Žemės ūkio paskirties sklypo keitimas į namų valdos sklypą

Klausimas:
Ar galima žemės ūkio paskirties sklypą keisti į gyvenamo (namų valdos) sklypą? Jei taip nuo ko reikėtų pradėti?
Komentarai:
Žemės ūkio paskirties sklypą pakeisti į namų valdos sklypą galima, jei tai leidžia bendrasis planas. Pradžiai pasitikrinti reikia pagal Jūsų teritorijos bendrąjį planą. Jį galima rasti savivaldybės puslapyje.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Paskirties keitimą reikia pradėti nuo savivaldybės bendrojo plano (ir jei yra nuo kitų specialiųjų planų). Jei toje vietoje, kurt yra Jūsų sklypas, galima keisti paskirtį, tai yra du būdai: 1. Rašyti prašymą savivaldybės administracijai, kad pakeistų paskirtį. Toks variantas yra greitas ir kai mažai kainuojantis, tačiau paskirtį pakeisite visam sklypui. 2. Daryti formavimo pertvarkymo projektą. Jo metu sklypą padalinsite į reikiamą dalių kiekį ir pakeisite paskirtį visiems sklypams ar tik daliai.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
Norėdami pakeisti žemės paskirtį turite kreiptis į savivaldybės administraciją. Reikalinga pateikti laisvos formos prašymą žemės paskirčiai keisti. Kartu su prašymu reikia pateikti: žemės sklypo planą (sklypo kadastrinius matavimus), sklypo nuosavybės dokumentą (išrašą iš Registrų centro). Jei paskirtį galima keisti, atitinkamas savivaldybės skyrius parašys įsakymą, leidžiantį pakeisti žemės paskirtį. O tada jums beliks tą įsakymą, kartu su perskaičiuota žemės verte nunešti į Registrų centrą ir užregistruoti naują žemės paskirtį.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto