Leidimas statyti 80 kv.m namą

Klausimas:
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Komentarai:
Na, jeigu norite statyti iki 80m2 namą ir jūsų sklypas yra sodų paskirties, tai galite statyti sodo namą ir be leidimo statybai. Aišku, reikia išlaikyti visus atstumus nuo sklypo ribų ir priešgaisrinius atstumus, todėl projektą pagal kurį statysit sodo namą reikėtų turėti. Tačiau derinimų tokiu atveju nereikėtų. Pastatot sodo namą pakviečiat geodezininką, kuris padaro apmatavimus ir užregistruojat registrų centre.

Na jeigu sklypas ne sodų paskirties, tuomet reikia leidimo statybai. Tada reikia daryti lauko vandens- nuotekų ir elektros projektus. Atlikti derinimus NŽT ir pateikinėti prašymą leidimui statybai per internetinę info_statyba sistemą. Apskritai, pasakyti kiek reikės derinimų nežinant kur yra sklypas, gana sunku. Tai galima pasakyti tik turint jūsų nuosavybės dokumentus ir t.t.. Taigi namo kuriam reikalingas leidimas statybai kaina būtų +- apie 3000 eurų, o sodo namui iki 80m2 (kuriam nereikia leidimo statybai) kaina apie 600 eurų, o jeigu išsirinktumėt tipinį projektą tai 500 eurų.
Valdas Trinskis, Architektas Valdas Trinskis
Jeigu statote sodo bendrijos teritorijoje, sodo namui iki 80 m2 nereikalingas nei projektas nei leidimas statybai. Gyvenamajam namui reikalingas projektas ir leidimas statybai. Jeigu statote namų valdos ar žemės ūkio paskirties sklype, ūkiniam namui nereikia leidimo rajone. Miesto teritorijoje reikalingas projektas ir leidimas statybai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Jei tai 80 kv.m gyvenamasis namas, jums leidimas bus būtinas. Projektavimo darbams biudžetas manau bus kokie 1500-2500 Eur. Dėl tikslios kainos reikia jau skaičiuoti individualiai.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Norint pradėti namo 80 kv.m statybą, reikia nuosavybės dokumentų - žemės sklypo plano ir registrų centro išrašo. jei yra sklypo bendrasavininkas, reikės jo sutikimo gauti statybą leidžiantį dokumentą Jūsų vardu. jei sklypas įkeistas, reikės gauti banko sutikimą, jei sklypas sodų bendrijoje, reikės gauti SB sutikimą. pasirašius sutartį, pasirašoma projektavimo užduotis ir galiojimas projekto vadovui. taip pat reikės sumokėti žyminį mokestį VMI už statybą leidžiantį dokumentą.
projekto kaina 1200 Eurų (kartotinio projekto - 800 Eurų)
mokėjimo sąlygos:
1/3 sutartos sumos avansas
1/3 sutartos sumos projektas
1/3 sutartos sumos statybą leidžiantis dokumentas
Linas Pikšrys, Linas Pikšrys
Visiems gyvenamiesiems namams, nepriklausomai nuo dydžio, reikalingas projektas ir statybos leidimas.
Pagrindiniai dokumentai: 1. nuosavybės dokumentas (išrašas iš Registrų centro); 2. sklypo planas (sklypo kadastriniai matavimai); 3. topografinis planas.
Jums reikės mokėti už statinio projektą (kaina gali būti nuo 2400€...), statybos leidimą VMI (38€ arba 78€, priklausomai nuo pastato ploto). Pastatas turės atitikti A+ energinės klasės reikalavimus (nuo 2018-01-01 įsigalios privalomas reikalavimas A+ klasei, o šiemet suspėti gauti statybos leidimą jau neberealu).
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto