Statybos leidimo kaina, išdavimo trukmė

Klausimas:
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Komentarai:
Statybos leidimas ne vien tik nuo architekto priklauso. Daugiausia laiko suryja biurokratiniai reikalai. Skaičiuojant įstatymo numatytais terminais 20 darbo dienų sąlygos architektūrai ir inžineriniams tinklams + 20 darbo dienų statybos leidimas, bet žinant, kad į tuos terminus jie niekad neįsipaišo, terminas išilgėja. Kitas dalykas, kaip greit vyks darbas su užsakovu, tai yra jumis, su vienais per porą susitikimų viską susiderini, o su kitais pluši 4-6 mėn ir dar galo nesimato. Projekto kaina nuo 800-1200 Eur plius dar inžineriniai tinklai, bet vėl viskas nuo situacijos priklauso.
Už statybos leidimo išdavimą Valstybinei mokesčių inspekcijai reikia sumokėti 78€ įmoką.
Jei darbas tarp užsakovo ir architekto vyksta sklandžiai, nuo darbo pradžios iki statybos leidimo gavimo vidutiniam namui trunkama apie 3-5 mėnesius (* Vilniuje dėl Infostatybos vėlavimo tas terminas gali stipriai keistis).
Laikotarpis priklauso nuo statinio kategorijos. Jei visi reikiami dokumentai buvo pateikti laiku, vienbučio gyvenamojo namo projektas su statybos leidimu paprastai parengiamas per 3-4 mėnesius (bent jau mūsų įmonėje). Statybos leidimo (rinkliava VMI) kaina yra 75 Eur už neypatingą statinį, 150 Eur už ypatingą statinį.
Valstybinė rinkliava už leidimą statybai - 75 Eur. Dėl suderinimo terminų reikia tartis su architektų, kuris jums daro projektą. Daug niuansų būna derinant. Situacija nelygi situacijai.
Irmantas Pinkoraitis, ArchiPas architektų paslaugos
Statybos leidimo kaina – 75 Eur, VMI nustatyta rinkliava. Projektas – nuo A iki Z, iki statybos leidimo, įskaitant visas topografijas ir inžineriją – gali būti 2000-3000 Eur.
 
Sritis:
Sritis: