Statybos leidimo kaina, išdavimo trukmė

Klausimas:
Per kiek laiko galima tikėtis gauti statybos leidimą, jei visi dokumentai architektui buvo pristatomi laiku? Kiek reikia mokėti už statybos leidimą?
Komentarai:
Statybos leidimas ne vien tik nuo architekto priklauso. Daugiausia laiko suryja biurokratiniai reikalai. Skaičiuojant įstatymo numatytais terminais 20 darbo dienų sąlygos architektūrai ir inžineriniams tinklams + 20 darbo dienų statybos leidimas, bet žinant, kad į tuos terminus jie niekad neįsipaišo, terminas išilgėja. Kitas dalykas, kaip greit vyks darbas su užsakovu, tai yra jumis, su vienais per porą susitikimų viską susiderini, o su kitais pluši 4-6 mėn ir dar galo nesimato. Projekto kaina nuo 800-1200 Eur plius dar inžineriniai tinklai, bet vėl viskas nuo situacijos priklauso.
Už statybos leidimo išdavimą Valstybinei mokesčių inspekcijai reikia sumokėti 78€ įmoką.
Jei darbas tarp užsakovo ir architekto vyksta sklandžiai, nuo darbo pradžios iki statybos leidimo gavimo vidutiniam namui trunkama apie 3-5 mėnesius (* Vilniuje dėl Infostatybos vėlavimo tas terminas gali stipriai keistis).
Valstybinė rinkliava už leidimą statybai - 75 Eur. Dėl suderinimo terminų reikia tartis su architektų, kuris jums daro projektą. Daug niuansų būna derinant. Situacija nelygi situacijai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Statybos leidimo kaina – 75 Eur, VMI nustatyta rinkliava. Projektas – nuo A iki Z, iki statybos leidimo, įskaitant visas topografijas ir inžineriją – gali būti 2000-3000 Eur.
Laikotarpis priklauso nuo statinio kategorijos. Jei visi reikiami dokumentai buvo pateikti laiku, vienbučio gyvenamojo namo projektas su statybos leidimu paprastai parengiamas per 3-4 mėnesius (bent jau mūsų įmonėje). Statybos leidimo (rinkliava VMI) kaina yra 75 Eur už neypatingą statinį, 150 Eur už ypatingą statinį.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: