Namo paskirties keitimas: iš sodo į gyvenamąjį

Klausimas:
Kokia tvarka norint pakeisti namo paskirtį iš sodo į gyvenamąjį namą? Namas stovi sodų bendrijoje, pastatytas su visais leidimais, bendras plotas 250 kv. m, sklypas 6 arai.
Komentarai:
Reikia gauti projektavimo salygas vienbučiam gyvenamajam namui, parengti projektą, suderinti su atsakingomis savivaldos institucijomis, gauti Statybos Leidimą, o po to pastatyti. Kadangi jis jau pastatytas, tuomet lieka "priduoti" ir iregistruoti VI Registrų Centre. Tik nesuvokiu, kam Jums to reikia, nes Sodo Namas, jeigu jis tenkina toks koks yra, turiu galvoje, jau pastatytas, praktiškai, niekuo nesiskiria nuo vienbučio gyvenamojo namo.
Ekspertai.lt
Paskirties keitimui yra tokia pat tvarka kaip ir pastato rekonstrukcijai - būtina topografinė nuotrauka, sklypo kadastriniai matavimai, naujas (šių metų) nuosavybės dokumentas, specialieji architektūriniai reikalavimai, projektavimo sąlygos iš aplinkos apsaugos departamento, elektros tinklų, sodų bendrijos pirmininko sutikimas gyvenamajam namui statyti.
Projektuojami inžineriniai tinklai - prisijungimo sąlygos iš vandenų (jei centralizuotų nėra, tuomet vietinė nuotekų valykla/kaupykla ir šulinys/gręžinys).
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: