Kaimynų sutikimas tvoros statybai

Klausimas:
Tinklinę tvorą 1.50m aukščio užsitvėrėme nuo kaimynų 2002 metais, tais metais nereikėjo kaimynų sutikimo. Dabar kaimynai pasikeitė ir prasidėjo skundai. Yra atlikti kadastriniai matavimai, tvora yra ant ribos su kaimynų žeme, labiau į mūsų pusę, nes kuoliukas (kadastrinių matavimų) įkaltas prie tvoros kuoliuko kaimynų pusėje. Dabar po skundo, reikalaujama tvorą labiau traukti į savo pusę (per sprindį). Tai kaip suprasti? Sodas yra už miesto.
Komentarai:
Statant tvoras ant sklypo ribos be kaimynų sutikimo, galite statyti ant savo žemės sklypo ribos be kaimynų sutikimo, tik jei nei viena tvoros konstrukcija neperžengia kaimynų sklypo ribos, bet reikia laikytis akytumo reikalavimų: "1.2.1. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 50 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi (tarp (>)330° ir (<)30°);

1.2.2. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 25 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų (tarp 30° ir 90°) ar vakarų (tarp 270° ir 330°) kryptimis."

Cituojamas STR 1.05.01 7 priedas.

Taigi, jei tvora atitinka akytumo reikalavimus, kaimynai neturi teisės reikalauti patraukti tvorą, be to, jie pirkdami sklypą su stovinčia tvora, sutiko su esamais aplinkiniais statiniais, todėl nauji reikalavimai Jūsų požiūriu yra neteisėti.
Vadovaujantis STR 1.05.01:2017 7 priedu:
Rašytiniai besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi:
1. Statant užtvarą:
1.1. ant sklypo ribos (konstrukcijomis peržengiant sklypo ribą);
1.2. prie sklypo ribos (arčiau kaip 1 m iki sklypo ribos, konstrukcijoms neperžengiant sklypo ribos):
1.2.1. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 50 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi (tarp (>)330° ir (<)30°);
1.2.2. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 25 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų (tarp 30° ir 90°) ar vakarų (tarp 270° ir 330°) kryptimis.
Užtvaros su cokoliais neturi kliudyti paviršiniam vandeniui nuo gretimo žemės sklypo ar laisvos valstybinės žemės (teritorijos) nutekėti. Kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su gretimo žemės sklypo savininku, laisvos valstybinės žemės (teritorijos) valdytoju, gavęs savininko ar laisvos valstybinės žemės (teritorijos) valdytojo sutikimą raštu, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (į lietaus nuotakyną, griovį, drenažą ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą).

Taigi, ar reikalingas kaimyninio sklypo savininko sutikimas priklauso nuo tvoros tipo, prašviečiamumo. Jei kaimynai prieštarauja tvorai, o tvora yra neperšviečiama, tvoros traukti/daryti iš naujo nenorite, jei įmanoma, pasirūpinkite, kad tvora būtų prašviečiama pagal aukščiau parašytus reikalavimus. Pvz.: nuimkite kas antrą lentą, tuomet tvora taps prašviečiama pagal reglamente nurodytus procentus.
Užsiregistravę
3415 specializuotų įmonių
kr
+3706*****37
kr***************@***il.com
Sveiki, turiu tokį klausimą: kokios yra realios galimybės naudoti sklypą po Litgrid aukštos įtampos linija? Ar yra kokia nors galimybė statyti namą, ar toks sklypas yra visiškai neveiklus? Ačiū!
da
0627***96
da*******@***il.com
Sveiki, norėčiau pastatyti namuką savo sklype ant polių, koks atstumas turi būti nuo kaimyno tvoros? Ar reikia kaimyno sutikimo?
ru
0678***80
ru************@***il.com
Labas vakaras, Turime 50 a sklypą namų valdos šalia ežero, Pakrantės 86 Kairiai, Šiaulių raj. Norime statyti modulini namą iki 80kv., kokio atstumo turime laikytis nuo ežero? Kad nereikėtų statybos leidimų ir projektų, laikina statyba.
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima laukiant statybos leidimo sklype įsirengti vandens gręžinį, nukasti ir išvežti nereikalingą gruntą?
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima iki statybos leidimo namų valdos sklype pasidaryti išvažiavimą, išrauti kelmus, aplyginti sklypą?
va
0601***40
va*********@***il.com
Ar galiu, siuo metu zemes ukio paskirties sklype (veliau bus pakeistas i namu valda), statyti be leidimo ir projekto iki 50m2 namuka, isirengti visas komunikacijas, o veliau iteisinti ir deklaruoti jame gyvenama nuolatine vieta?
au
0636***31
au*******@***il.com
Noriu keisti stogo dangą su nedideliais stogo konstrukcijos pakeitimais. Namas stovi regioniniame parke. Ar reikalingas statybos leidimas? Ačiū
to
0674***01
to***********@***il.com
Jei pirtis statoma šalia tvoros, kuri ribojasi su valstybinės žemės 2-3 metrų pločio ruožu, kuris iš kitos pusės ribojasi su gyvenvietės keliu, ar būtinas kažkoks sutikimas?
Zi
0676***16
Zi*********@***il.com
Ar reikalingas leidimas garažo statybai iki 50m2? Pamatai išlieti betoniniai, sklypas prie namo galo, namas 4 butų miesto teritorija. Jeigu reikia kas jį išduoda?
na
+3706*****13
na********@*****il.co.uk
Sveiki, norime parduoti sodybà, bet ji pirkejams nepatraukli dėl namo padėties sklype,- names yra pernelyg arti pagrindinio kelio, ir žmonės bijo, kad įvažiuos mašina į namà. Todėl noria perketli namà į kità to pačio sklypo kampà. Ar tai galoma padaryti? Namas medicins, turi elektrà, bet be kanalizacijos.
Statybos leidimas
Statybos leidimas
Architektas Lauras Paulauskas
684 atsiliepimai 86% rekomenduoja
800 €
idvgroup-namu-projektai.gif
wienerberger-300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 432789 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3415
Iš viso buvo užduota 139845 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 46 specializuotų įmonių