Statybos leidimas

Rodomi įrašai 1-25 iš 191.
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Žadame statyti namą apie 80 m2 sodo bendrijoje. Sode jau yra namukas apie 20 m2. Ar reikia gauti leidimą statyboms ir kokie yra reikalavimai norint statyti karkasinį namą?
Kokia statybos leidimo išdavimo tvarka ir etapai, ar gali architektas atlikti dokumentų parengimo darbus.
Turiu 6a. sodo sklype vasarnamį ir norėčiau priestatėlio, ar reikalingi kokie nors leidimai, ar projektai priestato statybai?
Nusprendėm pasistatyti nedidelį sodo namelį iki 50 kv.m. Pasidariau projektą, buvo atlikta sklypo topografinė nuotrauka, susirinkau visus įmanomus parašus, gavau leidimą statybai. Vėliau sužinojau, kad 1 grupės nesudėtingiems statiniams rajone nereikia jokių projektų ir leidimų. Noriu sužinoti iki kiek kv.m. bendro ploto tiksliai galima statyti be statybos leidimo, 50 kv.m. ar 80 kv.m. Taip pat norėčau sužinoti, ką daryti su projektu, jei noriu padidinti statinio plotą virs 50 kv.m.
Neseniai nusipirkome namą rajono teritorijoje ir norime pristatyti priestatą (24,5 m2). Ar jam bus reikalingas statybų leidimas, jei iki sklypo krašto lieka 3 m? Kur reikia kreiptis?
Turiu sodo namą 94 m2 bendro ploto rūsys, 1 aukštas ir mansarda. Stogas dvišlaitis ir vietomis tęsiasi iki pamatų. Morėčiau sumažinti stogo šlaito nuolydį, kad padidėtų būsto erdvė. Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją?
Ar rekalingi leidimai ir projektai perstatant esamą verandą ir padidinant esamos plotą, pakeičiant stogo dangą, šiek tiek paaukštinus? Esamas gyvenamasis plotas 60 m2, veranda padidėtų nuo 5 iki 15 m2.
Namas paruoštas pridavimui su visais reikalingais dokumetais, taciau yra viena bėda. Pastatytas statinys su nukrypimais nuo projekto. Nukrypimai: langai kitose vietose ir skiriasi ju dydis, kitas - stogas dvišlaitis kaip ir leidime, tačiau žymiai mažesnis nuolydis ir pan. Kaip reikėtų elgtis?
Statybos leidimas išduotas 2006 m. Statybos nėra pradėtos. Ar dar galima statyti pagal šį leidimą? 3 metus nebuvo pradėtos statybos, bet leidimas galioja lyg ir 10 metų. Koks yra statybos leidimo galiojimo laikas?
Ar reikalingas koks nors leidimas norint įsistiklinti balkoną? Jei taip, tai kur reikia kreiptis? Namas naujos statybos, priduotas prieš 5 metus. Balkonas gatvės pusėje.
Norėčiau sužinoti, ar reikalingas leidimas pavėsinei statyti be pamatų?
Ar reikia vasarnamio statybai leidimo?
Ar reikalingas leidimas statyti terasą? Terasa būtų 3x9x2,4 m dydžio.
Noriu pasidomėti senos sodybos atstatymo eiga. Ji nėra koks nors kultūrinis paveldas, tiesiog įsigijau seną sodybą ir nežinau, nuo ko pradėti rekonstrukciją. Jei griaučiau senus pastatus ir ant tų pačių pamatų statyčiau naujus, ar reikalingi tam kokie projektai ir leidimai? Senųjų pastatų būklė varginga, tad griauti juos vis tiek reikės.
Statom gyvenamą namą vieno aukšto su mansarda, statinio kategorija nesudėtingas statinys. Koks leistinas statinio atstumas nuo sklypo ribos? Projekte nurodyta atitinkamai 4,64m ir 3,49m, mes planuojame statyti lygiagrečiai sklypo ribai 3,10m atstumu, ar reikės kaimyninio sklypo savininko sutikimo?
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Noriu pradėti statyti namą, bet dar neturim leidimo ir projekto (tik tvarkomi) ar galima pradėti vykdyti darbus t.y. įvairius žemės kasinėjimus, pasiruošimo darbus, žemės išlyginimo na ir pirmus žingsnius pamatų liejimui?
Gyvenu regioniniame parko teritorijoje ir prie namo noriu susikalti terasą su stogu. Namas yra 96kv.m. Terasa turėtų būti apie 30kv.m. Įdomu kaip su statybos leidimu. Jeigu terasa turės savo atskirus pamatus ir stogo laikančiąsias konstrukcijas bet bus priglausta prie namo. Kaip su statybos leidimu - ar tai traktuos kaip atskirą statinį ar kaip namo priestatą. Kokių dokumentų gali reikėti?
Planuojame statyti namą Vilniaus rajone 80 kv. Nuo ko turime pradėti? Projektą jau turime išsirinkę, bet dar neįsigijome. Ar mes patys galime rajono savivaldybėje prašyti leidimo namo statybai? Iš kokių dalių turi susidaryti namo planas (konstrukcinė, inžinerinė...)?
Statant 80 kv.m namą, ar reikia leidimų, ar paprasčiausiai galima statyti?
Jeigu planuojame statyti namą iki 80kv. t.y. kad nereikėtų projekto ir t.t., ar galima prie namo statyti garažą, bet garažo ir namo nesujungi durimis? Tai būtų kaip atskiri objektai, bet jie turėtų vieną sieną ir vieną stogą, bet patekimas į garažą tik per lauką būtų galimas. Ar skaitysis 80kv + garažas = plotas ir reikia projekto, ar čia skaitysis 80kv namas ir projekto nereikia?
Norėtume pasiteirauti, jei perkant seną griūvėsi tik nugriovimui, tai sklype jau reikia daryti projektą kaip naujo namo ar ir tam senam reikalingas koks nors nugriovimo leidimas?
Planuoju seną šimtmetinį namą rekonstruoti, keisti stogą, jį pakeliant metrą aukščiau ir sienas apmūrijant plytomis. Namas apie 60 kv.m kaimo vietovėj, vienkiemyje. Kokių leidimų ar projektų reikia?