Veiksmai keičiant žemės paskirtį iš žemės ūkio paskirties į gyvenamą valdą

Klausimas:
Norėjau paklausti kokie veiksmai norint pakeisti iš žemės ūkio paskirties žemę į gyvenamą valdą.
Komentarai:
Prašymą savivaldybėje gali užtekti parašyti, jei nereikia padalinti sklypo ir atlikti formavimo pertvarkymo projekto.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Visų pirma reikia išsiaiškinti, ar jūsų sklypas patenka į savivaldybės bendrajame plane numatytas užstatytas (urbanizuotas) teritorijas. Jei patenka, o sklypui atlikti kadastriniai matavimai, sklypas ne didesnis už 30 a, jam tikslinami kadastriniai duomenys (paskirties pakeitimas, vertės....) su kadastrinių matavimų byla kreipiamasi į savivaldybę dėl įsakymo sklypo paskirties keitimui ir su įsakymu ir kadastrinių matavimų byla kreipiatės į Registrų centrą visa šitą užregistruoti. Jei sklypas didesnis už 30 arų, jis nepatenka į savivaldybės patvirtintas urbanizuotas teritorijas-žuvęs reikalas keisti paskirtį.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Keičiant žemės paskirtį galimi du variantai: per savivaldybės administraciją rašant prašymą (jei norima pakeisti iškart visam sklypui) arba darant formavimo ir pertvarkymo projektą (jei norima sklypą padalinti į atskiras dalis). Pirmas variantas yra gerokai pigesnis ir greitesnis.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
Jei pagal bendrąjį planą jūsų vietovėje galima keisti paskirtį, tai galėsite pakeisti, o jei neleidžia tai ne.
Jei tikslas yra tik pakeisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją, reikia kreiptis į savivaldybės administraciją su prašymu.
Jei tikslas yra pakeisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją ir padalyti į atskirus žemės sklypus, reikia rengti formavimo ir pertvarkymo projektą. Tokius projektus rengiame, kreipkitės, padėsime. Projekto kainos priklauso nuo situacijos ir norimo pasiekti tikslo (naujų sklypų skaičius ir pan.)
Taip pat svarbu pažymėti, kad paskirtį sklypui galima keisti tik teritorijose, kur savivaldybės bendrasis planas tą leidžia daryti.
Paulius, Ekspertai.lt
Norint pakeisti žemės paskirtį sklypo nedalinant, reikalinga teikti paprastos rašytinės formos prašymą savivaldybės administracijos direktoriui. Prie prašymo pridedami dokumentai: 1. sklypo nuosavybės dokumentas (išrašas iš Registrų centro); 2. žemės sklypo planas.

Per 20 d.d. prašymas bus peržiūrėtas ir priimtas sprendimas leisti arba neleisti keisti žemės paskirtį. Jei sprendimas priimtas, kad leidžiama paskirtį pakeisti, tuomet išduodamas administracijos direktoriaus įsakymas, kurį reikia pristatyti į Registrų centrą ir paskirtis bus pakeista.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: