Žemės paskirties keitimas – Patarimai

Turiu gyvenamosios paskirties sklypą kaimo vietovėje, kur planuoju statyti vasarnamį. Ar verta bandyti keisti žemės paskirtį į rekreacinę? Kokie pliusai ir minusai?
Turiu sporto klubą. Taip pat ir žemės sklypą, kurio paskirtis - žemės ūkio. Norėčiau sklypą už simbolinę 1 eur kainą ilgam laikui, pvz. 20 m., išnuomoti sporto klubui. Sklype reikės įrengti futbolo aikštę, persirengimo kambarius. Noriu paklausti: 1) Į kokią žemės paskirtį geriau keisti - Rekreacinės teritorijos ar Visuomeninės paskirties teritorijos? 2) Sklypo nuomos sutartį pas notarą sudaryti po žemės paskirties pakeitimo?
Kaip pakeisti pastato paskirtį? Pastato paskirtis: Švietimo ir mokslo, reiktų pakeisti į gyvenamąjį namą.
Ar galima pakeisti 1 ha žemės sklypą į namų valdą kaimo vietovėje?
Ar ilgai užtruktų pakeisti iš rekreacinės į namų valdą? Ir nuo ko priklauso visas keitimas? Galima gal plačiau sužinoti?
Prieš 10 metų buvo padalinti sklypai, pakeista žemės ūkio paskirtis į komercinę. Dabar pagal reglamentą reikėtų keisti į sandėliavimą. Buvo padaryti kadastriniai matavimai. Ar reikia vėl viską iš naujo daryti? Ačiū
Sveiki. Ar galima internetu sužinoti ar įmanoma pakeisti žemės sklypo paskirtį iš žemės ūkio į statyti gyvenamus namus? Kokia maždaug būtų kaina? Vieta Vilniaus rajonas. Vyžiškių kaimas. Šilo g. ir Skynimų g. sankryžoje. Kokios papildomos informacijos reikia?
Sveiki, norėčiau pirkti 42a žemės ūkio paskirties sklypą ir versti jį į namų valdą. Kaip sužinoti ar šį žemės plotą nusipirkus bus galima paversti į namų valdą? Ar nėra kokių apribojimų tai daryti? Kokia maždaug kaina ir kiek toks procesas užtrunka laiko?
Ar galima žemės ūkio paskirties sklypą keisti į gyvenamo (namų valdos) sklypą? Jei taip nuo ko reikėtų pradėti?
Kaip ūkininkas planuoju įsigyti 1,5 ha žemės ūkio paskirties žemės kaimo vietovėje. Norėjau paklausti ar yra galimybė pakeisti šio sklypo paskirtį į namų valdą? Ar galima sklypą suskaidyti į kelis mažesnius?
Domina žemės paskirties keitimas ir keitimo kaina. Kiek laiko užtrunka pakeisti? Ir kiek kainuoja keitimas? Ar priklauso nuo to kur ta žemė randasi (prie ežero ar ne)?
Vilniaus raj. turiu 21 arą "žemės ūkio paskirties" sklypą. Koks kelias ir kokie mokesčiai laukia jei noriu pakeisti paskirtį į "namų valda"?
Ieškau informacijos kiek maždaug kainuoja pakeisti žemės paskirtį.
Kaip sužinoti ar yra galimybė keisti žemės paskirtį, į kokią valstybinę instituciją ir į kokį skyriu tos institucijos reikia kreiptis?
Noriu statyti iki 80 kv. mnamą. Turiu žemės sklypą kaime, kuris yra žemės ūkio paskirties. Kaip galima būtų pakeisti paskirtį?
Norime keisti žemės ūkio paskirties žemę į komercinės paskirties žemę arba kitos paskirties žemę. Įdomu žinoti kaip skirsis žemės mokestis? Kokius objektus galima statyti komercinės paskirties žemėje ir kokius objektus galima statyti kitos paskirties žemėje? Norime priimti sprendimą į kokią paskirtį geriau pakeisti.
Norėjau paklausti kokie veiksmai norint pakeisti iš žemės ūkio paskirties žemę į gyvenamą valdą.
Norėčiau sužinoti kiek maždaug gali kainuoti dirbamos žemės sklypą pakeisti į namų valda?
Kokia apytikslė kaina norint pakeisti sodo namo paskirtį į gyvenamojo namo?
Planuoju pirkti 12 a žemės ūkio paskirties sklypą, statinio paskirtis - kaimo turizmo sodyba (projektas bei statybos leidimas yra). Kaip pakeisti sklypo paskirtį į namų valdą, o pastato paskirtį į gyvenamasis namas? Kiek laiko tai užtrunka, kiek kainuotų?
Kokia tvarka norint pakeisti namo paskirtį iš sodo į gyvenamąjį namą? Namas stovi sodų bendrijoje, pastatytas su visais leidimais, bendras plotas 250 kv. m, sklypas 6 arai.
Kaip galima pakeisti megėjų sodų sklypo žemės paskirtį (dabar yra pagrindinė naudojimo paskirtis žemės ūkio paskirtis) į sodų paskirtį?
Nusižiūrėjau pirkti sodą. Jame stovi ūkinis pastatas kokių 20kv. ir yra namelis apie 60-80 kv. Tačiau dokumentuose rašo tik sodo sklypas, numeris. Popierius senas, nes paveldėtas kaip ir 1992 m. Mažas brėžinukas tik - sklypas kelias ir viskas. Ką reiktų daryt tokiu atveju? Kaip suprantu dabar yra nelegalus statinys. Norėčiau keisti į namų valdą.
Turiu 1,01 ha žemės ūkio paskirties žemės plotą. Jei aš jame noriu pasistatyti pastatą iki 80 kv.m, pavadinkim tai vasarnamiu ar pirtimi. Nuo ko man reikia pradėti ir kuo pabaigti? Sklypas yra įtrauktas į Jonavos plėtrą.
Noriu paklausti, kokia tvarka keičiant žemės paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą? Sklypas yra 88 arų žemės ūkio paskirties. Noriu padaryti keliuko projektą per vidurį sklypo ,suskirstyti jį į kelis mažesnius sklypus bei pakeisti paskirtį į namų valdą. Kokia eiles tvarka ir kur turėčiau kreiptis dėl visų šių pakeitimų?
Kaip sužinoti ar pakeista žemės sklypo paskirtis į gyvenamąją? Tik Registrų centre? Domina sklypas sodų bendrijoje.
Kiek kainuotų iš žemės sklypo skirto 'kitai veiklai' padaryti "namų valdos" sklypą?
Kokia kaina pakeisti viso sklypo namų valdą?
Turiu ŽŪ paskirties 80a. sklypą ir jį ketinu parduoti. Patarkite, ar keisti paskirtį pačiam, siekiant padidinti sklypo kainą? Ar tai palikti pirkėjui? Nežinau kokia paskirtis geriau - namų valda, ar pramoninė, sandėliavimo, komercinė? Ar komercinės paskirties žemėje bus galima statyt gyv. namus ir atvirkščiai?
Turiu 2.5 ha žemės Kretingos mieste. Nuo ko reikėtų pradėti šią žemę pakeisti į namų valdą ir išdalinti įvairiais sklypais (9-30 a), kad būtų galima suformuoti gyvenamą kvartalą. Nuo ko reikėtų pradėti ir kiek tai galėtų kainuoti?
Kaip pasikeitė žemės naudojimo paskirties keitimo iš žemės ūkio į namų valdą procedūra, nuo 2015 01 20 d. įsigaliojus naujam (supaprastintam) keitimo tvarkos aprašui? (nurodoma, kad nebereikės rengti detaliųjų planų). Ar nuo to pasikeitė žemės naudojimo paskirties keitimo trukmė bei kainą? (Vilniaus raj.)
Koks dar gali būti atvejis, kai galime pakeisti žemės ūkio paskirties žemę į namų valdą, nes šį prašymą atmetė, kadangi netoli yra žalia zona (teka upė). Galima statyti tik 80kv. vasarnamį ar yra kitų variantų kaip pakeisti paskirtį ar gauti leidimą gyvenamojo namo statybai (nesame ūkininkai)? P.s. prisegu planiuką, kalba eina apie 6-ą sklypą prie vandens.
Norėčiau sužinoti, ar keičiant ūkio paskirties žemę į komercinę reikia gretimo sklypo savininko sutikimo?
Po sklypo padalinimo viename sklype liko gyvenamosios paskirties pastatas, kitame - ūkio. Abu namai nebaigtos statybos. Kokiu būdu ir kaip greičiausiai galima ūkio paskirties pastatą pakeisti į gyv. paskirties pastatą. Bendras plotas/tūris skiriasi, tačiau pirmo aukšto plotas išlikęs toks pats (vietoje vieno aukšto yra pastatyti du). Aukštingumas, visi atstumai, nuo šalia esančių pastatų ir kaimynų sklypo ribų, atitinka reikalavimus.
Norime pirkti dalį sklypo, 19 arų žemės ūkio paskirties. Sklypas yra neatidalintas ir nepadaryti kadastriniai matavimai. Ar atidalinimo procedūra labai sudėtinga? Kokia eiga? Kiek laiko užtrunka? Ar reikalinga rengti detalusis planas ar jis nebūtinas? Norėsime keisti paskirti į namų valdą ir užsiimti statybomis.
Kur būtų galima sužinoti apie sklypo paskirties keitimo galimybes? Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype?
Planuoju pirkti 12a žemės sklypą, bet sklypas yra ūkio paskirties, kokia galimybė ir kaip greitai galima pakeisti į namų valdą? Noriu statyti gyvenamą namą.
Turiu 5ha žemės sklypą (apaugusį krūmais), kurios paskirtis „Kita“. Kaip padaryti, kad žemės paskirtį būtų galima pakeisti į žemės ūkio?
Norime keisti žemės paskirtį iš žemės ūkio į komercinę ar visuomeninės paskirties. Numatoma statyti vaikų darželį. Kokia paskirtis naudingesnė rinktis žiūrint į ateitį (jei vaikų darželis nepasiteisins ir patalpas išnuomosime/parduosime vykdyti kitą veiklą)? Šiuo metu pasirinkę visuomeninę paskirtį sutaupytume žemės mokesčiui. Ar jos skiriasi statant komercinės paskirties ir visuomeninės paskirties pastatus? Ar yra kokie papildomi reikalavimai?
Ar atlikus detalųjį sklypo planą, vėliau galima rengti projektus dėl žemės paskirties keitimo? Ar vis dėlto po to jau nebe bus galimybės keisti paskirties?
Yra įsigyta žemė visuomeninės paskirties projektui. Bet šiuo metu žemės paskirtis - ūkio. Norime keisti į visuomeninės, bet mums pataria, jog komercinė geriau. Kaip ir kur galima išsiaiškinti niuansus? Ar yra tam tikrų aiškių trūkumų, kuomet žemė yra visuomeninės paskirties? Ar į šį klausimą atskiros savivaldybės atsakytų skirtingai? Ar tai priklauso nuo konkrečios vietos?
Turiu 52 arų sklypą, kuris šiuo metu yra ūkinės paskirties. Sklypas yra rekreacinėje zonoje. Į kokią žemės paskirtį reiktų pakeisti, kad būtų galima statyti gyvenamą namą ar kitaip sakant ilgalaikio poilsio namus? Kiek kv.m galima statyti gyv.pastatą tokiame sklype? Dirbtinis arčiausias tvenkinys yra už 30 m. Aplinkui miškas. Sklypas yra kaimo vietovėje - vienkiemis, netoli miesto.
Ar galima pakeisti dalies sklypo paskirtį?
Ar galima keisti ūkio paskirties pastato paskirtį į gyvenamąjį ir jį rekonstruoti? Turime 15 a žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuriame stovi vienas pagalbinio ūkio pastatas (baigtumas 100%). Ar įmanoma pakeisti pastato paskirtį nekeičiant žemės paskirties? Sklypas, kuriame stovi šis pagalbinio ūkio pastatas buvo suformuotas atidalinant sklypus, esančius viename ūkininko ūkyje.
Kiek kainuoja ūkio paskirties sklypą pakeisti į namų valdą?
Norėjau sužinoti, ar galima keisti rekreacinės paskirties sklypą į namų valdą? Sklypas turi adresą ir jame galima statyti 1 namą, bet sklypas didelis, ir jame būtų galima pastatyti dar pora namų šalia. Matavimų tipas – žemės sklypas suformuotas atliekant kadastrinius matavimus. Pagrindinė sklypo naudojimo paskirtis – kita.
Turime sodybą, kuri stovi ant ūkio paskirties žemės. Dokumentai sodybos tvarkingi, pastatų pridavimas 100 %. Žemės su viskuo 70 arų. Ji senais laikais taip buvo atkurta ir taip dokumentai sutvarkyti. Dabar norime parduoti sodybą, bet su tokia žemės paskirtimi neatsiranda pirkėjų. Ar galime pakeisti žemę į namų valdą? Ar tai ilgai užrunka ir kiek kainuotų?
Kokie veiksmai turi būti atlikti, norint pakeisti žemės paskirtį iš komercinės į namų valdą, bei žemę išpirkti iš valstybės? Kiek tai kainuos? Noriu pirkti namą (210 kv.m.) Širvintų rajone iš fizinio asmens, bet žemė (13 a), kurioje stovi namas, priklauso valsybei, jos paskirtis-komercinė, nes pastatas buvo naudojamas kavinės veiklai. Yra atlikti žemės kadastriniai matavimai.
Kokie žingsniai reikalingi siekiant pakeisti statinių paskirtį regioniniame parke esančiame sklype? Situacija tokia, kad oficialus gyvenamasis namas sudegęs / nenaudojamas, o realus gyvenamasis namas registruotas kaip ūkinis pastatas. Tikslas (1) pakeisti realaus gyvenamojo namo paskirtį į gyvenamojo namo (2) senąjį / sudegusį - potencialiai nugriauti ar rekonstruoti kaip ūkinį.
Laba diena, turiu 0,3ha žemės ūkio paskirties sklypą (Kyviškių kaimas, Šatrininkų seniūnija, Vilniaus rajonas), kurį pirkau prieš dvidešimt metų. Noriu pasistatyti nedidelį namuką iki 80 kv.m, tačiau susidūriau su problema: "nepakeitus žemės paskirties statyba negalima". Nors pats sklypas randasi tik apie 150 metrų nuo artimiausių gyvenamųjų namų, gavau neigiamą atsakymą iš savivaldybės. Ar yra kokia nors išeitis?
Sveiki. Planuojame pirkt žemės ūkio paskirties sklypą, norime jame statyti gyvenamą namą. Savivaldybėje pasakė, kad namų valdos paskirtis negalima, o ar kils bėdų keičiant paskirtį į "kita" ir statant kaip vienbutį? Sklypas buferinėje apsaugos zonoje.
Gal galėtumėte apytiksliai įvardinti kaštus, keičiant sodo paskirties namą į gyvenamąjį? Namo projekto, išplanavimo ir t.t., keisti nereikia. Namas yra 100% priduotas ir tinkamas gyventi žiemą.
Ar galima keisti žemės paskirtį iš gyvenamosios į komercinę?
Turime 96 a žemės ūkio paskirties sklypą Vilniaus raj. Norime keisti paskirtį į namų valdą. Buvome Vilniaus raj. savivaldybėje parašyti prašymą dėl paskirties pakeitimo. Darbuotojas patikrinęs sklypą pasakė, kad nėra įtrauktas į keitimo planą ir pakeisti paskirties neįmanoma. Klausimas ar tai jau galutinis atsakymas ir nebėra jokių kelių pakeisti paskirtį?
Ar įmanoma iš miško paskirties sklypo atkurti į žemės ūkio paskirties? Kažkada buvo žemės ūkio paskirtis, bet pakeista į miško. Veiksmas regioniniame parke. Regia žemėlapis rodo kaip gyvenama plotą.
Norime statyti autoservisą. Gal galite nukreipti į kokią paskirtį atkreipti dėmesį? Ar iš žemės ūkio paskirties bus galima pasikeisti į reikiamą statybai? Gal yra minimalūs reikalavimai arų plotui?
Noriu pakeisti savo sklypo paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą. Teikiau prašymą savivaldybei, tačiau ji atsisakė pakeisti, nes žemės plotas „priklauso neurbanizuotai zonai, o intensyvaus ūkininkavimo grupei“. Kokie toliau gali būti veiksmai norint vis gi pakeisti į namų valdą? Ar galima rašyti prašymą į savivaldybę dėl detaliojo plano koregavimo/keitimo? Jeigu sutiktų pakeisti detalųjį planą, tuomet aš galėčiau vėl pakartotinai bandyti keisti paskirtį?
Jeigu žemės ūkio sklypas yra aplink namų valdą, abu sklypai priklauso vienam savininkui, ar galima dalį žemės ūkio paskirties sklypo pakeisti į namų valdą ir statyti 50 kv.m namą ar sodo namelį?
Yra nemažas plotas žemės ūkio paskirties, norime suformuoti dalį namų valdos. Kiek laiko užtrunka suformuoti ir pakeisti į namų valdą? Kiek tai kainuoja?
Turime 1ha žemės ūkio paskirties žemės. Norėtume pasistatyti iki 40m2 vasarnamį ant įsukamų pamatų. Ar galima statyti, ar reikia keisti žemės paskirtį? Jei taip, tuomet į kokią? Norint į sklypą atvesti elektrą, kaip galima tai padaryti?
Pastačius sodo namą rajone iki 80 kv.m ir vėliau norint pakeisti jo paskirtį į gyvenamą namą, kad būtų galima gauti paskolą statybų pabaigai. Kaip namas turi atrodyti, kad būtų galima keisti paskirtį? Ar turi būti funkcionuojantis vandentiekis, kanalizacija, elektra, ar užtektų kad visą tai būtų tik atvesta į namą?
Ar galima 29 arus žemės paskirties žemę pakeisti į namų valdą?
Turiu žemės ūkio paskirties 4,5 ha ploto sklypą. Noriu jį padalinti ir pakeisti paskirtį. Viena dalis liktų žemės ūkio paskirties, kita taptų tinkanti gyv. namo statybai. Ar galima vienam kadastriniam numeriui priklausančiam žemės sklypui turėti kelias skirtingas paskirtis (žemės ūkio ir gyv. namų statybos)?
Ar galima keisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją su jame jau pastatytu namu? Dabar sklypas yra sodų bendrijoje ir jo paskirtis - žemės ūkio. Namas priduotas ir įregistruotas registrų centre.
Žemės sklypas yra "namų valda", yra gyvenamas namas ir pagalbiniai ūkiniai pastatai. Gyvenamas namas ir ūkiniai pastatai yra labai blogos būklės, norim juos nugriauti, o vieną ūkinį pastatą renovuoti ir įrengti ten renginių, švenčių salę. Ar reikia ir ar galima keisti žemės sklypo paskirtį ir kokia paskirtis būtų galima pagalbinio ūkio pastato, kurį renovuosime ir vykdysime veiklą? Ar galimas gyvenamo namo nugriovimas ir išregistravimas šiuo atveju?
Parduodamas namas namų valdos sklype kartu su kitu sklypu, kuris yra žalia zona. Ar nusipirkus galima savo visą teritoriją apsitverti tvora? Ar įmanoma tokiu atveju vėliau pakeisti žalios zonos paskirtį į namų valdos? Kur būtų galima rasti surašytus reikalavimus žaliai zonai?
Sutartį sudariau jau beveik prieš pusantrų metų, ir iki šiol niekaip nepadaro namų valdos. Keičiu iš dirbamos į namų valdą. Kodėl taip ilgai? Matininkas nieko nepaaiškina, ką daryti, kad reikalas pajudėtų iš vietos...
Ar Klaipėdos rajone užstatomo sklypo plotą 5% galima kaip nors padidinti? Sklypas 1.5ha žemės ūkio paskirties, tarkim suformavus ūkininko sodyba? Jai galite susisiekite su manimi.
Kokio man reiktų žemės sklypo, kad galėčiau pasistatyti garažą mašinoms laikyti? Iki 200kv.
Galvojame pirkti sklypą ir norėtume sužinoti ar įmanoma būtų tokį sklypą, kuris dabar yra žemės ūkio naudojimo paskirties, pakeisti į kažką kitokio, kad galimos būtų leistos kokios nors statybos?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 56 specializuotų įmonių