Palėpės įrengimas

Klausimas:
Gyvename viršutiniame namo aukšte (namas 2 - 3 aukštų), norėtume pasididinti gyvenamąjį plotą įrengiant palėpę ir prasiplečiant į viršų. Ar tai įmanoma ir nuo ko pradėti palėpės įrengimo darbus?
Komentarai:
Visų pirma, reikia įgyvendinti nuosavybės teisę į pastogę. Palėpė (pastogė) yra erdvė tarp pastato viršutinio aukšto perdangos, sienų ir stogo. Beje, reikia neužmiršti, kad, norint rengti projektą, reikia patvirtinti technines sąlygas. Gali atsitikti ir nenumatytas dalykas: žmogus, sugaišęs daug laiko, surinkęs gausybę pažymų, išleidęs labai daug pinigų, specialistams atlikus tyrimus, sužinos, kad palėpėje nieko negalima keisti. Medinė konstrukcija ypač vertinga, ją reikia saugoti, stoglangių daryti iš viso negalima. Bus taip, kad žmogus nusipirks palėpę ir joje nieko negalės daryti. Reikės užsakyti dujų, vandens, elektros technines sąlygas. Tai sąlygos, kuriomis remiantis galima rengti inžinerinių dalių projektus. Gavęs sąlygas, palėpės savininkas ar jo architektas eina pas inžinierių. Jeigu šeimininkas nori palėpėje padidinti elektros galingumą, už kiekvieną kilovatą primoka papildomai. Palėpės įrengimo išlaidos padidės, jei reikės lauko inžinerinių tinklų - kanalizacijos ar vandens. Savivaldybėje teks gauti sąlygas ir projektą tiesiogiai pasijungti prie miesto tinklų. Turėdamas projektavimo sąlygų sąvadą, technines sąlygas, inžinerinės ir esamos būklės tyrimus, užsakovas kreipiasi į architektą ir užsako palėpės įrengimo projektą. Architektas, parengęs užsakovo tenkinantį projektą, eina į architektų komisiją miesto plėtros departamente. Ten susirinkę visų sričių statybos, architektūros, kultūros vertybių apsaugos specialistai projektą suderina ir išduoda leidimą palėpę rekonstruoti.
Ekspertai.lt
Viskas įmanoma, tačiau reikės atlikti "namų darbus". Jei tai daugiabustis, tai pirmiausia, reikia pradėti nuo palėpės inventorizacijos. Kai tai bus atlikta, reikės kreiptis į Registrų centrą (RC), kad jie išduotų pažymą apie bendrasavininkus (bendrasavininkai yra viso namo butų savininkai, o ne tik viršutinių aukštų) ir kiek ploto kuriam priklauso. Tada registruosite savo nuosavybę į tą palėpės dalį, kurią jums priskyrė RC. Vėliaus turėsite su bendrasavininkais nusistatyti kur kieno dalis kokrečiai yra (pasidaryti palėpės planą ir gauti visų bendrasavininkų parašus, kad jie sutinka dėl jų dalies lokacijos). Kai susitvarkysite su šiomis užduotimis, beliks projektavimo procedūros (techninių sąl. gavimai, projekto parengimas, derinimas ir statybos leidimo gavimas).
Architektas rengia gyvenamųjų namų projektus
Architektas rengia gyvenamųjų namų projektus
Architektas Lauras Paulauskas
591 atsiliepimai 85% rekomenduoja
1000 €
Blokuoti namai
Blokuoti namai
Architektas Lauras Paulauskas
591 atsiliepimai 85% rekomenduoja
2000 €/vnt.
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392280 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163419 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 116 specializuotų įmonių