Statybos leidimas – Patarimai

Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
Ar galima ant vandens statyti valtinę?
Turiu sklypą apie 70arų ūkio paskirties. Planuoju išsikasti prūdą (nemažą) ir aplink jį statyti porą 20m2 laikinų namelių. Žinau, kad reikia man gauti ūkininko pasą, bet be to ar namukams ir prūdui / tvenkiniui reikia kokių leidimų? Į namelius bus atvesta elektra ir kanalizacija.
Vilniaus raj., jei statyčiau pagalbinį pastatą, kuris kaimyniniam sklypui būtų po žeme (įkasti pastatą į sklypą), kokio mažiausio atstumo turėčiau laikytis be papildomų sutikimų? Pastatas bus žemesnis nei kaimyninio sklypo aukštis.
Norime statyti nesudėtingą statinį namų valdos teritorijoje - vasaros virtuvę iki 80 m2 kaime. Kiek supratau leidimo nereikia. Tad noriu paklausti nuo ko pradėti? Ar reikalingas projektas, kokių reikia dokumentų, ar reikia pranešti apie statybos pradžią, ar galime statytis patys, ar reikia samdyti asmenį su statybininko išsilavinimu, nes kitaip neužregistruosim pastato?
Ar įmanoma gauti statybos leidimą gyvenamam namui iki 80m² namų valdos sklype, kuris yra be pastatų, gyvenvietėje kaimo teritorijoje? Jeigu visos komunikacijos yra šalia sklypo, tačiau vietoje ESO įvado (kuris 1.5 karto brangesnis) įsirengti ir naudoti saulės jėgainę?
Norime pasiteirauti. Jeigu tarp sklypų yra rekreacinės paskirties sklypas 10 metrų pločio, ar jame laisvalaikio ir poilsio, bet kokiems statiniams yra taikomi ribojimai kaip ir visiems kitiems statiniams kaip pvz. atstumų ribojimai nuo sklypų ribos ir pan.?
Norėčiau pasiteirauti, ar statant 30kv.m gyvenamąjį namą reikalingi statybos leidimai ir projektai?
Turiu atskirą žemės ūkio paskirties sklypą 12 arų kaimo teritorijoje. Jame nėra jokių pastatų, nesu ūkininkas, sklypas nėra saugomoje teritorijoje (tik dalis kelio apsaugos zonoje). Pagal bendrąjį rajono plėtros planą sklypas priklauso: P- pramonės ir sandėliavimo, arba K- komercinės paskirties zonoms. Ar galiu šiame sklype statyti pirtį iki 80m²?
Namas senos statybos medinis apmūrytas. Noriu įsirengti grindinį šildymą ir norėtųsi dasistatyti priestatą (katilinę su san. mazgu), bet namas ir taip jau gyvenamo plotas 120kv. Yra 2 stačiamalkiai ir vienas duonkepis. Nuo ko reiktų pradėti, kad gauti priestatui leidimą? Atraminių sienų ar laikančiųjų neliesiu. Išskyrus norėčiau tuos malkinius pečius išgriauti.
Laba diena, Ar reikalingas kaimyno parašas dėl statybų t. y. dvibučio namo statybai? Jei taip ant kokių dokumentų turi pasirašyti? Namai statomi 12 arų sklypuose. Ačiū.
Turiu 0.65ha žemės ūkio paskirties sklypą (Z3), po naujų metų pateikiau prašymą į Vilniaus rajono savivaldybę pakeisti paskirti į namų valdą. Gavau atsakymą, kad atsisakoma keisti paskirtį. Birželio 20dieną pateikiau prašymą dėl Kaimo plėtros projekto, irgi atsisakoma, nes nuo sausio 5dienos pasikeitė įstatymas, turi būti ne mažiau 2ha žemės plotas. Kokie mano tolimesni veiksmai, ar galiu pastatyti namą apie 90m2, iškasti tvenkinį? Melioracija nurašyta.
15a sklype yra valstybinės melioracijos, ar galima jame statyti namą, kokio saugumo atstumo reikia laikytis esant kontroliniam šulinukui?
Ūkinis pastatas, nesudėtingas statinys 50m2 h5m. Pagal viską statau be leidimo ir kur noriu išlaikant atstumus nuo sklypo ribų? Ar ką nors keičia, jei sklypo riba sutampa su skardžiu (nebyrantis, apaugęs medžiais) apie 45% nuolydis. Noriu statyti pvz. 3 m nuo skardžio? Sklypas mieste. Apsaugos zonų pagal 2023m. RC išrašą nėra įvardinta.
Planuojame statyti sodų bendrijoje 80 kv. sodo namuką. Sklype jau yra sodo namas, bet mažas, be jokių patogumų. Ar tokiu atveju reikalingas statybos leidimas, kai planuojamas antras sodo namukas?
Kiek reikia turėti miško paskirties žemės, kad joje galėčiau pastatyti vieną namą?
Kokiu atstumu nuo tvoros galima statyti mobilų namelį 3.7 m x 12.0m namų valdos sklype? Už tvoros servitutinis takas 4 m pločio, paskui kitas sklypas.
Jei noriu statyti arciau tvoros negu 3m, uztenka paraso kaimyno ar reikia kazkaip ji dar patvirtinti notariskai? Gal yra koks pavyzdys kaip uzpildyti rastiskai?
Turim sklypą soduose. Iš šiaurinės pusės kaimynai jau tvorą užtvėrė, liko patiems 3 pusės. Norim tverti, iš rytinės ir vakarinės pusės keliukai. Ar reikalingi kažkokie leidimai nuo keliukų pusės? Ar reikalingas sutikimas kaimyno iš pietinės pusės? Tvorą tversiu ne ant ribos, paliksiu 10-20cm kaimynui ir keliams. Tvora medinė, aklina (nepersimatys) aukštis ~1.75m. Sodų pirmininkas teigia, kad iš jo nereikia jokio sutikimo. Tik iš kaimyno pietinėje pusėje. Ir kaip dėl ESO? Rytinė pusė virš el. linijos. Įstatymus skaičiau, bet ten labai painu.
6a sklype yra dvibutis gyv.namas ir nustatyta riba ir tvarka tarp bendrasavininkų. Norint statyti tvorą savo atskirtam sklype prie nustatytos ribos, ar reiktų jų sutikimo? Ir kokie minimalūs reikalavimai valdant atskirtos dalies sklypą?
Ar gali kaimynas ar jo svečiai statyti automobilį prie pat mano sklypo valdų?
Galvojame pirkti du sodo sklypus, kuriuose yra sodo namas (per sklypų vidurį). Ar galima jį griauti ir jo vietoje statyti didesnį namą (kuris vėlgi tęstųsi per abu sklypus)? Sklypai po 4 arus. Taip pat kiek užtrunka ir kainuoja sujungti du sodo sklypus Vilniaus mieste?
Sodo sklype nugrioviau seną sandėliuką, kuris stovėjo beveik ant rubežiaus su kaimyno sklypu. Toje pačioje vietoje statau naują, tik 2 metrai nuo rubežiaus ir į savo kiemą darau ilgesnį. Ar reikalingas kaimynų sutikimas? Jų malkinė šalimais irgi stovi ant rubežiaus su mano sklypu. Veiksmas vyksta rajone, sodų bendrijoj.
Nusipirkome sklypą. Prieš pat pardavimą buvęs mūsų sklypo savininkas parašė sutikimą kaimynui statyti kaimyniniame sklype namą, viršijantį normatyvus-viršytas aukštingumas nesilaikant atstumo nuo sklypo ribos. Tai išsiaiškinome po pirkimo. Ar įmanoma užginčyti kaimyno statybos leidimą?
Mano mama turi žemės ūkio paskirties žemės sklypą, 49 arai Vilniaus r. Rudaminoje. Aš (jos dukra) noriu statyti ant tos žemės sau namą iki 80 kv. m. Ar aš galiu tai padaryti ir nuo ko man pradėti? Kokie turi būti mano veiksmai?
Turiu namų valdos sklypą kaime. Ketinu statyti garažą - ūkio paskirties statinį. Šis statinys bus 80m2 ir aukštis daugiau kaip 8.5m. Bet namą žadu statyti vėliau, pirma garažą. Sklypo dydis 7a. Ar man reikia šioms statyboms leidimo ir projekto?
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti iki 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Turim sukriošusį seną namelį Kauno mieste. Ar galime nugriauti ir pastatyti tokį pat kitą? Matmenys nesikeistų. Reikia naujų pamatų, sienos supuvę. Namelis iki 80kvadratų. Ar tai būtų kapitalinis ar jau reiktų kokių kitų leidimų?
Ar galima kaimo vietovėje statyti antrą gyvenamąjį namą? Žemė yra bendraturčių. Paskirtis namų valda, vieno sklypo virš 60 arų, jame jau yra gyv.namas, o kitas 26,7 aro.
Mes pirkom sklypą, kuris turi pastatus ir į sklypą yra įvažiavimas tarp pastatų, ar galima pasidaryti įvažiavimą kitoj vietoj, bet iš tos pačios gatvės? Ta prasme ne tarp pastatų, o kaip ir už vieno iš jų.
Turiu ūkio paskirties žemės sklypą Vilniaus rajone (Pailgės kaimas), ar reikalinga leidimas ir projektas statybai pvz.: namukui iki 80kv.m? Ar yra būtina keisti paskirtį norint statytis be leidimo namuką iki 80kv.m?
Turiu dviejų aukštų namą 100kv. ir 50 kv. rūsį, prie jo noriu pastatyti priestatą 40 kv. Ar reikia leidimo? Jei reikia, ką reiktų daryti, nes priestatą norime pastatyti iki rugsėjo?
Statau du nesudėtingus statinius: gyv. namas - 78m2 ir pagalbinis ūkio pastatas - 53m2, abu pastatai derinti vieno projekto pagrindu. Projekto pavadinime statinio kategorija - "neypatingas" (jei gerai suprantu, todėl, kad bendras dviejų pastatų plotas viršija 80 m2). SLD nurodoma, jog leidimas statyti 1 nesudėtingą statinį ir 2 nesudėtingą statinį. Kaip vykdyti statybas - kaip "neypatingo" statinio, ar kaip "nesudėtingo" statinio? Nes procedūros skiriasi.
Planuoju pirkti sklypą regioniniame parke, kur gautas statybos leidimas 2013 metais. Statybos nepradėtos. Leidimas užregistruotas registrų centre. Ar gali senasis savininkas perrašyti statybų leidimą mano vardu ir ar tokiu atvejus jis galios?
Laba diena, turime rekreacinio naudojimo žemės sklypą (dokumentus prisegu), ar galima statyti vasarnamį 20-30kv.m ant polių? Ar reikia kokių leidimų? Norėtume įteisinti statinį, kad gauti adresą.
Laba diena, Iškilo daug klausimų dėl namo statybos 0,5 ha sklype. Praeitą nemažai kelių kol buvo gautas dokumentas iš NŽT, dabar veiksmas vyksta su architekte, bet tas įstatymo pakeitimas nuo 2023m. liepos 1d. (statybos 2ha) visiškai netinkamu metu, o niekas nevyksta taip greitai. Noriu pasiteirauti, jeigu mes nespėjame gauti statybą leidžiančius dokumentus į rankas, tai viskas nueina velniop…? Ar kažko galime tikėtis?
Norime statyti surenkamą vasarnamį iki 25 m2. Sklypas žemės ūkio paskirties su nuolydžiu, šalia teka perlaida iš vieno ežero į kitą. Šiame sklype taip pat yra sena pirtis. Ar galima statyti vasarnamį ir kokia eiga su dokumentais?
Sveiki, paaiškinkite, prašau : kiek poilsio namelių galima statyti sklype? Ar jie turi reikšmės sklypo tankiui ir intensyvumui? Nameliai 20-30 m.kv. skirti gyventi visus metus (su elektra, šildymu, vandentiekiu ir kanalizacija). Kokia tada turi būti nustatyta žemės sklypo paskirtis? Su pagarba.
Namas jau beveik pastatytas, sklypas didelis (16a), noriu statyti garažą, bet taip gavosi, kad jis neįsikomponavo. Dabar norint pastatyti 6x3m garažą (sandėliuką ūkio reikmenims susidėti), turiu jį stumti prie sklypo ribos. Noriu, kad būtų 1m iki sklypo ribos. Ties viena kraštine ir ties kita kraštine. Iš abiejų pusių, kurioje stovės garažas yra kelias 12m pločio, po 3m servitutai ir 6m pačio kelio. Servituto bendrasavininkai esame visi to kvartalo sklypų savininkai. Klausimas, kaip suprantu man reikia gretimo sklypo notariško patvirtinimo, kad galiu statyti 1m atstumu, (šiuo atvejų to servituto savininkų, tarp kurių esu ir aš pats), ar čia reikia kreiptis į rajono savivaldybę, kad duotų leidimą, nes statomas 1m iki servitutinės (kelio) žemės?
Sveiki, susidėjome betonines trinkeles (servitutas) už sklypo ribos 72.95kv.m ir 217.83 kv.m betoniniu trinkelių sklypo ribose (įskaitant pagal projektą 84 kv.m). Pasirodo reikėjo projekto, ką galima padaryti, kad išsaugoti trinkeles?
Laba diena! Turiu tokį klausimą. Yra senas namas ant akmenų (pamatai), medinis iš rąstų, rąstai supuvę. Ar galima gauti projektą ir leidimą statybai, po to nugriauti seną namą ir toj vietoj pastatyti naują namą? Netaikant A klasės?
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Turiu rekreacinės paskirties sklypą prie ežero, plotas 30 arų, ilgis 80 metrų nuo apsaugos juostos linijos. Kokį pastatą galiu statyti (vasarnamis, pirtis)? Kokio dydžio/aukščio ir kokie dokumentai reikalingi susitvarkyt?
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Namas paruoštas pridavimui su visais reikalingais dokumetais, taciau yra viena bėda. Pastatytas statinys su nukrypimais nuo projekto. Nukrypimai: langai kitose vietose ir skiriasi ju dydis, kitas - stogas dvišlaitis kaip ir leidime, tačiau žymiai mažesnis nuolydis ir pan. Kaip reikėtų elgtis?
Žadame statyti namą apie 80 m2 sodo bendrijoje. Sode jau yra namukas apie 20 m2. Ar reikia gauti leidimą statyboms ir kokie yra reikalavimai norint statyti karkasinį namą?
Turiu namų valdos skylą kaime. Ketinu statyti garažą - ūkio paskirties statinį. Jei šis statinys bus didesnis negu 50m2 ir aukštis daugiau kaip 5m. Bet ne didesnis negu 80m2 ir 8,5m aukščio. Ar man reikia šioms statyboms leidimo ir projekto?
Jeigu dabar gaučiau namo statybos leidimą, kiek laiko jis galiotų, t.y. per kiek laiko turėčiau priduoti namą?
Žemės ūkio paskirties žemėje norime statyti pirtelę (~20 kv. m) bei poilsio namelį (~60 kv. m). Sklype teka upelis. Ar minėtiems pastatams ant polių reikia projektų ir statybos leidimų? Ar jiems galioja 55 m apsaugos zona nuo upelio?
Ruošiamės statyti ūkinį pastatą. Buvau žemėtvarkoje - pasakė, kad galiu be leidimo statyti iki 80 m2 matuojant vidaus matmenis. Bet kaip matau visur rašo, kad matuojama išorė. Tai kokia tiesa? Ir jei turi būti išorė matuojama 80 m2, tai ar tai tik pamato dydis, ar sienos gali būti truputį platesnės (nes įeina ir apšiltinimas, dekoras ir t.t.)?
Kokia statybos leidimo išdavimo tvarka ir etapai, ar gali architektas atlikti dokumentų parengimo darbus.
Norėjau paklausti ar reikia leidimo statyti pastatą? Ketiname savo sklype, rajone statyti iki 50 kv. m pastatą, nuolatiniam gyvenimui. Namukas būtų be pamato, statomas ant polių. Tai ne kultūros paveldo teritorija.
Planuoju įsigyti 25a sklypą. Žemės ūkio paskirties. Norėčiau jame pasistatyti mobilų namelį (vagonėlįi), kurio kvadratūra yra iki 44kv/m. Namelį apsišiltinčiau bei pasistatyčiau iki 20kv/m priestatą, kad būtų galima gyventi žiemą. Tai būtų laikinas jaunos šeimos būstas. Taigi ar galima statyti tokius statinius tokiame sklype? Kokių leidimų reikėtų? Į kokias institucijas reikėtų kreiptis?
Tinklinę tvorą 1.50m aukščio užsitvėrėme nuo kaimynų 2002 metais, tais metais nereikėjo kaimynų sutikimo. Dabar kaimynai pasikeitė ir prasidėjo skundai. Yra atlikti kadastriniai matavimai, tvora yra ant ribos su kaimynų žeme, labiau į mūsų pusę, nes kuoliukas (kadastrinių matavimų) įkaltas prie tvoros kuoliuko kaimynų pusėje. Dabar po skundo, reikalaujama tvorą labiau traukti į savo pusę (per sprindį). Tai kaip suprasti? Sodas yra už miesto.
Nusprendėm pasistatyti nedidelį sodo namelį iki 50 kv.m. Pasidariau projektą, buvo atlikta sklypo topografinė nuotrauka, susirinkau visus įmanomus parašus, gavau leidimą statybai. Vėliau sužinojau, kad 1 grupės nesudėtingiems statiniams rajone nereikia jokių projektų ir leidimų. Noriu sužinoti iki kiek kv.m. bendro ploto tiksliai galima statyti be statybos leidimo, 50 kv.m. ar 80 kv.m. Taip pat norėčau sužinoti, ką daryti su projektu, jei noriu padidinti statinio plotą virs 50 kv.m.
Ar reikalingas koks nors leidimas norint įsistiklinti balkoną? Jei taip, tai kur reikia kreiptis? Namas naujos statybos, priduotas prieš 5 metus. Balkonas gatvės pusėje.
Kokia tvarka ūkininkas gali gauti leidimą statybai, jeigu žemės ūkio paskirties sklypas daugiau nei 2 ha ir jis yra regioniniame parke?
Planuojam pirkti sklypą 10a ir žemės sklype įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos. Žemės paskirtis vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba, priklauso urbanizuotai teritorijai, žemės naudojimo apribojimai 21kodas žemės sklype įrengtos valstybei priklausančio melioracijos įrenginiai, A1 statoma pagal statybų normas ir taisykles, žemės kasimo darbams būtina turėti nustatytas tvarka suderintus dokumentus ir leidimus. Ar šitos melioracijos gali trukdyti gaunant leidimą statybai ar gali trukdyti namo parinkimo vieta sklype? Su kokiomis problemomis galime susidurti įsigiję tokį sklypą?
Turiu sodo namą 94 m2 bendro ploto rūsys, 1 aukštas ir mansarda. Stogas dvišlaitis ir vietomis tęsiasi iki pamatų. Morėčiau sumažinti stogo šlaito nuolydį, kad padidėtų būsto erdvė. Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją?
Rengiant naują projekto (gyvenamo namo) laidą "A", kai nukrypimai nuo projekto neesminiai (mažiau 1metro) - ar į pataisytą projektą reikia perkelti visus ankstesnio projekto pagal kurį buvo išduotas statybos leidimas dokumentus ar tik tuos, kuriuose buvo atlikti pataisymai su nauju aiškinamuoju raštu?
Neseniai nusipirkome namą rajono teritorijoje ir norime pristatyti priestatą (24,5 m2). Ar jam bus reikalingas statybų leidimas, jei iki sklypo krašto lieka 3 m? Kur reikia kreiptis?
Noriu pasiteirauti ar reikalingi leidimai, norint prie namo pastatyti priestatą su pamatais. Namas yra 70 m2. Vienas priestatas būtų 20m2, kitas (verandos tipo) 8 m2.
Nelabai suprantu kame skirtumas tarp gyvenamojo namo ir sodo namo iki 80kv.m, jei ir tas ir tas turi šildymą, elektrą, vandenį, kanalizaciją? Ar čia grynai dėl techninių sumetimų pavadinsiu jį sodo nameliu ir mažiau bus reikalų su popieriais/leidimais ir toks tas skirtumas tėra?
Sklype pridavus butus, penkiabutis namas, kotedžų tipo, atsirado ant skardžio. Griovio gylis - 1,8m, o t.y. kaimynų tvoros aukščio. Privatininkas už tvoros gyvena ir mano kiemas yra jo tvoros aukštyje. Griovio plotis iki kaimynų tvoros apie 2m. Noriu uždėti lentas ant polių, kad panaikinti griovį. Koks atstumas turi būti išlaikytas iki kaimynų tvoros? Ir kokio aukščio atitvarą galiu pakelti kaip turėklą? Mano tos lentos bus jo tvoros aukštyje, o atitvaras jau būtų virš jo tvoros. Nors jis savo tvorą apsisodinęs 3m aukščio kadagių tvora.
namuinspektoriuslt_300x300px.gif
namuprojektai_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_1.jpg
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376162 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155786 klausimų