Žemės paskirties keitimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 77.
Ar galima žemės ūkio paskirties sklypą keisti į gyvenamo (namų valdos) sklypą? Jei taip nuo ko reikėtų pradėti?
Kaip ūkininkas planuoju įsigyti 1,5 ha žemės ūkio paskirties žemės kaimo vietovėje. Norėjau paklausti ar yra galimybė pakeisti šio sklypo paskirtį į namų valdą? Ar galima sklypą suskaidyti į kelis mažesnius?
Domina žemės paskirties keitimas ir keitimo kaina. Kiek laiko užtrunka pakeisti? Ir kiek kainuoja keitimas? Ar priklauso nuo to kur ta žemė randasi (prie ežero ar ne)?
Vilniaus raj. turiu 21 arą "žemės ūkio paskirties" sklypą. Koks kelias ir kokie mokesčiai laukia jei noriu pakeisti paskirtį į "namų valda"?
Ieškau informacijos kiek maždaug kainuoja pakeisti žemės paskirtį.
Kaip sužinoti ar yra galimybė keisti žemės paskirtį, į kokią valstybinę instituciją ir į kokį skyriu tos institucijos reikia kreiptis?
Noriu statyti iki 80 kv. m. namą. Turiu žemės sklypą kaime, kuris yra žemės ūkio paskirties. Kaip galima būtų pakeisti paskirtį?
Norėjau paklausti kokie veiksmai norint pakeisti iš žemės ūkio paskirties žemę į gyvenamą valdą.
Norime keisti žemės ūkio paskirties žemę į komercinės paskirties žemę arba kitos paskirties žemę. Įdomu žinoti kaip skirsis žemės mokestis? Kokius objektus galima statyti komercinės paskirties žemėje ir kokius objektus galima statyti kitos paskirties žemėje? Norime priimti sprendimą į kokią paskirtį geriau pakeisti.
Norėčiau sužinoti kiek maždaug gali kainuoti dirbamos žemės sklypą pakeisti į namų valda?
Planuoju pirkti 12 a žemės ūkio paskirties sklypą, statinio paskirtis - kaimo turizmo sodyba (projektas bei statybos leidimas yra). Kaip pakeisti sklypo paskirtį į namų valdą, o pastato paskirtį į gyvenamasis namas? Kiek laiko tai užtrunka, kiek kainuotų?
Kokia apytikslė kaina norint pakeisti sodo namo paskirtį į gyvenamojo namo?
Kokia tvarka norint pakeisti namo paskirtį iš sodo į gyvenamąjį namą? Namas stovi sodų bendrijoje, pastatytas su visais leidimais, bendras plotas 250 kv. m, sklypas 6 arai.
Kaip galima pakeisti megėjų sodų sklypo žemės paskirtį (dabar yra pagrindinė naudojimo paskirtis žemės ūkio paskirtis) į sodų paskirtį?
Nusižiūrėjau pirkti sodą. Jame stovi ūkinis pastatas kokių 20kv. ir yra namelis apie 60-80 kv. Tačiau dokumentuose rašo tik sodo sklypas, numeris. Popierius senas, nes paveldėtas kaip ir 1992 m. Mažas brėžinukas tik - sklypas kelias ir viskas. Ką reiktų daryt tokiu atveju? Kaip suprantu dabar yra nelegalus statinys. Norėčiau keisti į namų valdą.
Turiu 1,01 ha žemės ūkio paskirties žemės plotą. Jei aš jame noriu pasistatyti pastatą iki 80 kv.m, pavadinkim tai vasarnamiu ar pirtimi. Nuo ko man reikia pradėti ir kuo pabaigti? Sklypas yra įtrauktas į Jonavos plėtrą.
Noriu paklausti, kokia tvarka keičiant žemės paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą? Sklypas yra 88 arų žemės ūkio paskirties. Noriu padaryti keliuko projektą per vidurį sklypo ,suskirstyti jį į kelis mažesnius sklypus bei pakeisti paskirtį į namų valdą. Kokia eiles tvarka ir kur turėčiau kreiptis dėl visų šių pakeitimų?
Kokia kaina pakeisti viso sklypo namų valdą?
Kaip sužinoti ar pakeista žemės sklypo paskirtis į gyvenamąją? Tik Registrų centre? Domina sklypas sodų bendrijoje.
Kiek kainuotų iš žemės sklypo skirto 'kitai veiklai' padaryti "namų valdos" sklypą?
Turiu 2.5 ha žemės Kretingos mieste. Nuo ko reikėtų pradėti šią žemę pakeisti į namų valdą ir išdalinti įvairiais sklypais (9-30 a), kad būtų galima suformuoti gyvenamą kvartalą. Nuo ko reikėtų pradėti ir kiek tai galėtų kainuoti?
Kaip pasikeitė žemės naudojimo paskirties keitimo iš žemės ūkio į namų valdą procedūra, nuo 2015 01 20 d. įsigaliojus naujam (supaprastintam) keitimo tvarkos aprašui? (nurodoma, kad nebereikės rengti detaliųjų planų). Ar nuo to pasikeitė žemės naudojimo paskirties keitimo trukmė bei kainą? (Vilniaus raj.)
Norėčiau sužinoti, ar keičiant ūkio paskirties žemę į komercinę reikia gretimo sklypo savininko sutikimo?
Po sklypo padalinimo viename sklype liko gyvenamosios paskirties pastatas, kitame - ūkio. Abu namai nebaigtos statybos. Kokiu būdu ir kaip greičiausiai galima ūkio paskirties pastatą pakeisti į gyv. paskirties pastatą. Bendras plotas/tūris skiriasi, tačiau pirmo aukšto plotas išlikęs toks pats (vietoje vieno aukšto yra pastatyti du). Aukštingumas, visi atstumai, nuo šalia esančių pastatų ir kaimynų sklypo ribų, atitinka reikalavimus.
Kur būtų galima sužinoti apie sklypo paskirties keitimo galimybes? Kokius pastatus galima statyti žemės ūkio paskirties sklype?
Turiu ŽŪ paskirties 80a. sklypą ir jį ketinu parduoti. Patarkite, ar keisti paskirtį pačiam, siekiant padidinti sklypo kainą? Ar tai palikti pirkėjui? Nežinau kokia paskirtis geriau - namų valda, ar pramoninė, sandėliavimo, komercinė? Ar komercinės paskirties žemėje bus galima statyt gyv. namus ir atvirkščiai?
Norime pirkti dalį sklypo, 19 arų žemės ūkio paskirties. Sklypas yra neatidalintas ir nepadaryti kadastriniai matavimai. Ar atidalinimo procedūra labai sudėtinga? Kokia eiga? Kiek laiko užtrunka? Ar reikalinga rengti detalusis planas ar jis nebūtinas? Norėsime keisti paskirti į namų valdą ir užsiimti statybomis.
Koks dar gali būti atvejis, kai galime pakeisti žemės ūkio paskirties žemę į namų valdą, nes šį prašymą atmetė, kadangi netoli yra žalia zona (teka upė). Galima statyti tik 80kv. vasarnamį ar yra kitų variantų kaip pakeisti paskirtį ar gauti leidimą gyvenamojo namo statybai (nesame ūkininkai)? P.s. prisegu planiuką, kalba eina apie 6-ą sklypą prie vandens.
Ar galima pakeisti dalies sklypo paskirtį?
Planuoju pirkti 12a žemės sklypą, bet sklypas yra ūkio paskirties, kokia galimybė ir kaip greitai galima pakeisti į namų valdą? Noriu statyti gyvenamą namą.
Ar galima keisti ūkio paskirties pastato paskirtį į gyvenamąjį ir jį rekonstruoti? Turime 15 a žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuriame stovi vienas pagalbinio ūkio pastatas (baigtumas 100%). Ar įmanoma pakeisti pastato paskirtį nekeičiant žemės paskirties? Sklypas, kuriame stovi šis pagalbinio ūkio pastatas buvo suformuotas atidalinant sklypus, esančius viename ūkininko ūkyje.
Turiu 5ha žemės sklypą (apaugusį krūmais), kurios paskirtis „Kita“. Kaip padaryti, kad žemės paskirtį būtų galima pakeisti į žemės ūkio?
Norime keisti žemės paskirtį iš žemės ūkio į komercinę ar visuomeninės paskirties. Numatoma statyti vaikų darželį. Kokia paskirtis naudingesnė rinktis žiūrint į ateitį (jei vaikų darželis nepasiteisins ir patalpas išnuomosime/parduosime vykdyti kitą veiklą)? Šiuo metu pasirinkę visuomeninę paskirtį sutaupytume žemės mokesčiui. Ar jos skiriasi statant komercinės paskirties ir visuomeninės paskirties pastatus? Ar yra kokie papildomi reikalavimai?
Ar atlikus detalųjį sklypo planą, vėliau galima rengti projektus dėl žemės paskirties keitimo? Ar vis dėlto po to jau nebe bus galimybės keisti paskirties?
Kokie žingsniai reikalingi siekiant pakeisti statinių paskirtį regioniniame parke esančiame sklype? Situacija tokia, kad oficialus gyvenamasis namas sudegęs / nenaudojamas, o realus gyvenamasis namas registruotas kaip ūkinis pastatas. Tikslas (1) pakeisti realaus gyvenamojo namo paskirtį į gyvenamojo namo (2) senąjį / sudegusį - potencialiai nugriauti ar rekonstruoti kaip ūkinį.
Laba diena, turiu 0,3ha žemės ūkio paskirties sklypą (Kyviškių kaimas, Šatrininkų seniūnija, Vilniaus rajonas), kurį pirkau prieš dvidešimt metų. Noriu pasistatyti nedidelį namuką iki 80 kv.m, tačiau susidūriau su problema: "nepakeitus žemės paskirties statyba negalima". Nors pats sklypas randasi tik apie 150 metrų nuo artimiausių gyvenamųjų namų, gavau neigiamą atsakymą iš savivaldybės. Ar yra kokia nors išeitis?
Sveiki. Planuojame pirkt žemės ūkio paskirties sklypą, norime jame statyti gyvenamą namą. Savivaldybėje pasakė, kad namų valdos paskirtis negalima, o ar kils bėdų keičiant paskirtį į "kita" ir statant kaip vienbutį? Sklypas buferinėje apsaugos zonoje.
Yra įsigyta žemė visuomeninės paskirties projektui. Bet šiuo metu žemės paskirtis - ūkio. Norime keisti į visuomeninės, bet mums pataria, jog komercinė geriau. Kaip ir kur galima išsiaiškinti niuansus? Ar yra tam tikrų aiškių trūkumų, kuomet žemė yra visuomeninės paskirties? Ar į šį klausimą atskiros savivaldybės atsakytų skirtingai? Ar tai priklauso nuo konkrečios vietos?
Turiu 52 arų sklypą, kuris šiuo metu yra ūkinės paskirties. Sklypas yra rekreacinėje zonoje. Į kokią žemės paskirtį reiktų pakeisti, kad būtų galima statyti gyvenamą namą ar kitaip sakant ilgalaikio poilsio namus? Kiek kv.m galima statyti gyv.pastatą tokiame sklype? Dirbtinis arčiausias tvenkinys yra už 30 m. Aplinkui miškas. Sklypas yra kaimo vietovėje - vienkiemis, netoli miesto.
Kiek kainuoja ūkio paskirties sklypą pakeisti į namų valdą?
Norėjau sužinoti, ar galima keisti rekreacinės paskirties sklypą į namų valdą? Sklypas turi adresą ir jame galima statyti 1 namą, bet sklypas didelis, ir jame būtų galima pastatyti dar pora namų šalia. Matavimų tipas – žemės sklypas suformuotas atliekant kadastrinius matavimus. Pagrindinė sklypo naudojimo paskirtis – kita.
Turime sodybą, kuri stovi ant ūkio paskirties žemės. Dokumentai sodybos tvarkingi, pastatų pridavimas 100 %. Žemės su viskuo 70 arų. Ji senais laikais taip buvo atkurta ir taip dokumentai sutvarkyti. Dabar norime parduoti sodybą, bet su tokia žemės paskirtimi neatsiranda pirkėjų. Ar galime pakeisti žemę į namų valdą? Ar tai ilgai užrunka ir kiek kainuotų?
Kokie veiksmai turi būti atlikti, norint pakeisti žemės paskirtį iš komercinės į namų valdą, bei žemę išpirkti iš valstybės? Kiek tai kainuos? Noriu pirkti namą (210 kv.m.) Širvintų rajone iš fizinio asmens, bet žemė (13 a), kurioje stovi namas, priklauso valsybei, jos paskirtis-komercinė, nes pastatas buvo naudojamas kavinės veiklai. Yra atlikti žemės kadastriniai matavimai.
Ar galima keisti žemės paskirtį iš gyvenamosios į komercinę?
Norime statyti autoservisą. Gal galite nukreipti į kokią paskirtį atkreipti dėmesį? Ar iš žemės ūkio paskirties bus galima pasikeisti į reikiamą statybai? Gal yra minimalūs reikalavimai arų plotui?
Turime 96 a žemės ūkio paskirties sklypą Vilniaus raj. Norime keisti paskirtį į namų valdą. Buvome Vilniaus raj. savivaldybėje parašyti prašymą dėl paskirties pakeitimo. Darbuotojas patikrinęs sklypą pasakė, kad nėra įtrauktas į keitimo planą ir pakeisti paskirties neįmanoma. Klausimas ar tai jau galutinis atsakymas ir nebėra jokių kelių pakeisti paskirtį?
Ar įmanoma iš miško paskirties sklypo atkurti į žemės ūkio paskirties? Kažkada buvo žemės ūkio paskirtis, bet pakeista į miško. Veiksmas regioniniame parke. Regia žemėlapis rodo kaip gyvenama plotą.
Noriu pakeisti savo sklypo paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą. Teikiau prašymą savivaldybei, tačiau ji atsisakė pakeisti, nes žemės plotas „priklauso neurbanizuotai zonai, o intensyvaus ūkininkavimo grupei“. Kokie toliau gali būti veiksmai norint vis gi pakeisti į namų valdą? Ar galima rašyti prašymą į savivaldybę dėl detaliojo plano koregavimo/keitimo? Jeigu sutiktų pakeisti detalųjį planą, tuomet aš galėčiau vėl pakartotinai bandyti keisti paskirtį?
Jeigu žemės ūkio sklypas yra aplink namų valdą, abu sklypai priklauso vienam savininkui, ar galima dalį žemės ūkio paskirties sklypo pakeisti į namų valdą ir statyti 50 kv.m namą ar sodo namelį?
Yra nemažas plotas žemės ūkio paskirties, norime suformuoti dalį namų valdos. Kiek laiko užtrunka suformuoti ir pakeisti į namų valdą? Kiek tai kainuoja?
Turime 1ha žemės ūkio paskirties žemės. Norėtume pasistatyti iki 40m2 vasarnamį ant įsukamų pamatų. Ar galima statyti, ar reikia keisti žemės paskirtį? Jei taip, tuomet į kokią? Norint į sklypą atvesti elektrą, kaip galima tai padaryti?
Pastačius sodo namą rajone iki 80 kv.m ir vėliau norint pakeisti jo paskirtį į gyvenamą namą, kad būtų galima gauti paskolą statybų pabaigai. Kaip namas turi atrodyti, kad būtų galima keisti paskirtį? Ar turi būti funkcionuojantis vandentiekis, kanalizacija, elektra, ar užtektų kad visą tai būtų tik atvesta į namą?
Ar galima 29 arus žemės paskirties žemę pakeisti į namų valdą?
Turiu žemės ūkio paskirties 4,5 ha ploto sklypą. Noriu jį padalinti ir pakeisti paskirtį. Viena dalis liktų žemės ūkio paskirties, kita taptų tinkanti gyv. namo statybai. Ar galima vienam kadastriniam numeriui priklausančiam žemės sklypui turėti kelias skirtingas paskirtis (žemės ūkio ir gyv. namų statybos)?
Gal galėtumėte apytiksliai įvardinti kaštus, keičiant sodo paskirties namą į gyvenamąjį? Namo projekto, išplanavimo ir t.t., keisti nereikia. Namas yra 100% priduotas ir tinkamas gyventi žiemą.
Ar galima keisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją su jame jau pastatytu namu? Dabar sklypas yra sodų bendrijoje ir jo paskirtis - žemės ūkio. Namas priduotas ir įregistruotas registrų centre.
Parduodamas namas namų valdos sklype kartu su kitu sklypu, kuris yra žalia zona. Ar nusipirkus galima savo visą teritoriją apsitverti tvora? Ar įmanoma tokiu atveju vėliau pakeisti žalios zonos paskirtį į namų valdos? Kur būtų galima rasti surašytus reikalavimus žaliai zonai?
Ar Klaipėdos rajone užstatomo sklypo plotą 5% galima kaip nors padidinti? Sklypas 1.5ha žemės ūkio paskirties, tarkim suformavus ūkininko sodyba? Jai galite susisiekite su manimi.
Kokio man reiktų žemės sklypo, kad galėčiau pasistatyti garažą mašinoms laikyti? Iki 200kv.
Ar yra galimybė keisti rekreacinę sklypo paskirtį į namų valdos?
Kokiu būdu pakeisti sodo paskirties žemę į namų valdą Vilniuje? Skambinau į savivaldybę - įvestos miesto nuotekos, vanduo. Sako: rašykit prašymą, atsakymas vis tiek bus ne.
Turiu sklypą žemės ūkio paskirties. Apie 2 ha. Nepatenkantis į urbanizuotą zoną. Ar leis tokį plotą pakeisti?
Norėčiau sužinoti dėl paskirties pakeitimo. Turiu 21 arą žemės ūkio paskirties, Klaipėdos rajone, Kretingalės seniūnija, Grabių kaimas. Norėjau pakeisti paskirtį į namų valdos, bet sužinojau, kad reikia gauti leidimą iš regioninio parko. Susisiekus su regioniniu parku pranešta, kad pasikeitę įstatymai ir pakeisti į namų valdos dalį nebegalima, nes turi būti mažiausiai 30 arų sklypas. Koks galėtų būti sprendimas?
Vilniaus raj. 31-am kilometre turiu 2ha žemės. Noriu pakeisti paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą. Norėčiau sužinot bent preliminariai kiek kainuotų įregistruoti naują paskirtį?
Noriu pirkti žemės sklypą ir jame statyti namelį (30kv.) poilsiautojams (trumpalaikė nuoma). Kokios paskirties sklypai tinka? Miško ūkio paskirtyje, statyba negalima, bet pilna tokių namelių nuomotojų, kaip jie apeina tai?
Norime statyti nedidelį namelį (+-30m2) verslui vykdyti. T.y. nuomoti namelį klientams poilsiui. Patys tame namelyje negyventume, tik nuomotume. Dar neturime sklypo. Kaip yra su sklypu, kokios paskirties sklype galima statyti tokio pobūdžio namelį? Kaip suprantu toks namelis įeina į pirmos kategorijos nesudėtingus statinius. Namelis galimai būtų modulinis. Ar žemės paskirtis būtinai turi būti rekreacinė? Ar galima statyti tokio pobūdžio statinį jei žemės paskirtis namų valda ar žemės ūkio ar kita? Ir kokie leidimai bei procesai reikalingi?
Norėčiau pasistatyti nedidelį karkasinį namuką poilsiui (vieno aukšto, max 30 kvadratinių metrų), kuriame galėčiau retkarčiais apsistoti - NE gyvenamasis namas. Kol kas žemės neturiu. Kokie sklypų tipai man tinkami? Matau, kad pilna parduodamų nedidelių Žemės Ūkio tipo sklypų. Ar įmanoma jame statyti tokį namuką? Ar galiu rinktis tik iš Namų ir Sodo sklypų? Gal yra kokių informacijos šaltinių su detaliais aprašais ką, kur, galima statyti?
Domina sklypas 17a, jis yra žemės ūkio paskirties. Kreipiausi į Vilniaus raj. savivaldybės administraciją ar galima šioje vietoje keisti paskirtį ir gavau tokį atsakymą "<...>, informuojame, kad žemės sklypas, esantis Vilniaus r. sav., <...> vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos kraštovaizdžio specialiuoju planu patikslinto Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano, <...>, sprendiniais, patenka į M miškų ūkio teritorijų kraštovaizdžio tvarkymo zoną M4 (ūkinių miškų). <...> Ūkininkavimo tikslas – laikantis aplinkosaugos reikalavimų, formuoti produktyvius medynus, nepertraukiamai tiekti medieną. Palanki aplinka kaimo turizmo vystymui su intensyvios rekreacijos objektais. Šioje teritorijoje nėra galimybės keisti pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo." Kaip supratu iš to laiško, statyti man nieko ten negalima nebent tapčiau ūkininku, bet tam man reikia dar 33a, šalia to sklypo yra valstybės miškas nors dar ten tik laukas ar galima kažkaip tą mišką iš valstybės nupirkt?
Du žemės sklypai vienas šalia kito (12 ir 2 arai). Ar keičiant paskirtį į namų valdą juos reikia apjungti? Ir nuo ko pradėti?
Alytaus r. turima žemės ūkio paskirties žemė, kurioje norima statyti gyvenamos paskirties pastatą arba kaimo turizmo pastatą (poilsio pastatai). Yra tvenkinys, kurį norima sutvarkyti (išvalyti), ar tam turi būti leidimas? Jeigu taip, tai koks? Žemė yra rekreacinėj zonoj. Ar turi būti keičiama žemės ūkio paskirties žemė į namų valdą? Ar reikalingas ūkininko pažymėjimas?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto