Kada reikia rengti kaimo plėtros projektą

Klausimas:
Žemės ūkio paskirties sklype (sodyba dalyje sklypo) griaunamas senas gyvenamasis namas ir rekonstruojant kelis greta stovinčius ūkio pastatus, įrengiamas gyvenamasis namas. Klausimas: ar reikia parengti kaimo plėtros projektą, suformuojant sodybą ir nustatant jos užstatymo reglamentą?
Komentarai:
Jei tai nauja ūkininko sodyba, kaimo plėtros projektas sodybos vietai parinkti turėtų būti rengiamas. Esamai sodybai kaimo plėtros projektas rengiamas neturėtų būti, tačiau privalote konsultuotis su konkrečios savivaldybės atsakingais asmenimis jūsų sklypo atveju.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Pirmiausia Jūsų atveju bandykite suformuoti namų valda apie statinius. Neskubėkite griauti senų pastatų. Kai bus aišku kiek turėsite namų valdos ploto - tada spręsite ar užtenka ar pasididinsite darydami kaimo plėtros projektą.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Jeigu sodyba jau esama, nereikia rengti iš naujo kaimo plėtros projekto. Rekonstruokit esamus, griaukit, renkit kitus statybos projektus, viskas legalu.
Jeigu projektuojami pastatai patenka į užstatytą teritoriją, kaimo plėtros projekto rengti nereikia, jei projektuojami pastatai patenka į sklypo dalį, kuri eksplikacijoje yra neužstatyta(pieva, ariama), tuomet kaimo plėtros žemėtvarkos projektas rengiamas.
Marius, GEOLINE
 
Sritis:
Sritis: