Statybos leidimas – Patarimai

Turiu man priklausanti 37a namu valdos zemes sklypa su statiniais. Ji aplinkui juosia 310a zemes ukio paskirties sklypas, kuris turi 4 bendrasavininkus. Vienas is bendrasavininku esu as. Problema tame, kad i mano namu valdos sklypa yra keliukas ivaziavimui, bet jis neturi servituto. Ar statybu, namo renovacijos leidimui yra butinas servitutinis ivaziavimas, kadangi kelias kerta dalinai ir man priklausanti zemes ukio paskirties sklypa?
Nusipirkom seną sodybą kaimo vietovėje su labai prastos būklės namuku iki 80 kv.m. Namuką norim nugriauti ir jo vietoje statyti mobilų modulinį namą. Ar galimas toks variantas ir kokių leidimų tokiem darbam reikia?
Turime įregistruotą sodo namelį 30kv., norėtume praplėsti iki 70kv. Ką reikia atlikti iki 2024-11-01d., kad galiotų senas įstatymas ir iki 80kv. nereikėtų leidimo?
Sodo sklypo dalis patenka į vandens apsaugos juostą. Registrų centro išraše pažymėta, jog visam sklypui taikoma vandens apsaugos juosta. AAA atsakė, jog panaikinti ar pakeisti juostos ribas negali. Taip pažymėta ir Specialiuosiuose reikalavimuose, kuomet siųsta užklausa gyvenamajam vienbučiui statyti. Ar yra koks būdas, norint panaikinti ar sumažinti vandens apsaugos juostą? Teritorija urbanizuota, kaip urbanizuojama pažymėta ir detaliajame plane, yra dujų, elektros įvadai, sklype yra sodo namas.
Turiu žemės ūkio paskirties, rekreacinio naudojimo sklypą su iškastu prūdu. Noriu statyti poilsiui skirtą namelį ant prūdo kranto, ant polių (ne liejant pamatus), iki 30kv.m dydžio. Ar leidžiama tokia statyba? Ar galiu tiesiog imti ir statyti, ar reikia leidimų?
Ar galima sodo namą sujungti su ūkiniu pastatu ir padaryti vieną bendrą namą? Sodo namo bendras plotas 40kv. m su rūsiu 32,37 kv. m. Ūkinio bendras plotas 31km. m. Ir padaryti vieną bendrą sodo namą su 71kv. m. Abu pastatai turi 100% baigtumus. Dar būtų klausimas kaip reiktų tai įteisinti?
Namų valdoje norime statyti ūkinį pastatą iki 80m2, statybų leidimas nėra reikalingas? Ribojimas 3m iki kaimyno tvoros? Daugiau kaip ir ribojimuose nepatenkam, nei elektros laidų virš nėra, nei vandentiekio ar dar kokios nors zonos. Ar yra kažkas, ką turime pasitikrinti prieš pradedant statybas?
Sveiki, Planuoju šiltinti namą (daugiau nei 80m2, vieno aukšto su rūsiu, vienbutis, du bendraturčiai, kaimo vietovė, į jokias saugomas teritorijas nepapuola). Ar reikalingas koks nors leidimas? Praėjusiais metrais buvau radęs straipsnį, kad nebereikės leidimų, šiais metais suabejojau, nutariau pasitikslinti ir neberandu to straipsnio.
Girdėjau, kad nuo lapkričio 1 dienos išeis įstatymas, leidžiantis soduose statyti statinius be projektų ir leidimų iki 50 kvadratinių metrų. Mano sode statinys 76 kvadratinių metrų buvo pradėtas statyti pernai ir iki lapkričio aš jo nebaigsiu. Yra išlieti pamatai ir pusės statinio sienos. Kaip man elgtis, juk po naujojo įstatymo man bus nustatytas pažeidimas?
Sveiki. Ar ūkininkė gali statyti vasarnamį (modulinį namuką) iki 80kv. žemės ūkio paskirties sklype be projekto ir leidimų?
Sveiki, Įsigijome blokinį senos statybos butą. Jame yra seni įstiklinti balkonai (medinis rėmas ir stiklas). Norime pasikeisti langus į plastikinius. Ar reikalingi leidimai, projektai ir gyventojų parašų rinkimas?
Ka daryti, jei kaimynai gazdina, kad mano seniai statyta tvora dar jiems perkant sklypa, pasislinko 0.09. Kkitoj vietoje 0.28cm i ju puse. Kurie skaiciavo zemes ribas sake tai buna, ir as niekuo nenusizengiau. Bet kaimynai gazdina, jei jiems neduosianti ko jie nori, jie santazuoja mane su tvora. Kokioje as padetyje. Kiek suprantu niekam nenusizengiau, bet kokie nauji istatymai dabar? Namas Kaune
Ar būtinas statybos leidimas, kad pramušti angą nešančioje sienoje ir padaryti duris? 1988m. statybos priduotas sodo namas (virš 80 m2).
Statybos leidimas 2007 metų, ar reikia pranešti apie statybų pradžią?
Turime registruotą 52 m2 ploto tvartą. Tame pačiame sklype yra įregistruotas gyvenamasis namas. Sklypas yra žemės ūkio paskirties žemė. Rajono vyriausiasis architektas sakė, kad nesudėtingam statiniui iki 80m2 statyti leidimo nereikia. Klausimas: Ar mums reikia leidimo nugriauti įregistruotą 52 m2 tvartą, kad jo vietoje galėtume pastatyti 80 m2 tvartą? Suprantu, kad atrodo, jog šį klausimą reikėtų užduoti architektui, bet man nepavyksta su juo susisiekti, o jo darbovietėje neradau :).
Ar norint statyti sodo namą iki 80kv.m reikalingi leidimai bei kažkokia naudingumo klasė? Žemės paskirtis yra svarbi? Ar galima sodo namą statyti ūkio paskirties žemėje, ar būtina keisti į kitą?
Noriu įsigyti sklypą, kuriame yra galiojantys servitutai: 1. 215 Kelio servitutas - teisė važiuoti transporto priemonėmis, naudotis pėsčiųjų taku (tarnaujantis) S1 -suteikiantis teisę praplėsti šalia esančią gatvę (plotas 99 m2) 2. 222 Servitutas - teisė tiesti, aptarnauti, naudoti požemines, antžemines komunikacijas (tarnaujantis) S2 -suteikiantis teisę tinklus eksploatuojančioms bendrovėms tiesti, prižiūrėti požemines, antžemines komunikacijas (plotas 216 m2) 3. 92 Kiti servitutai (tarnaujantis) S3 - suteikiantis teisę 6alia esančio sklypo savininkams ir naudotojams naudotis sklypo dalimi (1 m nuo pastato sienos) prižiūrint ir remontuojant prie šių sklypų skiriamosios ribos esantį pastatą (1 m2) 4. 92 Kiti servitutai (tarnaujantis) S4 - suteikiantis teisę šalia esančio sklypo savininkams ir naudotojams naudotis sklypo dalimi (1 m nuo pastato sienos) prižiūrint ir remontuojant prie šių sklypų skiriamosios ribos esantį pastatą (plotas 2 m2). Klausimas: ar pirmuosius 2 servitutus galiu aptverti tvora? T.y. nr. 1 servitutas suteikia teisę praplėtimui, bet šiuo metu ten eismas nevykdomas (nėra gatvės). Nr. 2 servitutas gali būti aptvertas? Suteikiant prieigą esant poreikiui (ten eina ESO tinklai). Kitu atveju sklypo plotas sumažėja perpus (viso 6 a, servitutai 3 a).
Ar tikrai Šventojoje reikalingas statybų leidimas kilnojamam daiktui, t.y. modulinei pirčiai apie 20 kv.m. ploto, ant gręžtinių polių? Savivaldybės darbuotojas parašė, kad reikia. Architektas užsiprašė beveik 2000 Eur sumą už dokumentų sutvarkymą. Ar tai normalu?
Šalia mūsų sklypo bus vykdomos gyv. namo statybos. Kaimyninio sklypo savininkai prašo sutikimo dėl vandens apsauginės zonos, kadangi ji įeitų į mūsų sklypą. Savo sklypą ateity žadam parduoti, kol kas jokios veiklos nenumatoma vykdyti. Kaip pasielgti? Ar davus sutikimą, ateity nebus problemų parduodant sklypą?
Gyvename name, kurį sudaro 4 butai (du pirmame aukšte ir du antrame aukšte, iš jų du butai pirmame ir antrame aukšte priklauso mums. Norime pirmame aukšte išsiimti langus ir išgriauti apatinę sienelę laikančią langus ir įstatyti didelius panoraminius langus nuo žemės iki viršutinės langus laikančių libų. Ar tokiam veiksmui yra reikalingas leidimas?
Ar galima statyti du ūkio paskirties statinius iki 80kv/m viename sklype ir be statybos leidimo, kaimo vietovėje? Namų valda 28a. Gyvenamojo namo sklype nėra.
Turiu vasarnamį apie 40m2. Sodų bendrija Vilniaus rajonas. Ar reikia kokio leidimo, kad užsiregistruoti ant sklypo vasarnamį?
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą Merkio ichtiologiniame draustinyje. Noriu ant ratų atsivaryti pirtelę 3x6 m ir ją ten palikti, kad nereikėtų tampytis kiekvieną kartą. Kokie leidimai, reikalavimai, kur kreiptis, nuo ko pradėti?
Turime žemės 1.96 h, neurbanizuotoje teritorijoje, ar įmanoma rašant žemės ūkio projektą, pasistatyti namą? Pasikeisti paskirti negalime.
Turiu rąstinį namą 8x8m (64kv.), jis yra 7 metų aukščio, palėpė irgi tokio pat dydžio. Ar galiu tokį pastatą perkelti į sklypą sodininkų bendrijoje? Jei palėpė bus negyvenama (nes jei paskaičiuos ir palėpę, tai jau viršys maksimalų 80kv. dydį).
Norėčiau vietoj sudegusio namo kaimo vietovėj pastatyti vasarnamį. Ar reikalingas leidimas? Vasarnamis būtų ant tų pačių pamatų.
Ūkininko sodyboje už sodybvietės ribų leidžiama statyti pirtį 25kv., jei statytų 50kv. (didesnę nei leidžiama) kokios sankcijos? Ar bauda būtų, ar lieptų nugriauti?
Sklypas patenka į kelių apsaugos zoną. Sklypas gyvenvietėje, kaime, prie pagrindinio kelio. Kiek m nuo kelio negali statyti pastatų? Ar galima ant apsaugos zonos statyti?
Turime apleistą žemės ūkio paskirties sklypą 70 arų, norime jame vystyti kaimo turizmą. Kokie apribojimai yra išsiimti statybų leidimus bei įrengti vietines komunikacijas (vandens gręžiniai, valymo įrenginiai)? Sklypas jau gerokai apžėlęs medžiais ir krūmais (medžių (daugiausia pušys) amžius ~10 m.), apaugusios teritorijos dydis 80 proc., tad norėtume dalį augmenijos išpjauti, tad ar negali ir čia kilti dėl to problemų?
Ar reikia kažkokio leidimo norint prisistatyti verandą prie esamo namo Šiaulių mieste? Namo baigtumas 100%.
Gal galite pasakyti ką reiškia U zona ir ar galėčiau įrengti automobilių aikštelę sanitarinėje zonoje?
Noriu darytis pavėsinę, laužavietę, tinklinio aikštelę, atsivežti metalinį garažiuką (saugoti daiktams) Asvejos regioniniame parke. Kur galima gauti visą info susijusią su leidimais ir dydžiais ir pan.?
Norime statyti 7m×10m ūkinį pastatą Vilniaus rajone, šalia vienbučio namo. Ar reikalingas leidimas? Projekto suderinimas? Ar ūkinis pastatas gali kirsti sklypo užstatymo ploto ribą?
Nuosavame sklype yra saugos zona 10kV teka elektra ore laidais. Ar galima statyti metalinį konteinerį ilgą ir įsirengti sandėliuką jame? Ir pamatas ar poliai išbetonuoti jei būtų?
Planuojame statyti pirtelę prie aukštos įtampos elektros stulpų. Kokiu atstumu leidžiama statyba? Šalia yra iškastas prūdas.
Turiu sklypą komercinės paskirties mieste. Noriu pastatyti keletą kilnojamųjų namelių 20 m2, komercijai ir prijungti prie komunikacijų. Ar reikalingi statybos leidimai?
Sveiki, turiu 1.2h miško ūkio sklypą, ar galima statyti nedidelį namuką? Poilsiui, nuomai?
Turiu sodo namą 58kv.m, sodų bendrijoje. Norėjau sužinoti, ar reikalingas statybų leidimas ar projektas, norint pasistatyti priestatą, kad galėčiau pasididinti patalpą keletą kv.m?
Turiu kaime namą alytnamį vadinamą, jis jau miręs. Norėčiau jį nugriauti ir ant pamatų statyti kažką vieno aukšto. Gal šlaitiniu stogu namuką. Nuo ko reikėtų pradėti?
Turiu tuščią namų valdos sklypą miesto teritorijoje. Ar galiu ant betoninio pado pastatyti metalinį garažą arba angarą iki 50kv., ar reikia leidimo?
Ar galima Vilniaus miesto ribose prie seno medinio namo statyti naują namą, o jį pastačius, senąjį nugriauti? Sklypo plotas 25 a.
Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iki kaimyno sandėliuko?
Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
Ar galima ant vandens statyti valtinę?
Turiu sklypą apie 70arų ūkio paskirties. Planuoju išsikasti prūdą (nemažą) ir aplink jį statyti porą 20m2 laikinų namelių. Žinau, kad reikia man gauti ūkininko pasą, bet be to ar namukams ir prūdui / tvenkiniui reikia kokių leidimų? Į namelius bus atvesta elektra ir kanalizacija.
Vilniaus raj., jei statyčiau pagalbinį pastatą, kuris kaimyniniam sklypui būtų po žeme (įkasti pastatą į sklypą), kokio mažiausio atstumo turėčiau laikytis be papildomų sutikimų? Pastatas bus žemesnis nei kaimyninio sklypo aukštis.
Norime statyti nesudėtingą statinį namų valdos teritorijoje - vasaros virtuvę iki 80 m2 kaime. Kiek supratau leidimo nereikia. Tad noriu paklausti nuo ko pradėti? Ar reikalingas projektas, kokių reikia dokumentų, ar reikia pranešti apie statybos pradžią, ar galime statytis patys, ar reikia samdyti asmenį su statybininko išsilavinimu, nes kitaip neužregistruosim pastato?
Ar įmanoma gauti statybos leidimą gyvenamam namui iki 80m² namų valdos sklype, kuris yra be pastatų, gyvenvietėje kaimo teritorijoje? Jeigu visos komunikacijos yra šalia sklypo, tačiau vietoje ESO įvado (kuris 1.5 karto brangesnis) įsirengti ir naudoti saulės jėgainę?
Norime pasiteirauti. Jeigu tarp sklypų yra rekreacinės paskirties sklypas 10 metrų pločio, ar jame laisvalaikio ir poilsio, bet kokiems statiniams yra taikomi ribojimai kaip ir visiems kitiems statiniams kaip pvz. atstumų ribojimai nuo sklypų ribos ir pan.?
Norėčiau pasiteirauti, ar statant 30kv.m gyvenamąjį namą reikalingi statybos leidimai ir projektai?
Turiu atskirą žemės ūkio paskirties sklypą 12 arų kaimo teritorijoje. Jame nėra jokių pastatų, nesu ūkininkas, sklypas nėra saugomoje teritorijoje (tik dalis kelio apsaugos zonoje). Pagal bendrąjį rajono plėtros planą sklypas priklauso: P- pramonės ir sandėliavimo, arba K- komercinės paskirties zonoms. Ar galiu šiame sklype statyti pirtį iki 80m²?
Namas senos statybos medinis apmūrytas. Noriu įsirengti grindinį šildymą ir norėtųsi dasistatyti priestatą (katilinę su san. mazgu), bet namas ir taip jau gyvenamo plotas 120kv. Yra 2 stačiamalkiai ir vienas duonkepis. Nuo ko reiktų pradėti, kad gauti priestatui leidimą? Atraminių sienų ar laikančiųjų neliesiu. Išskyrus norėčiau tuos malkinius pečius išgriauti.
Laba diena, Ar reikalingas kaimyno parašas dėl statybų t. y. dvibučio namo statybai? Jei taip ant kokių dokumentų turi pasirašyti? Namai statomi 12 arų sklypuose. Ačiū.
Turiu 0.65ha žemės ūkio paskirties sklypą (Z3), po naujų metų pateikiau prašymą į Vilniaus rajono savivaldybę pakeisti paskirti į namų valdą. Gavau atsakymą, kad atsisakoma keisti paskirtį. Birželio 20dieną pateikiau prašymą dėl Kaimo plėtros projekto, irgi atsisakoma, nes nuo sausio 5dienos pasikeitė įstatymas, turi būti ne mažiau 2ha žemės plotas. Kokie mano tolimesni veiksmai, ar galiu pastatyti namą apie 90m2, iškasti tvenkinį? Melioracija nurašyta.
15a sklype yra valstybinės melioracijos, ar galima jame statyti namą, kokio saugumo atstumo reikia laikytis esant kontroliniam šulinukui?
Ūkinis pastatas, nesudėtingas statinys 50m2 h5m. Pagal viską statau be leidimo ir kur noriu išlaikant atstumus nuo sklypo ribų? Ar ką nors keičia, jei sklypo riba sutampa su skardžiu (nebyrantis, apaugęs medžiais) apie 45% nuolydis. Noriu statyti pvz. 3 m nuo skardžio? Sklypas mieste. Apsaugos zonų pagal 2023m. RC išrašą nėra įvardinta.
Planuojame statyti sodų bendrijoje 80 kv. sodo namuką. Sklype jau yra sodo namas, bet mažas, be jokių patogumų. Ar tokiu atveju reikalingas statybos leidimas, kai planuojamas antras sodo namukas?
Kiek reikia turėti miško paskirties žemės, kad joje galėčiau pastatyti vieną namą?
Kokiu atstumu nuo tvoros galima statyti mobilų namelį 3.7 m x 12.0m namų valdos sklype? Už tvoros servitutinis takas 4 m pločio, paskui kitas sklypas.
Jei noriu statyti arciau tvoros negu 3m, uztenka paraso kaimyno ar reikia kazkaip ji dar patvirtinti notariskai? Gal yra koks pavyzdys kaip uzpildyti rastiskai?
Turim sklypą soduose. Iš šiaurinės pusės kaimynai jau tvorą užtvėrė, liko patiems 3 pusės. Norim tverti, iš rytinės ir vakarinės pusės keliukai. Ar reikalingi kažkokie leidimai nuo keliukų pusės? Ar reikalingas sutikimas kaimyno iš pietinės pusės? Tvorą tversiu ne ant ribos, paliksiu 10-20cm kaimynui ir keliams. Tvora medinė, aklina (nepersimatys) aukštis ~1.75m. Sodų pirmininkas teigia, kad iš jo nereikia jokio sutikimo. Tik iš kaimyno pietinėje pusėje. Ir kaip dėl ESO? Rytinė pusė virš el. linijos. Įstatymus skaičiau, bet ten labai painu.
6a sklype yra dvibutis gyv.namas ir nustatyta riba ir tvarka tarp bendrasavininkų. Norint statyti tvorą savo atskirtam sklype prie nustatytos ribos, ar reiktų jų sutikimo? Ir kokie minimalūs reikalavimai valdant atskirtos dalies sklypą?
Ar gali kaimynas ar jo svečiai statyti automobilį prie pat mano sklypo valdų?
Galvojame pirkti du sodo sklypus, kuriuose yra sodo namas (per sklypų vidurį). Ar galima jį griauti ir jo vietoje statyti didesnį namą (kuris vėlgi tęstųsi per abu sklypus)? Sklypai po 4 arus. Taip pat kiek užtrunka ir kainuoja sujungti du sodo sklypus Vilniaus mieste?
Sodo sklype nugrioviau seną sandėliuką, kuris stovėjo beveik ant rubežiaus su kaimyno sklypu. Toje pačioje vietoje statau naują, tik 2 metrai nuo rubežiaus ir į savo kiemą darau ilgesnį. Ar reikalingas kaimynų sutikimas? Jų malkinė šalimais irgi stovi ant rubežiaus su mano sklypu. Veiksmas vyksta rajone, sodų bendrijoj.
Nusipirkome sklypą. Prieš pat pardavimą buvęs mūsų sklypo savininkas parašė sutikimą kaimynui statyti kaimyniniame sklype namą, viršijantį normatyvus-viršytas aukštingumas nesilaikant atstumo nuo sklypo ribos. Tai išsiaiškinome po pirkimo. Ar įmanoma užginčyti kaimyno statybos leidimą?
wienerberger_300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 43 specializuotų įmonių