Pasibaigęs projekto galiojimo terminas

Klausimas:
Nusipirkau sodo sklypą, jame yra pamatai 5x6 metrų ir yra namo (2 aukštų) projektas. Tačiau sakė, kad projekto galiojimas pasibaigęs. Ką tai reiškia? Ar man tas projektas nebereikalingas, ar aš dar galiu juo pasinaudoti ir statyti namą pagal jį? Kiek (bent apytiksliai) galėtų kainuoti viską sutvarkyti?
Komentarai:
Jeigu pasibaigęs leidimas statyti yra du keliai, arba pratęsti (jei projektas parengtas tinkamai), arba rengti naują projektą, toki kokio jums reikia. Greičiausiai bus antras variantas, nes seniau buvo vieni reikalavimai dabar kiti.
Projekto galiojimas pasibaigęs - jei išėmus statybos leidimą, 10 metų nebuvo nieko statyta ir priduota eksploatuoti. Tokiu atveju visas procedūras reikia atlikti iš naujo, t.y. užsakyti projektavimo sąlygas, derinti architektūrinę dalį su inžinerinėmis dalimis, bei gauti statybos leidimą. Projektas gali likti ir tas pats.
Karolis , 2k projektai
Tai, kad yra pasibaigęs Jūsų projekto galiojimo laikas, gali reikšti du dalykus:1) kad projektas darytas seniai ir jo parengimas neatitinka esamų statybos reglamento reikalavimų.2) kad Jūsų projektui išimtas statybos leidimas jau nebegalioja.Iš esmės tai gali būti ir abu variantai, nes statybos leidimo galiojimo laikas yra 10 metų. O jei projektas rengtas prieš 10 metų, jis greičiausiai turėtų būti perdarytas.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: