Reikalavimai 2020 m. namų statyboms

Klausimas:
Kokie reikalavimai 2020 m. namų statyboms? Kokios turi būti sienų varžos, stogo ir t.t.? Kokios varžos A+ ir A++?
Komentarai:
2020 m. namų statyboms galioja šie reikalavimai:
A+ grindys R=7,14, sienoms R=7,69, stogui R=8,33
A++ grindys R=8,33, sienoms R=9,09, stogui R=10,0
Šie skaičiai yra gyvenamiesiems pastatams. Ir reikia nepamiršti, kad A++ klasei atsiranda reikalavimas turėti atsinaujinančius energijos tiekimo šaltinius
2020 metais galioja A+ klasės reikalavimas. Atitvarų apšiltinimui taikomi skirtingi reikalavimai, priklausomai nuo pastato paskirties. Nuo 2021-01-01 įsigalios reikalavimas naujus pastatus statyti A++ energinės klasės.
A+ klasės pastatų atitvarų apšiltinimo reikalavimai nurodyti STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 5 lentelėje.
A++ klasės reikalavimai nurodyti to paties reglamento 6 lentelėje.

Pastato energinis efektyvumas yra ne tik pastato atitvarų apšiltinimas, tai ir šilumą gaminantys pritaisai (šildymo būdas), langų išdėstymas pasaulio šalių atžvilgiu, šalčio tiltelių ilgiai, šalčio tiltelių reikšmės, pastato plotas, tūris, atsinaujinančių šaltinių panaudojimas ir t.t. Todėl norint įvertinti, kokia energinę klasę atitinka pastatas, kiekvienu atveju reikalinga skaičiuoti ir vertinti tai su energinio vertinimo programomis. Pastato energinis efektyvumas negali būti nustatytas vien tik pagal šiltinimo sluoksnio storį.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto