Remtis detaliuoju planu ar topografiniu planu

Klausimas:
Gyvenamųjų namų gatvėje, buvo sudarytas detalusis planas 2011m. su numatytomis vietinėmis komunikacijomis ir detaliajame plane matomi namo užstatomo ploto apribojimai nuo šulinių. Tačiau gatvėje buvo įrengtos miesto komunikacijos, nebeliko nuotekų šulinių ir turėtų sumažėti tam tikri apribojimai. Detalusis planas pagal naujai įvestas komunikacijas nebuvo sudarytas. Buvo sudaryta topografinė nuotrauka, kurioje matomos komunikacijos. Ar architektas turėtų remtis senu detaliuoju planu ar topografiniu planu? Susisiekus su keliais architektais, buvo nurodyta, kad tai gali kelti problemų. Ar tai tiesa? Kur reikėtų kreiptis dėl apribojimų atnaujinimo?
Komentarai:
Visi komunikacijų apribojimai, apsaugos zonos nustatomos Žemės sklypo kadastrinių matavimų byloje-plane.

Tą daro matininkai. Kreipkitės į matininkus, atnaujins žemės sklypo planą, plius padarys naują topografinę nuotrauką..

Projektuotojas vadovaujasi tiek detaliuoju planu, tiek ir geodezine, kadastrine bei topografine informacija...

viską sudėjęs į krūvą, projekto vadovas parenka sprendinius, kurie atitinka teisės aktus bei esminius reikalavimus, taikomus statyboje.
Dalius Viršilas, UAB Pridavimas
Galima detaliojo plano užstatymo tinklelio korektūra, atsižvelgiant į pasikeitusią situaciją, bet tai ir užtrunka ir kainuoja papildomai. Procedūra teoriškai nėra sudėtinga, o praktiškai kaip visada...
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Detalieji planai neturi galiojimo laiko, t.y. galioja neribotai. Jie galioja tol, kol parengiamas kitas detalusis planas, keičiantis senojo detaliojo plano sprendinius. Jūsų atveju, rengiant gyvenamojo namo projektą galima koreguoti detaliojo plano sprendinius. Reikia parengti detaliojo plano koregavimo projektėlį, kuri reikia teikti savivaldybės administracijos direktoriui, nuvykti paskirtą dieną į nuolatinę komisiją, kuri patikrins naujuosius sprendinius. Jei nebus klaidų, bus patvirtintas detaliojo plano koregavimas, parašytas įsakymas.
Topografinis planas fiksuoja tik faktą, jog komunikacijos nutiestos kitokiu sprendiniu, tačiau detaliuoju planu vadovautis vis tiek reikia.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: