Kambario sienos griovimas daugiabutyje

Klausimas:
Norime nugriauti vieno kambario sieną stambiaplokščiame daugiabutyje. Siena yra 7 cm storio (kitos sienos apie 13cm). Buto projekte visos sienos nupieštos vienodo storio. Vietiniai architektai tvirtina, kad tai pertvaros, bet neturi tokios teisės patvirtinti tai raštiškai. Sako, kad reikia eksperto ar konstruktoriaus. O vyriausias miesto architektas sako, kad stambiaplokščiame name visos sienos yra laikančios. Kas galėtų nustatyti ir patvirtinti ar paneigti, kokios tai yra sienos iš tikrųjų. Kokie tai bus darbai: paprastas remontas ar kapitalinis?
Komentarai:
Vyriausias miesto architektas teisingai sako, blokiniame name visos sienos yra laikančios.
Jums reikės 50%+1 kaimynų sutikimo ir atlikti kapitalinio remonto projektą. Jei namo plotas virš 2000kv.m. (ypatingas statinys), reikės ir atestuoto konstruktoriaus ir projekto ekspertizės.
7 cm storio siena tikriausiai yra nelaikanti. Nustatyti, ar siena yra laikanti, gali konstruktorius, atvykęs į konkretų butą, arba pagal pateiktą buto planą. Namai statyti pagal tipinius projektus.
Bendru atveju, laikančios yra visos išorinės, tarpbutinės sienos. Bute laikančios yra sienos tarp kambarių, tačiau nebūtinai visos. Tai priklauso nuo namo tipo.
Nelaikančios yra vonios k., wc, virtuvės ir koridoriaus pertvaros.
Kai kuriuose miestuose laikančių konstrukcijų ardymai (angų kirtimai, sienų demontavimas ir pan.) 9 aukštų blokiniuose namuose apskritai nėra leidžiamas.
Architektas Laimonas Bogušas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: