Žemės paskirties keitimo žingsniai

Klausimas:
Vilniaus raj. turiu 21 arą "žemės ūkio paskirties" sklypą. Koks kelias ir kokie mokesčiai laukia jei noriu pakeisti paskirtį į "namų valda"?
Komentarai:
Pirmiausia pagal teritorijų planavimo dokumentus reikia žiūrėti ar toje vietoje galimas paskirties pakeitimas. Jei galimas, tada spręsti kokį kelią rinktis. Kaina priklauso ir nuo būdo pakeisti paskirtį. Žemės mokestis padidėja dažnu atveju. Reikia žiūrėti kiekvieną sklypą atskirai ir individualiai.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Norint pakeisti žemės sklypo paskirtį, pirmiausia reikėtų susipažinti su teritorijos detaliuoju planu - ar Jūsų teritorija priskiriama urbanizuotoms teritorijoms, ar šioje teritorijoje vyraujanti paskirtis "gyvenamoji": jei visi šie klausimai yra teigiami, tuomet sklypo paskirtį galima keisti.
Žemės paskirtis keičiama šiais žingsniais: su prašymu kreipiatės į savivaldybės administracijos direktorių, pridedate sklypo dokumentus ir laukiate atsakymo. Jei paskirties keitimas neprieštarauja rajono bendrojo plano ar kitų teritorijų planavimo dokumentų sprendiniams, paskirtį, greičiausiai, leis pakeisti ir išduos raštą. Su tuo raštu keliausite į Registrų centrą ir registruosite.
Dėl mokesčių negaliu nieko konsultuoti, tai kita sritis.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto