Namo ploto (kvadratūros) skaičiavimas

Klausimas:
Noriu pasistatyti sodo namelį iki 80 m2, kaip skaičiuojama namo kvadratūra? Antras aukštas bus didesnis už pirmą aukštą su pavėsine. Ar pavėsinė įsiskaičiuotų į 80 m2? Ar rūsys skaičiuojamas į 80 m2?
Komentarai:
Supaprastinto projekto, iki 80 m2 statinio, plotas skaičiuojasi sudedant vidinių antžeminių patalpų plotus. Rūsys neįsiskaičiuoja. Terasos, stoginės, pavėsinės į bendrą plotą neįsiskaičiuoja. Mansardinių patalpų plotas skaičiuojasi nuo 1,6 m aukščio, o ne grindų ploto.
Namo kvadratūra skaičiuojama sudedant visų patalpų plotus. Rūsys neįsiskaičiuoja į ši plotą t.y. antžeminė dalis gali būti 80 m2, o rūsys dar pvz. 40 m2. Pavėsinė taip pat neįskaičiuojama, kadangi ji ne patalpa.
Namo kvadratūra skaičiuojama pagal grindų plotą, sumuojami visi aukštai, taip pat ir rūsys, o dėl pavėsinės reikėtų tiksliai pažiūrėti, ar tai būtų atvira ar uždara, ar tai būtų kaip uždengta terasa.
Bendasis pastato plotas yra visų pastate esančių patalpų plotas (šildomų, nešildomų, esančių visuose aukštuose, nepriklausomai nuo paskirties). Čia ištrauka iš "Pastatų plotų ir tūrių skaičiavimo tvarka" STR 1.14.01:1999: "17. Gyvenamojo pastato bendrasis plotas yra visų jame esančių patalpų, tarp jų ir funkcionaliai susietuose priestatuose, plotų suma."
Mantas, UAB "Archas"