Gaukite pasiulymus
iš 41 specializuotų įmonių Statybų įteisinimas – Patarimai
Planuojamas pirkti sodo namas, statybos metai 1991, mūrinis. Registruose matomi seni išrašai ir jie skiriasi nuo to kaip dabar atrodo namas. Registruose yra 77kv.m, tačiau pastatytas priestatas ir vietoj terasos įrengtas kambarys, tad tikrai viršija 80kv.m, bet to registruose ar kadastriniuose matavimuose nesimato. Sodo namas yra pastatytas ant ribos su kaimynu. Nusipirkus tokį namą, ką reikėtų daryti, kad būtų galima pilnai sutvarkyti dokumentus, jog viskas būtų įregistruota? Kaip dėl to, kad namas yra ant ribos su kaimynu?
Noriu pasiteirauti kokių leidimų/projektų reikia mano situacijoje. Nuo ko pradėti, kaip turėtų atrodyti visas procesas bei kokia galėtų būti preliminari kaina. Apie situaciją: Sodo bendrijoje (sklypas 6arai) atvežtas mobilus namelis (angliškas karavanas). Jis pastatytas ant betoninių polių. Dugnas apšiltintas 20cm puta. Sienos apšiltintos 25cm puta. Stogas apšiltintas 30cm vata. Vidaus plotas: ilgis 12m. Plotis 3,7m. Aukštis 2,4m. Nameliui bus uždėta struktūra, iš išorės jau nebe atrodo kaip mobilus namelis. Į namelį atvesta elektra, vanduo iš šulinio. Vietinės nuotėkos. Iki 2024 Lapkričio 1d. – žinojome, jog sodo namams nereikalingas leidimas bei projektas iki 80m2. Šiai akimirkai situacija keičiasi. Prie šio namelio norime prijungti karkasinį priestatą +-40m2. Tai jau gausis beveik 80m2 patalpa. Kaip būtų vertinamas toks statinys? Visame šitam „name“ norime gyventi nuolatos. Ar bus taikomos energetinio efektyvumo klasės? "spec" reikalavimai? Suprantama, jog šis namelis jau nebesiskaito kaip mobilus, kadangi yra pastatytas bei pritvirtintas prie polių. Kaip būtų galima sutaupyti? Ar galime sodo sklype turėti 2 atskirus statinius? Pvz., šį namelį registruoti kaip pagalbinio ūkio paskirties, o naujai pastatytą karkasinį 40m2 registruoti kaip sodo namą?
Nupirkus namą stovėjo malkinė, bet ji nelegali, stovinti jau mažiausiai 10m. Ar galima kažkaip ją įsiregistruoti?
Prie jau įregistruoto seno namo (plotas apie 85 kv.m) yra pristatytas apie 15 kv.m priestatas. Statytas be leidimų ir projektų prieš 10 metų. Priestate yra katilinė ir san.mazgas. Priestatas nėra atskiras statinys, jis prijungtas prie namo ir laisvai galima judėti iš namo į priestatą per duris. Veiksmas kaimo vietovėje, žemės sklypo kadastriniai padaryti, sklypas patenka į buferinę zoną.
Rekonstruojamas nesudėtingasis 2 grupės statinys su gautu statybos leidimu. Ar reikia tokiam pastatui rekonstruojant deklaruoti statybos darbų pradžią, statant ūkio būdu ?
Nuo lapkričio mėn. keičiasi sodo namo statybos reikalavimai. Mes šiuo metu jau statome sodo namą, bet iki to laiko nespėsime užbaigti statybų ir jį įregistruoti. Ką daryti, kad vėliau būtų galima sodo namą registruoti pagal dabar galiojančius reikalavimus?
Ar galiu užregistruoti mano pastatytą pagalbinį ūkinį pastatą tik savo vardu, kai esu viena iš trijų sklypo bendrasavininkių? Jeigu taip, kokiu būdu tai įteisinti ir kur?
Sodo namelis pastatytas seniai. Sodai yra kaimo teritorijoje. Tik dabar mirus vyrui, žmona tvarkosi namo dokumentus, nori įregistruoti namelį Registrų centre. Tačiau namelis pastatytas per arti kaimynų ribos, o kaimynė, kuri sodą įsigijo visai neseniai nesutinka pasirašyti sutikimo, bei šantažuoja, kad pasirašys tada, jei jai pigiai parduos. Tada, kai statėsi buvo kiti kaimynai, buvo gautas žodinis sutikimas, tačiau pasirašyti dokumento nespėjo, nes jie mirė. Gal jų vaikai galėtų kažkaip paliudyt sutikimą, ar būtinai reikia iš dabartinės kaimynės, kuri iš vis nematė tų statybų ir kai pirko matė, kad yra arčiau ribos kaimynų namelis?
Šlaito apsaugos zonoje Vilniuje (namelis patenka pilnai į 25m zoną nuo šlaito- apie 17m nuo šlaito viršaus) noriu rekonstruoti 41m2 namelį į 80m2 sodo namelį (sklypas megėjų sodų), tačiau sklype pagal kadastrinius duomenis stovi 41m2 / 120m3 namukas. Rekonstruoti nėra normalios galimybės, nes 80m2 tokiu atveju lubos bus 2.6m dėl riboto leistino tūrio. Kokios galimybės įteisinti namelį, jeigu plotas išlieka 80m2, tačiau tūris ženkliai didesnis? Taip pat, kokios pasekmės, jeigu būtų statomas dar ir priklausinys 50m2?
Nupirktas namų valdos sklypas, kuriame stovi neregistruotas statinys. Ar šį statinį gali įteisinti ne namų valdos savininkai? Namų valdos ribos yra pagal preliminarų planą ir šiuo metu atliekami tikslūs matavimai. Žmonės, sakantys kad yra statinio savininkai nepateikė jokių nuosavybės dokumentų. Kokie galimi veiksmai (be kreipimosi į teismą) iš namų valdos sklypo savininkų pusės, kad statinys nebūtų įteisintas ir pašalintas iš jų namų valdos?
Noriu pirkti sodo namą, kuris yra daug didesnis nei 80m2. Dokumentai nesutvarkyti ir namas nepriduotas. Dokumentuose iki šiol mažas sodo namelis. Nuo ko pradėti tvarkyti, kad viskas būtų legaliai? Ir kiek tai kainuoja? Gal neapsimoka net pirkti tada...?
Nupirkau sodo namą 40kv. sodų bendrijoje (užmiestyje). Planuoju jį rekonstruoti iki 80kv., žinau, kad leidimų tam nereikia. Namas turi kadastrinius matavimus ir užregistruotas RC. Planuojant statybas, matau, kad galiu viršyti 80kv. O jeigu po rekonstrukcijos aš namuko naujai neregistruosiu RC ir paliksiu taip kaip yra. Ką keičia tas naujo sodo namo įregistravimas?
Turiu nebaigta namą. Sklypo paskirtis gyv. namų statyba. Buvo pirktas projektas iki 80 kv. m, kai galima buvo statyti be leidimo. Statybos pradėtos 2015 m. Ar galiu dabar tą namą be papildomų leidimų baigti? Ar galima bus įteisinti šį namą, ar reikės mokėti taip vadinamą infrastruktūros mokestį?
Planuojame statyti ūkinį pastatą iki 50m2 rajone (I grupės nesudėtingas). Leidimas nereikalingas, tačiau kokių dokumentų reikės pastatyto pastato registravimui? Ar bus atsižvelgiama į zonų atstumus, ar privaloma laikytis atstumo nuo geriamo vandens šulinio? Šulinys nebenaudojamas, nėra siurblio, uždengtas betono dangčiu; naudojam gręžinį vandeniui,
Rekonstruotas ūkinis pastatas, pradėtas 2016m. Kaip ir nereikėjo statybos leidimo, bet nepasigilinau, jisai priklauso regioniniam parkui. Tokiu atveju, nuo ko turėčiau pradėt, kad įteisint? Kokia bauda bus?
Ar yra galimybė karavaną apšiltinus ir prijungus prie nuotekų bei vandens - registruoti kaip gyvenamąjį namą? Ar tiesa, kad žemės sklype be gyvenamojo namo negalima statyti jokių ūkinės paskirties pastatų, tokių kaip garažas ar sandėliukas?
Statant sodo namą- koks galimas nuokrypis nuo statybų projekto? Sakykime namas turėjo būti 79, gavosi 84. Žinau, kad, tarkim pastatams su SLD yra 1 metro tolerancija sienų nuokrypiui nuo projekto.
Sakykite prašau, pastatas pastatytas nukrypus nuo projekto koordinačių daugiau nei 1 metru. Žinau, kad reikia daryti projekto A laidą ir kreiptis naujo statybos leidimo. Kokia bauda už tai yra numatyta?
Nusipirkome namą, kuriame nėra įteisinti rekonstrukcijos darbai, arba nėra priduoti arba popieriai neprisegti, nes pamesti ar prarasti. Notarai, bankai neprašė, liko informacija apie pirminį namą. Pagal vieną iš popierių matyti, kad rekonstrukcija buvo atlikta 86-90-aisiais. Namas statytas 65-68-aisiais. Ar yra galimybė sužinoti, ar vis dėl to buvo kur nors kas nors priduota? Ar turime nusipirkę legaliai nebaigtas ar nelegalias statybas?
Turimame namų valdos žemės sklype 16 arų norime pastatyti kelis (keturis) karkasinius namukus apie 60 kv.m. Domėjausi, kad žemės sklypo padalinti nėra galimybės, reikalavimas mažiausiai 10 arų. Ar galima įforminti šiuos statinius? Ką būtina žinoti prieš pradedant?
Kaip fiksuoti nebaigtą statybą?
Turiu klausimą dėl statinio užbaigimo pridavimo. Dvibutis namas. Butai įsigyti, kai namas buvo 85% baigtumo. Statytojas notariškai įsipareigojo užbaigti namo statybas, t.y. – priduoti statinį iki 100%. Visi reikiami dokumentai paruošti. Pagal galutinius brėžinius namo išmatavimai padidėjo 30cm daugiau leistino dydžio dėl išorės storesnio apšiltinimo. Namo tūris ir aukštis – normoje. Matuojant pagal pamatus namas taip pat neišeina už normos ribų. - Ką tokiu atveju daryti, kokie turėtų būti veiksmai, kad įregistruoti namą 100% baigtumo? - Jeigu būtų pripažintos savavališkos statybos, kaip būtų skaičiuojama bauda, t.y. – nuo to padidinto namo apšiltinimo vertės? - Kam antruoju atveju būtų taikoma atsakomybė – statytojui ar esamiems namo savininkams?
Nusipirkau seną gyvenamąjį namą. Namas 73kv. rąstinis. Kadangi namas senas, rąstai supuvę, tai tą namą nugrioviau ir pasistačiau naują karkasinį ir padidinau plotą iki 91kv. Ką reikia daryti, jei noriu įteisinti tokią rekonstrukciją? Ar 18kv. skirtumas turi didelę reikšmę? Kokios procedūros laukia ir kokių išlaidų (baudų) galiu tikėtis?
Domimės jau atliktų savavališkų statybų įteisinimu. Kokia yra preliminari kaina? Nuo ko ji priklauso? Kokie veiksmai?
Turiu žemės sklypą su nebaigtu statyti namu. Su žeme viskas gerai, o namas nebaigtas statyti tai ir neįteisintas. Dabar jis formaliai neegzistuojantis, gal galit patart kaip man jį įteisinti ir į ką turėčiau kreiptis?
Pastatėm sodo bendrijoje namą be projekto, keliais metrais virš 80m, nežinau kaip įteisinti statinį. Ar pasmerkta nugriauti, ar galima leistina kokia nedidelė paklaida?
Pasistačiau priestatą prie nedidelio medinio sodo namelio, namelio plotas 59 kv. m., o su priestatu 87 kv. m. Priestatas pastatytas ant betoninių polių. Kokių dokumentų reikia, kad būtų įteisinta. Kiek žinau, poliai nesiskaito kaip pamatas. Tai laikinas statinys.
Noriu paklausti, kaip įteisinti namo ir ūkinio pastato rekonstrukciją, kai ji jau padaryta?
Nusipirkom vienkiemyje namą. Medinis namas plotas 66m2. Nebuvo nei vandens viduje, nieko. Vandenį įsivedėm. Dasistatėm dalį namo ir garažą prie namo. Visas namas permūrytas iš blokelių. Langai pakeisti, įėjimai irgi. Dastatyta maždaug toks pats plotas. Kaip įteisinti? Ko reikia, kur kreiptis ir ko tikėtis už tokius pakeitimus neturint leidimo ir viso ko? Kaip suprantam mums tinka sąvoka nelegalios statybos...
Svarstau pirkti sodų bendrijoje pastatytą namą. Jis neįregistruotas, kaip suprantu jokių to namo dokumentų nėra. Nelegali statyba. Pardavėjas, kaip suprantu, sutiktų jį įregistruoti kaip namą iki 80m2, bet ne gyvenamosios paskirties, kad nereiktų darytis visų projektų. Ar sudėtinga susitvarkyti visus dokumentus ir įregistruoti namą kaip gyvenamąjį namą? Kiek tai kainuos? Kiek tai užtruks? Kur galėčiau, dar prieš perkant, susižinoti tam sklypui specifinius architektūrinius reikalavimus namo statyboms (prie namo eina dujos), gal kokie atstumai yra pažeisti, kas apskritai neleistų to namo įregistruoti? Ar visa tai galėčiau sužinoti neturėdama sklypo dokumentų? Ar tai sužinoti gali tik pardavėjas?
Ketiname pirkti ne naują gyvenamąjį namą, kurio baigtumas yra 100%, bet prieš tai buvę savininkai neužregistravo rekonstrukcijos. Sakykite ką daryti tokiu atveju ir kaip įregistruoti rekonstrukciją? Ar būtų naujam savininkui kažkokios baudos? Prašau pakomentuokite.
Aš pasistačiau namą 85 kvadratų ant senų pastatų pamatų. Seni pastatai kaip išaiškėjo nebuvo įteisinti. Mano statytas namas dabar skaitosi kaip nauja neįteisinta statyba? Nors senuose planuose rodo senus pastatus, bet neįteisintus.
Planuojame pirkti būstą, radome neblogą variantą. Tačiau mus neramina tai, kad namas pastatytas ant ūkinio pastato projekto. Ar nusipirkus namą, dėl to neiškils mums problemų?
Namų valdos sklype norime statyti ūkinį pastatą (tvartą) virš 100 m2, kokia būtų tokio statinio įteisinimo tvarka?
Nusipirkau butą, kuriame atliktas perplanavimas, tačiau jis neįformintas. Yra išgriautas praėjimas sienoje, kuri panašu, kad yra nešančioji. Į ką reiktų kreiptis ir kokius darbus atlikti, norint įteisinti perplanavimą? Gal kokios įmonės teikia tokias paslaugas?
Dėl savavališkų statybų įteisinimo. Teikiant prašymą išduoti statybos leidimą, kai jau atlikti savavališkos statybos darbai, reikia pateikti: įmokos už savavališkos statybos įteisinimą sumokėjimą patvirtinantis dokumentą ir savavališkos statybos sąnaudų vertę patvirtinančio dokumento kopija. Klausimas: Ar savavališkos statybos sąnaudų vertei patvirtinti tinka atestuoto sąmatininko ar sąmatininko eksperto padaryta savavališkai atliktų darbų sąmata arba darbų aktas?
Pirktame sklype yra neįregistruotas 70 m2 mūrinis tvartelis. Jį įsirengiau ir gyvenu. Kaip galėčiau įregistruoti tą pastatą? Tame pačiame sklype yra ir seni pamatai ant kurių pradėjau naujo namo statybas.
Turiu pusę namo, savo pusėje pasistačiau priestatą. Ar įmanoma jį įteisinti, jei kaimynas nesutinka?
Prieš metus pakeitėme gyvenamojo namo stogą - iš buvusio trišlaičio perdarėme į dvišlaitį [pasikeitė namo naudingasis plotas]. Taip pat nugriovėme seną verandą ir pastatėme naują, didesnę lauko terasą. Leidimo atliktiems darbams išsiėmę nebuvome. Kaip dabar mums įteisinti šiuos pakeitimus ir ar gresia bauda? Gyvename kaimo vietovėje.
Prie esamo namo pristatytas kambarys ir WC-dušo patalpa (viso apie 15 m2). Yra projektas ir leidimas statybai. Kiek preliminariai kainuotų, kad įteisinti šį priestatą ir būtų galima jį įregistruoti?
Klausimas dėl atsakomybės. 2-jų aukštų namas >100 kv.m priklauso bendraturčiams. Antro aukšto šeimininkas rekonstravo savo dalį be kito bendraturčio sutikimo. Galima manyti, kad rekonstrukcija padaryta be projekto, be leidimo. Kas neša atsakomybę? Pranešus statybos inspekcijai, kam gresia baudos ir kokio dydžio? Koks būtų geriausias pasiūlymas?
Pirkau namą. Namo projekte buvo balkonas, kurį ankstesnis šeimininkas apmūrijo ir iš jo padarė gyvenamąjį kambarį. Ar būtina jį įteisinti ir kokia tai būtų procedūra? Dėkui už atsakyma.
Maždaug prieš 20 metų buvęs savininkas pastatė pirtį su palėpe 5x5 m prie pat sklypo ribos. Tuo metu tai buvo Vilniaus raj. Jokių projektų ar kitų dokumentų aš nerandu. Šiuo metu tai jau Vilniaus miestas, o pagal geodezinius matavimus pirties kampas (apie 10-15 cm) išsikiša į valstybinę žemę. Kaip aš turėčiau elgtis, kad nebūtų problemų ir kažkokių sankcijų?
Yra kaime namas, ir prie namo pastatėme priestatą, kuriame padarėme vonios kambarį 25kv. Senuosiuose dokumentuose jo nėra, dabar norime parduoti ir galvojame ar jį reikia įteisinti, ar nebūtina?
Gal kas gali patarti. Norime pirkti sklypą soduose, kuriame 1997m. buvo pradėtas statyti gyvenamas namas 136 m2 ploto. Turėjo būti užbaigtas 2011 m., bet neužbaigtas, o įregistruotas su 75 % užbaigtumu. Yra projektas, planas. Ar perkant tokį sklypą su namu būtų problemų, ar namas privalomai turi būti įregistruotas? Ar reikia naujo leidimo statybų užbaigimui? Ar keistųsi reikalavimai statant toliau namą? Ar yra rizika pirkti tokį namą, jei yra, kokia?
Pasistatėme medinį sodo namą su pamatu. Plotas su terasa apie 48 kv.m. Jokių leidimų nereikėjo. Bus naudojamas kaip vasarnamis. Ar privaloma įregistruoti Registrų centre? Jeigu taip, tai reikia kreiptis visų pirma į matininką?
Gyvename sename name su žemės sklypu Vilniaus mieste. Namas statytas 1932(4) metais. Buvęs komunalinis namas. Vėliau išpirktas, suformuotas žemės sklypas. Bėda ta, kad mano dalis namo, ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Namo siena, eina beveik tiesiai per jo ribą. Dokumentus turiu nuo sovietmečio su namo planu. Dabar kaimynas sako, kad mano namas per arti jo ribos, tiesiai ant jos. Kaip ir kur kreiptis, norint sužinoti, ar man negresia pusės namo nugriovimas, jei kaimynas paduotų į teismą? Gal yra koks ekspertas, kuris atvykęs tai galėtų įvertinti?
Sodo namelis turi Kolektyvinio sodo Techninės Apskaitos bylą nuo 1977. Pakeitimai užfiksuoti 1986 m. Stovi ant žemės, kurios kadastriniai matavimai jį parodo kaip neregistruotą statinį. NTR-e užregistruota tik žemė. Ar toks statinys (nesudėtingas?), kuris yra mažiau nei 80 kv.m, turi būti įregistruotas NTR-e? Jei taip - kaip tai daryti? Kokių dokumentų reikia?
Sklype yra kažkada sudegusio daugiabučio pamatai. Norėčiau senus pamatus įteisinti, kad jie atsirastų RC byloje (tam, kad būtų galima daryti rekonstrukcijos projektą). Archyve yra byla su buvusio daugiabučio išplanavimu ir visa kita informacija. Sklypas Kaune. Gal yra kokios įmonės užsiimančios tokiom paslaugom? Kokiu būdu galima įteisinti buvusio namo pamatus?
Planuoju pirkti komercinės paskirties pastatą. Pastatas yra po rekonstrukcijos, padarytas antras aukštas, iš 216 kv. viso padaryta 320 kv. Rekonstruota be jokių rekonstrukcijos planų. Ar galima pasidaryti visus reikiamus dokumentus, kai pastatas jau rekonstruotas?
Domimės jau atliktų savavališkų statybų įteisinimu. Sklypas - namų valda. Medinio namo plotas - 50 kv. m su garažu 30 kv. m. Kokia statinio įteisinimo preliminari kaina? bauda?
2005 m. pastatytas garažas. Iki šiol jis neįteisintas. Projektas yra, leidimo statybai nepavyksta surasti net archyve. Jis tikrai buvo. Kokie tolimesni mano veiksmai ir pasekmės įteisinant statinį?
Gyvename kotedže. Anksčiau pasistatėme terasą be jokių leidimų, brėžinių. Ar reikalingi dokumentai terasos statybos įteisinimui, ir kokie?
Šiuo metu vyksta žemės sklypo (sodas) įsigijimo procedūra (daromi kadastriniai matavimai). Žemės sklype yra sodo pastato griuvėsiai (1-1,5 m aukščio plytų siena, pamatai, perdangos plokštė beveik visa išgriuvus). Namelio plotas pagal RC duomenis 65kv. m. Jis 2013 metais išregistruotas pagal vidinę RC tvarką, nes nepateikta pilna dokumentacija. Ar man kas nors pigiau/geriau/greičiau būtų, jeigu aš atgaivinčiau įrašą registrų centre dėl sodo namelio ir bandyčiau daryti namo rekonstrukciją?
Norėčiau pirkti namą, kuris dokumentuose yra senas rąstinis namas 64kv.m, o realiai yra atlikta rekonstrukcija, kai namo kvadratūra yra padidinta iki 140kv.m ir tai neįteisinta. Ar nusipirkusi tokį namą nekils problemų man jį įteisinant?
Sveiki norėjau sužinoti kaip prisiduoti nelegalias statybas. Tarkim veranda sena sutręšus buvo maža, o pastatėm didesnę. Koridorius irgi senas, stogas buvo bėgantis ir įlūžęs. Buvo mažas, pastatėm didesnį. Kaip sutvarkyti viską legaliai? Net nežinojau, kad reikia leidimų ir panašiai kol draugai nepaklausė.
Gyvenu mediniame name dvibučio tipo, su atskirais kiemais. Priestatas buvo prastos būklės, todėl jį persistatėme ir žmonės, kurie atliko statybą pastatė didesnį, tikslių matmenų nežinau, bet tikrai didesnis. Ar įmanoma jį legalizuoti ir sutvarkyti popierius, kad jis būtų namų knygoje? Kiek tai kainuotų? Ar būtinas parašas iš kaimynų gyvenančių kitoje namo pusėje?
Prašau pakomentuokite, ar pagrįstai Registrų centras, reikalauja II grupės nesudėtingo statinio įregistravimui, objekto ekspertinio vertinimo. Pridedu dok.
2002 metais atlikome savavališką terasos statybą. 2008-04-02 2008 Registrų Centrui pateikta nauja kadastrų byla su dastatyta terasa. Daiktų registravimo ir kadastro žymose, registrų centras rašo, kad Duomenys NTR nepatikslinti. Įrašas galioja: Nuo 2008-06-27. Ar šis įrašas reiškia, kad nebuvo pateiktas leidimas? Ar šį klausimą turėtume užduoti Registrų centrui? Ar verta dabar pradėti savavališkos statybos leidimams gauti ir įteisinti, ar geriau tiesiog pašalinti tą terasą? Ir jei rinktumės terasos griovimą, ar reiktų leidimo griovimo darbams?
Norime pirkti sodą, kaimo vietovėje. Sode seniai pastatytas ir neįteisintas mažas sodo namelis apie 18-20m2. Ar galėtume nusipirkti, o tada įteisinti?
Sodų bendrijoj yra pastatytas namas virš 120m2, bet jis statytas 1993m. Senas projektas tų laikų yra ir dabar pasidarėm kadastrinį namo matavimą. Žemės kadastrinis yra, bet kaip galima jį įteisinti? Nebežinau kur toliau eiti. Kadastrininkas sakė, kad yra lengvesnis kelias per bendrijos pirmininkę. Ji turėtų išrašyti kažkokią pažymą ir su pažyma ir kadastriniais matavimais bandyti registruoti registrų centre. Gal jūs galit pasakyti kokia tai pažyma, nes mūsų bendrijos pirmininkė net nežino kaip ji rašosi?
Planuojame pirkti namą, esmė tame - nėra rekonstrukcijos projekto, o rekonstrukcija jau padaryta, seno namo projektas ~100kv. Atlikta rekonstrukcija į namo aukštį, neišlendant iš buvusių pamatų dabar siekia ~200kv. Klausimas ar nesusidursime su problema perkant, nes savininkas nenori atlikti rekonstrukcijos projekto, nori parduoti ant seno projekto, kaip su NT vertinimu, jis bus reikalingas bet kokiu atveju.
Planuoju pirkti namą, kuris neturi projekto - jis pradėtas statyti 2016 metais, plotas iki 80 kv. Šiuo metu pardavėjas tvarko dokumentus registrų centre dėl užbaigtumo 80%. Kokių kliūčių man gali kilti registruojant būstą 100% registrų centre? Ar šiuo metu, kai jis registruoja būsto užbaigtumą, taipogi nebus jokio pastato išplanavimo projekto, kadangi tai yra beprojektis statinys?
Sodų bendrijoje yra pastatytas garažas (35kv.m) 3m atstumu nuo kaimyno tvoros, kaimyno sklype taip pat yra sodo namas 3m nuo ribojančios tvoros. Ar yra įmanomas tokio garažo įteisinimas? Ar tokioje situacijoje taikomas priešgaisrinis atstumas tarp pastatų? ir koks?
Žemės ūkio paskirties žemėje padarytas Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko sodybos vietai. Tame sklype yra nelegalus pastatas 24m2, 4.9m aukščio, kuris nepatenka į apstatomą teritoriją (pastatas yra arčiau nei 50m nuo upės). Nėra planų statyti gyvenamąjį namą. Kiek žinau, šioje vietoje galima statyti tik pirtį, tačiau ji turi būti pririšta prie gyvenamojo namo. Aš norėčiau įsirengti tik septiką ir šulinį į tą pastatą. Kokie įmanomi sprendimai? Kaip legalizuoti tą pastatą? Blogiausiu atveju pastatyčiau mini būdelę kaip pagr. pastatą leidžiamoj apstatymo zonoj ir prie jo pririšti seną pastatą kaip pirtį?
Situacija tokia, kad ruošiamės pardavinėti namą ir jis buvo statytas kaip namas su pastoge. Bet aš iš pastogės padariau garažą (pastatytos sienos, išbetonuotos grindys, garažo vartai įdėti ir t.t.). Ar niekam neužklius toks pakitimas?
Kaip reikėtų teisingai elgtis, kai namą statome jau 10 metų ir statybų metu kai kur esam padarę pakeitimus, tačiau jų niekur dokumentuose nepertvarkę ir norim jį priduoti kaip nebaigtą statybą. Taip pat domintų šiam sklypui žemės paskirties keitimas.
Namas pradėtas statyti 2001m. Tik dabar norime priduoti, stogas 1,7m aukštesnis nei projekte. Ką daryti? Kur kreiptis? Prašau patarti
Situacija yra tokia, paveldėjom namo dalį su pastatytu be jokių leidimų priestatu, kuris yra nelegalus. Namas yra 4 šeimininkų, mūsų šeimai 3 asmenims ir 1 senutei. Mums priklauso 1/2 ir senutei priklauso 1/2 pastato. Kreipėmės pas architektę, nes norim pasistatyti priestatą didesnį nei tas esamas. Viską norim padaryt teisėtai. Architektė pasakė, jog reikia nustatyti pastato naudojimosi tvarką, kad būtų aiškios ribos ir galėtume statytis priestatą prie savo namo dalies. Kreipėmės pas notarą, kuris pasakė, kad reikia naujos kadastrinių matavimų bylos ir išrašo iš registrų centro. Kreipėmės pas geodezininkus dėl kadastrinių matavimų bylos. Geodezininkai sako, kad registrų centras neišduos pažymos dėl to nelegalaus priestato ir bus atmesta. Pasak geodezininko bus 2 variantai arba nugriauti priestatą arba jį įteisinti. Prieš kreipiantis pas architektą, esam atlikę to priestato ekspertizę ir sumokėję už jį baudą. Gal kas žino kokia išeitis gali būti iš šitos situacijos, nes jau nusibodo kai vieni pas kitus siuntinėja, visur pinigus leidi, o rezultato nėra. Koks gali būti pigiausias ir geriausias sprendimas?
Ar įmanoma sodo namelį įregistruoti kaip gyvenamąjį namą?