Dokumentai seno namo rekonstrukcijai

Klausimas:
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Komentarai:
Pastato gabaritų keitimas yra pastato rekonstravimas. Jam reikalingas statybą leidžiantis dokumentas.
Jei pastatas nesiekia 200 kv.m galima senąja tvarka kreiptis į savivaldybę dėl projektavimo sąlygų gavimo. Gavus sąlygas architektas ruošia projektą.
Jei pastatas virš 200 kv.m. jums reikės iškart kreiptis į architektą kad jis paruoštų projektinius pasiūlymus, tada atlikti viešinimo procedūras ir tik tada bus galima prašyti projektavimo sąlygų.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Pirmiausia reikia atsakyti sau:
ar tai tikrai bus rekonstrukcija, ar tik kapitalinis remontas. Jeigu keičiasi namo gabaritai ir tūris, tai tikrai bus rekonstrukcija. Tuomet tikrai verta išsiimti savivaldybėje sąlygų sąvadą ir užsakyti projektą pas profesionalius projektuotojus, kurie ne tik paruoš projektą, bet ir gaus leidimą ir prižiūrės statybą. Tuomet nebus problemų su pridavimų ir įregistravimu nekilnojamo turto registre.
Vytas, UAB Archivaza
Dėl seno namo rekonstrukcijos reikėtų kreiptis į savivaldybę ir užpildyti prašymą sąlygų sąvadui gauti. Gavus sąlygų sąvadą, reikia kreiptis į architektą, kuris pagal sąlygų sąvadą paruoš namo rekonstrukcijos projektą ir gaus leidimą statyti.
Architektas, Arvydas Katilius
Ruošiantis namo rekonstrukcijai, reikalingas rekonstrukcijos projektas. Todėl reiktų kreiptis į tokias paslaugas teikiančius projektuotojus- architektus. Pagal jūsų pateiktą projektavimo užduotį, parengs reikalingus sprendinius, suprojektuos konstrukcijas, tinklus, jei reikia. Viską suprojektavus, projektas atiduodamas derinti per IS "Infostatyba" ir gaunamas leidimas statybai.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto