Namų projektavimas – Patarimai

Kokios yra preliminarios projekto parengimo ir statybos leidimo gavimo kainos? Kokios papildomos išlaidos gali atsirasti proceso metu?
Kokius dokumentus turėčiau pateikti, kad būtų galima pradėti projektavimo darbus?
Kokie būtų pagrindiniai statybos proceso etapai nuo projekto parengimo iki statybos leidimo gavimo ir statybos darbų pradžios?
Jeigu apsigalvoji dėl projekto, kuris padarytas prieš du metus, leidimai, infrastruktūra sumokėta (noriu antrą aukštą daryti karkasinį, pirmas mūras), čia reik koreguot projektą ar reikia naujo? Ką daryti, nes projektuotojo nebėra, kur darytas projektas?
Girdėjau, kad keičiasi namų statymo tvarka sodų bendrijose, jei namas virš 50 kv., bus reikalingas projektas ir statybos leidimas, o taip pat namas turės atitikti A++ klasę?
Galbūt galit paaiškinti kas yra konstrukcinis žingsnis 6m? Ar atstumai tarp laikančių konstrukcijų ar ir pačios konstrukcijos ilgis (pvz stogo sija). Mūsų projektuotame neypatingame statinyje stogo sija paremta kas < 6 m, tačiau pačios sijos ilgis 8,5 m. Ar tokie konstrukcijų ilgiai galimi neypatingame statinyje?
Prie esamo sodo namo 79kv. noriu pristatyti garažą (+30kv.), kurį naudočiau kaip katilinę ir technines patalpas (kad nereikėtų naudoti gyv. vietos name). Įėjimo iš namo garažas neturės. Ar taip galima?
Kokie darbai įeina į darbo projektą? Ar santechnikos, šildymo, elektros išvedžiojimai ir komunikacijos įeina?
Sklypas kaime, ne soduose. Į aplinkos apsaugos zonas nepatenka. Gyvenamosios teritorijos - mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos. Ar norint statyti namą iki 80kv. būtinas išsamus projektas, ar užtenka ir supaprastinto? Kokie taikomi energiniai ir kt. reikalavimai?
Poilsio paskirties pastato (vasarnamio) iki 80 kv.m aukštis ne didesnis kaip 8,5 m. Po pastatu noriu įrengti garažą 40 kv.m. Tai bus ypatingas statinys ar neypatingas? Ar garažo kvadratūra pripliusuojama prie pastato kvadratūros?
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Turime 10 arų žemės ūkio paskirties sklypą miesto ribose. Sklype stovi sodo namas (I nesudėtingos kategorijos iki 80 m2 - garažas sujungtas su namuku) ir šiltnamis. Planuojame statyti papildomai gyvenamąjį namą iki 80 m2, nes turimą sodo namą rekonstruoti nelabai pavyks. Kokie turi būti mūsų veiksmai? Ar galime viename sklype turėti 2 namus skirtingų paskirčių?
Ar planuojant statyti sklype terasas ir ant jų kupolus (metalo ir tento konstrukcija), skaičiuojamas užstatymo plotas? Ar galima traktuoti kaip laikinąją statybą?
Namų valdos sklype planuojamas statyti ūkinis pastatas iki 80m/2, sklypas kaimo teritorijoje, todėl jokių leidimų statybai nereikia. Iki sklypo ribos būtų išlaikytas 3 metrų atstumas, sklypas siauras, todėl nuo kaimyno mūrinio namo iki naujai statomo ūkinio pastato, atstumas būtų 6-8 metrai. Kas nustato pastų priešgaisrinius atstumus, kai nereikia leidimų projektų ir t.t.? kokiai gaisrinei klasei priklausytu pastatas medinės karkasinės konstrukcijos, užpildyta ekovata ir apkalta fibrocementinėm lauko dailylentėm?
Nereikia statybos leidimo sodo namo statybai, kai namo plotas iki 80kv. gyvenamasis ar bendrasis?
Planuojame statybas, niekaip neapsisprendžiame dėl garažo. Name ar atskirai. Kokie minusai pliusai? Sklypas 24 plotis, 40 ilgis.
Planuojamas statyti sodo namas iki 80kv. be projektų ir leidimų. Matmenys 7x11. Reikalavimas yra iki 6m. Laikančiųjų sienų. Tai man tame 7m plotyje reikalinga atraminė siena per visą namą? Kaip išspręsti šitą problemą, jei numatytas vienas kambarys per visą namo plotą? Ir kaip tada, jei namas 11m ilgio? Ten taip pat reikalinga atraminė?
Turiu 6a sklypą sodų bendrijoje. Ar jame galiu statyti gyvenamąjį namą iki 50kv.? Kokie dokumentai reikalingi norint pradėti tokio namo statybą? Ir ar keliami energetinio naudingumo reikalavimai gyvenamajam namui iki 50kv.?
Sodo sklype už miesto ribų planuoju statyti, sodo namelį iki 80 m², namelio aukštis 7 metrai (pagal STR 2017 metų nesudėtingas statinys 1 klasės) ir ūkinį pastatą iki 50 m² taip pat 7 metrai aukščio. Klausimas, ar sodo namelis gali būti dviejų aukštų, ir ar sodo namelis gali būti sujungtas su ūkiniu pastatu po vienu stogu? Ar pavyktu priduoti tokį statinį? Tarp ūkinio ir sodo namelio tiesioginio praėjimo nebus, bus atskiri įėjimai.
Sveiki. Pasimetęs esu visiškai… nebesuprantu kokių dokumentų, leidimų ir t.t. reikia norint statyti sodo namą 60kv. sodų bendrijoje MIESTO teritorijoje?
Kiek kainuoja namų projektai? Nuo ko prikauso namų projektų kainos? Kiek laiko trunka namo projekto rengimas?
Paskutiniu metu taip dažnai keičiasi statybų įstatymai, kad nebesusigaudau ką galima statyti sodo sklype. Turime sodo sklypą su labai mažu namuku. Ar 2018 m. vis dar galioja ta išimtis, kad statant sodo namą iki 8,5 m aukščio ir iki 80 kv. jam nereikalingas statybos leidimas ir nėra privaloma A+ naudingumo klasė? Ar reikalingas projektas? Ar būtina / nebūtina kartu projektuoti nuotėkas ir vandenį?
Kaip apskaičiuojamas namo plotas? Noriu statyti namą iki 80 kv. m ir mane domina, kaip apskaičiuojamas namo plotas? Ar leidimai nereikalingi 80 kv. m bendro ploto iš 80 kv. m gyvenamųjų patalpų ploto? Būtų malonu, kad kas nors smulkiai apibrėžtų, koks būtent yra tas namas iki 80 kv. m.
Noriu pasistatyti sodo namelį iki 80 m2, kaip skaičiuojama namo kvadratūra? Antras aukštas bus didesnis už pirmą aukštą su pavėsine. Ar pavėsinė įsiskaičiuotų į 80 m2? Ar rūsys skaičiuojamas į 80 m2?
Kokios klasės namus galima pastatyti šiais metais (2021 m.). Ar įmanoma pastatyti B, A ar tik A +, A ++? Ir dar vienas klausimas, jei įmanoma tik A ++, kokį šildymą galima įrengti? Dujų ar šilumos siurblys?
Kuo antrasis namo aukštas skiriasi nuo mansardos?
Planuojame pirkti sklypą 25 a, nurodytas užstatymo plotas 10 %, nes yra saugotinoje teritorijoje. Ar į užstatymo plotą įeitų iškastas ir įleistas į žemę baseinas, šiltnamis ir įvairūs takeliai grįsti akmenine danga?
Kaip reikėtų išdėstyti sklypą, namo kambarius ir patalpas šalių atžvilgiu, kodėl projektuose niekada nerodoma, kaip išsidėstę kambariai šaliu atžvilgiu, t. y. šiaurė, rytai, vakarai, pietūs. Kaip jūs patartumėte šalių atžvilgiu išdėstyti kambarius ir t. t.
Planuoju statyti namą iki 80 kv.m, bet per sklypą eina aukštos įtampos laidai. Kaimynai šalia laidų statosi namus, tai gal būtų leidžiama ir man. Ir gal atsirastu architektas kuris padarytų projektą?
Kokia projekto kaina su statybos leidimu? Sklypo matmenys: 15 ant 40 m.
Kaip susirasti gerą architektą? Ieškau sąžiningo, patyrusio. Iš pažįstamų tokios informacijos gauti negaliu. Internete sunku susirasti. Ką patartumėte?
Norėčiau paklausti ar mansarda skaitosi kaip antras aukštas? Jei taip, tai kokiais atvejais skaitosi, o kokiais ne?
Ar yra nustatyti apribojimai, koks turi būti mažiausias sklypo dydis Vilniaus mieste gyvenamojo namo statybai? Tarkime ar 5,62 a. sklype kolektyviniame sode galima statyti gyvenamąjį namą?
Kokie reikalavimai 2020 m. namų statyboms? Kokios turi būti sienų varžos, stogo ir t.t.? Kokios varžos A+ ir A++?
Gyvename viršutiniame namo aukšte (namas 2 - 3 aukštų), norėtume pasididinti gyvenamąjį plotą įrengiant palėpę ir prasiplečiant į viršų. Ar tai įmanoma ir nuo ko pradėti palėpės įrengimo darbus?
Ar galite patikslinti, ką reiškia "vyksta projekto viešinimas"?
Ar rūsio plotas įeina į bendrą namo ploto skaičiavimą? Kalbu apie individualius namus (vienbutis gyvenamasis namas).
Ruošiuosi pirkti sklypą Vilniaus rajone, kuriame norėsiu statyti vienbutį gyvenamąjį namą. Kokie gaisriniai reikalavimai taikomi? Ar reiks įsirengti gaisrinį hidrantą, jei nėra šalia vandens telkinio? Vandentiekio irgi nėra.
Kas yra poilsinis namas, kur jį galima statyti, kokie jam bendrieji reikalavimai?
Noriu statyti sodo namelį sklype, kuris ribojasi su drenažo grioviu. Koks gali būti mažiausias atstumas nuo namelio iki drenažo griovio? Ar galima palikti 1 metrą iki sklypo ribos kuris ribojasi su drenažo grioviu?
Gyvename rąstiniame name, pastatytame apie 1928 m. Rajonas senas, sklypai maži (5a), todėl namai pastatyti nedideliu atstumu vienas nuo kito. Mūsų sklype yra du namai: mūsų gyvenamas namas prie pat gatvės, vyro tėvų namas prie pat kaimyninio sklypo, tarp mūsų ir kaimynų namo. Kaimynų namas pastatytas ant mūsų sklypo ribos, apie 1,5 metro atstumu nuo vyro tėvų namo. Abiejų namų priešais esančios sienos buvo aklinos. Kaimynas, remontuodamas savo namą, savavališkai iškirto langą į mūsų pusę. Ateityje planuojame griauti tėvų namą ir padidinti gyvenamą plotą rekonstruodami prie gatvės esantį namą. Kokių atstumų tarp pastatų turėsime laikytis? Ar dėl kaimynų padaryto lango nebus keliami didesni reikalavimai, nei be jo? Kokiu minimaliu atstumu nuo kaimynų namo galima bus statyti gyvenamo namo priestatą. Kokiu atstumu nuo kaimynų namo gali būti statomas sandėliukas?
Kaip pakeisti buto išplanavimą? Kurias sienas galima griauti? Ar galima iš 2 kambarių padaryti 3?
Turiu sklypą, kuriame planuoju statyti apie 120 m2 namą. Šiuo metu yra derinamos su architektu namo projektavimo sąlygos, tačiau architektas reikalauja pateikti kelio projektą. Tokio projekto neturiu. Jeigu statyčiau namą kur nors pievoje kur nėra nei kelio nei namų, tada suprantu, kad reikia projekto. Bet kai viskas yra - keista. Sklypą pirkau gyvenvietėje "Gulbių slėnis" šalia Vilniaus. Gyvenvietėje yra nemažai pastatytų naujų namų, kelias prie kiekvieno sklypo yra (skaldos kelias) prie sklypo jau privesta elektra ir niekas jokio kelio projekto nereikalavo. Nesuprantu ar tikrai privalau parengti kelio projektą norint gauti statybos leidimą nors kelias ten jau yra padarytas prieš kokių pora metų. Ar tai architekto užgaida?
Kaip reiktų ūkinės paskirties pastatą pakeisti į gyvenamojo namo?
Kokios yra dažniausiai pasitaikančios namų projektavimo klaidos? Ar verta daryti namo konstrukcijų projektą statant namą?
Pagal ką projektuojant nustatomas, koks bus pastato ugniai atsparumo laipsnis? Ar galite paaiškinti kokiu atveju parenkamas I, II ir III ugniai atsparumo laipsnis? STR apie gaisrinę saugą ne kartą skaičiau, tačiau nesuprantu. Ar pagal medžiagas iš kokių bus pastatas? o jeigu kaip pavyzdys laikančios kolonos silikatinių plytų, o sienos medinės, stogas medinės konstrukcijos?
Nusipirkau sodo sklypą, jame yra pamatai 5x6 metrų ir yra namo (2 aukštų) projektas. Tačiau sakė, kad projekto galiojimas pasibaigęs. Ką tai reiškia? Ar man tas projektas nebereikalingas, ar aš dar galiu juo pasinaudoti ir statyti namą pagal jį? Kiek (bent apytiksliai) galėtų kainuoti viską sutvarkyti?
Norėjau sužinoti kiek kainuoja padaryti darbo projektą (techninį projektą jau turiu) individualiam vienbučiui gyvenamam namui. Ar darbo projektui kaina skiriasi iš kokių medžiagų jis statomas? Šiaip planuoju statyti namą iš polistireno (pbicf) blokelių.
Ar terasos ir balkonai įeina į 80 m2 sodo namo bendro ploto kvadratūrą? Ar skaičiuojami tik išorinių sienų kvadratai, o terasa gali būti dar plius 20 m2? Ar nebus nenusižengta nuostatoms?
Galbūt galit paaiškinti kas yra konstrukcinis žingsnis 6m? Nes ruošiuosi statyti ūkinį pastatą, 80 m2 matuojant vidaus matmenis, ir sakė, jog galiu konstrukcinį žingsnį max daryti 6m. Kas tai tokio nelabai suvokiu...
Norėčiau sužinoti, kiek metrų nuo upelio galima statyti namą ūkininko sodyboje?
Kaip turi atrodyti įprasta namo projektavimo sutartis su architektu, kurioje viskas būtų numatyta: kad būtinas statybos leidimas, inžineriniai tinklai (kas į tą savoką įeina?), nuotekų valymas, dujų įjungimas ir t. t.
Nusipirkome dviejų kambarių butą, kurio erdves norėtume perplanuoti – iš virtuvės norėtume pasidaryti miegamąjį kambarį, o virtuvę perkelti į svetainės kambarį. Ar tai įmanoma ir kiek tai kainuotų? Kur reikia kreiptis dėl dokumentų sutvarkymo?
Pagal kokį normatyvą pastate yra privalomas tambūras?
Ar galima Lietuvoje pasistatyti namą pagal Lenkijoje pirktą projektą. Kiek kainuotų statybos leidimo gavimas. Namas apie 150 kvadratų.
Pagal ką projektuojant nustatomas, koks bus pastato ugniai atsparumo laipsnis.
Norėčiau sužinoti ar galimi statybų projekto pakeitimai statybų eigoje. Mes kai kur padidinome langus, paplatinome duris. Norėčiau sužinoti, kaip reikės pridavinėti ir ar yra galimybė smulkiems pakeitimams projekte.
Nusipirkome namų valdos sklypą ir norime statyti namą. Kokie turėtų būti pirmieji žingsniai?
Ar reikalingas projekto pakeitimas. Turiu projektą su galiojančiu leidimu statybai, pagal projektą jau pastatytas namas. Statant namą, rusyje buvo paslinkta viena siena ir truputį padidėjo rūsio plotas ir matmenys. Ar užtenka daryti projekto pakeitimą ir jį suderinti savivaldybėje ar reikia išsiimti naują statybų leidimą, jau pastatytam namui.
Turėjau išnuomotą savo žemės sklypą įmonei, įmonė gavo statybos leidimą statyti ūkinį pastatą. Po to įmonė bankrutavo, projektas liko. Kaip man dabar pakeisti ant savęs projektą?
Ar laiptinės plotas įeina į sodo 80 m2? Kokio aukščio mansandra skaičiuojasi?
Turime sklypą esantį regioniniame parke, su išduotu leidimu gyvenamajam pastatui (klasė B), pastato aukštis 5,9m su lig stogu, su lig kaminu 6,4m, bei ūkiniam pastatui. Leidimas išduotas 2008m. pagal projektą gyv. namas turi būti pastatytas iš blokelių ir kreminės spalvos. 2018m. įsigijome šį sklypą su priklausančiu statybai leidimu jame (statybos taip ir nepradėtos). Nusprendėme mūrinį namą keisti į karkasinį ir turėsime minimum A klasę, tuo pačiu ir taupiau statyti, išorę keisti į tamsiai rudos spalvos - medžio imitacija, ir kadangi pastatas yra dviejų šlaitų, norint palėpėje turėti daugiau aukščio, aukštis ties stogo viršūne sieks 6,6m. Pakitimų, nemažai, bet į regioninio parko reglamentą telpame. Ar užtenka statinio korektūros dėl mūrinio statinio keitimo į karkasinį? Remiantis parko direkcija: gyvenamųjų pastatų aukštis - iki 8,5m. Būsimo namo aukščio skirtumas kaip ir nesiekia 1m. Ir jei tektų imti naują leidimą, ar bus reikalaujama A++ klasė?
Kokia projekto kaina A+ klasei su statybos leidimu ir be jo? Kokia preliminari sąmata A+ klasės namui?
Noriu pasidomėti, kiek gali daugmaž kainuoti pasistatyti balkoną prie jau esamo pastato 2 aukšte iš 2. Ar daug reikia leidimų, kiek tai laiko užtrunka? Aštuonių butų name, ir jeigu pilti pamatą ar polius? Žemė yra valdiška.
Planuojame pirkti nebaigtą statyti namą su pastebėtais namo projekto neatitikimais. Šio namo neatitikimai projektui yra tokie: langai padaryti ne ten, kur nurodyti, jie yra kitokių dydžių, taip pat vidaus pertvaros išdėstytos ne pagal planą. Ką tokiu atveju reikia daryti?
Statybininkai namą pastatė ne pagal projektą. Ar tokiu atveju reikalinga projekto korektūra. Kokie leidžiami nukrypimai nuo projekto.
Rengiant detalųjį planą buvo gautas projektavimo sąlygų sąvadas ir išduotos techninės sąlygos. Parengus techninį projektą namo statybai atskirtame sklype ir norint gauti statybos leidimą vėl reikalaujama to paties, nors detaliajame plane yra apibrėžta ir skypo paskirtis, ir užstatymo sąlygos. Taip tvarkausi dokumentus jau beveik dveji metai. Ar reikalingos techninės sąlygos rengiant techninį projektą sklype, kuris atskirtas detaliuolu planavimu prieš 1,5 metų?
Sodo bendrijoje planuoju statyti dviejų aukštų namą. Kokius dokumentus turi pateikti architektas, neskaitant namo brėžinių (pvz. toponuotrauka, geodezija)?
Norime pirkti namą sodų bendrijoje. Sklypas 5 arai. Tame sklype pastatytas namas, bet antras aukštas neįrengtas. Savininkai daro geodezinius matavimus. Kokių dar reikia dokumentų, kad jie galėtų parduoti namą?
Ar architektas parengia ir architektūrinę, ir konstruktyvinę projekto dalį, ar tik architektūrinę?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 414571 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3349
Iš viso buvo užduota 175303 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 121 specializuotų įmonių