Namo ploto (kvadratūros) skaičiavimas

Klausimas:
Noriu pasistatyti sodo namelį iki 80 m2, kaip skaičiuojama namo kvadratūra? Antras aukštas bus didesnis už pirmą aukštą su pavėsine. Ar pavėsinė įsiskaičiuotų į 80 m2? Ar rūsys skaičiuojamas į 80 m2?
Komentarai:
Supaprastinto projekto, iki 80 m2 statinio, plotas skaičiuojasi sudedant vidinių antžeminių patalpų plotus. Rūsys neįsiskaičiuoja. Terasos, stoginės, pavėsinės į bendrą plotą neįsiskaičiuoja. Mansardinių patalpų plotas skaičiuojasi nuo 1,6 m aukščio, o ne grindų ploto.
Bendasis pastato plotas yra visų pastate esančių patalpų plotas (šildomų, nešildomų, esančių visuose aukštuose, nepriklausomai nuo paskirties). Čia ištrauka iš "Pastatų plotų ir tūrių skaičiavimo tvarka" STR 1.14.01:1999: "17. Gyvenamojo pastato bendrasis plotas yra visų jame esančių patalpų, tarp jų ir funkcionaliai susietuose priestatuose, plotų suma."
Mantas, UAB "Archas"
Namo kvadratūra skaičiuojama sudedant visų patalpų plotus. Rūsys neįsiskaičiuoja į ši plotą t.y. antžeminė dalis gali būti 80 m2, o rūsys dar pvz. 40 m2. Pavėsinė taip pat neįskaičiuojama, kadangi ji ne patalpa.
Namo kvadratūra skaičiuojama pagal grindų plotą, sumuojami visi aukštai, taip pat ir rūsys, o dėl pavėsinės reikėtų tiksliai pažiūrėti, ar tai būtų atvira ar uždara, ar tai būtų kaip uždengta terasa.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto