Statybos leidimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 547.
Sveiki, nusipirkau sodo sklypą, kuriame jau yra padarytas pamatas nameliui ir stovi pastatytas Traidenis. Ar reikia kažkokių dokumentų norint pradėt sodo namo iki 80kv. statybas? Traidenis pastatytas 2020 metais, kažkas yra sakęs, kad Traidenis gaunasi pastatytas nelegaliai, kaip yra iš tiesų?
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Turiu rekreacinės paskirties sklypą prie ežero, plotas 30 arų, ilgis 80 metrų nuo apsaugos juostos linijos. Kokį pastatą galiu statyti (vasarnamis, pirtis)? Kokio dydžio/aukščio ir kokie dokumentai reikalingi susitvarkyt?
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Turiu sklypą mieste. Noriu pastatyti kaip sodo namelį, negyvenamą. Apie 20 m². Ar reikia kokių dokumentų?
Namas paruoštas pridavimui su visais reikalingais dokumetais, taciau yra viena bėda. Pastatytas statinys su nukrypimais nuo projekto. Nukrypimai: langai kitose vietose ir skiriasi ju dydis, kitas - stogas dvišlaitis kaip ir leidime, tačiau žymiai mažesnis nuolydis ir pan. Kaip reikėtų elgtis?
Žadame statyti namą apie 80 m2 sodo bendrijoje. Sode jau yra namukas apie 20 m2. Ar reikia gauti leidimą statyboms ir kokie yra reikalavimai norint statyti karkasinį namą?
Turiu namų valdos skylą kaime. Ketinu statyti garažą - ūkio paskirties statinį. Jei šis statinys bus didesnis negu 50m2 ir aukštis daugiau kaip 5m. Bet ne didesnis negu 80m2 ir 8,5m aukščio. Ar man reikia šioms statyboms leidimo ir projekto?
Žemės ūkio paskirties žemėje norime statyti pirtelę (~20 kv. m) bei poilsio namelį (~60 kv. m). Sklype teka upelis. Ar minėtiems pastatams ant polių reikia projektų ir statybos leidimų? Ar jiems galioja 55 m apsaugos zona nuo upelio?
Jeigu dabar gaučiau namo statybos leidimą, kiek laiko jis galiotų, t.y. per kiek laiko turėčiau priduoti namą?
Ar galima projektuoti pagalbinio ūkio paskirties pastatą pvz. garažą/sandėliuką, žemės ūkio paskirties sklype, kai jame nėra gyvenamojo namo ar kitų pastatų? Yra atliktas Kaimo plėtros projektas. Ar galima sklype pasistatyti garažą/sandėliuką iki 80 kv.m ar tokiam projektui reikia išiminėti statybos leidimą, ar užtenka susiderinti su rajono savivaldybe? Ir ar jį galima daryti, kai nėra gyvenamojo namo ir jo statybos leidimo?
Kokia statybos leidimo išdavimo tvarka ir etapai, ar gali architektas atlikti dokumentų parengimo darbus.
Norėjau paklausti ar reikia leidimo statyti pastatą? Ketiname savo sklype, rajone statyti iki 50 kv. m pastatą, nuolatiniam gyvenimui. Namukas būtų be pamato, statomas ant polių. Tai ne kultūros paveldo teritorija.
Planuoju įsigyti 25a sklypą. Žemės ūkio paskirties. Norėčiau jame pasistatyti mobilų namelį (vagonėlįi), kurio kvadratūra yra iki 44kv/m. Namelį apsišiltinčiau bei pasistatyčiau iki 20kv/m priestatą, kad būtų galima gyventi žiemą. Tai būtų laikinas jaunos šeimos būstas. Taigi ar galima statyti tokius statinius tokiame sklype? Kokių leidimų reikėtų? Į kokias institucijas reikėtų kreiptis?
Ruošiamės statyti ūkinį pastatą. Buvau žemėtvarkoje - pasakė, kad galiu be leidimo statyti iki 80 m2 matuojant vidaus matmenis. Bet kaip matau visur rašo, kad matuojama išorė. Tai kokia tiesa? Ir jei turi būti išorė matuojama 80 m2, tai ar tai tik pamato dydis, ar sienos gali būti truputį platesnės (nes įeina ir apšiltinimas, dekoras ir t.t.)?
Tinklinę tvorą 1.50m aukščio užsitvėrėme nuo kaimynų 2002 metais, tais metais nereikėjo kaimynų sutikimo. Dabar kaimynai pasikeitė ir prasidėjo skundai. Yra atlikti kadastriniai matavimai, tvora yra ant ribos su kaimynų žeme, labiau į mūsų pusę, nes kuoliukas (kadastrinių matavimų) įkaltas prie tvoros kuoliuko kaimynų pusėje. Dabar po skundo, reikalaujama tvorą labiau traukti į savo pusę (per sprindį). Tai kaip suprasti? Sodas yra už miesto.
Nusprendėm pasistatyti nedidelį sodo namelį iki 50 kv.m. Pasidariau projektą, buvo atlikta sklypo topografinė nuotrauka, susirinkau visus įmanomus parašus, gavau leidimą statybai. Vėliau sužinojau, kad 1 grupės nesudėtingiems statiniams rajone nereikia jokių projektų ir leidimų. Noriu sužinoti iki kiek kv.m. bendro ploto tiksliai galima statyti be statybos leidimo, 50 kv.m. ar 80 kv.m. Taip pat norėčau sužinoti, ką daryti su projektu, jei noriu padidinti statinio plotą virs 50 kv.m.
Kokia tvarka ūkininkas gali gauti leidimą statybai, jeigu žemės ūkio paskirties sklypas daugiau nei 2 ha ir jis yra regioniniame parke?
Ar reikalingas koks nors leidimas norint įsistiklinti balkoną? Jei taip, tai kur reikia kreiptis? Namas naujos statybos, priduotas prieš 5 metus. Balkonas gatvės pusėje.
Planuojam pirkti sklypą 10a ir žemės sklype įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos. Žemės paskirtis vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba, priklauso urbanizuotai teritorijai, žemės naudojimo apribojimai 21kodas žemės sklype įrengtos valstybei priklausančio melioracijos įrenginiai, A1 statoma pagal statybų normas ir taisykles, žemės kasimo darbams būtina turėti nustatytas tvarka suderintus dokumentus ir leidimus. Ar šitos melioracijos gali trukdyti gaunant leidimą statybai ar gali trukdyti namo parinkimo vieta sklype? Su kokiomis problemomis galime susidurti įsigiję tokį sklypą?
Turiu sodo namą 94 m2 bendro ploto rūsys, 1 aukštas ir mansarda. Stogas dvišlaitis ir vietomis tęsiasi iki pamatų. Morėčiau sumažinti stogo šlaito nuolydį, kad padidėtų būsto erdvė. Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją?
Neseniai nusipirkome namą rajono teritorijoje ir norime pristatyti priestatą (24,5 m2). Ar jam bus reikalingas statybų leidimas, jei iki sklypo krašto lieka 3 m? Kur reikia kreiptis?
Rengiant naują projekto (gyvenamo namo) laidą "A", kai nukrypimai nuo projekto neesminiai (mažiau 1metro) - ar į pataisytą projektą reikia perkelti visus ankstesnio projekto pagal kurį buvo išduotas statybos leidimas dokumentus ar tik tuos, kuriuose buvo atlikti pataisymai su nauju aiškinamuoju raštu?
Kokios formos sutikimas reikalingas statant pavėsinę prie pat kaimyno ribos?
Ar reikia leidimo dviems mobiliems nameliams viename sklype? Ar nuo namelių kvadratūros priklauso leidimų išdavimas?
Nelabai suprantu kame skirtumas tarp gyvenamojo namo ir sodo namo iki 80kv.m, jei ir tas ir tas turi šildymą, elektrą, vandenį, kanalizaciją? Ar čia grynai dėl techninių sumetimų pavadinsiu jį sodo nameliu ir mažiau bus reikalų su popieriais/leidimais ir toks tas skirtumas tėra?
Mūsų sklypas 8,5 aro ir yra prie kelio. Pasirodo į sklypą įeina kelio apsaugos zona 3m. Norime tverti tvorą. Iškilo didžiulė problema, kadangi tveriant tvorą pagal kelio apsaugos zoną, prarandame visą savo ir taip mažą žalią zoną. Gal galima kažkur kreiptis, rašyti kokį prašymą dėl spec. leidimo?
Noriu statytis garažą, ar reikia leidimo? Aukštis 3m, ilgis 9m, plotis 5m. Koks atstumas turėtų būti nuo kaimyno tvoros?
Norime statyti namą ir atskirą 79kv.m garažą (sklypo paskirtis - Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba). Ar garažui reikia statybos leidimo?
Planuojame statyti namą, norime pasiteirauti leidimui statyboms gauti ar užtenka namo konstrukcinės dalies? Ar būtina ir architektūrinė dalis?
Perkamas sklypas su statybos leidimu statyti B klasės namą. Jei padarome projekto korektūrą iš esmės pakeisdami pastatą (patalpų išdėstymas, laikančiųjų konstrukcijų vieta ir pan., pasikeistų ir fasadas) ar reikia išimti naują statybos leidimą, ir ar su nauju leidimu galėsime statyti B klasės namą?
Ar išduodamas statybos leidimas, jei sklypas esantis Vilniaus rej., yra aerodromo apsaugos zonoje?
Renkamės sklypą namukui iki 50 m2 -paskirtis namų valda. Mums patiko sklypas prie miško, nuo sklypo ribos iki miškelio apie +-3 m (ne draustinis, ne nacionalinis parkas). Ar bus kokie papildomi reikalavimai susiję su atstumais statant namą tokiame sklype prie miško? Kas galėtų daugiau pakonsultuoti tokiais klausimais su sklypo pirkimu ir t.t.
Ar reikalingas statybos leidimas (ir kiti dokumentai kaip projektas ant topo nuotraukos) statant sodo namą (vasarnamį) sodų bendrijoje esančiame sodo sklype, kuris patenka į Vilniaus miesto teritoriją (Pavilnio sodai) 2018-2019 metais. Statinys būtų 80kv metrų ploto. Ar reikalingi derinimai su kaimynais/sodų bendrija, jeigu pastato atstumas iki sklypo ribos daugiau nei 3m (pastatas rastinis, kaip suprantu turi būti bent 8m iki kito pastato dėl gaisrinės saugos). Informacija esanti internete yra gana prieštaringi, kai kur teigiama jog reikia leidimo vis tiek (tačiau jis supaprastintas, bet nesuprantu kaip), kitur kad ne, bet tuomet išsiskiria kvadratūra (kai kur teigiama iki 80kv. m, kitur tiki iki 50 kv. m).
Ar galima tvoros pamatą įrengti ant sklypo ribos su valstybine žeme? Jeigu tvora bus per sklypo ribą, bet pamatas šiek tiek išlindęs į valstybinę žemę. Gal yra kažkokie minimalūs nuokrypiai?
Noriu pasiteirauti ar reikalingi leidimai, norint prie namo pastatyti priestatą su pamatais. Namas yra 70 m2. Vienas priestatas būtų 20m2, kitas (verandos tipo) 8 m2.
Turime žemės ūkio paskirties sklypą, tačiau jis yra nacionaliniame parke. Iš savivaldybės gavome atsakymą, jog paskirtis negali būti keičiama ir statybos negalimos. Ar yra dar kokia galimybė tokiame sklype pasistatyti namą?
Ar statybos leidimas gyvenamam namui statyti, turi terminą kuris gali pasibaigti?
Norime statyti 1-os grupės statinį- ūkinį apšiltintą pastatėlį iki 50 kv. m ploto (nes tada nereikia jokio projekto, leidimo). Tik nežinome, ar 50 kv. m yra užstatymo plotas ar bendras namelio plotas?
Kokiu atstumu nuo kaimynų ribos galima statyti 30 m2 malkinę-sandėliuką? Kol kas kaimynų žemėje niekas negyvena. Ar malkinei-sandėliukui reikalingas leidimas ir/ar projektas ?
Ar reikia vasarnamio statybai leidimo?
Ar reikalingas leidimas statyti terasą? Terasa būtų 3x9x2,4 m dydžio.
Vos keli metrai už mano sklypo ribos yra pastatytas medinis kaimynų tvartas, iš jo sklinda nemalonūs kvapai, neįmanoma išeiti į kiemą. Ankstesnių kaimynų sutikimo tvarto statybai jie neturi. Kur reikėtų kreiptis dėl nelegalios statybos?
Turiu 6a. sodo sklype vasarnamį ir norėčiau priestatėlio, ar reikalingi kokie nors leidimai, ar projektai priestato statybai?
Buvusioje senoje sodyboje, norėčiau statyti naują namą, todėl kilo klausimas ar norint nugriauti seną gyvenamąjį namą, reikia gauti leidimus ar kitaip suderinti namo griovimą su savivaldybės institucijomis?
Ar galima pačiam, patvirtinus projektą ir gavus reikalingų institucijų leidimus, statyti namą, tai yra nesamdant rangovo?
Turime seną rąstinį namą apkaltą lentelėmis Kauno mieste, kurį norėtume atnaujinti (sukelti rąstus, apšildyti, apkalti naujomis lentelėmis, pakeisti langus, stogą) nekeičiant namo projekto. Ar reikia kokių nors leidimų tokiam namo remontui?
Mąstome apie sklypo pirkimą, kuriame yra upelis. Ar tokiame sklype galima gyvenamojo namo statyba? Kadastrinių matavimų/ žemės sklypo plane nurodyta, kad sklype yra paviršinio vandens telkinių apsaugos zona ir pakrantės apsaugos juosta. Sklypo plotas ~1500 m2, paviršinio vandens apsaugos telkinių zonos plotas ~1300 m2. pakrantės apsaugos juosta ~200 m2. Ar tai reiškia, jog visas sklypas yra apsaugos zonoje, ir jame negalima jokia statyba?
Ar sodų bendrijoje būtinas pirmininko / valdybos sutikimas norint statyti tvorą ant savo sklypo ribos nuo kelio pusės? Tvoros aukštis iki 1,8 m. ar sodų bendrijos vidaus taisyklės gali riboti aukštį kitaip nei STR'as (pvz., kelias yra ne 4,5 m pločio ir todėl sodų bendrijos vidaus taisyklės neleidžia)? Ar gali bendrija vadovautis vidaus tvarkos taisyklėse leidžiamu aukščiu, nors STR'as leidžia aukščiau? Ar yra kur nors reglamentuota reikia bendrijos sutikimo ar ne konkrečiai tveriant nuo kelio?
Pas mus sklypas 6.6a kultūros paveldo teritorija, buvusi sodo bendrija, paskirtis parašyta žemės ūkis. Noriu pastatyti sodo namą iki 80 kv.m. Kokių leidimų reikia ir kelių aukštų namą galima statyti?
Planuojame pirkti namų valdos sklypą. Pagal dabartinį projektą įvažiavimas į sklypą yra suformuotame akligatvyje, kuriame numatyti įvažiavimai ir kitiems trims sklypams. Ar galima savarankiškai pakeisti įvažiavimo į sklypą vietą (padarant įvažiavimą iš kitos sklypo vietos)? Ar reikia leidimų? Ar sudėtingas procesas ir kur kreiptis?
Jei sodo sklypas 335 kv.m, t.y. mažiau nei 4 a, miesto teritorijoje, tai jau čia nėra jokios galimybės teisėtai statyti gyvenamojo namo?
Ar galima namų valdos (vienbučių / dvibučių gyv. namų statyba) sklype, kaimo vietovėje (nesaugoma teritorija ir jokių kitų apribojimų nėra) pasistatyti 40 kv. m pirtį? Jeigu taip, ar reikia leidimų? Jokių pastatų sklype nėra.
Prieš 10m. išsikasiau šulinį prie buto valstybinėje žemėje. Dabar per mūsų gatvę savivaldybė pravedė miesto kanalizaciją. Noriu įsivesti į butą, o vandenį imti iš šulinio, ne miesto. Prie namo plano nebuvo šulinio, tad dabar jie sako, kad tai savavališka statyba, reikia leidimo ir projekto šulinio iš savivaldybės, paduos į teismą, šulinį užversti. Prieš 30m. kasė visi, nereikėjo jokių leidimų...
Sklype pridavus butus, penkiabutis namas, kotedžų tipo, atsirado ant skardžio. Griovio gylis - 1,8m, o t.y. kaimynų tvoros aukščio. Privatininkas už tvoros gyvena ir mano kiemas yra jo tvoros aukštyje. Griovio plotis iki kaimynų tvoros apie 2m. Noriu uždėti lentas ant polių, kad panaikinti griovį. Koks atstumas turi būti išlaikytas iki kaimynų tvoros? Ir kokio aukščio atitvarą galiu pakelti kaip turėklą? Mano tos lentos bus jo tvoros aukštyje, o atitvaras jau būtų virš jo tvoros. Nors jis savo tvorą apsisodinęs 3m aukščio kadagių tvora.
Ar galima pakelti individualaus namo stogą kaimo vietovėje be leidimo? Jeigu reikia leidimų, tai nuo ko pradėti? Nes norėčiau dar tuo pačiu pamūryti antro aukšto sienas, kad būtų ta pati kvadratūra su pirmu aukštu. Pirmas aukštas man nepriklauso. Ar turi būti padaryti geodeziniai brėžiniai?
Nusipirkau 13 arų žemės ūkio paskirties sklypą prie ežero kranto. Ežero pakrantės 23 metrai, ilgis sklypo 56 metrai. Norėtume pasistatyti kažkokį pastatą, kur galima būtų poilsiauti. Ar galima, ką galima, kokiu būdu galima?
Remontuojamos administracinės patalpos, paprastasis remontas: atliekami: (sienų glaistymas, dažymas, tinkavimas, durų keitimas, grindų atnaujinimas, betonavimas), el instaliacijos, vėdinimo/kondicionavimo, vandens, šildymo sistemų keitimas-nekeičiant sistemų konfigūracijos, parametrų. Ar reikalingas statybos leidimas?
Nusipirkome nebaigtos statybos namą. Baigtumas 85 proc. įregistruotas registrų centre. Ar reikia perrašyti statybos leidimą savo vardu? Kur ir kokiu būdu kreiptis dėl statybų leidimo pratęsimo?
Vilniaus r. namų valdos sklype įrengti pamatai, tačiau statybos leidimas yra pasibaigęs, suprojektuoto namo projektas yra. Norėtume statyti savo pasirinkto projekto namą, kuris dalinai tinka esamiems pamatams. Ar būtina išmontuoti esamus pamatus, ar galima statyti SIP skydų namą ant esamų pamatų, bet išnaudoti juos ne visus (mūsų namas mažesnis būtų). Kaip turėtume pasielgti su likusiais nenaudojamais pamatais?
Planuojame namo statybas, tačiau gąsdina tie reikalavimai. Taigi, jei pradėsiu statyti namą 2020 metais, tai man reikės laikytis visų A+ klasės reikalavimų?
Ar galima statyti be jokio projekto, savo jėgomis namą ar ūkinį pastatą iki 80 kv.m? Jau yra parengtas leidimas ūkininko sodybai statyti.
Norėčiau Alytaus raj. savo sklype statyti mūrinį garažą. Kokius atstumus turėčiau išlaikyti nuo kaimynų ir kitų pastatų? Kokios kvadratūros garažui nereikia statybos leidimo? Kada nereikia leidimo? Domina ir aukštis koks leistinas.
Palangoje įsigijome 1 kambario butą pirmame aukšte šešiabučiame trijų aukštų name. Įėjimas į mūsų butą yra yra atskiras, o kitus likusius penkis butus - per kitas vienas duris. Prie mūsų įėjimo durų mums asmenine nuosavybe priklauso 9m2 žemės. Norėtume čia įsirengti nedidelę terasą su stogeliu, kuris bus pritvirtintas prie pirmo aukšto sienos virš mūsų buto įėjimo durų ir trimis atramomis ant grindų. Noriu paklausti, ar šiam statiniui pastatyti reikia leidimo? Jeigu reikia, kur tuo klausimu reikėtų kreiptis?
Turiu hektaro dydžio žemės ūkio paskirties sklypą Vilniaus rajone (tiksliau 1,5 iš kurių pusė miškas, jei tai turi įtakos). Sklypas patenka į sanitarinę apsauginę zoną, kur kaip suprantu jokio sklypo paskirties keitimo nebus niekada (kas man ir nebūtina). Man reikalingas angaras technikai laikyti. Ką ir kaip turėčiau daryti, kad galėčiau tokį statinį pasistatyti? Kol kas išmąstytas algoritmas toks: 1. gauti ūkininko pažymėjimą 2. registruoti ūkį 3. projektuoti statinį arba tiesiog statytis iki 80kv. būdą su stogu Ar iš vis neverta tikėtis, kad bus leista statyti sanitarinėje apsauginėje zonoje? Ar yra kažkokių paprastesnių būdų?
Sklype stovi gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Ar galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo statyti antrą gyvenamąjį namą? Jeigu ne ar tuomet galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo pastatyti naują ūkinį pastatą?
Reikia statybos leidimo. Klausimas būtų toks - ar statybos leidimui reikia projekto ar galima pradžiai išimti tik statybos leidimą, o projektą po kurio laiko? Kaip pigiau ir paprasčiau statybos leidimas su projektu iš karto ar atskirai? Kur kreiptis norint gauti statybų leidimą ir kiek laiko tai užtrunka?
Norime įsistiklinti balkoną. Sename blokiniame name. Statinio konstrukcijos nekeičiamos, tiesiog griauname turėklą ir statome vitrinas ir uždengiame su stogeliu. Kokia būtų procedūra? Ar gerai suprantu tvarką. Reikalingas statinio paprasto remonto projektas, kurį sudaro to balkono stiklinimas viso namo fasado kontekste, ant vaizdinės medžiagos 51% gyventojų sutikimas, aiškinamasis raštas ir konkretaus buto dokumentai. Tuomet su tuo projektu einama į savivaldybę ir gauname leidimą? Papildomos sąlygos iš savivaldybės nėra reikalingos? Taip pat domina ar tokį projektą gali atlikti architektas be kvalifikacijos atestato?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto