti seną medinį namą, nuo ko reikia pradėti?
Noriu rekonstruoti ūkinį pastatą, tai yra pakeisti ir pakelti stogą, permūryti sienas. Plotas nesikeistų. Kokių dokumentu reikia, leidimų? Pastatas Kauno mieste. Kur turiu kreiptis dėl leidimų?
Turime 4k. butą 91 kv.m, 1 aukštas. Kiek kainuos buto pilnas perplanavimas ir įteisinimas?
Nuosavame sklype, vienkiemyje, buvusioje senoje sodyboje, norėčiau statyti namą, todėl kilo keletas klausimų: 1) ar norint nugriauti seną gyvenamajį namą reikia gauti leidimus ar kitaip derinti su savivaldybės institucijomis? 2) ar galima pačiam, patvirtinus projektą ir gavus reikalingų institucijų leidimus, statyti namą? Tai yra, nesamdant rangovo? 3) ar yra numatyta LR įstatymuose, kokios turėtų būti gyvenamajame name patalpos, pvz, ar galimas toks variantas - biotualetas lauke, o ne name be visų požeminių vamzdynų išvedžiojimų, įskaitant ir geriamojo vandens (tam puikiai tinka šulinys? 4) gal būtų įmanoma apytiksliai sužinoti, kiek kainuotų projektas gamma?
Norėčiau rekonstruoti 80 m2 sodo namą. Kiek galėtų kainuoti architekto paslaugos?
Noriu renovuoti senos statybos mūrinį namą. Reikia keisti stogą kurį noriu dar pakelti ir įrengti viršuje gyvenamąsias patalpas. Reikia perstatyti ir praplėsti lauko verandą, įrengti name vonios kambarį, pastatyti tualetą su dušo kabina(kiurių nėra įrengta esančiame name). Apšiltinti visą namą iš lauko pusės. Iš esmės reikia renovuoti visą namą. Noriu iš jūsų sužinoti kokių ir kam leidimų reikia?
Noriu rekonstruot namą. Nuo ko turiu pradėti? Ir kur reikėtų kreiptis? Namas nedidelis 55 kv.
Kiek kainuotų parengti medinio namo rekonstrukcijos projektą?
Net nežinau kaip pavadinti. Sakysim būtų senas namas ir rekonstrukcija. Ar jam galiotų visi A++ energiniai reikalavimai? Kaip būtų su sena, kokiais 1990 m. pradėta ir nebaigta statyba? Norint pabaigti kaip suprantu atsirastų A++.
Nuo ko reikėtų pradėti norint pristatyti gyvenamojo namo priestatą? Kokių leidimų reikia bei projektų?
Ar keičiant stogą ir jį per pusę metro paaukštinant reikia projekto? Namas kaimo vietovėje.
Ūkiniame pastate vykdau veiklą. Pastatą norėčiau stipriai rekonstruoti ir padidinti pastato plotą. Ar tai bus reglamentuojama kaip nauja statyba, ar rekonstrukcija? Iš esamo pastato liks tik fasadas.
Sveiki, turiu pastatą-garažą. Jo sienos bei stogo konstrukcijos stipriai išlinkusios ir sutrūkinėjusios (plytos ir gelžbetonio perdangos). Norėčiau jį nugriauti ir atstatyti pilnai tokių pačių matmenų kaip buvo, laikančiosios konstrukcijos irgi būtų tokio paties tipo kaip buvo. Kitaip sakant naujomis medžiagomis perstatyti pastatą. Ar tai būtų kapitalinis remontas ar rekonstrukcija?
Norime atlikti namo rekonstrukciją. Norėčiau sužinoti kokie reikalingi dokumentai perdarant namo planą.
Nusipirkau seną sodybą 80,02 kv.m ploto ir noriu jos vietoje statyti naują namą 1 aukšto su mansarda. Pirmo aukšto plotas bus 85 kv.m, o mansardos plotas 70 kv.m, pamatai nežymiai kis. Čia bus kaip nauja statyba ar rekonstrukcija?
Norime griauti seną namą ir statyti naują. Nuo ko reikia pradėti darbus ir kur kreiptis?
Ar galima rastinio namo sienas apmūryti blokeliais be projekto? 50 kv. metrų namas žemės ūkio paskirties, statytas prieš 100 metų. Namo sienų ir stogo konstrukcija nesikeis.
Man padovanojo raudonų plytų, vokiečių laikais statytą(1908 m. pradėta statyti-parašyta ant akmeninių pamatų, buvo vieną kartą nudegusi ir perstatyta 1926 parašyta viršuje - sodybos priekyje) sodybą. Dabar ji yra avarinės būklės. 15 metų nekūrenta, pelėsis viduje, grybas. Bet labai graži iš išorės. Pamatai - akmeniniai, bet idealios būklės. Bet viena mūro siena išsipūtusi, kita, galinė - suskilinėjusi. Stogas čerpinis, kiauras - bėga lietus. Noriu paklausti, ar galiu renovuoti stogą be jokių leidimų? Daug kas siūlo griauti, nes labai sodybos būklė baisi. Tiesa, į paveldą sodyba neįtraukta.
Nusipirkau namą ir paaiškėjo, kad stogas leidžia. Laikinai užtaisėme, bet reikalingas naujas stogas. Buvo bituminis, planuoju keisti į skardą. Visą kitą lieka tas pats. Ar reikalingas projektas bei leidimai kokie?
Yra dviejų aukštų namas, norime įsirengti antrą aukštą, pakeisti planus. Ar antro aukšto sienos būtinai turi sutapti su pirmo aukšto? Ar reikės daryti viso namo naujus planus, jei mums priklauso tik antras aukštas?
Architektui pateikėme prašymą parengti rekonstruojamo namo techninį projektą. Iš savivaldybės reikiamus dokumentus surinkau pati, padarė projektą, sumokėjau pinigus. Architektas pas visuomenės sveikatos centro direktorių dėl pažymos nėjo, pareiškė, kad dėl to nebuvo tartasi. Man ten nuėjus parašė išvadą, kad techninis projektas neatitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų. Architektas taisyti projektą atsisako. Ką man daryti, negaliu gauti leidimo namo rekonstrukcijai. Ačiū už atsakymą.
Turime senos statybos namą. Jame nėra san.mazgų, neprijungtas vandentiekis, viską ketiname pasidaryti. Taip pat planuojame daryti rekonstrukciją, nes norime statyti priestatą ir pakeisti išplanavimą. Namas yra Vilkaviškio r. ir ~100-120kv. Klausimas kokia minimali energinė klasė bus privaloma? Nejaugi teks spausti iki A++, nes rekonstrukcijos išlaidos tikrai viršys 25proc. namo vertės. Ar bus pakankama pasiekti B arba A klasę?
Norime plėsti sodo namelį iki 80 kv.m, namas yra miesto teritorijoje, sodų bendrijoje. Namo dabartinis plotas dokumentuose 64 kv.m, iš jų 4 kv.m yra rūsio plotas. Tad būtų tokie klausimai: kokį plotą galima dasistatyti? 20 ar 16 kv.m? Nes vieni sako, kad rūsys įsiskaičiuoja, o kiti kad ne. Ar reikalingi ploto didinimui kokie dokumentai? Jei taip, kur juos gauti? Kaip skaičiuojamas laiptinės plotas? Skaičiuojamas tik aikštelių plotas ir pačių laiptų užimamas plotas?
Norėjau pasiteirauti, jei namas yra medinis ir mes norime jį nugriauti, bei statyti naują iš blokelių toje pačioje vietoje tik dastatant nedidelį priestatą ir pakeliant stogą. Šie visi veiksmai skaitytųsi rekonstrukcija ar naujo namo statyba ir reikėtų visiškai naujo projekto?
Kur turiu kreiptis norėdamas rekonstruoti namą? Jis - Senamiesčio zonoje.
Dviaukštis daugiabutis, miestelyje. Noriu viename kambaryje išsimušti dar vieną langą. Keistųsi fasado išvaizda. Žinau, kad reikia gyventojų sutikimo, bet ko dar reikia? Ir nuo ko pradėti?
Pirkome namą, kuris yra jau praplėstas. Kiek suprantu antrame aukšte buvo tik palėpė, bet seni šeimininkai pakėlė stogą ir padarė kelis kambarius. Tačiau namo dokumentuose nėra to fiksuota. Vis dar parašyta, kad namas yra 80 kvadratų, nors realiai yra apie 130. Sakykite ką tokiu atveju daryti mums dabar?
Nusipirkau seną rąstinį namą, noriu rekonstruoti stogą iš dvišlaičio į keturšlaitį, dasidurti apie 6 kv.m ploto ir apie 60-80 kv.m terasa. Terasa būtų po bendru stogu su namu. Ar reikalingas projektas?
Noriu žinoti, ką turėčiau daryti, kai SB sodo sklype yra sodo namas (šiuo metu 60 kv.m) ir noriu praplėsti, apšiltinti ir įforminti kaip gyvenamą namą? Ar nuo gyvenamo namo kvadratūros priklauso tam tikri reikalavimai ir formalumai? Tarkim, jei tai bus iki 80 kv.m ar nuo 80 kv.m namas? O gal geriausia būtų nugriauti esantį sodo namą ir pastatyti naują formalumų tvarkymų atžvilgiu?
Turiu statybos inžinieriaus diplomą. Ar galiu pats pasiruošti savo namo rekonstrukcijos projektą? Ar tai atlikti gali tik projektuotojas?
Pirkau namą kaimo vietovėje, mūrinis iki 80 kv. vieno aukšto. Noriu keisti stogą, įrengti palėpinius kambarius, keisti langų dydį ir vietą, griauti sieną ir sujungti du kambarius. Ar visiems šiems darbams reikia projekto? Kuriems nereikia? Kada reikalingas rekonstrukcijos projektas?
Svarstome pirkti sodo namo, kurį norėtume rekonstruoti į gyvenamąjį namą, bet neturime nuovokos, kiek darbai gali užtrukti, kiek kainuoti ir su kokiais sunkumais galima susidurti. Suprantu, kad reikėtų gauti statybos leidimą ir pasidaryti rekonstrukcijos projektą. Tačiau skaičiau, kad nuo 2016 11 01 naujiems statybos leidimams būtina A klasė. Ką tai reiškia? Ar visada galima išspausti A klasę iš senos statybos sodo namo? Ar darbai susiveda tik į šiltinimo medžiagas, ar gali tekti jas apmūryti kokiais blokeliais? Ar visais atvejais reikėtų šiltinti ir pamatus?
Kaip turi būti įteisintas po rekonstrukcijos naujas butas?
Noriu mediniame name pakeisti langus, ir kelis langus padidinti. Tai bus rekonstrukcija ar remontas? Ar tokiems darbams reikalingas projektas?
Dabar tokia situacija, jei seną namą nugriausiu ir statysiu naują, skaitysis naujo statyba? Pamatus reiks perdaryt, bet toje pačioje vietoje ir jei seną namą apmūrysiu ir viduje pakitimų įvyks, skaitysis rekonstrukcija ar kaip?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 42 specializuotų įmonių