Nuo ko pradėti namo statybą

Klausimas:
Su draugu perkame pirmąjį mūsų sklypą namo statybai. Sklypo paskirtis namų valda. Kokie kiti sekantys žingsniai būtų, nuo ko reikėtų pradėti statybą?
Komentarai:
Pradėti namo statybas reikia nuo to, kad visų pirma reikia parengti statinio projektą ir gauti leidimą statybai. Namų valdos sklype galima statyti gyvenamąjį namą ir ūkinius pastatus. Jei jūsų sklypas rajono vietovėje, galima ūkinius pastatus iki 80 m2 statyti be leidimo statybai. Bet gyvenamajam namui reiks parengti techninį darbo projektą ir gauti leidimą statybai. Prieš tai teks pasidaryti sklypo toponuotrauką, išsiimti visas projektavimo sąlygas. Kreipkitės į architektus, suformuosite projektavimo užduotį, jie viską sutvarkys. Mes irgi darome tokius darbus.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Mano patarimas nuo ko pradėti namo statybas, pirmiausia savivaldybėje užsisakyti specialiuosius architektūros reikalavimus, kur bus surašyti visi Jūsų sklypui taikomi ribojimai ir reikalavimui. Tuomet kreiptis į architektą. Galima įgalioti architektą ir jis gaus Jums minėtus reikalavimus iš savivaldybės administracijos.
Vytautas, UAB Armondeita
Kad pradėti statybas reikia sugalvoti kokį norite statyti namą. Paskui su savo vizija kreiptis pas architektą, kad jisai suprojektuotų namą ir gautų leidimą. Kai bus leidimas tada bus galima statyti namą. Jei reikės pagalbos kreipkitės galime padėti nuo projekto iki namo pridavimo.
Pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo namo vizijos susikūrimo- patiems išsiaiškinti kokio namo jūs norite t.y. kokio ploto, kiek aukštų, kiek ir kokių patalpų jums reikia, su garažu ar be ir t.t. Kai šiuos dalykus išsiaiškinsite, kreipkitės į architektus, kurie jums galutinai padės susikurti savo namus.
Romas , G.R.A.P.A.
Nusipirkote žemės sklypą tam tikroje vietoje, tam tikroje aplinkoje, tam tikros sąlygos projektuojant ir statant jam galioja. Prieš pradedant namo statybas, Jūsų laukia tokie žingsniai:

1. Išsirenkate namo projekto koncepciją (internete pasidairote kartotinių namų kataloguose)
2. Kreipiatės į savo miesto/rajono savivaldybę dėl specialiųjų architektūrinių reikalavimų bei sąlygų projektavimui išdavimo. (gyvai arba internetu)
3. Kai gaunate sąlygas ir reikalavimus, kreipiatės į pasirinktą projektuotoją, kuris suprojektuotų ir pritaikytų namą jūsų sklype taip, kaip jums norėtųsi ir sutinkamai su išduotomis sąlygomis ir reikalavimais (iš savivaldybės)
Projektuotojas-architektas jums gali padėti suformuoti prašymą savivaldybei, pakonsultuoti dėl pačio namo pasirinkimo ir pan. priklauso nuo projektuotojo..
4. Pasirašote su projektuotoju sutartį ir jis jums suprojektuoja namą bei pritaiko jį jūsų sklype. Gauna statybos leidimą.
5. Samdote statybos vadovą bei statybos techninį prižiūrėtoją.
6. Jie (statybos ir techninės priežiūros vadovai) parekomenduoja jums greičiausią, efektyviausią, patogiausią statybos būdą, kuris atitiktų jūsų lūkesčius dėl biudžeto ir statybos terminų.
7. Samdote gerą meistrą su gera brigada (arba pameistriais)
8. Jums pastato namą, įrengia
9. Užbaigiant statybą, samdote matininkus, kurie sumatuoja namą, atnaujina žemės sklypo matavimus
10. Teikiate užbaigto statyti namo deklaraciją Statybos inspekcijai tvirtinti. JI patvirtina.
11. Įregistruojate namą bei nuosavybės teises į jį VĮ Registrų Centras.

ARBA

vietoje visų šitų procedūrų samdotės Projekto bei statybos Valdytoją, kuris maždaug už 10k Eur viską suorganizuoja, padaro, sukonsultuoja, susamdo, sutvarko ir išlaisvina jus iš kančios, nervų ir piniginių netekčių.
Dalius Viršilas, Ekspertai.lt
Nusipirkus sklypą reikia susirasti projektuotoją ir susiprojektuoti namą, gauti statybą leidžiantį dokumentą. Dokumentai, kurių Jums prireiks: sklypo planas (kadastriniai matavimai), išrašas iš Registrų centro, topografinis planas.
Taip pat reikia įvertinti galimybę prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir kanalizacijos tinklų, elektros. Jei elektros apskaitos dėžės nėra, reikia kreiptis į ESO su prašymu elektros apskaitai projektuoti ir įrengti. Jei sklypas yra kvartale, ir sklypai padalinti detaliuoju planu, reikia įvertinti ar įvykdyti detaliojo plano reikalavimai, t.y. nutiestas bent jau žvyruotas kelias, įrengti centralizuoti vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Pirmenybė visada centralizuotoms komunikacijoms, jei jos yra netoli (tą "netoli" kiekviena savivaldybė savotiškai interpretuoja. Vienose tai 100m, kitose 500m gali būti).
Turiu priminti, kad nuo 2017-01-01 visiems gyvenamiesiems namams, nepriklausomai nuo dydžio, reikalingas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas, o jei namas virš 200kv.m reikalinga visuomenės informavimo procedūra.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto