Sklypo orientavimas ir namo patalpų išdėstymas šalių atžvilgiu

Klausimas:
Kaip reikėtų išdėstyti sklypą, namo kambarius ir patalpas šalių atžvilgiu, kodėl projektuose niekada nerodoma, kaip išsidėstę kambariai šaliu atžvilgiu, t. y. šiaurė, rytai, vakarai, pietūs. Kaip jūs patartumėte šalių atžvilgiu išdėstyti kambarius ir t. t.
Komentarai:
Geriausia sklypo orentacija yra, kai gatvė šiaurinėje pusėje, tada patalpos name dėstomos sekančiai: garažas - šiaurinėje, šiaurės vakarų pusėje; virtuvė - šiaurinėje, šiaurės rytų pusėje; salonas - rytinėje, pietrytinėje arba pietinėje, pietvakarinėje dalyse; pagalbinės patalpos vakarinėje dalyje tiesiai už garažo; miegamieji geriausia orentuoti į rytų pusę; Jei žiūrite tipinius projektus, juose labai retai kada būna namo orientacija, tai tik projektų pavyzdžiai pasižiūrėti. Iš savo patirties pastebėjau, kad tipiniai projektai nepasiteisina. Kiekvienas sklypas ir užsakovas yra individualus, todėl ir namo projektą aš darau individualiai kiekvienam pagal jo poreikius. Patalpas name orientuoju pagal geriausią to sklypo situaciją.
Dažniausiai reikia žiūrėti į Jūsų turimo sklypo orientacija, padėti ir t.t. Dažnai reikia atsižvelgti į logika, taip pat nuspręsti ar tai bus pasyvus, ar aktyvus namas, iš kokių statybinių medžiagų bus statomas, kiek aukštų ir panašiai. Bendrais bruožais patalpų išsidėstymas šalių atžvilgiu turėtų būti toks: virtuvė šiaurėje, katilinė iš siaurės rytų, vaikų kambarys rytuose, suaugusių miegamasis vakaruose, arba pietvakariuose, svetainė pietuose. Dar reikia atsižvelgti, į tai kuriuose kambariuose praleisite daugiausiai laiko, jei tai būtų virtuvė ir gražus vaizdas į vakarus, tai žinoma vakaruose.
Projektai rengiami pagal STR ir tai dažniausiai yra darbinė dokumentacija. Papildomai gali būti nužymėjimas ant planų, bet tai yra nebūtina, nes pastato pririšimas ir nužymėjimas genplane, visados yra pagal pasaulio šalių kryptis ir visą kontekstą. Kai atėję pas architektą paaiškinsit, ką Jūs iš viso turite omenyje, tad ir bus patarimas.
Ekspertai.lt
Sveiki, jei kalbate apie tipinius kartotinius projektus, juose negalima numatyti pasaulio šalių, nes neaišku kokiame sklype bus jūsų namas, o rengiant individualaus namo techninį projektą būtent Jūsų turimame sklype, iškart reikia numatyti pastato išplanavimą pagal pasaulio šalis, privažiavimą, kaimyninius sklypus ir kitus parametrus.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto