Statybos leidimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 488.
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Turiu rekreacinės paskirties sklypą prie ežero, plotas 30 arų, ilgis 80 metrų nuo apsaugos juostos linijos. Kokį pastatą galiu statyti (vasarnamis, pirtis)? Kokio dydžio/aukščio ir kokie dokumentai reikalingi susitvarkyt?
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Žadame statyti namą apie 80 m2 sodo bendrijoje. Sode jau yra namukas apie 20 m2. Ar reikia gauti leidimą statyboms ir kokie yra reikalavimai norint statyti karkasinį namą?
Namas paruoštas pridavimui su visais reikalingais dokumetais, taciau yra viena bėda. Pastatytas statinys su nukrypimais nuo projekto. Nukrypimai: langai kitose vietose ir skiriasi ju dydis, kitas - stogas dvišlaitis kaip ir leidime, tačiau žymiai mažesnis nuolydis ir pan. Kaip reikėtų elgtis?
Turiu namų valdos skylą kaime. Ketinu statyti garažą - ūkio paskirties statinį. Jei šis statinys bus didesnis negu 50m2 ir aukštis daugiau kaip 5m. Bet ne didesnis negu 80m2 ir 8,5m aukščio. Ar man reikia šioms statyboms leidimo ir projekto?
Buvo 16a sklypas, ant jo padaryti 2 projektai ir išimti 2 statybos leidimai. Paskui buvo padalinti ir vieno sklypo pasikeitė adresas. Ar reikia naujo statybos leidimo, ar galioja tas pats?
Kokia statybos leidimo išdavimo tvarka ir etapai, ar gali architektas atlikti dokumentų parengimo darbus.
Žemės ūkio paskirties žemėje norime statyti pirtelę (~20 kv. m) bei poilsio namelį (~60 kv. m). Sklype teka upelis. Ar minėtiems pastatams ant polių reikia projektų ir statybos leidimų? Ar jiems galioja 55 m apsaugos zona nuo upelio?
Jeigu dabar gaučiau namo statybos leidimą, kiek laiko jis galiotų, t.y. per kiek laiko turėčiau priduoti namą?
Norėjau paklausti ar reikia leidimo statyti pastatą? Ketiname savo sklype, rajone statyti iki 50 kv. m pastatą, nuolatiniam gyvenimui. Namukas būtų be pamato, statomas ant polių. Tai ne kultūros paveldo teritorija.
Planuoju įsigyti 25a sklypą. Žemės ūkio paskirties. Norėčiau jame pasistatyti mobilų namelį (vagonėlįi), kurio kvadratūra yra iki 44kv/m. Namelį apsišiltinčiau bei pasistatyčiau iki 20kv/m priestatą, kad būtų galima gyventi žiemą. Tai būtų laikinas jaunos šeimos būstas. Taigi ar galima statyti tokius statinius tokiame sklype? Kokių leidimų reikėtų? Į kokias institucijas reikėtų kreiptis?
Nusprendėm pasistatyti nedidelį sodo namelį iki 50 kv.m. Pasidariau projektą, buvo atlikta sklypo topografinė nuotrauka, susirinkau visus įmanomus parašus, gavau leidimą statybai. Vėliau sužinojau, kad 1 grupės nesudėtingiems statiniams rajone nereikia jokių projektų ir leidimų. Noriu sužinoti iki kiek kv.m. bendro ploto tiksliai galima statyti be statybos leidimo, 50 kv.m. ar 80 kv.m. Taip pat norėčau sužinoti, ką daryti su projektu, jei noriu padidinti statinio plotą virs 50 kv.m.
Ar reikalingas koks nors leidimas norint įsistiklinti balkoną? Jei taip, tai kur reikia kreiptis? Namas naujos statybos, priduotas prieš 5 metus. Balkonas gatvės pusėje.
Turiu sodo namą 94 m2 bendro ploto rūsys, 1 aukštas ir mansarda. Stogas dvišlaitis ir vietomis tęsiasi iki pamatų. Morėčiau sumažinti stogo šlaito nuolydį, kad padidėtų būsto erdvė. Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją?
Neseniai nusipirkome namą rajono teritorijoje ir norime pristatyti priestatą (24,5 m2). Ar jam bus reikalingas statybų leidimas, jei iki sklypo krašto lieka 3 m? Kur reikia kreiptis?
Kokia tvarka ūkininkas gali gauti leidimą statybai, jeigu žemės ūkio paskirties sklypas daugiau nei 2 ha ir jis yra regioniniame parke?
Planuojam pirkti sklypą 10a ir žemės sklype įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos. Žemės paskirtis vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba, priklauso urbanizuotai teritorijai, žemės naudojimo apribojimai 21kodas žemės sklype įrengtos valstybei priklausančio melioracijos įrenginiai, A1 statoma pagal statybų normas ir taisykles, žemės kasimo darbams būtina turėti nustatytas tvarka suderintus dokumentus ir leidimus. Ar šitos melioracijos gali trukdyti gaunant leidimą statybai ar gali trukdyti namo parinkimo vieta sklype? Su kokiomis problemomis galime susidurti įsigiję tokį sklypą?
Ar reikalingas leidimas statyti terasą? Terasa būtų 3x9x2,4 m dydžio.
Ar reikia vasarnamio statybai leidimo?
Ar reikalingas leidimas statybai ar projektas norint statyti namą iš jūrinių konteinerių žemės ūkio paskirties sklype?
Noriu pasiteirauti ar reikalingi leidimai, norint prie namo pastatyti priestatą su pamatais. Namas yra 70 m2. Vienas priestatas būtų 20m2, kitas (verandos tipo) 8 m2.
Ar statybos leidimas gyvenamam namui statyti, turi terminą kuris gali pasibaigti?
Turiu 11 arų namų valdos sklypą Vilniaus rajone. Sklype yra elektra, vanduo, turiu 1,5 aukšto gyvenamojo namo projektą. Kiek laiko užtruks gauti leidimą statyboms? Kur kreiptis, kokių klaidų nepadaryti?
Ar reikia gauti leidimą statyti visiškai uždarą 1,8 m aukščio tvorą iš blokelių šiaurės vakarų pusėje, jeigu toje pusėje eina pagrindinė gatvė? Nuo kokios vietos reikėtų skaičiuoti tvoros aukštį?
Turiu 6a. sodo sklype vasarnamį ir norėčiau priestatėlio, ar reikalingi kokie nors leidimai, ar projektai priestato statybai?
Turime seną rąstinį namą apkaltą lentelėmis Kauno mieste, kurį norėtume atnaujinti (sukelti rąstus, apšildyti, apkalti naujomis lentelėmis, pakeisti langus, stogą) nekeičiant namo projekto. Ar reikia kokių nors leidimų tokiam namo remontui?
Planuojame įsirengti stoginę prie namo sienos. Namas yra dvibutis, t.y. kotedžas. Ar reikalingas koks nors kaimynų sutikimas, nes stoginė bus prie pat ribos su kaimynų (bendra) siena?
Norime pasistatyti laikinąjį modulinį surenkamą sandėliuką 2x3x2,2m, be pamatų, lengvų konstrukcijų. Labai aktualu išaiškinimas, kokiu atstumu galima jį statyti nuo kaimyno sklypo ribos be raštiškojo sutikimo? Kadangi nebėra galiojančio STR-o apie laikinuosius, kilnojamus pastatus, painiava kam priskirti modulinį surenkamą sandėliuką pagal Statinių klasifikavimo STR-ą ir kuo vadovautis, norint pastarąjį "instaliuoti" tinkamai savo sklype?
Jei sodo sklypas 335 kv.m, t.y. mažiau nei 4 a, miesto teritorijoje, tai jau čia nėra jokios galimybės teisėtai statyti gyvenamojo namo?
Nelabai suprantu kame skirtumas tarp gyvenamojo namo ir sodo namo iki 80kv.m, jei ir tas ir tas turi šildymą, elektrą, vandenį, kanalizaciją? Ar čia grynai dėl techninių sumetimų pavadinsiu jį sodo nameliu ir mažiau bus reikalų su popieriais/leidimais ir toks tas skirtumas tėra?
Ruošiamės statyti ūkinį pastatą. Buvau žemėtvarkoje - pasakė, kad galiu be leidimo statyti iki 80 m2 matuojant vidaus matmenis. Bet kaip matau visur rašo, kad matuojama išorė. Tai kokia tiesa? Ir jei turi būti išorė matuojama 80 m2, tai ar tai tik pamato dydis, ar sienos gali būti truputį platesnės (nes įeina ir apšiltinimas, dekoras ir t.t.)?
Turime patvirtintą, žemės sklypo, kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti. Norime statyti vasarnamį iki 80 kv.m. Ar reikalingas leidimas statybai? Jei leidimas reikalingas tai, kaip įregistruoti statybų pradžią?
Kokie reikalavimai namo statybai kultūros paveldo apsaugos zonoje? 48 arai žemės paskirties sklypas Maišiagaloje.
Prieš 10m. išsikasiau šulinį prie buto valstybinėje žemėje. Dabar per mūsų gatvę savivaldybė pravedė miesto kanalizaciją. Noriu įsivesti į butą, o vandenį imti iš šulinio, ne miesto. Prie namo plano nebuvo šulinio, tad dabar jie sako, kad tai savavališka statyba, reikia leidimo ir projekto šulinio iš savivaldybės, paduos į teismą, šulinį užversti. Prieš 30m. kasė visi, nereikėjo jokių leidimų...
Noriu statytis garažą, ar reikia leidimo? Aukštis 3m, ilgis 9m, plotis 5m. Koks atstumas turėtų būti nuo kaimyno tvoros?
Planuojame namo statybas, tačiau gąsdina tie reikalavimai. Taigi, jei pradėsiu statyti namą 2020 metais, tai man reikės laikytis visų A+ klasės reikalavimų?
Norime statyti namą ir atskirą 79kv.m garažą (sklypo paskirtis - Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba). Ar garažui reikia statybos leidimo?
Ar išduodamas statybos leidimas, jei sklypas esantis Vilniaus rej., yra aerodromo apsaugos zonoje?
Planuoju įsigyti apie 3 Ha žemės ūkio paskirties žemės Merkinės geomorfologinio draustinyje (Konservacinė funkcinio prioriteto zona). Iš jų, 42a numatyti namų valdos - lokaciją leidžia pasirinkti, dėl šito bendrauju su geodezininku. Pagrindinis klausimas šiai dienai, kokie apribojimai galioja norint statyti dviaukštį namą, pirtį, pavėsinę, kasant tvenkinį, įsirengiant baseiną ir pan.? Ar galima apsitverti teritoriją?
Ar gali įgaliotas asmuo duoti sutikimą laisva forma t.y. ne notariškai dėl 3m nesilaikymo nuo sklypo ribos?
Kokie reikalingi leidimai namo statybai? Uzstatomas plotas ~100kv. Ir kas yra energetinis sertifikavimas?
Kokios formos sutikimas reikalingas statant pavėsinę prie pat kaimyno ribos?
Nusipirkome dviejų kambarių butą, pirmame aukšte, yra aštuoni savininkai. Noriu įsirengti savo bute ofisą ir dar noriu pasistatyti priestatą su įėjimu į savo butą, noriu gauti leidimą statybai, tačiau namo gyventojai neduoda sutikimo priestato statybai vykdyti. Ką daryti, ar galima gauti leidimą statybai be bendrasavininkų sutikimų?
Noriu pakeisti ūkinio pastato seną stogą ir kartu pakelt į viršų apie 2 metrus, kad galėtume laisvai vaikščioti palėpėje. Ar reikia leidimo tokiems stogo konstrukcijos keitimo darbams?
Norėtume pasiteirauti, jei perkant seną griūvėsi tik nugriovimui, tai sklype jau reikia daryti projektą kaip naujo namo ar ir tam senam reikalingas koks nors nugriovimo leidimas?
Turime žemės ūkio paskirties sklypą, tačiau jis yra nacionaliniame parke. Iš savivaldybės gavome atsakymą, jog paskirtis negali būti keičiama ir statybos negalimos. Ar yra dar kokia galimybė tokiame sklype pasistatyti namą?
Planuoju seną šimtmetinį namą rekonstruoti, keisti stogą, jį pakeliant metrą aukščiau ir sienas apmūrijant plytomis. Namas apie 60 kv.m kaimo vietovėj, vienkiemyje. Kokių leidimų ar projektų reikia?
Vilniaus rajone norėčiau statyti namuką iki 80 kv., mano sklype stovėjo ūkinis pastatas, bet jau jo nėra, bet dokumentuose yra. Ar galėčiau pasistatyti toje pačioje vietoje ir registruoti kaip ūkinis pastatas ir gyventi ir ar turėčiau turėti kokius nors leidimus?
Norėčiau paklausti kur turėčiau kreiptis norint pristatyti ūkinį sandėliuką prie gyvenamo namo.
Ar reikia leidimo statant namą kaimo vietovėje ant senų pamatų? Ir koks turi būti atstumas nuo kaimyno tvoros? Ir ar būtinas architekto patvirtintas planas iki 80 kv. m.
Norėčiau sužinoti ar galiu projektuoti daugiabutį namų valdos sklype. Mūsų sklypas pagal miesto detalųjį planą yra komercinės - sandėliavimo paskirties teritorijoje, o registro pažymoje namų valda, nes yra gyvenamas namas. Sklypo plotas yra 0,23 aro.
Ar galima statyti namą, jei sklype yra valstybės melioracijos?
Norėjau pasiteirauti ar reikalingi kokie nors leidimai ar sutikimai pavėsinės su sandėliuku statyboms. Sandėliuko plotas būtų 15 m2, o pavėsinės 12 m2. Statinys būtų statomas šalia dvibučio namo, žemės sklype, kuris priklauso būtent mano butui. Ar yra kokie nors reikalavimai aukštingumui ir atstumui nuo aplinkinių kaimynų žemės sklypų. Jei taip, kokie dokumentai reikalingi norint statyti arčiau?
Norėjau paklausti kokie būtų taikomi apribojimai, statant namą šiame sklype, dėl aukštos įtampos laidų?
Kuomet statomi du namai tarp kurių yra kiekvienam namui priklausantis garažas, garažai susijungia/liečiasi arba kuomet statomi du kotedžai - ar tokiu atveju tie du namai laikomi kaip vienas statinys ir išduodamas leidimas statybai?
Kaimynų sutikimas turi būti notariškas ar laisva forma parašytas. Dėl pavėsinės statybos nesilaikant minimalių atstumų (kiek suprantu 3 metrų). Kiek laiko jis galioja?
Turime nusipirkę namų valdos sklypą Vilniaus mieste ir numatę namo projektą. Kokia būtų kaina leidimo namo statybai kaina? Ar įmanoma pačiam susitvarkyti, ar vis tik geriau ir pigiau samdyti įmonę?
Statybos leidimas yra išduotas Vilniaus rajone statyti namą 1991 m. Statyba yra pradėta. Kiek galioja statybos leidimas? Ar galiu statyti toliau su tuo pačiu statybos leidimu?
Turime 100 m upės apsaugos zoną. Kokiu atstumu iki apsaugos zonos galima statyti pastatus? Pvz. vištidė daugiau nei 4 tūkst. kvadratų.
Sveiki, turiu seną medinį garažą ir noriu jį griauti, tada jo vietoje statyti naują tuo pačiu jį praplėsti, padidinti. Garažas yra miesto teritorijoje, privačiame kieme. Nuo ko reikia pradėti? Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis?
Namų valdos sklype (netoli kelio A14) yra vienbutis gyvenamasis namas. Planuojama rekonstruoti vieną iš kelių esančių ūkinių pastatų (padidinus plotą iki 80 kv.m) ir pakeisti jo paskirtį į gyvenamajį namą. Susidurta su problema - kelių direkcija nustačiusi apsaugos zoną 70 m, į kurią patenka visas sklypas. Klausimai: 1. Ar įmanoma ir kaip sumažinti apsaugos zoną iki pvz. 50 m? To siekiama norint vietoj rekonstrukcijos imtis naujos statybos arba be kliučių pakeisti ūkinio pastato paskirtį į gyvenamąjį namą, ko dabartiniu atveju nepavyksta padaryti dėl kelių direkcijos uždėtų apribojimų/galiojančių teisės aktu. 2. Jeigu rajono savivaldybė suteiktų leidimą keisti ūkinio pastato paskirtį į gyvenamąjį namą, o kelių direkcija prieštarautų, kas šioje situacijoje turėtų aukščiausią balso teisę? Ar tai nustatytų tik teismas? 3. Ar yra koks kitas legalus būdas norint pagal aukščiau aprašytą situaciją vykdyti statybos darbus?
Turiu sklypą šalia kapinių, kokiu atstumu nuo kapinių galiu statyti namą.
Gavome leidimą statyti naują namą 2014 m. balandžio mėnesį, tačiau susiklostė tokia situacija, kad namo dar nepradėjome statyti. Norėjau pasiklausti: per kiek laiko reikia pradėti naujo namo statybą? Leidimas galioja 10 metų, bet kada reikia užregistruoti statybų pradžią? Girdėjau, kad statybas užregistruoti ir realius statymo darbus privaloma atlikti per 3 pirmus metus, taigi mes būtinai turime pradėti statybas šiais metais, nes kitaip leidimas nustos galiojęs?
Turim namų valdos sklypą Vilniaus mieste. Sklypas be statinių. Norim įsivesti elektrą. Lesto pareikalavo objekto statybos leidimo dokumento. Pasakius, kad tam reikalingas namo projektas, Lesto darbuotojas pasakė, kad nebūtina, kad savivaldybėje galima gauti leidimą. Ar yra toks leidimas be projekto?
Norėjau paklausti. Turiu 1.6 ha žemės ūkio paskirties žemės, ar man reikia leidimo statyti maždaug 20-30 kv/m sandėliuką? Pastato paskirtis laikyti įrankius.
Planuoju remontuoti seną rastinį namą jį apšildant iš lauko. Taip pat ketiname panaikintį vieną langą esantį į gatvės pusę. Ar būtinas statybos leidimas šiems darbams, kai namas nėra paveldosauginis.
Jeigu dokumentus statybos leidimui gauti priduodame šiais metais, o leidimą išduoda ir gauname kitais metais, tai kurių metų galios statybos reikalavimai?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto